Skocz do zawartości

Gortat/1st for Hedont ? YES. WE. DID.


Bastillon

Rekomendowane odpowiedzi

Suns meczem z Lakers myślę, że rozwiewają wątpliwości, że spokojnie znajdą się w PO. Przypomnę, że był to dla nich b2b. Lakersi zabili ich trójkami i parą Gasol/Odom, ale mimo wszystko Phx dobry mecz naprawdę.

W ogóle k**** ułożenie kalendarza to skandal. Z Lakersami jak zwykle b2b gramy tak jak w zeszłym sezonie. 14/15 bardzo sympatyczny b2b Lakers/Nuggets. LAL 3 dni po meczu z Denver. Melo i spółka mają 4 dni odpoczynku.

Dzień relaxiku dla Suns i pakujemy manaty i Floryda welcome to. b2b Magic/Heat. Magic 3 dni po Grizzlies, a Heat 4 dni po Raptors.. I co my mamy k**** z tego przywieźć?

Już pomijając, że początek jak zwykle zajebiście ciężki, większość teamów <0.500, ale przynajmniej potem będzie łatwiej i wspinaczka w konferencji.

to samo sobie pomyslalem.

 

nie widzialem meczu z Lakers - warto ?

 

ogladalem za to z Portland i z Jazz. Al Jefferson overrated jak ziemniaki (najbardziej overrated posilek - teraz wam rzuce ciekawym statsem - ryż ma 86g weglowodanow per 100g posilku, makaron 70-80g, a ziemniaki niecale 30g :mrgreen: ). Deron poki co moze Nashowi wiazac buty z taka gra, przez pewien czas myslalem ze Deron jest na poziomie Kobego... Bell chyba ma dalej problemy z ta kontuzja z zeszlego sezonu (wybity bark).

 

Portland jest mocne ale serii z Suns raczej nie wygraja. nie z Andre Millerem psujacym spacing. poza tym Phx bardzo szybko robi adjustments (Gentry jest obecnie najlepszym coachem ligi jak dla mnie) i mocno poprawilo sie juz w drugim meczu pod wzgledem strategiczno-taktycznym o ile mozna to tak nazwac.

 

na plus przede wszystkim interior defense. co prawda mamy fatalny personel, ale Gentry niesamowicie to ustawil. cale pomalowane jest w sumie zapakowane i wymuszamy calkiem duzo niecelnych rzutow. problem oczywiscie jest w zbiorkach ale nawet gang rebounding nie pomoze przy takich brakach w umiejetnosciach.

 

poza tym jak zwykle - chemia. nie wiem czy jest zespol w lidze z lepsza chemia. to dalo mi troche do myslenia bo przypomnialem sobie ze Suns od 2005 praktycznie co roku mieli zajebista chemie (nie liczac okresu z Porterem...). fajnie ze sobie niedlugo poczytam ze Nash jest slabym liderem bo za malo fauluje.

 

warto tez zwrocic uwage na Dragica - nie tylko sie bardzo poprawil pod wzgledem ballhandlingu/rzutu czyli tam gdzie oczekuje sie poprawy od mlodych, ale przede wszystkim rozgrywa w ten sam sposob jak Nash. nawet zagral dzisiaj z Childressem ten swietny play na backcdoor cut (Nash gral to zawsze z Barbosa lub Hillem), a poza tym oczywiscie picki etc. za pare lat to moze byc jeden z najlepszych PG ligi i fajnie bedzie sie go ogladalo przy tych wszystkich gwiazdeczkach myslacych o sobie nie wiadomo co i stukajacych puste statsy (Rondo, po czesci Rose).

 

ciekawe czy spelni sie moje marzenie i Suns zrobia trade po jakiegos defensywnego mobilnego wysokiego. taki Gortat bylby idealny <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie mleko jest underrated - mowi sie glownie o tym ze daje wapn a to daje mocne kosci etc, ale glowna zaleta mleka jest stosunkowo duza ilosc bialka jak na "napoj" no i ogolnie duza wartosc odzywcza. produkty pochodne od mleka tez sa moim zdaniem niedoceniane - przede wszystkim ser zolty, ktory jest top5 surowych produktow IMO... ale juz najbardziej underrated jest ryz - mozna jesc w sumie w nieograniczonych ilosciach, latwo laczyc z innymi posilkami i niesamowicie efficient. do tego dobry defense, bo zapobiega biegunce. ryz to jest taki Wade - wysokie usage (nieogr ilosci), pasuje prawie z kazdym (latwo laczyc), efficient i defense masakra... ale przez slabe national exposure jest nisko postrzegany w spoleczenstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra tak odbiegając od tematu ziemniaków i mleka :mrgreen:

myślę, że będą chcieli wyciągnąć jakiegoś wysokiego defensora. Szkoda, że Dampier wybrał Rockets. U nas by więcej pograł :roll:

