Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2012/13


matek

Najbardziej realny scenariusz?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najbardziej realny scenariusz?

    • Nie zrobią poważnych zmian
      28
    • Wymienią Gasola
      79
    • Wymienią Bynuma
      60
    • Wymienią obu
      11
    • Oddadzą Kobe
      19
    • Amnestia Kobe
      74
    • Zwolnią Browna
      32
    • inny...
      15


Rekomendowane odpowiedzi

Jendras cały bajzel wynika z tego, że mógł to zrobić jako właściciel Hornets z dowolnych przesłanek. Jeśliby powiedział coś w stylu: "zablokowałem ten trade dla dobra ligi i zablokowałbym taki trade również gdyby liga nie była właścicielem albo gdyby chodziło o inny klub" to wtedy wiadomo, że mamy doczynienia z karygodną sytuacją. Tutaj nie można tak mówić bo po pierwsze Stern nigdy wcześniej nie zrobił czegoś takiego a po drugie liga była właścicielem Hornets. Może jak zrobi to któryś komisarz w następnym sezonie/dwóch to otrzymamy odpowiedź ale narazie mimo kontrowersji to nie będę wieszał psów na Sternie bo miał do tego prawo. A tak poza tym to jakoś nie widzę aby Stern chciał działać na szkodę Lakers bo gdyby tak było to zareagowałby i w tym sezonie jak Mitch zrobił w LA dream team bo w offseason mistrzostwo już zostało przyznane a z Paulem bylibyście po prostu contenderem (tylko i aż)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już się zagubiłem.

 

Pretensje do Sterna ze zablokował transfer jako komisarz ligi z basketball reasons. Jeśli przyznajesz, że mógł jako właściciel Hornets zablokować ten trade a nie mógłby innego żadnego jako komisarz to jak możesz mieć do niego pretensje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już bardziej wypadało by się denerwować na to że Hornets przez ten sezon czy ile tam tego było nie mieli właściciela, podobno było głosowanie co do tego dealu wśród bosów wszystkich klubów, nie zgodzili się i tyle, co w tym dziwnego niezrozumiałego skoro taka sytuacja z szefowaniem w NOH wynikła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym to jakoś nie widzę aby Stern chciał działać na szkodę Lakers bo gdyby tak było to zareagowałby i w tym sezonie jak Mitch zrobił w LA dream team bo w offseason mistrzostwo już zostało przyznane a z Paulem bylibyście po prostu contenderem (tylko i aż)

a nie wydaje ci się, że gdyby imperator w ostatnie wakacje powtórzył ten numer z bezpodstawnym zablokowaniem dogadanej między klubami wymiany, której po raz kolejny uczestnikiem byliby Lakers to już nawet dla tych najbardziej zaślepionych byłoby to podejrzane ?

 

to jest przecież proste jak konstrukcja cepa, a wy ciągle nie chcecie tego zrozumieć dlaczego kibice Lakers mają z tym problem. Tą wymianę zablokować trzeba było wcześniej i nikt nie czułby się poszkodowany, Lakers i Rockets nie mieliby rozpieprzonej chemii i nie byłoby całej afery, skończyłoby się jak każda inna plotka jakich się masa pojawia. Tymczasem wszystko było już na etapie, w którym tylko nie przejście testów medycznych powoduje, że do wymiany nie dochodzi i mamy "basketball reasons".

 

Z całą pewnością gdyby coś takiego dotyczyły drużyn, którym sami kibicujecie nie mielibyście z tym problemu będąc na naszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, a wracając do bardziej interesujących rzeczy, czy tylko ja zauważyłem , że Howard miał dobry mecz i sprawiał wrażenie mniejszego niż zwykle w tym sezonie drewniaka? w ogóle patrząc się na to, co zrobili Celtom to jest jeszcze jakaś nadzieja, grali porządny textbook stuff.

 

ale kurcze, lejkersi 2013 to chyba najmniej przewidywalna drużyna, raz pokażą coś budującego, żeby potem przegrać z toronto i ordynarnie wdupić z LAC. nie można się nudzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest przecież proste jak konstrukcja cepa, a wy ciągle nie chcecie tego zrozumieć dlaczego kibice Lakers mają z tym problem.

ależ każdy doskonale rozumie dlaczego kibice LAL mają z tym problem. sęk w tym, że ci sami kibice LAL nie rozumieją, że ich pretensje są nieuzasadnione.

 

weźmy choćby tą wypowiedź Sterna cytowaną wcześniej. jak Chytry już zauważył może to oznaczać:

- dla dobra ligi, czyli na szkodę lakers

- dla dobra ligi, czyli na korzyść hornets

 

zastanówmy się teraz co jest bardziej prawdopodobne: szkodzenie kurze znoszącej złote jaja, czy zadbanie o klub w tragicznej sytuacji, dla którego trzeba znaleźć nowego właściciela? kibice lakers z dziwnych względów negują tą drugą ewentualność.

