Skocz do zawartości

Filmy


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lorak napisał(a):

"deadpool and wolverine" - jakież to było wyśmienite, spokojnie najlepszy film jaki wyszedł w ramach MCU. mnóstwo fan service, ale też spoko fabuła i śmiechu co niemiara. tak powinno wyglądać kino rozrywkowe. oby był dobry wynik finansowy, bo trzeba więcej tego typu produkcji w przyszłości.

Ale to chyba bylo do przewidzenia bo ogolnie Deadpoole pozytywnie wyrozniaja sie w tym szmirowym MCU :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, memento1984 napisał(a):

Obejrzalem Hydrozagadke na tej stronie @Reikai - to jest niezly odlot 🚀

Jasne ze jest. Tylko co tak późno? 

Idź za ciosem. 

Wniebowzięci Jak to się robi przyjęcie dla 10+3 osób czy jest tu panna na wydaniu benek kawalarz itd…. 

Polowanie na muchy… nóż w wodzie. 

Przecież to zestaw obowiązkowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ignazz napisał(a):

Wniebowzięci

A ja nie polecam. 😉

Za to ,,Prywatne śledztwo'' całkiem ok (jeżeli już mówimy o filmach z linkowanej strony). Nie jest to jakieś wybitne dzieło, ale kryminał z dość zaskakującym zakończeniem to jednak w polskim kinie dość rzadkie zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Reikai napisał(a):

Dobra, to rzucajcie takimi starszymi polskimi klasykami.

Tylko wiecie, zeby dalo sie to dzis ogladac bez rozumienia specyfiki tamtych czasow, nie ze sie zestarzalo cos itd.

Z klasyków to obowiązkowo ,,Człowiek z marmuru'' i ,,Ziemia obiecana''.

Z tych mniej znanych to chociażby serial ,,S.O.S''. Kryminał kręcony w całości w Trójmieście ze świetną obsadą (Władysław Kowalski, Walczewski, Englert, Kolberger, Fronczewski, Wilhelmi, Komorowska, Danuta Kowalska) i fajnym klimatem. Ogólnie to mam poważną rozkminę czy młoda Danuta Kowalska była ładniejsza niż młoda Pola Raksa. 😉 

Za to w ogóle nie przepadam za komediami z tego okresu. IMHO peak polskich komedii to lata 90-te. 

W ramach ciekawostki to fanem polskiego kina z okresu PRL jest niejaki Martin Scorcese. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Życie_to_mem napisał(a):

Z klasyków to obowiązkowo ,,Człowiek z marmuru'' i ,,Ziemia obiecana''.

Z tych mniej znanych to chociażby serial ,,S.O.S''. Kryminał kręcony w całości w Trójmieście ze świetną obsadą (Władysław Kowalski, Walczewski, Englert, Kolberger, Fronczewski, Wilhelmi, Komorowska, Danuta Kowalska) i fajnym klimatem. Ogólnie to mam poważną rozkminę czy młoda Danuta Kowalska była ładniejsza niż młoda Pola Raksa. 😉 

Za to w ogóle nie przepadam za komediami z tego okresu. IMHO peak polskich komedii to lata 90-te. 

W ramach ciekawostki to fanem polskiego kina z okresu PRL jest niejaki Martin Scorcese. 

Nie no konedie z PRL to topka jest. Kryminaly są dobre ale nie topowe jak komedie i niektore z nich potrafią być ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, agresywnychomik napisał(a):

Nie no konedie z PRL to topka jest. Kryminaly są dobre ale nie topowe jak komedie i niektore z nich potrafią być ciężkie.

Mnie takie ,,Nie lubię poniedziałku'' bardzo wynudziło. ,,Miś'' ma parę dobrych scen, ale to w sumie wystarczy obejrzeć jakąś kompilację na YT, bo fabuły w tym filmie w zasadzie żadnej nie ma. ,,Seksmisja'' ok, ale to jest bardziej film przygodowy/sci-fi, bo zabawne to są tam może ze dwie sceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Życie_to_mem napisał(a):

Mnie takie ,,Nie lubię poniedziałku'' bardzo wynudziło. ,,Miś'' ma parę dobrych scen, ale to w sumie wystarczy obejrzeć jakąś kompilację na YT, bo fabuły w tym filmie w zasadzie żadnej nie ma. ,,Seksmisja'' ok, ale to jest bardziej film przygodowy/sci-fi, bo zabawne to są tam może ze dwie sceny. 