Na sf jest ciasnota, nawet jak Hedo gra na PF. Childress, gościu przecież za 7 mln za sezon gra średnio na razie 16 min. Marnotrawstwo. I jego umiejętności i pieniędzy. Dudley niecałe 20 min na parkiecie dotychczas. Imo zasługuje na znacznie więcej (25-30), bo jest naprawdę zajebiście wartościowym graczem.

a więc tak:

Hedo zostaje, bo nikt nie zechce go i jego tłustego kontraktu

Hill ma pewne miejsce w zespole

i pozostaje dwójka Joggles/JD (tak rodem z NBA 2k11 :) ) i wolałbym, żeby był to Josh.

 

nie widzialem meczu z Lakers - warto ?

myślę, że tak. Chociażby żeby zobaczyć Granta "znowu mam 20 lat" Hilla. Był kapitalny. Szkoda, że zniknął pod koniec. Jego mid-range rzut jest naprawdę bardzo pewny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mleko posiada kazeinę, białko trawione przez specjalny hormon podpuszczkę, która w wieku niemowlęcia jest produkowana w sposób masowy, a później praktycznie zanika co sprawia, że mleko jest produktem ciężkostrawnym. Póki jego picie ograniczamy do racjonalnych ilości nie ma problemu, ale jeśli pijemy okolice 1l na dzień mogą się pojawić problemy.

Problem ten nie dotyczy nabiału, jako produktów z kazeiną już przetworzoną i dlatego są to jedne z najbardziej wartościowych produktów spożywczych.

Co do ziemniaków i ich overrated - ich główną zaletą było niesamowicie łatwa uprawa dająca wysokie plony przy niskich kosztach, co kiedyś w obliczu głodu w Polsce, a w szczególności obszarów Galicji było niesamowicie ważne.

Obecnie przy nadprodukcji żywności ten czynnik jest nieważny, ale ziemniaki pozostały z powodów tradycji i tego, że są smaczne w szczególności przyrządzone jako smażone albo frytki/frytkopodobne. Ich główną zaletą żywieniową ważną szczególnie dla sportowców jest fakt, że są chyba najlepszym źródłem glikogenu, dlatego raz na jakiś czas warto je zjeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzalem sobie 2 polowe lakers-suns

co moge powiedziec?

suns byli cholernie bezsilni

nash tracil pilke w kozle

reszta nie zastawiala deski do tego brook i reszta byla tak bezradna pod koszem w ataku, ze choc dobijali pilki kilkakrotnie nie konczylo sie to punktami w rezultacie czego lakers mieli mecz pod pelna kontrola

do tego lawka lakers totalnei zrownowazyla poczynania lawki suns, co wiecej w decydujacym fragmencie (koniec 3q i poczatek 4q) to barnesy i browny zadaly decydujace ciosy i bylo po frytkach.

o bledach w defensywie gdzie nash zostawia pod koszem fishera i bezsensownie podwaja gasola juz nie bede pisal. o tym, ze kobe i odom znajdowali sie pod koszem raz za razem tez nie.

 

oczywiscie trzeba wziac pod uwage, ze dla suns to byl b2b

ale jezeli o byl wg ich fanow ich dobry mecz, to beda mieli spore problemy w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bast

nawet zagral dzisiaj z Childressem ten swietny play na backcdoor cut (Nash gral to zawsze z Barbosa lub Hillem), a poza tym oczywiscie picki etc. za pare lat to moze byc jeden z najlepszych PG ligi i fajnie bedzie sie go ogladalo przy tych wszystkich gwiazdeczkach myslacych o sobie nie wiadomo co i stukajacych puste statsy (Rondo, po czesci Rose).

