Skocz do zawartości

[East Rd1] 4 Boston Celtics - 5 Atlanta Hawks


karpik

Kto wygra?  

28 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra?

    • Atlanta
      14
    • Boston
      68
    • nie wiem
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Czy Rondo zbiórki tez ma "nabite"?

częściowo, ale to jest akurat mało istotne, bo tak czy inaczej jest bardzo dobrym zbierającym jak na PG i to jest jedna z jego największych zalet. problem z Rajonem jest po prostu taki, że większość jego loverów, to po prostu ludzie zapatrzeni w box score. zresztą wystarczy popatrzeć na te wszystkie sztucznie tworzone progi "pierwszy w historii, który miał x pts, x zb i x ast". żeby jeszcze te box scorowe statsy przekładały się faktycznie na tak duży wpływ na grę, jak one sugerują. tak niestety nie jest i dlatego Rondo jest dużo gorszy niż się niektórym wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtics grają póki co swój najlepszy mecz w tych PO. Pierce rzuca na jakimś kosmicznym %, Rondo ma pełno asyst i do tego ten nieudacznik rzutowy ma 2/2 za trzy, a ogólnie jest 6/8. Nieźle jak na nieudacznika.

Ogółlnie świetny mecz Pierce'a, Raya, KG i Rondo, reszta też dobrze gra - w końcu! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierce w 17min zrobł 24pkt(10-13FG) i był 4-6 za 3. Masakra. Dzisiaj po prostu był ON FIRE! :D. Rondo też nieźle 20pkt(8-11) i 16ast, ale najbardziej mnie cieszy, że Ray znowu grał i wyglądał bardzo dobrze. Świetnie, bo myślałem, że już nie wróci na te PO. Boston potrzebuje Sugara!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtics grają póki co swój najlepszy mecz w tych PO. Pierce rzuca na jakimś kosmicznym %, Rondo ma pełno asyst i do tego ten nieudacznik rzutowy ma 2/2 za trzy, a ogólnie jest 6/8. Nieźle jak na nieudacznika.

a Shaq kiedyś trafił 13 z 13 FTs. nieźle jak na kogoś, kto nie umiał rzucać wolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Shaq kiedyś trafił 13 z 13 FTs. nieźle jak na kogoś, kto nie umiał rzucać wolnych.

Karolkowi nie wystarczy dyskusja na 4Q w której dostał dobrą ripostę i własny temat tutaj.Trzeba nadal bić pianę póki jest okazja.

 

I rzeczywiście ten cholerny Rajon znowu nabijał statsy,trochę mało zbiórek nabił,ale za to dobrze mu poszło w przechwytach.O asystach nie wspomnę,bo w takiej ekipie to nawet ślepy by zrobił te 11 apg.Rzuty to na bank fuks.

 

A na poważnie - nawet gdyby Rajon robił w każdym meczu triple double i tak znajdą się tacy,którzy będą bredzić,że każdy kołek może grać tak jak on.Jak to mówią psy szczekają karawana jedzie dalej.Nie przypominam sobie kiedy ostatni raz BIG3, właściwie BIG4 skończyli mecz na tak wysokich %.Do tego dobra obrona i został nam jeszcze 1 mecz.Go C's!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Rondo is the first player with at least 20 points and 16 assists with no more than one turnover in a playoff game since Tim Hardaway for the Golden State Warriors in 1991, who had 27 points, 20 assists and one turnover against the Los Angeles Lakers in Game 5 of the Western Conference Semifinals. Rondo, Hardaway and Magic Johnson are the only players to accomplish this feat in the last 25 years.

 

In the last 25 seasons, a Boston Celtics player has had at least 16 assists in a playoff game eight times. Rondo has seven of those performances (Larry Bird had the other in 1990).

 

Rondo consistently gets it done in the playoffs. Among players in NBA history with fewer than three turnovers per game, only John Stockton (10.1) averages more assists per game than Rondo (8.6).

 

With Rondo on the court in the playoffs, the Celtics are 14 points better per 100 possessions than they are when Rondo is off the court.

 

CELTICS WITH RAJON RONDO ON/OFF COURT

2012 PLAYOFFS

 

[TABLE]

[TR]

[TH][/TH]

[TH]ON[/TH]

[TH]OFF[/TH]

[/TR]

[TR=class: last]

[TD]+/- per 100 poss[/TD]

[TD]+12.9[/TD]

[TD]-0.9[/TD]

[/TR]

[TR=class: last]

[TD]Pts per 100 poss[/TD]

[TD]102.0[/TD]

[TD]80.8[/TD]

[/TR]

[TR=class: last]

[TD]FG pct[/TD]

[TD]46.6[/TD]

[TD]36.9[/TD]

[/TR]

[TR=class: last]

[TD]3-pt FG pct[/TD]

[TD]33.3[/TD]

[TD]20.0[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

 

 

Their offense is significantly better with Rondo, scoring 21 more points per 100 possessions. They're shooting 10 percentage points higher from the field and 13 percentage points higher on 3-point attempts, and they're averaging nine more assists with 5.5 fewer turnovers per 48 minutes with Rondo on the court.

