Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2012/13


matek

Najbardziej realny scenariusz?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najbardziej realny scenariusz?

    • Nie zrobią poważnych zmian
      28
    • Wymienią Gasola
      79
    • Wymienią Bynuma
      60
    • Wymienią obu
      11
    • Oddadzą Kobe
      19
    • Amnestia Kobe
      74
    • Zwolnią Browna
      32
    • inny...
      15


Rekomendowane odpowiedzi

to trochę inaczej- nawet jeśli liga kombinuje coś to chyba nie sądzisz, że będą forsowali na siłę coś co nie ma prawa się udać. Oni jeśli jakoś ingerują w wyniki to robią to subtelnie, dlatego też imo te gwizdki dla Lakers czy przeciwko są po prostu wynikiem sędziów niekompetentnych. Oczywiście może przy Spurs też coś mącili choć osobiście poza Suns 06 nie pamiętam jakichś wielkich forów. Natomiast nie potrafię uwierzyć, że skoro NFL jest/było ustawiane to NBA jest czyste jak łza. Poza tym sprawa niejakiego Tima Donaghy oraz PO 02 plus może 06 mają to do siebie, że potem ciężko uwierzyć w zwykły błąd.

 

Mówię nie żebym się zgadzał z większością tez o spisku i forach dla Lakers ale też pamiętając o tym, że sport to biznes, biznes to hajs i ktoś musi zarabiać a każdy woli więcej niż mniej oraz mając na uwadzę, że NBA zdarzało się wypaczać wyniki to nie uważam aby takie stwierdzenia były od czapy z palca wyssane.

 

Zresztą twój argument o CP3 jeśli przyjmiemy wersję, że papa Stern zrobił to jako komisarz a nie owner Hornets to właśnie również taka teza- liga wjebała się z butami na nie swoje podwórko aby marketingowo to się jakoś im zgodziło (może lobby Clippers może coś innego whatever).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piłce nożnej Europol pracuje nad aferą korupcyjną gdzie było ustawionych około 360 meczów. to są informacje które przeszły do mediów (mecze LM, eliminacje, Bundesliga, Seria A itp itd)

piłka nożna jest nieporównywalnie bardziej popularna od każdego sportu na świecie, ogląda ją cały świat a mimo tego dochodzi do takich wydarzeń.

dlaczego miałoby do tego nie dochodzić w NBA? w NBA? gdzie jest 82 meczów na każdą drużynę, są PO gdzie ogląda dużo mniej ludzi a jednak przechodząc jakieś informacje. nie wspominając o iluminatach jak Kobe,LBJ czy Jay-Z.

 

stoję w obronie Spurs dlatego, że to ekipa z małego ośrodka, z niewyrazistą gwiazdą jak Duncan i nie ma największego sensu aby jej pomóc. Phoenix oraz San Antonio to podobne miasta więc tutaj nie doszukiwałbym się jakiegoś faworyzowania.

może Nash+Amare marketingowo nie przewyższają Duncana-Parkera-Manu ale różnice są chyba za małe.

Cuban kupił mistrzostwo dla Dallas przeciwko LBJ-owi? hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuban nie musiał kupić ligi, wystarczyło Cardinalowi kazać sfaulować DW :)A w sumie czemu nie? W 2006 darł się na Sterna coś w stylu: "I fuck u, u're fuckin league is fixed, fuck u itd." Oczywiście się wycofał a karę bodajże 100k dostał i tak. Stwierdził może, że łatwiej kupić :D Zresztą Jax dostał za powiedzenie w wywiadzie w trakcie meczu 25k za ironiczne "guys with the whistles" - to jest polityczna poprawność dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć ;)

Najśmieszniejsze jest to, że gdyby taki sam vid wrzucić do tematu Heat to pierwsi do komentowania byliby zapewne ci sami którzy bagatelizują gwizdki dla Lakersów ;) Nie uważam, żeby NBA była drukowana choć w takim stopniu jak europejska piłka nożna, ale szlag człowieka trafia jak widowisko psuje sędzia który gwiżdże phantom calls i zaczyna się zastanawiać.

 

 

 

 

 

 

Oklaski? Chciałem przeprowadzić normalną dyskusję, ale jesteście takimi hipokrytami, że to w głowie się nie mieści. Mecz z Hawks był jednym na xx meczy w którym nie zagwizdali dla Lakersów więc po co przytaczasz ten przykład?

A z tym stadionem Lecha to nie wiem co to ma do rzeczy :D To nie piłka nożna chłopie, a jak masz we krwi bicie się po mordzie za klub to ci współczuję.

Modzi, zamiast skrupulatnie kasować każdy off-top, powinni raczej zwrócić uwagę na takie posty i oczyścić forum z manipulacji oraz oczerniania rozmówców.

