Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2012/13


matek

Najbardziej realny scenariusz?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najbardziej realny scenariusz?

    • Nie zrobią poważnych zmian
      28
    • Wymienią Gasola
      79
    • Wymienią Bynuma
      60
    • Wymienią obu
      11
    • Oddadzą Kobe
      19
    • Amnestia Kobe
      74
    • Zwolnią Browna
      32
    • inny...
      15


Rekomendowane odpowiedzi

leo, wg 82games nie zagrał ani jednej sekundy na pg w zeszłym sezonie.

w indianie miał per36 : 2.7ast/2.1TO w toronto jeszcze gorzej.

90% ast rzutów midrange i 80% z pod kosza + 100% zza łuku.

barbosa to 100% - owy sg.

poor man richard hamilton.

 

a i widze że Lal nie maja zamiaru przejmować się kasa ;p

W PO grał na 100% bo oglądałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 100% co?

 

Jeszcze chyba nie było tak żeby w kilkanaście dni przed rozpoczęciem campów było tylu dobrych FA.

Jeśli lal coś potrzebują to przecież barbosa to nie jest jedyne wyjście. Wydaje mi się że chodzi o spacing, bo jest dość średni. Ale przecież M. Redd miał zajebisty sezon, w końcówce grał jak potłuczony nie pamiętam teraz tych statów ale to było jakoś tak że w kwietniu zdobywał 11ppg w srednio 18 minut + 42% zza łuku. Redd jest podobno zajebiście zmotywowany i nie mogę pojąć dlaczego nie ma jeszcze kontraktu.

 

do tego terrence, t-mac, k-mart.

 

i offtop.

kubbas, rose podobno już skacze, rzuca i ma lekkie treningi z piłką. Jak Ci się wydaje dobrze to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 100% co?

 

Jeszcze chyba nie było tak żeby w kilkanaście dni przed rozpoczęciem campów było tylu dobrych FA.

Jeśli lal coś potrzebują to przecież barbosa to nie jest jedyne wyjście. Wydaje mi się że chodzi o spacing, bo jest dość średni. Ale przecież M. Redd miał zajebisty sezon, w końcówce grał jak potłuczony nie pamiętam teraz tych statów ale to było jakoś tak że w kwietniu zdobywał 11ppg w srednio 18 minut + 42% zza łuku. Redd jest podobno zajebiście zmotywowany i nie mogę pojąć dlaczego nie ma jeszcze kontraktu.

 

do tego terrence, t-mac, k-mart.

 

i offtop.

kubbas, rose podobno już skacze, rzuca i ma lekkie treningi z piłką. Jak Ci się wydaje dobrze to wygląda?

Na 100% w po grał Barbosa na PG z ławki czasami w Indy, bo pamiętam

 

Redd nie jest penetratorem i tak szybki jak Leo, a my szukamy ogólnie kombinacji tego jak już kogoś mamy jeszcze podpisać

 

Rose podobno jest 1.5 miecha do przodu jeżeli chodzi o rehab tak czytałem, zajebiście na pewno, ostatnio ogólnie czytałem o ACLowcach w NBA art na espn bodajże, mieli to ludzie u których nawet byście się nie spodziewali, Francis np w młodym wieku przed NBA, więc ja bym się o Rose'a nie martwił, jak to Crawford powiedział, też po ACL, na początku są zmartwienia, że zniknie atletyzm, że noga będzie słaba, a potem się okazuje, że noga jest mocniejsza niż ta "zdrowa"

 

Ale co ja wiem, ja prawdopodobnie mam znowu kolano rozpierdolone ;]

 

After surgery, you start rehab and start to see some progressions. You get a little more confident as it goes along. And then the last stage is the mental part: 'Can I still do that move? Can I still do that cut?' The actual leg you injure ends up being stronger than the leg that's not injured. But you don't believe that at first. You're scared. You doubt.

Crawford, ale ogólnie to nie wiem czy dobry przykład bo koleś bazuje na crossoverze i jumperze, może dlatego nie penetruje dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update co do zdrowia Dwighta

 

The Lakers training staff, led by head trainer Gary Vitti and head physical therapist Dr. Judy Seto, have recently been integrated into newly acquired center Dwight Howard's rehabilitation from back surgery in April.

Howard has begun working with Vitti's staff while continuing to work alongside his personal trainer, Bryan Meyer. Howard's rehabilitation has been going well, according to Lakers officials, and there have been no setbacks up to this point.

The physical therapy that the six-time All-Star is doing consists of core stabilization, upper and lower body strengthening, light running and shooting.

