Skocz do zawartości

miami heat - drużyna mistrzowska vol 2


lorak

zdobędą tytuł w najbliższym sezonie?  

140 użytkowników zagłosowało

  1. 1. zdobędą tytuł w najbliższym sezonie?



Rekomendowane odpowiedzi

dla gracza takiego jak Lebron skillset jaki posiada tych dwóch gości jest cholernie istotny, on lubi mieć piłę w łapach oni nie. Nie twierdziłem nigdy i wciąż nie twierdzę, że jego support był lepszy od Bryantowego mówiłem tylko, że był świetnie dopasowany do niego, był otoczony shooterami, którzy nie potrzebowali piłki, robili dla niego miejsce rozciągając obronę, nawet na centrze najlepiej wyglądał zawsze i nawet dalej tak jest jak jego centrem był Z, który w zasadzie jedyne co robi to wali jumperki. Były też jakieś dyskusje na temat Odom vs Jamison i obok Lebrona bardziej wartościowym jest ten drugi, Lamar już by tak efektywnie obok niego nie wypadał bo to nie ten typ gracza. Nie wiesz też jak by wyglądał Gasol obok Lebrona czy nie zostałby zredukowany do roli kolejnego jumpshootera, kiedy nagle 3/4 jego rzutów to byłyby jumperki podobnie jak u Bosh'a w Heat.

 

Pisałem o tym zresztą nie raz, nie lubię graczy, którzy potrzebują piłki w tak dużym stopniu, którzy moim zdaniem tak mocno uzależniają swoją drużynę od swojej obecności na parkiecie, fajnie to wygląda w adv stats, fajne można wyniki trzepać w regular, ale uważam, że to zbyt rzadko przynosi efekt w postaci tytułu i tyle.

Myślę, że z Boshem trochę sytuacja wygląda tak, że on za bardzo nie szuka sobie miejsca pod koszem, nawet nie są z nim grane żadne pick and rolle, bez piłki Chris praktycznie się nie rusza, stanie sobie w rejonie 15-20 ft i czeka na piłkę, czy to zamierzone czy też nie, ciężko ocenić. Wade na pewno bliżej gra kosza w tym sezonie, każdy może sobie porównać jak to wygląda w statsach: http://hoopdata.com/player.aspx?name=Dwyane%20Wade ; Z kolei LeBron wprost przeciwnie, jeśli staty na 82games są aktualne w miare to w tym sezonie jest większym jump shooterem niż kiedykolwiek wcześniej i co ciekawsze wciąż jest bardzo efektywny, opierając się na tym http://hoopdata.com/player.aspx?name=LeBron%20James z półdystansu sieka jumpery na 42% co jest bardzo dobrym wynikiem zważając na to, że zdecydowaną większość stanowią te off dribble, czyli nie asystowane w żaden sposób. Jeśli chodzi o skuteczność w rzutach za trzy .364 także nie ma się czego wstydzić i generalnie James mnie trochę ostatnio zaskakuje tym jak się rusza bez piłki, atakuje deskę ofensywną czego nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek robił, coraz więcej rzeczy robi na parkiecie pożytecznych, które każdy normalny koszykarz powinien robić, zaczynając od częstych dosyć jak na niego pump fake'ów kończąc nawet na swego rodzaju up&under w post. Generalnie jako jego fan no miałem nadzieję cichą, że jego przyjście do Miami sprawi, że rozwinie się koszykarsko, będzie bardziej skillowy niż kiedykolwiek, sprytny i póki co jest całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz też jak by wyglądał Gasol obok Lebrona czy nie zostałby zredukowany do roli kolejnego jumpshootera, kiedy nagle 3/4 jego rzutów to byłyby jumperki podobnie jak u Bosh'a w Heat.

Między Boshem a Gasolem w sposobie gry i pure skillu jest przepaść.

 

Pamiętacie jak Gasol przychodził do LAL... nieważne za co... ale jaką on miał etykietkę... GASOFT...

Ciekawe jak ukladalaby sie wspolpraca na linii James-Gasol, pewnie gdyby zamiast Jamisona byl Gasol i rowniez nie zdobyli by mistrzostwa to pewnie Gasol nigdy by nie mogl marzyc o tej opinii jaką ma teraz. I został by sam w Cleveland i tak jak kiedys byl w Memphis.

Wiesz, co, mało istotne jak by się układała współpraca. Skupmy się na tym, że Gasol to najlepszy wysoki w lidze (niektórzy mówią że on, niektórzy że Dirk, ja osobiście uważam że zdrowy KG zamiata ich wszystkich pod dywan, ale ten czesto bywa niezdrowy wiec overall nie moze byc najlepszy) a Jamison to inwalida. I gdyby Gasol grał zajebiście a Lebron poniżej oczekiwań czy wręcz słabo, myślisz że bym pisał że to wina Gasola ? Come on.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobe też ma support idealnie dopasowany do siebie i trójkątów

Nieprawda. Kobe nigdy nie miał supportu idealnie do siebie dopasowanego.

 

 

Cavs najlepiej podsumował Phil:

 

 

"I'm looking forward to seeing the young players they have on their team that I've never heard of,"

 

 

Tyle na temat porównań do ubiegłorocznego składu. A ty Findek może najpierw zdecyduj się, czy chodzi ci o Kubbasa, haterów, kibiców lakers, czy też może cały zły świat, który cię nie rozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się odwoływałem do pure skill, uważanie za przepaść różnicy w umiejętnościach między nimi jest według mnie nieporozumieniem, Bosh jest spokojnie w top 15.