 

Panowie, albo chcecie wpłynąć na poziom kultury dyskusji - wtedy weźcie się do roboty na poważnie, a nie tylko bezkrytycznie kasujcie posty według jakichś sztywnych reguł, albo dajcie ludziom swobodę - jednozdaniowy, humorystyczny off-top naprawdę nie pogrzebie forum.

 

Dziękuję

 

Ps. Fajny mecz, brawo dla Mike'a za próbę gry Clarkiem, Gasolem i Dwightem jednocześnie, zagrania z Pau na high poscie i wychodzącym z rogu zza zasłony Bryantem. No i dla Kobe za wyłączenie w szatni telewizora, kiedy podczas uroczystości kibice zaczęli skandować "we want Phil" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągając wnioski z tego co zostało tu napisano to dziwi mnie, że od 99 roku Knicks nic w tej lidze nie osiągnęli. cała liga razem z Mao powinna stawać na głowie aby im pomóc.

to jest za to przeginanie w drugą stronę, mi bardziej chodzi o to że gdyby dobrze dysponowani np. Knicks grali przeciwko równorzędnemu rywalowi np Pacers to pewnie drużyna z big market dostałby trochę pomocy ze strony sędziów, ogólnie to tak jak z tym star status, w sumie również kretyńskim bo przecież wszystkich powinny obowiązywać takie same reguły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo w nba istnieją tendencje w gwizdaniu pod przedłużenie serii - czyli przy 2:0 home team dostanie więcej gwizdków itp.

 

a czy te "większe" kluby dostają więcej pomocy? może, tylko pytanie jak to chcecie rozstrzygnąć, analizując każdy mecz, rozkładając na czynniki pierwsze? czy na podstawie ogólnego wrażenia, zgodnie z popularnym na naszym forum podejściem "jedynego obiektywnego jam jest"? Stern i sędziowie to też nie idioci, jeśli będą chcieli kogoś wspomóc, to niekoniecznie poprzez puszczenie oczywistego faulu w samej końcówce, tak żeby cały koszykarski świat to widział.

 

PS. bb2, 4-3 to za mało. Utah w takiej sytuacji wygra 3 razy i ma ósme miejsce. trzeba zgarnąć wszystko u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modzi, zamiast skrupulatnie kasować każdy off-top, powinni raczej zwrócić uwagę na takie posty i oczyścić forum z manipulacji oraz oczerniania rozmówców.

 

Panowie, albo chcecie wpłynąć na poziom kultury dyskusji - wtedy weźcie się do roboty na poważnie, a nie tylko bezkrytycznie kasujcie posty według jakichś sztywnych reguł, albo dajcie ludziom swobodę - jednozdaniowy, humorystyczny off-top naprawdę nie pogrzebie forum.

 

Dziękuję

 

Ps. Fajny mecz, brawo dla Mike'a za próbę gry Clarkiem, Gasolem i Dwightem jednocześnie, zagrania z Pau na high poscie i wychodzącym z rogu zza zasłony Bryantem. No i dla Kobe za wyłączenie w szatni telewizora, kiedy podczas uroczystości kibice zaczęli skandować "we want Phil" ;]

A co ja takiego powiedziałem? Że nie podoba mi się gwizdanie w NBA? Manipulacja? Masz tupet :)

W zasadzie za mnie wszystko powiedział wowo i przem. Mniejsze kluby albo z niewyrazistymi gwiazdami zawsze będą mniej medialne od drużyn z superstarami w rosterze lub z wielkiego miasta. I wszyscy dobrze wiedzą na tym forum, że istnieje coś takiego jak bonus star w NBA. Nie chce mi się wracać do game 6 WCF z 2002 roku bo zaraz zostanę wyzwany od teoretyków spiskowych rodem ze Smoleńska :) To już w ogóle mnie rozbawiło. Zawsze się dziwiłem, czemu tyle ludzi nienawidzi Lakersów. Teraz już wiem, że to głównie wina kibiców. W sumie nic do nich nie mam i mi to obojętne kto wygra ligę. W mniejszym lub mniejszym stopniu kibicuje określonej drużynie, ale bez jakiejś napinki.

 

Ale pewnie, dla was panowie z lejkerlandii najlepiej pisać w tym temacie tylko superlatywy nt. Lakers :) To tak jakby w sejmie zasiadała jedna partia i mówiliby sobie wzajemnie jak to wspaniale jest w tym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mniejszym lub mniejszym stopniu kibicuje określonej drużynie, ale bez jakiejś napinki.

doooobre. przecież to ty się tutaj oburzyłeś jak panienka, bo ktoś się śmiał nie zgodzić z filmikiem, który przedstawia teorię spiskową na podstawie paru tendencyjnie wybranych gwizdków. panie, spójrz pan w lustro czasem. a jak zależy ci na "dyskusji" (hie hie) to nie unoś się po każdym kontrargumencie i nie uciekaj się do wycieczek osobistych.

