Skocz do zawartości

Gortat/1st for Hedont ? YES. WE. DID.


Bastillon

Rekomendowane odpowiedzi

bast

nawet zagral dzisiaj z Childressem ten swietny play na backcdoor cut (Nash gral to zawsze z Barbosa lub Hillem), a poza tym oczywiscie picki etc. za pare lat to moze byc jeden z najlepszych PG ligi i fajnie bedzie sie go ogladalo przy tych wszystkich gwiazdeczkach myslacych o sobie nie wiadomo co i stukajacych puste statsy (Rondo, po czesci Rose).

 

co rozumiesz przez to, ze Rondo i po czesci Rose nabijaja puste statsy ? :shock:

bastku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bast

nawet zagral dzisiaj z Childressem ten swietny play na backcdoor cut (Nash gral to zawsze z Barbosa lub Hillem), a poza tym oczywiscie picki etc. za pare lat to moze byc jeden z najlepszych PG ligi i fajnie bedzie sie go ogladalo przy tych wszystkich gwiazdeczkach myslacych o sobie nie wiadomo co i stukajacych puste statsy (Rondo, po czesci Rose).

 

co rozumiesz przez to, ze Rondo i po czesci Rose nabijaja puste statsy ? :shock:

bastku?

ze ich wartosc w boxscore nie przeklada sie na wartosc na boisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo asysta na contested jumpery jak w przypadku Rondo przeklada sie na to, ze Celtics maja ORtg z dolnej polowki ligi. Rondo nie potrafi prowadzic skutecznej ofensywy, nawet jesli ma do tego swietnych zawodnikow. jesli chodzi o Rose'a to tu bardziej jego scoring ktory nie jest zbyt wydajny, a niektorym sie wydaje ze jest jakims przyszlym MVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapamietajcie:

1. asysty Ronda sa tylko na contestowanych jumperach

2. Rondo nie potrafi prowadzić ofensywy

3. Obrona PG jest prawie tak nieistotna, że nie warto o niej mowić (gdzie Rondo jest top ligii)

Tak więc to, że Rondo został all-starem jest zupełną głupotą

 

Bastek ogólnie podziwiam twoją wiedzę koszykarską, ale co Ty pierdolisz o tym zawodniku to przechodzi ludzkie pojęcie. Sam jestem ciekaw czy zmiescilbys go w TOP20 aktualnych PG skoro jedyne wg Ciebie jego atuty (obrona) i tak nie są ważne na tej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapamietajcie:

1. asysty Ronda sa tylko na contestowanych jumperach

2. Rondo nie potrafi prowadzić ofensywy

3. Obrona PG jest prawie tak nieistotna, że nie warto o niej mowić (gdzie Rondo jest top ligii)

Tak więc to, że Rondo został all-starem jest zupełną głupotą

 

Bastek ogólnie podziwiam twoją wiedzę koszykarską, ale co Ty pierdolisz o tym zawodniku to przechodzi ludzkie pojęcie. Sam jestem ciekaw czy zmiescilbys go w TOP20 aktualnych PG skoro jedyne wg Ciebie jego atuty (obrona) i tak nie są ważne na tej pozycji.

Z tym typem wielu probowalo dyskutowac i niec to nie daje , jak cos to najwyzej zostaniesz " haterem Nasha" ( cokolwiek mialo to by znaczyc, bo IMO zeby miec haterow trza byc bucem ani miec zakochanego w sobie nastolatka z Polski)

Wiec wiesz dla niego RR bedzie zawsze ziomem ktory "nabija asysty" a Nash bedzie najlepszym PG ever.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o tym kiedyś już pisałem na e-b i trzeba być naprawdę ograniczonym, żeby nie widzieć różnicy pomiędzy prowadzeniem ofensywy przez Nasha, a takiego Rondo. To, że zalicza 24 asysty, to wcale nie znaczy, że zajebiście prowadzi grę. Wy patrzycie na asysty jako jedyny wymiernik wywiązywania się z roli rozgrywającego, a to błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś dietę kulturystyczną rozpisaną na 7-10 zróżnicowanych dni? No właśnie ja się spotkałem z tezą, że raz na taki okres czasu dobrze jest zjeść ziemniaki. W sytuacji kiedy zwykle jest dieta jednodniowa to wiadomo, że ich nie będzie, bo to byłoby zdecydowanie zbyt często.