The team is not giving a timetable for Howard's return to the court at this point. However, they have stated that he will not be ready for the start of training camp or the beginning of the preseason schedule starting on Oct. 7 against Golden State in Fresno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.lakers.pl/posts/335,20120914,los-angeles-lakers-najmadrzej-wydajaca-pieniadze-druzyna-w-nba.html

 

Buss uczynił z Los Angeles Lakers najbardziej wartościową markę w NBA, którą w styczniu magazyn Forbes oszacował na sumę 900 milionów dolarów, o 40% więcej niż jeszcze rok wcześniej. To wszystko za sprawą 20-letniej umowy telewizyjnej, jaką Lakers podpisali z siecią Time Warner. Dzięki niej Jeziorowcy otrzymają 200 milionów dolarów za każdy sezon, począwszy od zbliżających się rozgrywek 2012/2013, co właściwie pokrywa wszelkie koszty, jakie muszą ponieść Lakers każdego roku na swoją działalność, a to przecież nie jedyne źródło ich przychodu. Do tego należy dodać między innymi wpływy z biletów, czy sprzedaży koszulek i innych gadżetów związanych z klubem.

 

 

Czyli umowa z Time Warner Cable opiewa na łączną kwotę 5 miliardów dolarów... picture that O_o:eek::eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czym w tej chwili jest 100 mln w kontraktach przy takim napływie kasy od sponsorów? to nie problem

Dla Lakers to nie problem, pewnie. Dla innych jednak to już jest problem, bo nie mogą sobie pozwolić na takie wydatki. Ehhh LAL po prostu ośmieszyło nowe CBA swoimi ruchami. Miało być lepiej, miała być większa rywalizacja, a jest jeszcze gorzej. Tak jak Lakersi mogą wydawać ile chcą tak dla innych jest praktycznie hard cap.... Za kilka lat następny długi lockout.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że hard cap w końcu zostanie wprowadzony. A jak nie to przynajmniej flex cap z jednym wyjątkiem na franchise playera. Wtedy liga miałby ręce i nogi.

 

Choć trzeba przyznać, że zarówno Lakers, Miami jak i inne superteamy nie mają tych drużyn z nieba. Lokacja i kasa jedno, management drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie ale lidze na reke jest sytuacja, w ktorej te kluby z duzych osrodkow, badz superteamy walcza o mistrzostwa

bo to oznacza wieksze zainteresowanie, wieksze pieniadze itd.

 

wlasciciele z mniejszych odrodkow moga sobie krzyczec, ze zabiera im sie szanse na mistrzostwo ale gdyby liga chciala przeforsowac wyrownanie szans, to tak, jakby zabrac sobie dosc spore pieniadze. a jak wiemy, nikt nie lubi tracic, badz narazac sie na tracenie.

 

rozumiem, ze fajnie by bylo gdyby 30 klubow mialo rowne szanse na mistrzostwo ale do tego w nba nigdy nie dojdzie. hokej rzadzi sie troche innymi prawami, tam wiecej do powiedzenia maja kluby z kanady, nie ma takiej polaryzacji ja kw nba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Damn, zrób jakieś akapity.

 

Lakers mają dwie istotne wady. SF i ławka. Artest już nie jest Artestem i nie zatrzymałby nawet Pierce'a, a co dopiero Duranta. Przydałby się jakiś Battier, żeby pobronić na niezłym poziomie i zajebać 3 z narożnika. Ławka to takie "ieeeh... whatever". k****, czytałem gdzieś na zagranicznych portalach, że Jamison to powazny kandydat do 6thmoty - ta ;] Blake to non-factor, Duhon powinien się przydać bo nadal jest szybki i troche widzi, ale nadal nie mają nikogo, kto mógłby chociaż poprzeszkadzać Westbrookowi. Meeks w sumie spoko fit na te 10-12 minut. Jeśli chodzi o wysokich to dramat, sam wziąłem Jordana Hilla to fbx1 na ten krótki okres, kiedy Howard odpoczywa, ale to ma być gość, który da odpocząć Howardowi i Gasolowi w PO ? Albo jak Howard złapie foul trouble ? I kogo będzie bronił Jamison ?

 

Dobra, Jamison zagra role Rasharda i pasuje do Howarda, ale Jamisona nie musi kryć nikt ważny a na Howarda wystarczy sam Perkins albo sam Joel Anthony, co wiadomo już nie od roku i nie od trzech. Lakers mają zajebisty team, ale trzeba patrzeć na matchupy pomiędzy najlepszymi zespołami i tutaj nie wyglądają tak fantastycznie. Chociaż Buła słusznie zauważył, że jeżeli Heat będą grali z Lebronem na PF to Artest broniąc go na low post da sobie radę lepiej niż na perimeter. Tylko co zrobić wtedy z Gasolem ? Będzie biegał za Rashardem ? Lakers nie mogą sobie pozwolić na small ball z Heat.

