Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2012/13


matek

Najbardziej realny scenariusz?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najbardziej realny scenariusz?

    • Nie zrobią poważnych zmian
      28
    • Wymienią Gasola
      79
    • Wymienią Bynuma
      60
    • Wymienią obu
      11
    • Oddadzą Kobe
      19
    • Amnestia Kobe
      74
    • Zwolnią Browna
      32
    • inny...
      15


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie najbardziej interesuje w tym roku seria Thunder-Lakers. O ile Heat grają typowo playoffową koszykówkę w ataku to Thunder przecież są niesamowicie efektywni nawet bez punktów z pomalowanego. Jak tak czytam realgm to kibice Lakers już się szykują do finału z Miami(też nie ma pewności, Rose wraca w Marcu, Knicksi, Boston i Indy wyglądają mocno, no i wiadomo - kontuzje) a przecież w WCF na bank zmierzą się z Oklahomą, która jest najlepiej matchupująca się z nimi drużyną. Howard jest wybitnie nieporadny kiedy staje naprzeciw Perkinsa, Durant spokojnie może pomagać innym w obronie mając za swojego rywala Artesta, Sefo zawsze nieźle broni Bryanta... Problemem na pewno będą picki Nash-Howard, które będa kryte przez Perka i Westbrooka, ale równie dużo problemów powinni mieć Lakers z Durantem wychodzacym po zasłonach i Westbrookiem zajeżdżającym Nasha.

 

Będzie ciekawie ;)

Może najgroźniejszą, ale czy oni się tak dobrze matchupują, to bym nie powiedział. Smallball to ich najgroźniejsza broń, Durant-Ibaka vs. Dwight-Gasol to będzie jakieś 50-30 tej drugiej pary i milion zbiórek przewagi. Przy normalnym lineupie z Perkinsem Nash ich rozłoży na części pierwsze na pickach gorzej niż to robili Spurs w WCF. Dodatkowo każda minuta na boisku Sefoloshy to utrata jednego z nielicznych atutów jakim byłby Nash na Westbrooku. Szczerze mówiąc na ten moment ich nie widzę.

 

 

Grizzlies to prawdopodobnie był band jednego przeboju, ale gdyby udało im się odtworzyć przy tym składzie momentum jak dwa lata temu, to chyba oni by się z Lakers najlepiej matchupowali (oczywiście nie znaczy to, że dawałbym im szczególne szanse w serii). Sam się temu dziwię, ale tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy banda jednego przeboju. Gasol, Randolph, Conley i Tony Allen sa bardzo wysoko w RAPM. zeszly sezon zaczeli bardzo wolno, bo Randolph sie polamal, stracili troche flow, byli pewnie nieprzygotowani do sezonu po lockoucie i start mieli 14-14. skonczyli sezon 27-11 (tempo na 58W). nie wiem czy to fluke, ale mniej wiecej w tym samym czasie wrocil Zach. mi sie wydaje ze Grizz czeka bardzo mocny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy banda jednego przeboju. Gasol, Randolph, Conley i Tony Allen sa bardzo wysoko w RAPM. zeszly sezon zaczeli bardzo wolno, bo Randolph sie polamal, stracili troche flow, byli pewnie nieprzygotowani do sezonu po lockoucie i start mieli 14-14. skonczyli sezon 27-11 (tempo na 58W). nie wiem czy to fluke, ale mniej wiecej w tym samym czasie wrocil Zach. mi sie wydaje ze Grizz czeka bardzo mocny sezon.

W PO grali taką antykoszykówkę, że aż zęby bolały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie porównałem kariery przytoczonego Stocktona i oczywiście Nasha. to logicznie rzecz biorąc Bastillion dobre wyciąga wnioski. Stockton grał do czterdziestki a mając 38 lat prowadził topową ofensywę a mając 35 lat najlepszą w NBA już z wiekowymi graczami (Malone i Hornacek po 35 lat). a było dużo fajnych ekip jak Lejki z Shaqiem, KB8, Van Exelem, Jonesem. a średnia ligowa była o jedno possesions tylko gorsza od zeszłego roku.

