Skocz do zawartości

Filmy


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Życie_to_mem napisał(a):

Ale czy te sceny faktycznie były takie zabawne nawet jeżeli rozumie się dobrze kontekst? Czy motyw z oddaniem paszportu przeniesiony do filmu z rzeczywistości jeden do jednego jest śmieszniejszy niż monolog ,,ja proszę pana mam bardzo dobre połączenie'', który nie jest wyjęty żywcem z życia w PRL tylko wymyślony na potrzeby filmu? 

Monolog Nalberczaka- chłoporobotnika ,to satyra na bezsens zatrudniania robo-chłopów w PRL , gdzie wysiłek i koszt dojazdu do pracy przewyższa korzyści dla gospodarki.,Sam znam sytuację gdzie zakład po jednego robo-chłopa wysyłał autobus 50km rano, po zakończeniu zamiany jechał zawieźć kolesia na wioskę i pusty wracał do miasta. Razem 200 km ,ponad 4 godziny pracy kierowcy, paliwo, koszty eksploatacji, żeby dostarczyć do pracy niewykwalifikowanego robotnika , później ktoś wpadł na pomysł racjonalizatorski i zatrudnili kierowcę z tej samej wioski. Generalnie to według Tyma "Co mi zrobisz....?"  był o wiele lepszym filmem od Misia tylko cenzura tak go pocięła ,że zamienił się w chaotyczny ciąg skeczy i gagów . Miś miał więcej szczęścia do cenzorów ,bo miał premierę w czasie posierpniowej odwilży 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem La La Land - film ograniczony ramami gatunku i konwencji, ale jednak wszystko zrobiono idealnie i piękny list miłosny w stronę Jazzu. Film nie jest wybitny, ale przyjemnie się go oglądało
Może ja jednak lubię musicale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 31.07.2024 o 17:06, memento1984 napisał(a):

tak mi sie przypomnialo - "Challengers" najwieksze gowno jakie ostatnio widzialem, absolutne ZERO. przestrzegam bo 2h zycia w plecy.

podobnie Deadpool & Wolvie, straszne gówno

no i jeszcze, do kompletu ambitnych filmów tego lata: Furiosa, bardzo spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.