Nie lubię poniedziałków mi się podobalo, mało zabawne, ale bardzo pozytywne, film z gatunków, jakie już nie robią w obecnym postnihilistycznym swiecie.

Rejs z kolei ma dla mnie jedną dobrą scenę przez cały film 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Życie_to_mem napisał(a):

Mnie takie ,,Nie lubię poniedziałku'' bardzo wynudziło. ,,Miś'' ma parę dobrych scen, ale to w sumie wystarczy obejrzeć jakąś kompilację na YT, bo fabuły w tym filmie w zasadzie żadnej nie ma. ,,Seksmisja'' ok, ale to jest bardziej film przygodowy/sci-fi, bo zabawne to są tam może ze dwie sceny. 

No to mamy zdecydowanie inne gusta.

Chociaż może faktycznie bez czucia absurdow PRLu przez widza te filmy tracą tak czy inaczej:

Jak rozpetalem, Giuseppe w Warszawie, Gangsterzy i filantropii, Poszukiwana Poszukiwany to są przynajmniej bardzo dobre filmy jak nie wybitne.

A Rejs imho slabizna tubsie z @RappaR zgodze.

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

No to mamy zdecydowanie inne gusta.

No raczej. :)

Cytat

Chociaż może faktycznie bez czucia absurdow PRLu przez widza te filmy tracą 

Taki ,,Człowiek z marmuru'' też w zasadzie jest o absurdach PRL (tyle tylko, że kręcony na serio a nie w duchu komediowym) i jakoś całkiem dobrze mi podszedł. 

W każdym razie jedno jest pewne - Polacy przestali kręcić dobre komedie jakieś 20 lat temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, agresywnychomik napisał(a):

No to mamy zdecydowanie inne gusta.

Chociaż może faktycznie bez czucia absurdow PRLu przez widza te filmy tracą tak czy inaczej:

Trudno współczesnemu widzowi zrozumieć np. scenę z kolesiem pijącym wodę toaletową w kiosku, albo jak milicjant każe Paluchowi oddać paszport po powrocie z zagranicy. Może to się wydawać absurdalne, ale tak rzeczywiście było. Ludzie pili różne wynalazki - wodę brzozową,Przemysławkę, Autovidol i płyn na krosty Aknosan 23 , często na miejscu , tak samo paszport trzeba było oddać na komendę 

 

1 godzinę temu, Życie_to_mem napisał(a):

 

W każdym razie jedno jest pewne - Polacy przestali kręcić dobre komedie jakieś 20 lat temu. 

Komedie rzeczywiście. Za to szmira propagandowa trzyma poziom - Smoleńsk top level, jak za PRL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Reikai napisał(a):

Dobra, to rzucajcie takimi starszymi polskimi klasykami.

Tylko wiecie, zeby dalo sie to dzis ogladac bez rozumienia specyfiki tamtych czasow, nie ze sie zestarzalo cos itd.

"rękopis znaleziony w saragossie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, mayor napisał(a):

Trudno współczesnemu widzowi zrozumieć np. scenę z kolesiem pijącym wodę toaletową w kiosku, albo jak milicjant każe Paluchowi oddać paszport po powrocie z zagranicy. Może to się wydawać absurdalne, ale tak rzeczywiście było. Ludzie pili różne wynalazki - wodę brzozową,Przemysławkę, Autovidol i płyn na krosty Aknosan 23 , często na miejscu , tak samo paszport trzeba było oddać na komendę 

Ale czy te sceny faktycznie były takie zabawne nawet jeżeli rozumie się dobrze kontekst? Czy motyw z oddaniem paszportu przeniesiony do filmu z rzeczywistości jeden do jednego jest śmieszniejszy niż monolog ,,ja proszę pana mam bardzo dobre połączenie'', który nie jest wyjęty żywcem z życia w PRL tylko wymyślony na potrzeby filmu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Życie_to_mem napisał(a):

Ale czy te sceny faktycznie były takie zabawne nawet jeżeli rozumie się dobrze kontekst? Czy motyw z oddaniem paszportu przeniesiony do filmu z rzeczywistości jeden do jednego jest śmieszniejszy niż monolog ,,ja proszę pana mam bardzo dobre połączenie'', który nie jest wyjęty żywcem z życia w PRL tylko wymyślony na potrzeby filmu? 

Obejrzałem ten film dla tego dialogu i to był jedyny dobry moment w tym filmie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.