 

poza tym odrzucenie przez ownerów wymiany dogadanej przez GMów nie jest niczym nadzwyczajnym i co jakiś czas ma to miejsce (jak wtedy Stern to zrobił, to znalazłem kilka takich przykładów, teraz już nie chce mi się tego szukać, ale na pewno tak bywa). w tym przypadku mieliśmy dodatkowo do czynienia ze szczególną sytuacją (liga jako właściciel + poszukiwanie nowego ownera), więc nic dziwnego, że proces decyzyjny w tak ważnej kwestii mógł się skomplikować. ważne jest jednak to, że wykonano ruch w jak najlepszym interesie hornets. i właściwie wyszło na to, że po raz kolejny Stern miał rację, bo przecież po tym na klub znalazł się chętny i na pewno miało znaczenie to, iż drużyna otrzymała za CP młodość oraz dobry pick, a nie 30latków z Dragicem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zadbanie o klub w tragicznej sytuacji, dla którego trzeba znaleźć nowego właściciela?

nie slyszałem by lakers nazwe na caritas zmienili, ze inni mają sie na ich dupie slizgać

 

czytając to forum zauważyłem, że jesteś wielkiem fanem lebrona, ciekawe co byś napisał jakby to lebronowi liga nie pozwoliła przejść do miami ale wysłała do hornets bo taka gwiazda to właściciela odrazu znajdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, lorak, bo właściciel klubu dba o dobro klubu, a nie o dobro ligi. Dlaczego Stern nie użył stwierdzenia "in the best interest of the Hornets", tylko wspomniał o całej lidze?

 

Dla mnie nie ma wątpliwości. że Hornets lepiej na tym wyszli, że oferta wymiany z Lakers i Rockets była dla nich do dupy i tutaj bym się już nie czepiał, ale ostatni cytat Sterna rzuca na sprawę zupełnie inne światło. Dlaczego miałby udupić LA, nie wiem i w sumie mało mnie to obchodzi. Wiem, że jeśli wykorzystał pozycję właściciela Hornets, żeby dokonać ruchu w interesie całej ligi, to Lakers mają pełne prawo czuć się oszukani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezki mecz z ptb ale pokazali jaja. milo, ze to wyciagneli, wielkie zagrania mwp czy nasha

 

kobe z dwightem tez niczego sobie

 

ale problem w tym, ze rockets i warriors tez wygrywawja. zaklaadalem, ze dzis obie ekipy polegna, niestety nie polegly...

jednak 7-3 napawa optymizmem i choc jest krotka rotacja pod koszem (jamison i clark grajacy nas c!) jak i na obwodzie (blake grajacy sg...) to daja rade. w niedziele mavs...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale problem w tym, ze rockets i warriors tez wygrywawja. zaklaadalem, ze dzis obie ekipy polegna, niestety nie polegly...

blazers już spuchli w drugiej częsci sezonu także lakersom odpadl juz jeden rywal. szykuje się ciekawa walka z rox widać że coś zaczyna trybić już w tej dryzunie.

Rockets? Houston ma 7. (!!!) SRS w lidze, w dużej mierze dlatego, że mieli ciężki terminarz - teraz mają do końca sezonu Wizards, Bucks, Magic x2, Warriors, Dallas x2, Suns x4, Wolves, Jazz, Cavs, Spurs, Pacers, Memphis x2, Clippers, Sacto x2, Blazers, Denver, Lakers więc IMHO Lakersi szans na dogonienie Rockets nie mają, co więcej Houston przy takim terminarzu ma szansę awansować na 6. seed na zachodzie, przed przecenianami Warriors i Utah, którzy mają dosyć ciężki schedule, zresztą GSW też nie mają najłatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. jeśli lakers mają awansować do playoffs to nie kosztem houston lecz GSW lub utah.

ja myślę, że mimo wszystko jest jeszcze za wcześnie na tego typu wyliczenia i opieranie się na SOS poszczególnych drużyn zwłaszcza kiedy np. dzisiaj Rockets grają z Wizards, którzy wg tej statystyki wydawaliby się łatwym rywalem, a jest to mocno mylące biorąc pod uwagę to, że dla HOU jest to b2b i Wizards w obecnym składzie są dużo lepsi niż pokazuje ich bilans.

 

Mimo to też uważam, że jeżeli ktoś ma ustąpić miejsca Lakers w PO to nie będą to Rakiety, ale różne rzeczy już się zdarzały w tej części sezonu, drużyny robiące niesamowite runy jak również takie, które na tym ostanim odcinku wypadały z walki.

 

Lakers jednak chyba za dużo meczów przegrali ze słabymi drużynami takie porażki z Raptors czy Suns pewnie będą ich kosztować dużo w ostatecznym rozrachunku, obawiam się też tego, że na tym ostatnim etapie zaliczą jakieś kolejne wtopy ze słabymi rywalami co przekreśli ich szanse na awans.

 

Nie tracę całkiem nadziei, byłoby fajnie gdyby się jednak udało bo jeżeli Lakers będą w PO to by znaczyło, że złapali niesamowitą formę w końcówce sezonu bo nic innego tego awansu im zapewnić nie może i wtedy trzymałbym kciuki o to by trafili na Spurs w pierwszej rundzie i może udałoby się powtórzyć wyczyn LA Kings sprzed roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, lorak, bo właściciel klubu dba o dobro klubu, a nie o dobro ligi. Dlaczego Stern nie użył stwierdzenia "in the best interest of the Hornets", tylko wspomniał o całej lidze?

 

Dla mnie nie ma wątpliwości. że Hornets lepiej na tym wyszli, że oferta wymiany z Lakers i Rockets była dla nich do dupy i tutaj bym się już nie czepiał, ale ostatni cytat Sterna rzuca na sprawę zupełnie inne światło. Dlaczego miałby udupić LA, nie wiem i w sumie mało mnie to obchodzi. Wiem, że jeśli wykorzystał pozycję właściciela Hornets, żeby dokonać ruchu w interesie całej ligi, to Lakers mają pełne prawo czuć się oszukani.

Może mi ktoś wyjaśni bo nie rozumiem, skoro wy dalej o tym gadacie, to Stern był właścicielem NOH czy NBA jako organizacja zrzeszająca 30 klubów???

 

ps Utah już co najcięższe ma za sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.