 

Ale, gdyby Lakers mieli kogoś solidnego w ataku na SF ich s5 nie miałoby wad. Jedyną widoczną wadą jest defense Nasha, ale nikt nie uczyni tego tak niewidocznym, jak zrobi do DH12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

top 5 ligi w rezerwowym frountcourcie na pewno

Naprawdę będziemy dyskutować o wartości Jamisona ? Typ, który stukał sobie cyferki w radosnym baskecie hibachiwizards mając 6 lat mniej niż teraz, totalna porażka w Cavs Lebrona (chyba jedyny zawodnik, który przy Lebronie tak strasznie obniżył loty, niech mi nikt nie wmawia że to wina LBJa, ktokolwiek pamięta PO z C's 3 lata temu i jakie błędy popełniał obsrany Jamison w końcówce wie jak jest, ja tej błazenady nie zapomne do końca życia), a ostatnie sezony miał statystycznie nieco lepsze niż w 10', bo był jedynym zawodnikiem Cavs wartym kontraktu w NBA nie licząc Irvinga. Varejoke był cały czas połamany. Jamison od czasu skończenia uniwerku grał non stop o nic, a jak przyszło mu zagrać w contenderze to obsrał sie na maksa.

 

Teraz będzie 6th manem/rolesem - zgoda. Ale to jest podstarzały tweener, który może tylko rzucić z czystej pozycji, bo sam sobie nic nie wypracuje, a przeciwko Heat czy OKC będzie miał obrone, która go zajebie. Będzie taką samą pomocą dla Lakers, jak Rasheed dla C's pod koniec kariery. Miał kilka meczów niezłych, zdarzyły się jakieś dość spektakularne występy, ale był raczej kulą u nogi i walił bez sensu jak opancerzony w 3 komplety dresowe i 17 opasek małolat z cornrowsami na tartanie.

 

Jordan Hill ? Nigga, plz. Spodziewaj się od niego mniej więcej tyla co od Powella. Oczywiście granie w tak dojebanym personalnie składzie maskuje wiele wad i nie wypadnie raczej tak źle jak Shelden Williams w C's, ale nie rób z niego solidnego rolesa w contenderze. Co roku jest to samo, byle szmata przyjdzie do Lakers i już w sezonie ogórkowym się pisze, jaki to on nie jest fantastyczny i dopasowny. Chciałbym się mylić, bo darzyłem go dużą sympatia jak grał w Rockets ale to nie ten kaliber. Gość za dwa lata może równie dobrze skończyć karierę w NBA i grać gdzieś w Europie, albo zmienić 4 zespoły w 3 lata.Lakers nie mają Odoma, więc nie mają nawet w 1/4 tak dobrej ławki jak wtedy. Nawet jak grał lipe to tworzył kosmiczne mismatche. Jamison przy Odomie to jest Chalmers przy Rondo.

 

Ja jebie, jak się tak czyta tego typu tematy, to człowiek ma wrażenie, że każdy zawodnik w NBA to na swój sposób fantastyczny asset. Blake - w PTB był kimś, w Lakers był jest i będzie nikim. Nie wiem na ile to wina systemu, wykorzystania go ale chłop jest wart naprawdę niewiele. To samo było zawsze z rookies Lakersów, gdybym się sprawdziły przewidywania fanów Lakers z for internetowych, Ebanks byłby teraz rich-man's Princem, a Nash przeniósłby swoje talenty do innego zespoły, bo wystarczyłby Goudelock. Wiem, że znowu wjeżdżam z antylakersowką fazą, ale jakoś sobie nie przypominam, żeby przed sezonem kibice innych zespołów tak sumiennie robili z rookies z miejsc 20-60 przyszłych allstarów. Własnie sobie zdałem sprawę, że nie hejtuje Lakersów tylko ich fanów... albo przez nich hejtuje Lakers, whatever. W tym roku jakby wygrali to bym się nie obraził, Steve i Howard zasługują. Ale znowu sie zacznie gadanie że Kobe=Jordan... -totally justified, right ?;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Larry Hughes też przy Arenasie wymiatal, a przy Lejbronie zniknął.

To raczej dwa przypadki niż reguła, nie?

Jamison idealnie nadaje sie na ławkę i na RS do bicia skabiakow, ale w PO jak wyjdzie przeciwko drugiej piątce i naciapie punktów raz na 3/4 mecze to chyba wszystko na co LAL mogą liczyć.

Z drugiej strony ro może być dokladnie to czego LAL mogą potrzebować.

I myślę że przy Nashu i obronie skupionej na Kobe (i trochę Howardzie) może mieć od ch... wolnych pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

findek, nienawidzisz fanow lakers, za to ze wypisuja takie bzdury

tylko nienawidzisz ich bo jest ich duzo i bzdury ktore wypisuja, ktore wypisuja kibice wszystkich 30 druzyn, bardziej rzucaja sie w oczy.