Stockton do 37 roku (taki jak ma teraz Nash) rozegrał więcej meczów i grał nieco dlużej na parkiecie.

więc może po prostu ja i niektórzy nie powinniśmy popadać w pesymizm. match upują się z czolówka ligi (Thunder, Majami) pozytywnie. Manu, Harden czy LeBron nie zrobią z Howarda dziwki na pickach czy na drivach.

play offy? Lakers maja najbardziej doświadczoną i utytułowaną ekipę w lidze. Howard ma za sobą finał i batalie na wschodze, gasol nie trzeba wypisywać, ronron trója życia,kb24, nash samotny bojówkarz z zachodu.

i wydaje mi się, że mobilizację będą mieć niesamowitą.

howard spierdolił aby wygrywać, gasol ma coś do udodownienia hejterom, ronrona nie trzeba mobilizować, kb24 chce się zrównać z MJ-ejem , nash chce pierścienia.

jeśli oni nie wytrzymają presji to nikt nie wytrzyma. majami z walkerem zmobilizowane potrafiło jebnąć ligę. a lejki? do kiedy będzie okc z westbrookiem to oni nic nie wygrają w tej lidze, wade zapewne już odpierdolił majami bicz w tym sezonie.

no trzeba k**** kibicować lejkom.

 

 

i jeszcze vasquez i teoria o PG. ma dużo racji. ale Nash to nie Marbury czy Francis, który jak zobaczy, że robią mu lethimddrive to nie wpadnie w furię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I LOVE COLIN MOCHRIE! :D

Widać nie tylko ja oglądam Whose Line'a :-)

 

murzynek najlepszy :D zwłaszcza jak udaje M. Jacksona!

 

na wymiany za Love'a jeszcze przyjdzie czas za dwa lata jak trzeba będzie robić przebudowę to myślicie, że kto się zgłosi po LOvea? który przecież już LA grał na uniwerku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyciągnęlibyśmy kiedyś Kevina przy jednoczesnym podpisaniu Dwighta... to mamy najlepiej zbierający frontcourt ... Ever?

Chyba pora zejść na ziemię Panowie.

Bussowie lubią sypnąć pieniędzmi na Lakersów, ale kiedyś to się musi skończyć - nie ma siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bast, ja miałbym taką dość bezczelną prośbę.

 

Jeśli wszystko można - na podstawie zaawansowanych statów - rozpisać w 80% już przed sezonem, to może napisałbyś dla takich laików jak ja finały konferencji i ligi? Nie, to nie muszą być fest dokładne scenariusze, ale np. kontuzja jakiego gracza najbardziej rozpieprza system?

 

Jak trafisz choć połowę, oddaję pokłony.

 

A Love pewnie rzeczywiście kiedyś trafi do LA. Jak nie będzie żarło w Wilkach, to za rok za Pau?;)

Edytowane przez Iwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bast, ja miałbym taką dość bezczelną prośbę.

 

Jeśli wszystko można - na podstawie zaawansowanych statów - rozpisać w 80% już przed sezonem, to może napisałbyś dla takich laików jak ja finały konferencji i ligi? Nie, to nie muszą być fest dokładne scenariusze, ale np. kontuzja jakiego gracza najbardziej rozpieprza system?

 

Jak trafisz choć połowę, oddaję pokłony.

 

A Love pewnie rzeczywiście kiedyś trafi do LA. Jak nie będzie żarło w Wilkach, to za rok za Pau?;)

Nie ma to sensu bo ten rok pokazał, że nawet gdy przewidywania są złe to ex post tłumaczy się wszystko bardzo pieknie. ;)

 

EDIT: Z dedykacją dla ludzi, którzy twierdzili, że Kobe tak naprawdę nigdy by z Lakers nie odszedł(rozmowy nt. plutonu etc...):

 

http://basketball.realgm.com/wiretap/223155/Kobe_Nearly_Traded_To_Mavericks_In_2007

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bast, ja miałbym taką dość bezczelną prośbę.

 

Jeśli wszystko można - na podstawie zaawansowanych statów - rozpisać w 80% już przed sezonem, to może napisałbyś dla takich laików jak ja finały konferencji i ligi? Nie, to nie muszą być fest dokładne scenariusze, ale np. kontuzja jakiego gracza najbardziej rozpieprza system?