 

A co ja takiego powiedziałem?

napisałeś, że w przypadku innej drużyny (tu Miami) to my byśmy krzyczeli na temat gwizdków, po czym na tej podstawie nazwałeś nas hipokrytami. jeśli już kogoś w ten sposób atakujesz, to przedstaw dowody. w przeciwnym razie to jest zwykłe oczernianie, a w tym przypadku szczeniacka próba odgryzienia się.

 

i nie zasłaniaj się wowo i przemem, bo odniosłeś się konkretnie do pomocy ligi w wejściu do play-off lakers, na podstawie jednego filmiku, a nie ogólnie o gwizdaniu pod bogatszych.

 

Nie chce mi się wracać do game 6 WCF z 2002 roku bo zaraz zostanę wyzwany od teoretyków spiskowych rodem ze Smoleńska

ależ wracaj sobie do woli. nie zapomnij jednak przy tym wspomnieć o meczu numer 5.

 

To tak jakby w sejmie zasiadała jedna partia i mówiliby sobie wzajemnie jak to wspaniale jest w tym kraju.

proponuję dodać jeszcze wzmiankę o nazistach

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misja, ktorej podjeli sie lakers przypomina mi wypad na slonce. jest niemal pewne, ze sie spala jesli uda imsie dotrzec ale probuja:)

 

i to lubie. podoba mi sie nastawienie dwighta, ktory powiedzial, ze robia 8-0 w tych ostatnich spotkaniach i reszta ich gowno obchodzi. 7 to go i tyle sie liczy. i nie bedzie zabawnie bo po drodze trzeba bedzie pokonac grizzlies czy spurs, nie zapominajac o clippers czy b2b w portland, i to juz samo w sobie wydaje sie niemozliwe ale chlopaki sprobuja. i nie sa bez szans, jesli utrzymaja granie z meczu z dallas. na spokojnie obejrzalem wczoraj hajlajty i faktycznie mozna podyskutowac z worthy'm czy nie byl to jeden z najlepszych meczow black mamby w karierze. robil wieelkie rzeczy i faktycznie to jak kreowal niektorych, to bylo wielkie. a gdyby tak jamison z gasolem wykorzystali wszystkie jego podania, skonczylby pewnie z +15 asystami. hell of a game.

 

energia clarka tez niczego sobie.

 

jutro memphis, jazz wreszcie cos u siebie przegrali, ale lakers ponownie maja noz na gardle bo jesli nie wygraja z memphis, ponownie spadna za utah. i tak do konca. bedzie zabawnie jak wejda. dzieki bogu, memphis zaczeli wreszcie przegrywac na wyjezdzie. przegrali 5 z 6 ostatnich spotkan wyjazdowych, wiec jest szansa!

 

jendras pisales o tym, ze kobe wylaczyl tv w szatni jak zaczeli skandowac "we want phil", jakies zrodlo?:) bo nigdzie nie widzialem info o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna koncowka sezonu się zrobila z tym wyscigiem po PO.

Dokładnie. Mavs już raczej odpadli, zostali Jazz i Lakers. Myślę, że walka będzie do samego końca. Teraz wystarczy porażka Lakers i Utah ponownie są w PO. Podejrzewam jednak, że Utah wyjdą z tego pojedynku zwycięsko. Nie żebym nie wierzył w LAL, bardzo chcę tych PO, ale sam nie wiem co o nich myśleć. Lakers mają mocnych przeciwników. Ostatni mecz nie zamydli mi oczu, jak to miało miejsce jakiś czas temu po kilku zwycięstwach. Na nastawiam się na wiele. Zobaczymy ile jeszcze pociągnie Kobe grając po 48 minut. Morris zesłany ponownie do D-League, a myślę, że w ciągu 8-10 minut nie narobiłby biedy.

 

Oby tylko Kim Dzong Un ich wszystkich wcześniej nie pogodził.

 

Wyglądamy lepiej bez Nasha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądamy lepiej bez Nasha.

nie, jak już to bez Metty

 

MWP jest zabójczy dla naszego ball movement, rywale go celowo zostawiają wolnego na dystansie, widać różnicę jak obrona się zachowuje kiedy widzą jak na dystansie zostaje Meeks, a kiedy jest to MWP, który to przez obronę jest całkowicie olewany. Nie odmawiam mu waleczności, zaangażowania czy tego, że bywa przydatny w obronie, nie wyciągam też tym bardziej wniosków po tych paru meczach, ale jak dla mnie Lakers wyglądają lepiej bez niego. Po prostu lepszy ruch piłki, lepszy spacing, jesteśmy szybsi, więcej minut dla rubiących grę bez piłki Meeksa, Clarka i Jamisona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.