 

kazdy fan, sledzi swoje druzyny, za posrednictwem twittow ma dostep do wielu informacji z pierwszej reki, czy to od dziennikarzy czy ludzi zwiazanych z danym klubem. stad czytajac o tym, ze taki przykladowy ebanks zrobil postep i szykowany jest na s5 (w zeszlym roku) kibice maja prawo do wysnuwania wielu wnioskow.

 

odom byl wielki. byl xfactorem ale nie sadze by lawka jeziorowcow 09-10 byla lepsza niz ta, ktora jest obecnie. ta obecna jest przede wszystkim duzo lepiej zrownowazona i szersza. wtedy byl odom i shannon z farmarem, jak mieli dzien. teraz jest sporo graczy i mysle, ze wyklaruje sie minimum 2 rezerwowych, ktorzy pociagna gre lawki (jamison-meeks) i w polaczeniu z reszta (hill, ebanks, ktos na pg) bedzie stanowilo chyba najsilniejsza lawke lakers od x czasu.

 

mwp schudl 7kg. wyglada serio bardzo dobrze. ale co z tego wyjdzie zobaczymy. jak sam mowi, zaczad od momentu, w ktorym skonczyl, wiec jesli sie poprawi w stos do tego co gral w kwietniu/maju moze byc naprawde dobrze. rozbije sie wszystko o % trafionych trojek.

 

co do reszty, mysle, ze clippers spokojnie stac na to by skonczyc sezon nawet z najlepszym bilansem na zachodzie. maja swetna lawke, wroci billups. sa tez spurs, ktorych nie nalezy skreslac no i oczywiscie thunder. to sa 4 cholernie mocne zespoly. w mavs juz nie wierze, choc pewnie zrobia jakies deale w trakcie sezonu, choc nie powinno to miec wplywu na uklad sil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xamel. Larry Hughes zagrał z Lebronem 1/3 sezonu po czym złapał najcięższa chyba w swojej karierze kontuzję. I tak był drugim najwazniejszym zawodnikiem na boisku i grał nieźle. A poza tym to Larry wcześniej w karierze też nabijał staty w potęznych Warriors i Wizards, chcesz mi powiedziec, ze gdyby Lebron był dobrym rozgrywającym to Larry by napierdalał już nie 22-6-5 tylko 30-7-7 ? Po odejściu z Cavs też już nie błyszczał.

 

BB2 - Przed sezonem możemy patrzeć na ławkę tylko na to jak wygląda na papierze i pokombinować czy teoretycznie pasuje do systemu i s5.

 

08-09, sezon mistrzowski, ławka Lakers: Odom, Brown, Walton, Vujacic, Radmanović, Powell, Farmar

09-10, sezon mistrzowski, ławka Lakers: Odom, Brown, Walton, Vujacić, Powell, Farmar

10-11, ławka Lakers: Odom, Barnes, Bale, Brown, Ebanks, Joe Smith, Ratliff, Vujacic Walton

11-12, ławka Lakers: Barnes, Blake, Ebanks, Hill, Kapono, McRoberts, Murphy, Fisher, Walton

 

czy te ławki naprawdę Twoim zdaniem wyglądają gorzej niż tegoroczna ?

 

12-13, ławka Lakers: Blake, Duhon, Meeks, Hill, Jamison, Clark, Ebanks

 

Lakers nie mają dobrego zmiennika na SF, gdzie jest ich najsłabszy zawodnik z s5. No chyba, że ten Ebanks wypali, bo prawde mówiąc mało szans dostawał. Meeks jest fajnym graczem, ale Kobe i tak dużo nie siedzi, zwłaszcza w PO. Blake i Duhon grają obaj na jednej pozycji, a i tak większośc czasu będzie grał Duhon z Nashem. Jamison jest kompletnie jednowymiarowy, a nie ma rzutu na aż tak dobrym poziomie, żeby tę jednowymiarowość usprawiedliwić. Hill pohustluje, powalczy, jest długi. Jakąś wartość wniesie, ale Collisonem czy Haslemem nie jest, that's the point. To nie są zmiennicy jakich mają inni contenderzy. Odom, Gino i Terry to byli najlepsi zmiennicy wśród contenderów przez wiele lat. Teraz tego atutu ne maja. Pewnie, że mają dojebane s5, ale wszyscy contenderzy teraz takie mają. Miami teraz mają kozak ławkę, a przynajmniej na papierze tak to wygląda. OKC ławkę jeszcze wzmocnili draftem.

 

W sezonach mistrzowskich mieli moich zdaniem wyraźnie lepszą ławkę niż teraz, w 10' też. W zeszłym sezonie porównywalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.