 

Jak trafisz choć połowę, oddaję pokłony.

 

A Love pewnie rzeczywiście kiedyś trafi do LA. Jak nie będzie żarło w Wilkach, to za rok za Pau?;)

masz watpliwosci kto bedzie gral w finalach konferencji w tym roku ? to jest akurat dosyc zaskakujace. Lakers vs OKC i Celtics vs Heat to najbardziej prawdopodobny scenariusz. oczywiscie kontuzje moga wszystko popsuc ale w pelni sil to sa moi faworyci.

 

Mike Brown will give Steve Nash the freedom to direct the Lakers offense on the fly.

 

“The way that we’ll put it together, Steve’s going to have an opportunity -- he’s going to quarterback the team -- and so he’s going to have an opportunity to come down the floor every possession and in early offense play pick-and-roll if he wants to,” Brown said. “It’s up to him, based on where he decides to take the ball or a call that he makes or an action that he does, it’s up to him to get us into some of the looks of the Princeton offense.

 

“So again, with him quarterbacking, or making that decision, he’ll still have a chance to get the ball back after he moves or after bodies move. I don’t want to completely give away what we’re trying to do, but in a nutshell, he will have an opportunity to play pick-and-roll at the beginning of almost every play set coming down the floor in early offense. And if not, he can also choose to get to some of the looks out of the Princeton by making a pass or doing an action or doing a call or whatever.”

Nash’s teams in Phoenix and Dallas led the league in offensive efficiency for nine straight seasons from 2001-02 to 2009-10.

The Lakers slipped to 10th in offensive efficiency last season.

 

Read more: http://basketball.realgm.com/wiretap/223162/Mike_Brown_Plans_To_Give_Nash_Freedom_To_Improvise_Offensively#ixzz24NS4RAw4

to bedzie cos pieknego.

Edytowane przez matek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glen Rice, Rick Fox i George byli ignorowani ? bez przesady. to wszystko byli goscie ktorzy potrafili walnac trojke z czystej pozycji. Artest niekoniecznie potrafi. zobacz sobie statsy ofensywne ataku Lakers z ostatnich 2 przegranych serii. wyglada to naprawde bardzo slabo. rzucanie trojek na koszmarnym procencie i podwajanie wysokich mialo na to duzy wplyw. prawdopodobnie tez dlatego Bynum i Gasol tak slabo grali, majac taki tlok w srodku w sumie nic dziwnego ze nie potrafili grac na normalnym poziomie.

Dwa ostatnie tytyłu: Ariza/Walton i Artest/Walton

 

Z dedykacją dla ludzi, którzy twierdzili, że Kobe tak naprawdę nigdy by z Lakers nie odszedł(rozmowy nt. plutonu etc...):

 

http://basketball.realgm.com/wiretap/223155/Kobe_Nearly_Traded_To_Mavericks_In_2007

Nie do końca rozumiem, co chcesz pokazać. Nie jest tajemnicą, że Lakers mieli ugadane transfery z Chicago i potem z Detroit, a Bryant zablokował każdą z nich.

 

HOward niewiele, albo nic

nie zmienia w perimeter defense i transition-defense Lakersów vs OKC w stosunku

do playoffs'12.

Przeciwnie. Howard to olbrzymi skok jakościowy w każdym z tych elementów.

 

PS. Ciekawy breakdown Coacha Nicka, chociaż do kilku rzeczy można się mocno przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki

no właśnie chodzi o to, żeby wskazać "dlaczego" przed sezonem;)

 

To tak jak z mistrzowskim sezonem Mavs (ja się robię stary, ale ten tytuł naprawdę mnie ucieszył, kto by pomyślał). Po nawet taki laik jak ja zrozumiał, że Chandler był brakującym elementem. Ale czy dało się to wyliczyć przed sezonem?;)

 

No nie, Bast nawet ja jestem w stanie, na podstawie choćby newsów, uznać pierwszą trójkę za faworytów. Tyle talentu. Celtics jest niepewnym typem tylko dlatego, że nie wiadomo czy nie wpadną w po na Heat wcześniej. Ale jak to wygląda w zaawansowanych statach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.