 

A popular definition of a great point guard is one who makes his teammates better. There’s no better example of that in the playoffs than Rondo with Kevin Garnett. When Rondo is on the court in this series, Garnett is averaging eight more points per 48 minutes and shooting 25 percent better from the field.

 

Garnett, Avery Bradley and Brandon Bass are all scoring more, shooting better and have a better plus-minus when Rondo is on the court.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak dużo lepszy niż niektórzy sądzą, to zawsze działa w dwie strony.

 

o ile lepszy niż niektórzy sądzą? bo jakoś nie zauważyłem grupy, która istotnie zaniża wartość Rajona. są za to dwie: miłośników box scorów, którzy go przeceniają i tych, którzy przedstawiają jego rzeczywistą wartość.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(staty Rondo)

troche sie wtrace do dyskusji - zdaje sobie sprawe,ze rozmawiacie bardziej o empty stats,stat paddingu a rzeczywistym wplywie grajka x na wynik i gre zespolu,ale ja chcialem o czyms innym (hah chcialbym tez uslyszec w koncu jakas trzezwa opinie o grze CP3 vs reszta pg ligi - chociazby Parker - sam unikam meczow clippers i mam zakrzywiony obraz gry paula z Hornets,ale to material na inny temat)

 

jakbys ocenil wplyw zbiorek u pg na jego wartosc?Pamietam na starym e-b dyskusje nash vs kidd gdzie wiekszosc ludzi odrzucala argument o przewadze na zbiorkach Asona jako czyms mniej waznym, elemencie gry u rozgrywajkow nie tak istotnym jak chociazby scoring,przez co Nash mial byc duzo lepszym 1 niz Kidd.

 

Mamy Rondo, ktory jakby nie patrzec jest stylem gry i nawet cyferkowo niejako zblizony do Jasona.U Kidda (przynajmniej jesli mowa o mlodszym Kiddzie) zbiorka to instant fast break,czesto wysocy zostawiali mu 'luzniejsze' pilki aby nie tracic czasu.Celtics to nie jest jakis fast break running team (przynajmniej ja tego nie uswiadczylem),wiec ciezko mowic,ze te zbiorki sie przekladaja 'namacalnie' na punkty.Z drugiej strony widac golym okiem,ze Rondo ciezko pracuje na te swoje zbiorki,nie odpuszcza zwlaszcza na atakowanej tablicy i sa z tego te 2nd chance pts bla bla bla.

 

jak to w koncu jest z tym zbieraniem z obwodu (zwlaszcza u pg)?'Wisienka na torcie' czy tak samo wazny element jak wszystko inne u koszykarzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to w koncu jest z tym zbieraniem z obwodu (zwlaszcza u pg)?'Wisienka na torcie' czy tak samo wazny element jak wszystko inne u koszykarzy?

Jeżeli chodzi o te 'luźniejsze' piłki, gdzie wysocy C's po prostu 'zostawiają' je Rondo po to by ten szybciej mógł przejść do ofensywy to nie traktuję tego w kategorii umiejętności walki na deskach. No bo co to za sztuka wyskoczyć po piłkę w powietrze, w dodatku będąc otoczony 'swoimi'? Trudno więc powiedzieć czy to ważny element gry - po prostu Celtics mają taką koncepcję i tyle.

 

Co do innego zbierania przez PG. Jasne. Popatrzcie tylko na dzisiejsze systemy defensywne. Przecież tu jest non-stop rotacja, pomaganie czy iso-post. Ile razy można zobaczyć akcje, gdzie więksi są wyprowadzani na 5-6 metr robiąc miejsce do penetracji/izolacji dla guardów. W ówczesnej grze PG/SG w typowej man-to-man dużo czasu spędza bliżej kosza anieżeli lurkując gdzieś tam po obowodzie. I Rondo wiele z takich zbiórek łapie + propsy dla niego za walkę na ofensywnej desce, gdzie może sobie pozwolić na takie ryzyko, bo to nie on musi od razu zaiwaniać pod swój kosz broniąc pomalowanego tylko raczej wysocy; sam ze swoją zwinnąścią i szybkością do swego atakującego spokojnie zdąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te 'luźniejsze' piłki, gdzie wysocy C's po prostu 'zostawiają' je Rondo po to by ten szybciej mógł przejść do ofensywy to nie traktuję tego w kategorii umiejętności walki na deskach. No bo co to za sztuka wyskoczyć po piłkę w powietrze, w dodatku będąc otoczony 'swoimi'? Trudno więc powiedzieć czy to ważny element gry - po prostu Celtics mają taką koncepcję i tyle.