 

co rozumiesz przez to, ze Rondo i po czesci Rose nabijaja puste statsy ? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzalem sobie 2 polowe lakers-suns

co moge powiedziec?

suns byli cholernie bezsilni

nash tracil pilke w kozle

reszta nie zastawiala deski do tego brook i reszta byla tak bezradna pod koszem w ataku, ze choc dobijali pilki kilkakrotnie nie konczylo sie to punktami w rezultacie czego lakers mieli mecz pod pelna kontrola

do tego lawka lakers totalnei zrownowazyla poczynania lawki suns, co wiecej w decydujacym fragmencie (koniec 3q i poczatek 4q) to barnesy i browny zadaly decydujace ciosy i bylo po frytkach.

o bledach w defensywie gdzie nash zostawia pod koszem fishera i bezsensownie podwaja gasola juz nie bede pisal. o tym, ze kobe i odom znajdowali sie pod koszem raz za razem tez nie.

 

oczywiscie trzeba wziac pod uwage, ze dla suns to byl b2b

ale jezeli o byl wg ich fanow ich dobry mecz, to beda mieli spore problemy w tym sezonie.

w sumie racja, można też na to patrzeć tak. Jeśli to był nasz słaby mecz i przegrywamy b2b z Lakers tocząc wyrównaną walkę, to nie chcesz wiedzieć co będzie jak zagramy dobry mecz. Obejrzyj pierw cały mecz, a nie połowę i osądy wydajesz. Suns mieli kilka pechowych rzutów, gdy piłka wykręcała się z obręczy i właśnie tymi kilkoma rzutami przegrali, bo za to ławce Lakers wpadało w pewnym momencie niemal wszystko.

Mówisz że nie będziesz pisał, a jednak piszesz. Może napisz też o błędach Lal..

Faktycznie bezradny był Lopez, bo nie trafił w jednej akcji 2 dobitek. A liczyłeś ile dobijał własnych rzutów Ołdom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary nie wiem o co ci chodzi

 

lakers tez mieli kilka pechowych rzutow

odom tez nie trafial

i co z tego? mamy sie bawic w wyliczanki?

w box score ten mecz mogl wygladac na wyrownany

ale w rzeczywistosci ani przez moment w 2. polowie nie czulem, ze ten mecz jest w jakis sposob zagrozony dla lakers.

poprostu. nie pisze tego zeby sie nie wiadomo w jaki spospob pastiwc nad fanami suns. wystarczyly mi zeszloroczne playoffs i nasza wygrana. ale wtedy czulem zagrozenie ze strony slonc a w przedwczorajszym meczu czulem bezradnosc z ich strony.

 

poczekam jeszcze z osadami plus wiadomo b2b

ale brak amare jest widoczny jak cholera. oni nie porzebuja defensywnego wysokiego. potrzebuja zagrozenia punktami spod kosza bo poki co bez tego nie przezyja w tej lidze.

 

 

lakers tez maja problemy.

kobe po operacji, gasol w wakacyjnej formie, artest i fisher na slabej skutecznosci jada

do tego sa bez bynuma. ale sa 2-0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu mleko overrated ? ja slyszalem ze na piciu mleka najlatwiej przytyc "wartosciowo" w sensie bialkowo-miesniowo

Najlepsza jest zbilansowana dieta, nie oparta na jednym konkretnym produkcie. Ser żółty ma sporo białka, ale i dużo tłuszczu. Najlepszy z produktów mlecznych jak dla mnie jest twaróg. Natomiast nie przypominam sobie, żeby ktoś polecał ziemniaki w diecie kulturystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś dietę kulturystyczną rozpisaną na 7-10 zróżnicowanych dni? No właśnie ja się spotkałem z tezą, że raz na taki okres czasu dobrze jest zjeść ziemniaki. W sytuacji kiedy zwykle jest dieta jednodniowa to wiadomo, że ich nie będzie, bo to byłoby zdecydowanie zbyt często.

Co do mleka i sera żołtego 100% racji. Jeszcze bardzo polecane są kefiry, jogurty i serwatki, ale to chyba oczywiste :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś dietę kulturystyczną rozpisaną na 7-10 zróżnicowanych dni? No właśnie ja się spotkałem z tezą, że raz na taki okres czasu dobrze jest zjeść ziemniaki. W sytuacji kiedy zwykle jest dieta jednodniowa to wiadomo, że ich nie będzie, bo to byłoby zdecydowanie zbyt często.

Co do mleka i sera żołtego 100% racji. Jeszcze bardzo polecane są kefiry, jogurty i serwatki, ale to chyba oczywiste :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.