Skocz do zawartości

Gortat/1st for Hedont ? YES. WE. DID.


Bastillon

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ale obaj są PF, z których z konieczności jeden gra na SF, a drugi na C. Obu domyślna pozycja to PF.

 

Coś żeś tutaj popierdolił...Smith gra z koniecznośći na PF, bo Hawks nie mają centra więc przesuwają tam Horforda, a na jego naturalną pozycje Josha. Na SF to tam łata dziure Marvin.
To jest absolutna nieprawda i czysto schematyczne spojrzenie, na szczęście w Hawks tego nie uskuteczniają, akurat Smith jest o wiele bardziej pf a Williams sf, Smith na sf byłby średniej kalsy graczem o którym faktycznie móiono by wtedy tylko wyłącznie przy okazji top 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że w tym sezonie znowu wrócił do skuteczność 46%, co przy braniu pod uwagę tego, że większość jego rzutów z gry to dunki, alleye, dobitki, open shooty wygląda bardzo bardzo mizernie.

Josh Smith 2011 wcale nie różni się tak wiele od JS 2008 czy jeszcze wcześniejszego. Oczywiście poczynił postępy, ale dalej nie jest zawodnikiem, który ma jakieś charakterystyczne akcje w ataku, które pozwalałby kreować punkty samemu sobie. Nie znam statystyk dokładnych ale pewnie sporo pow 50% jego rzutów jest asystowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To po co Josh gra na SF? Horford nie gra całego meczu na C, ale często idzie na PF i wtedy z konieczności Josh idzie na SF. Josh już w tym sezonie zaczynał mecze na SF, a Horford wtedy grał na PF. Więc nie popierdoliłem.

Ja to widze tak, że Josh z konieczności startuje na PF bo taki Hawks mają roster(dla mnie on zawsze był SF). W innym wypadku musieliby grać Pachulią w s5. Lepiej poprostu wjebać Josha na PF i załatać dziurę na SF Marvinem niż łatać dziurę na C Pachulią, przesuwająć Horforda i Smitha na swe naturalne pozycje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widze tak, że Josh z konieczności startuje na PF bo taki Hawks mają roster(dla mnie on zawsze był SF)

a kiedy to on był/ grał jako sf, oczywiście w nba, bo ncaa ja osobiście się nie orientuję nie widziałem jego dorobku z uniwerku( chociaż on chyba jest po hs tylko o ile pamiętam), jeśli patrzeć na jego grę jako pros do tej pory to jak może być dla ciebie sf skoro tak naprawdę zawsze grał i gra jako pf, oczywiście chodzi mi o to jak to wszystko na parkiecie wygląda nie jak przedstawia się graf ze startującymi 5, dla Smitha a tym samym dla ekipy w której gra najlepsze rozwiązanie to jego obecność jako 4, niech i niektórzy sobie to nawet nazywają sztuczną/markowaną prawda jest taka że koleś to pf, tak samo jak z Magica był rozgrywający , niema co na serio patrzeć na kogoś tylko przez pryzmat wzrostu czy wagi albo tego ze np teoretycznie jego umiejętności pasują to jakiejś pozycji, patrzmy na to gdzie się dany koleś najlepiej realizuje i taka wtedy jest jego "naturalna" pozycja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josh zdaje sie ze trafil do nba w wieku 19 lat , na poczatku gral na sf gdyz byl zdecydowanie za slaby fizycznie na pf, konkurencji nie mial duzej w hawks rywalizowal z m. in.toskiem cegla, alem harringtonem, josh w hs glownie zajmowal sie atakowaniem obreczy i wygladal zdecydowanie inaczej niz teraz - byl chudy , wyskakany i oczywiscie bez jumpera, na hs to wystarczalo, po przejsciu do nba z powodu braku jumpera musial grac blisko obreczy wiec jego docelowa pozycja byl pf , josh przyjebal imo zamiast na silownie chodzil na donaty co widac po jego karmelowatym licu, na szczescie vertical pozostal , nie mial wyjscia on musial stac sie pfem