nie zgodzilbym sie tak do konca. ta koncepcja zaklada ze wysocy nie zbieraja tylko zastawiaja - co oznacza ze pg ma ta pilke zebrac nie tylko jak bedzie bezpanska ale rowniez jak bedzie atakowana przez kogos innego niz zastawieni wysocy. czyli korzystaja tu z przewagi swojego pg w zbiorkach w porownaniu z oponentami, tej samej ktora Rondo wykorzystuje w ataku. poza tym takie granie zuzywa jednak iles % wiecej energii pg i mniej u wysokich. czyli - spoko, dajemy pg nabic sobie zbiorki bez walki z podkoszowymi przeciwnika, ale w zamian za dodatkowy wysilek i gwarancje zbiorek.

 

Lorak - ladne przyznanie sobie roli arbitra i niepodwazalnego autorytetu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie wtrace do dyskusji - zdaje sobie sprawe,ze rozmawiacie bardziej o empty stats,stat paddingu a rzeczywistym wplywie grajka x na wynik i gre zespolu,ale ja chcialem o czyms innym (hah chcialbym tez uslyszec w koncu jakas trzezwa opinie o grze CP3 vs reszta pg ligi - chociazby Parker - sam unikam meczow clippers i mam zakrzywiony obraz gry paula z Hornets,ale to material na inny temat)

 

jakbys ocenil wplyw zbiorek u pg na jego wartosc?Pamietam na starym e-b dyskusje nash vs kidd gdzie wiekszosc ludzi odrzucala argument o przewadze na zbiorkach Asona jako czyms mniej waznym, elemencie gry u rozgrywajkow nie tak istotnym jak chociazby scoring,przez co Nash mial byc duzo lepszym 1 niz Kidd.

 

Mamy Rondo, ktory jakby nie patrzec jest stylem gry i nawet cyferkowo niejako zblizony do Jasona.U Kidda (przynajmniej jesli mowa o mlodszym Kiddzie) zbiorka to instant fast break,czesto wysocy zostawiali mu 'luzniejsze' pilki aby nie tracic czasu.Celtics to nie jest jakis fast break running team (przynajmniej ja tego nie uswiadczylem),wiec ciezko mowic,ze te zbiorki sie przekladaja 'namacalnie' na punkty.Z drugiej strony widac golym okiem,ze Rondo ciezko pracuje na te swoje zbiorki,nie odpuszcza zwlaszcza na atakowanej tablicy i sa z tego te 2nd chance pts bla bla bla.

 

jak to w koncu jest z tym zbieraniem z obwodu (zwlaszcza u pg)?'Wisienka na torcie' czy tak samo wazny element jak wszystko inne u koszykarzy?

dla każdej pozycji (czy tam roli) inną wagę mają poszczególne elementy. zbieranie to oczywiście plus dla PG, ale bardziej właśnie w stylu tej wisienki na torcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rondo najpierw robi steal'a a potem drybluje, drybluje i traci piłke. WTF? Mógł chociaż rzucić, albo podać wcześniej do kogoś. Ehh szkoda tego meczu, bo można było spokojnie wygrać. :/ Mam nadzieję, że C's wygrają game 6, bo to już jak dla mnie jest must win. Nie można dopuścić do game 7.

 

Boli jeszcze airball Pierce'a pod koniec i długie czekanie z faulem, co jak było zresztą widać wkurzyło Doca. Nie wiem dlaczego nie faulowali wcześniej. Po prostu w tej końcówce C's zrobili tyle błędów, że nie zasłużyli na wygrana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie,że szkoda,ale każdemu to może się zdarzyć.Pamiętam,że The Truth też się zakozłował w jednym z meczów w PO i przegraliśmy.

 

Bardziej mnie martwi gra Ala i dominacja na tablicach Jastrzębi.Inna sprawa,że widać skutki kontuzji zarówno u Bradley'a jak i Pierca.Game 6 dla nas albo jedziemy na ryby,bo nie wierzę,że wyciągniemy 7 mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Game 6 C's muszą wygrać. Też się martwię o Horforda, ale dziś byliśmy bardzo blisko mimo jego świetnej gry. Trzeba spiać dupy i wygrać u siebie, licze przede wszystkim na KG, Rondo i Raya, bo Pierce niestety widać, że gra z kontuzją. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ta seria mnie gówno obchodziła ale odkąd się okazało, że Horford praktycznie z miejsca może robić gnój Celtics jest to dla mnie sporym changerem. Im dłużej ta seria będzie trwała tym gorzej dla Celtów bo z każdym meczem z Alem będzie coraz lepiej a z Paulem coraz gorzej. Na tą chwile Hawks to dla mnie ta drużyna, która dostanie zaszczyt bycia rozwałkowanym przez Miami w finale konfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.