Gasol top3.

 

Tyle na temat porównań do ubiegłorocznego składu. A ty Findek może najpierw zdecyduj się, czy chodzi ci o Kubbasa, haterów, kibiców lakers, czy też może cały zły świat, który cię nie rozumie.

Hejterów Lebrona, Kubbasa przede wszystkim i tych, którzy uważają że support Lebrona był zacny, to jest mój target.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Findek ale ja mowilem o Gasolu w momencie gdy przychodzil do LAL... wtedy nie byl nawet wymieniany w jakichś topach czy cos w tym stylu. Mial etykiete marnego lidera, faceta bez jaj, ktory nie przebrnal pierwszej rundy i dostawal w niej ostro po dupie...

 

Jestem pewny, ze gdyby w Cavs byl na miejscu Gasol zamiast Jamisona i równiez nie udaloby się im zdobyc tytulu, to Gasol bylby nazywany cipą po wsze czasy... A teraz po zdobyciu dwoch tytulow jest nazywanym najlepszym wysokim w lidze, z resztą pamiętam pierwszy finał przerżnięty boleśnie z Celtics i wtedy Gasol został zjedzony i byly tutaj smiechy hihy i inne podsmiec***ki jaki to jest soft, a po tytulach nagle wszystkich olsnilo jaki to Gasol jest teraz zajebisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejterów Lebrona, Kubbasa przede wszystkim i tych, którzy uważają że support Lebrona był zacny, to jest mój target.

 

W pierwszym poście wymieniłeś tylko kibiców Lakers. Rozumiem, że to sprostowanie.

Sprostowanie, serdecznie przepraszam, to z rozpędu.

 

Chyba w Europie?

Skill-wise ? Nie rozśmieszaj mnie, pokaż mi zawodnika który ma lepsze manewry i który potrafi je wykorzystać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej dużej różnicy pomiędzy Gasolem a Boshem. To porównywalni zawodnicy. Chwilowo Gasol jest na topie, bo to Lakers sa aktualnymi mistrzami. Jak się ogra w meczach o stawkę ( w pierwszym finale Gasol miał opinię dość mizerną przez to, co wyprawiał z nim Kev), więc dajmy Boshowi trochę czasu.

 

44pkt w pierwszej kwarcie nam rzucili Postrzygacze Owiec - od 4 lat nikt z Heat nie zagrał tak w 1qw.

 

Miałem wrażenie, że Clippers mieli wiecej zbiórek na atakowanej tablicy niż liczba, którą widziałem w box score.

Bez sensu tyle tych trójek zaczęli napierdzielać, zamiast konsekwentnie wbijać się pod kosz. Nie wiem, czemu nie zagrali paru akcji na JJa. Z wyjątkiem Chalmersa i Anthonego w obronie nasza ławka była dziś bezużyteczna. brakowało dziś (zresztą w poprzednim meczu też ) tego bilansu pomiędzy Triumwiratem a pozostałymi graczami Heat.

 

Nie ma wyrównanego rekordu 14 łinów na wyjeździe z sezonu 96/97 i bardzo dobrze, bo ta drużyna nie jest jeszcze wcale lepsza od tamtej. Nazwiska to nie wszystko. Przyda im sie co jakiś czas kubeł zimnej wody, żeby im się nie zaczęło wydawać, że juz sa najlepsi.

 

Imponująca trójka LBJa tuz po skręceniu czy podkręceniu kostki. Mam nadzieję, że to nic poważnego i dzis dokopiemy z Jamesem na boisku Melonowi. Mieli ich juz na 2-3pkt po odrobieniu różnicy 21, ale trudno, nic się nie stało.

Bosha jumperki dziś średnio owocne. Potrzeba czasami kogoś pod kosz w ataku do punktowania, ale o tym sie pomyśli po lockoucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 kwarta - :lol: Co z tego, że zaczęli bronić w 2 połowie. Prędzej czy później ten coasting musiał się skończyć. Mario Chalmers MUSI być strejdowany - wiem, że pewnie teraz walnie 5 trójek z Denver ale mimo wszystko taki zawodnik nie może grać większej ilości minut. Znowu jakieś idiotyczne faule (3 wolne dla Gordona), absolutnie brak D 1 na 1 - wszyscy mijają go jak pachołka. Marzyłem o tym aby nie oglądać już więcej B-Easyego i Chalmersa - niestety jeden z nich ciągle pozostaję w składzie Miami...

 

Z pozytywów - więcej gry off ball Jamesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lebron, Wade, Bryant już masz lepsze top3 by daleko nie szukać.

... podkoszowe ? Ja jebie, mówimy o wysokich skill-wise, Rappar ogarnij się.

 

Jak wygląda to TOP 3 ?

Dirka skill to jumper z każdej pozycji z nogami w różne strony. Marne post moves.

Howard , Amare to atletyczne freaki.

Duncan i KG mimo lat ?

 

 

Ciekaw jestem jak to postrzegasz, bo dla mnie Gasol to najlepszy wysoki ligi pod względem skilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.