 

gosc ma legit post moves, gosc potrafi podawac i gosc jest kreatorem Lebron-light tak bym go nazwal przy o wiele wiekszej estetyce ruchow i gorszym lidershipie i rzucie za 3

 

wsrod tych bardziej liczacych sie pf ma najgorszy postup , ma taki legit postup ze prawie nigdy nie jest podwajany a fadewaye czesto nie dotykaja obreczy :lol:

 

to juz nie pierszy raz gdy zajnujesz sie estetyka, rzeczywiscie jego jumper wyglada jak nikogo innego moznaby go nazwac smoow-jumper ,

kreatorem tez jest strasznym ma 3,4 asysty i uwaga !!! najwiecej strat w hawks 2,8 nie no zajebisty jest , pf ktory ma stosunkow rzadko gale w lapach ma najwiecej strat, szkoda ze nie ma statystyki: stosunek czasu posiadania pilki do strat, horford ma wiecej asyst 3,5 i oczywiscie zdecydowanie mniej strat 1,5 pewnie dlatego ze nie bawi sie w pseudorozgrywanie

taki z ciebie esteteta moze powienienes zmienic specjalizacja w sPAMie na chirurgie plastyczna

 

jesli rappar podal prawdziwe cyfry - 70% punktow smitha jest asystowanych do tego jakies 1-2 tipy , 1-2 jumpery , wychodzi ze na swoich legit post moves zdobywa ok 15% punktow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.

 

Ile przeciwnicy Suns notują asyst grając z nimi, a jaka jest średnia ligowa drużyn w ilości asyst na mecz?

 

Jeśli ilość asyst przeciwko Suns, będzie wyższa od średniej ligowej, można by spróbować założyć tezę, że względu na słabą obronę Nasha, wysocy i skrzydłowi rotują przez co uwalnia się więcej graczy przeciwnika i mają oni wide open shots, i ich koledzy im wtedy asystują.

 

Jeśli ilość asyst będzie niższa to oczywiście czynnik obrony Nasha nie ma wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ilość asyst będzie niższa to oczywiście czynnik obrony Nasha nie ma wpływu.

Cios poniżej pasa... I wy stronniczość Bastkowi zarzucacie...

 

Jeśli ilość asyst przeciwko Suns, będzie wyższa od średniej ligowej, można by spróbować założyć tezę, że względu na słabą obronę Nasha, wysocy i skrzydłowi rotują przez co uwalnia się więcej graczy przeciwnika i mają oni wide open shots, i ich koledzy im wtedy asystują.

A nie pomyślałeś, że może to wynik też np. z tego. Z czego by to mogło wynikać innego, może np. tego że Suns są 27. obroną w lidze i wyglądają c***owo we wszystkich statystykach defensywnych? A że reszta składu, szczególnie pod koszem jest drewniana, to fakt wiadomy od dawna(btw Gortat o 2 drtg poprawił, ale to pewnie dlatego że wpływ obrony lidera nie wpłynął i wkrótce też zacznie się opierdalać :roll: ).

Co do tych asyst, to mimo wszystko sprawdziłem, mają 23,75 na mecz. Lakers 22,46. Do tego wolniejszy pace, w sumie na tle reszty statystyk w D, to apg im się kreują lepiej od reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rappar

 

No i ok, jesli przeciwnicy mają niższą ilość asyst niż średnia ligowa to spoko.

 

Ja chciałem to tylko sprawdzić, bo tu na forum też pojawił się taki "mit" że ze względu na słabą obronę Nasha, wysocy muszą wychodzić i pomagać ... dzięki czemu są właśnie wolni inni zawodnicy i mają otwartą drogę na kosz, albo idzie jakis extra pass na trójkę.

 

A Nasha nawet lubię, nigdy nie żywiłem do niego negatywnych uczuć, wręcz przeciwnie facet ma swoje lata na karku, a dalej prezentuje się w bardzo dobrze.