Co do mleka i sera żołtego 100% racji. Jeszcze bardzo polecane są kefiry, jogurty i serwatki, ale to chyba oczywiste :wink:

 

Wiesz, to że ziemniaków się nie poleca nie znaczy, że ich zjedzenie raz na jakiś czasu spieprzy całą dietę. To mimo wszystko jakieś źródło węglowodanów, po prostu nie tak dobre, jak ryż, kasza czy makaron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i do czego doprowadzily te asysty Rondo skoro Celtics maja c***owa ofensywe, ktora przez te jego playmaking skills przegrala w zeszlorocznych playoffs, bo nie potrafila przez cala jebana 4 kwarte przeprowadzic skutecznej akcji ? nie wazne ile masz asyst czy pktow, wazne do jakich efektow to doprowadza. Rondo ma zajebistych teammates, a Boston w ataku ssie. juz walic Nasha, dajcie tam Billupsa i spokojnie sa top3 ofensywa ligi.

 

a obrona Rondo jest akurat wartosciowa bo wiekszosc jej aspektow nalezy do team defense (zbiorki/przechwyty) ale to nie zmienia faktu, ze bez Garnetta i Perkinsa chroniacych jego dupsko bylby mijany na prawie kazdej akcji przy tym jego gamblingu. jak dla mnie zanim Rondo stal sie zadufanym bucem, to jego obrona byla najlepsza... tak mniej wiecej w 08 w PO. jego G6 vs LAL to jeden z najlepszych defensywnych popisow PG ever.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol::lol::lol:

to nie można już mieć z kimś podobnego zdania?

zobaczymy z jaką ilością asyst zakończy sezon Rajon, bo jak będzie to ok 15 to dojdziemy do wniosku, że jest najlepszym pg w historii, ta?

Ja nie twierdzę, że Rondo to zły pg. Obecnie czołowy w lidze. Dobra obrona+asysty, ale o rozgrywaniu w najszerszym tego słowa znaczeniu to on nie ma wielkiego pojęcia.

Nash jest w tym sezonie hujowy nie? 3-razy słabszy od Rondo, bo tyle razy mniej zalicza asyst..

 

to tak samo jak np. o Marionie, który parę lat temu w PHX miał 22/12, nie powiemy, że jest świetnym strzelcem, ani że zabezpieczał dechę, chyba, że wy powiecie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że gościu który macha łapami i ustawia wszystkie te klocki i który za plecami ma kołcza, grającego kiedyś na tej pozycji nie mają zbytniej wiedzy jeśli chodzi o rozgrywanie? Z tego co zauważyłem to Rivers właśnie bardzo podnieca się tym jakie to wysokie IQ koszykarskie ma RR. Możecie podać jakieś konkretne przykłady tego, że Rondo nie ma pojęcia o rozgrywaniu i nie potrafi prowadzić ofensywy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że gościu który macha łapami i ustawia wszystkie te klocki i który za plecami ma kołcza, grającego kiedyś na tej pozycji nie mają zbytniej wiedzy jeśli chodzi o rozgrywanie? Z tego co zauważyłem to Rivers właśnie bardzo podnieca się tym jakie to wysokie IQ koszykarskie ma RR. Możecie podać jakieś konkretne przykłady tego, że Rondo nie ma pojęcia o rozgrywaniu i nie potrafi prowadzić ofensywy ?

overpassing, zle playe, zle tempo (za wolno), slaba gra bez pilki - malo ruchu.

 

jednak prawdziwym winowajcą w Bostonie jest Rivers ktory naprawde jest fatalnym coachem i nie wiem jak mozecie tego nie widziec. przeciez wiekszosc playow Bostonu (np. ten slide-cut przez cale boisko na post-upa) to strata czasu i marnowanie possessions. majac Big 3 + Shaqa trzeba byc naprawde niezlym kretynem zeby nie potrafic im ustawic skutecznej ofensywy.

 

ostatnio wlasnie ktos sie pytal co robi coach, ze ja niby niedoceniam - Rivers jest wlasnie przykladem coacha ktory znaczaco przeszkadza zespolowi. najwiekszy kretynizm to ten overpassing, co zreszta czesto jest zaznaczane. jedyne co Rivers robi by rozw ta kwestie to mowi "don't turn the ball over" - ale jak maja k**** nie tracic pilki jak im rysujesz playe gdzie wszyscy sa w jednym miejscu, nie ma spacingu na boisku, czasu jest malo bo polowe zegara traci sie jeszcze na inne bezsensowne playe, a na dodatek kazesz im podawac zamiast rzucac co jest powodem tych durnych strat ?

 

przykladowy debilizm Riversa:

 

prosty post-up na Garnetta, zamiast ustawic sie na low post i czekac na podanie od Rondo po tym jak Ray Allen scina do drugiego rogu za plecami KG, to Rivers podaje do Pierca/Raya (obaj slabo rzucaja entry passy), a Rondo jest bez pilki odpuszczany. na dodatek Garnett nie jest ustawiony pod koszem, ale scina przez cala szerokosc boiska zeby sie tam ustawic. jeden play a jest tak zje***y na tylu roznych poziomach, ze ciezko sie nie zastanawiac co taki koles robi jako trener contendera.