 

To co pierwsze cytowałeś to chyba źle zrozumiałeś, bo nie miałem na myśli jakoś negatywnie obciążać Nasha, wręcz przeciwnie.

 

RappaR, tylko nie wiem, czy o Gortacie uznanym za dobrego defensora wg statystyk i chyba w powszechnej opinii też, jest to potwierdzone, iż Gortat to dobry obrońca, to czy można o nim powiedzieć, że to on zawala w obronie?

 

A ten wpływ lidera, to nie dla mnie taka gadka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gentry to jest jednak k**** geniusz. Carter on fire, 33 pts, trafia trójkę za trójką, a ten go zdejmuje w połowie 3 kwarty nie wiedzieć czemu. Gortatowi nie idzie, ale oczywiście co druga piłka w ataku idzie do niego? I tak po raz kolejny Suns przepierdalają 4Q z kretesem i następna porażka staje się faktem, a miało być tak pięknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem terminarz Suns do końca sezonu... i tak w miarę realistycznie z moich obliczeń wyjdzie, że Suns osiągną bilans w granicach 45-37... co może dać awans z 8ego miejsca biorąc pod uwagę obecną procentową ilość zwycięstw zespołów.

Jakieś przewidywania odnośnie Suns w najbliższym czasie?

Może jakieś zmiany etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak myślę, że jak wróci Roy i Camby to z obecną forma Aldridge'a moga mocno napierdalac. Phoenix musi zagrac naprawdę niemal kosmiczną końcówkę sezonu żeby wskoczyć do playoffs.

 

No chyba, że wypadnie ktoś inny - Jazz, Denver i te sprawy.

 

W sumie jak Okafor będzie długo pauzował to Hornets tez nie mają za różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkad ostatni raz pisalem o obronie Nasha, Suns grali przeciwko kilku top PG.

 

Chris Paul - 7/14 FG, 26/12

Jennings - 2/10 FG, 6/5

Westbrook - 7/17 FG, 19/11

Curry - 7/17 FG, 15/8

 

jesli ktos wobec tych wynikow dalej uwaza ze problemem Suns jest obrona na PG, a nie to ze niszcza nas skrzydlowi/wysocy no to juz jego sprawa.

 

teraz kolejno Curry-Deron-Udrih czy kto tam gra w Kings-Deron-Kidd, wiec dalej mozemy testowac Nasha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez znaczenia, obrona PG nie jest problemem. gdyby byla to PG-przeciwnicy mieliby dobre statsy. jezeli malo graja na Nasha to znaczy ze traca gdzie indziej, a w konsekwencji to nie obrona na PG jest problemem slabego D.

 

zreszta nie rozumiem co to w ogole za argument, w przypadku kazdego zawodnika jesli rzucaja mu malo pktow to uwaza sie to za dobry defense, ale na Nashu musza grac przez caly mecz grac izolacje i miec 0-80 zeby ktos to uznal za dobry D ?

 

skoro PG malo mu rzucaja to znaczy ze jakos sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez znaczenia, obrona PG nie jest problemem. gdyby byla to PG-przeciwnicy mieliby dobre statsy. jezeli malo graja na Nasha to znaczy ze traca gdzie indziej, a w konsekwencji to nie obrona na PG jest problemem slabego D.

 

zreszta nie rozumiem co to w ogole za argument, w przypadku kazdego zawodnika jesli rzucaja mu malo pktow to uwaza sie to za dobry defense, ale na Nashu musza grac przez caly mecz grac izolacje i miec 0-80 zeby ktos to uznal za dobry D ?

 

skoro PG malo mu rzucaja to znaczy ze jakos sobie radzi.

obrona PG nie jest problemem jeśli inni zawodnicy są w stanie nadrabiać.

kto tak uważa?

jakoś sobie radzi,zdecydowanie tak. postaw tam krzysztofa szubargę i też będzie sobie jakoś radził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.