 

inny przyklad, uzycie Shaqa w tym sezonie. zamiast uzywac go jako miesniaka do stawiania zaslon na dole, zamiast dac mu pilke na izolacji po jakiejs zaslonie, to co robi Shaq w Celtics ? high post k**** passer. jak pierwszy raz cos takiego zobaczylem to myslalem ze tak wyszlo przez przypadek ale im czesciej taki play sie pojawia tym bardziej mnie to zaczyna wkurwiac i wkrotce chyba w ogole przestane ogladac Celtics.

 

dodajcie do tego uzycie Rondo ktory bez pilki zamiast krecic sie w okolicach pomalowanego, robic zaslony off-ball (jak Stockton kiedys, Nash teraz), scinac, czekac na zbiorke, cokolwiek, to czesto bez pilki stoi w rogu i wlasciwie podporzadkowuje sie przeciwnikom, ktorzy dokladnie tego chca.

 

a najskuteczniejszy play Celtics z ostatnich kilku sezonow - post-up do KG hand off do niskiego na lay-upa po baseline - jest uzywany raz na 10 meczy. pick and popy Pierce-Garnett ktore byly powodem ich zwyciestwa w 2008 roku tez nie wiadomo gdzie sie podzialy.

 

i tutaj wlasnie ta dwojka panow - Rivers i Rondo - ciezko powiedziec kto w wiekszym stopniu - odpowiadaja za taki a nie inny obraz ataku Celtics. kosztowalo ich to tytul w zeszlym roku, a z taka defensywa jest to najzwyczajniej smieszne... ale k**** jak sie rzuca 73 pkty na mecz w dwoch ostatnich spotkaniach finalow no to chyba cos jest nie tak. nie wiem czy pamietacie, ale atmosfera na forach po G5 byla taka ze juz jest po finalach, znaczna wiekszosc uwazala ze Celtics przejeli ostatecznie momentum i nie dadza sobie wyrwac tych finalow (przegrywali juz 2-1, a potem wygrali 2 z rzedu).

 

i to nie byly jakies wielkie wyjatki - Celtics o ile dobrze pamietam najwiecej razy stracili w zeszlym sezonie +10 pktow przewagi, bo przez dlugie momenty nie potrafili rzucic pktu (ani oddac rzutu przez ich straty). Rivers po prostu nie ma koncepcji na ich atak, wie ze straty sa ich problemem, ale nic z tym nie robi poza "don't turn the ball over guys". half-court offense Celtics jest bez watpienia jednym z najbrzydszych w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosty post-up na Garnetta, zamiast ustawic sie na low post i czekac na podanie od Rondo po tym jak Ray Allen scina do drugiego rogu za plecami KG, to Rivers podaje do Pierca/Raya (obaj slabo rzucaja entry passy), a Rondo jest bez pilki odpuszczany. na dodatek Garnett nie jest ustawiony pod koszem, ale scina przez cala szerokosc boiska zeby sie tam ustawic. jeden play a jest tak zje***y na tylu roznych poziomach, ze ciezko sie nie zastanawiac co taki koles robi jako trener contendera.

No jak Rondo miałby rzucać KG entry passa to jego obrońca, który najczęściej stoi 2.5 metra od niego automatycznie podwajałby Garnetta bo nie grozi mu odrzut z powrotem i jumper RR, w tym że to Pierce i Allen podają nie widzę akurat nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ,że wymyślenie czegoś gdy playmaker nie ma rzuty jest bardzo trudne. jedyny z niego pożytek jest w kontrze . na half courcie jedyną metodą jest dla niego granie backtobasket czego nie ma lub duży ruch bez piłki gdzie jest intensywny i może mu wpaść jakiś back door ,tak to jest bezużyteczny bez piłki. kijem wisły nie zatrzymasz i tym wypadku nic lepszego nie będzie.

a jeśli przy tej akcji zetnie to oczywiście musi dojść pomoc ale nie musi. wystarczy ,że niski tylko postraszy podwojeniem i wróci do rondo i jest po akcji.wystarczy ,że zejdzie na dół i lub wymieni się z wysokim obrońcą z drugiej strony grając taką półstrefą i jest po akcji. tym bardziej ,że KG nie jest w jakieś hiperoformie aby w meczu notorycznie się forsować. ogólnie rondo jest groźny gdy ma piłkę i sieje zamęt wśród obrońców. niech ten pan nauczy się rzucać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ściąć musiałby najpierw dostarczyć piłkę Garnettowi, a z praktycznie dwoma obrońcami na Garnettcie obfitowałoby to zapewne w straty i zabijało sekundy na zegarze, jakby nie było opcji dobrego podania (a pewnie często by nie było) to masz broken play i jakieś 10 sekund na wymyślenie czegoś innego, także dalej wolę, żeby podawał Pierce albo Allen.

 

Edit, wow, dla odmiany zgadzam sie z Koelnerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.