Skocz do zawartości

miami heat - drużyna mistrzowska vol 2


lorak

zdobędą tytuł w najbliższym sezonie?  

140 użytkowników zagłosowało

  1. 1. zdobędą tytuł w najbliższym sezonie?



Rekomendowane odpowiedzi

pck'n'roll miami heat wade/lebron z wysokim (bosh,anthony ...)

1 kwarta

lebron z boshem

boston zagęszcza środek ,kg skupia się na james'ie rondo zostawia arroyo i schodzi do trumny. piłka do wade'a ,arroyo nie trafia z półdychy (47% w zeszłym sezonie)

7:50 Wade z Boshem i wkozłowuje sobie nogi ,tutaj dobra gra na nogach Shaqa

6:52 Lebron z Boshem ,LeBron z czystej pozycji ,zostawiony nie trafia jumperka

5:47 LeBron z Anthonym ,Lebron podaje do Wade . to nie był klasyczny pick,n,roll

4:30 LeBron z Anthonym. Davis pomaga Pierceaowi ten oddaje piłkę wprost w ręce Rondo (ten blok) ,tutaj można przyczepić się do Jones'a ,że nie wyszedł wyżej ale zawsze wina jest podającego ;]

2:24 LeBron z Anthonym ,tutaj nic nie wyszło ,od razu po picku słabo postawionym przez James'a ,LeBrona złapał piłkę

1:43 LeBron z Anthonym ,ofens James na GlenGlenie

 

z jakiegoś picka były punkty?;]

2 kwarta

11:06

Wade z Haslem ,kroki

8:15 Lebron z Boshem ,pop Chrisa niecelny jumper. zasłony prawie nie było

4:17 Bosh z Lebronem ,zero zdobycia przewagi ,LeBron podaje do Bosha ten nie łapie

3:02 PIERWSZE PUNKTY PO PICKU ZDOBYŁ LEBRON Z JUMPERKA PO ZASŁONIE BOSHA

2:24 LeBron z Haslemem ,dobrze wykreowany Udonis,James ściąga na siebie Shaqa i Paula ,nie trafia Udonis

25,4 LeBron z Z,nic nie ywszło z picka ,nie powstał miss match,Bosh zagrał 1 vs 1 z KG faul Shaqa

 

 

 

2 połowa

3 kwarta

10:58 Wade z Boshem ,Wade wymusza faul na Shaqu

9:08 Wade z Boshem ,2 pkt ,Shaq zaspał

7:53 Wade z Boshem ,niestety Shaq przerwał tą akcję przez stanie w 3 sekundach

7:30 Wade z Z ,LeBron z Boshem.James zły pass do Bosha ,strata

6:57 Z z Jamesem,Wadem ,za 3 Lebrona,ogólnie Shaq ;]

5:43 LeBron z Boshem ,nieclny House

5:35 LeBronz Boshem ,noga Paula

3:30 LeBron z Z ,pass do KG ,strata

2:21 LeBron z Z ,jumperek celny

1:51 LeBron z Z ,faul Z

1:18 LeBron z Z ,Haslemem ,Daniels zaspał House 3 pkt

21,6 LeBron z Z ,slalom 2 pkt

4 kwarta

1:28 LeBron z Haslem ,nic

10:43 LeBron z Boshem ,noga Danielsa

10:16 LeBron z Boshem ,Haslem 2 pkt

9:24 LeBron z Haslem ,pop 2pkt z Haslemem

8:07 Wade z Haslemem ,trója Jonesa

7:01 LeBron z Boshem ,nic

5:11 LeBron z Haslem ,niecelna trója James'a

3:56 Haslem stawia jakieś dziwne picki ,Jamesa nie korzysta ,podaje w łapy

1:58 LeBron z Haslemem ,trója niecelna

 

po obejrzeniu jeszcze raz na spokojnie meczu przyszedł mi jeden wniosek do głowy. dawajcie do Miami Ricka Adelmana.

Miami najlepiej wykorzystywało potencjał w tranzycji ,szybkim ataku oraz grze hand-off (czyli to co zespoły Adelamana lubią najbardziej). przydałoby się czytanie lepsze gry ,do back doorów ale tutaj brakuje nieco Nasha (;])

więc nie mam pojęcia gdzie te picki Wam wyszły jako zbawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picki raczej nie gra się tak łatwo jak tranzycję i kontry. Niscy muszą się zgrać, zrozumieć z wysokimi, zobaczyć w meczu w jaki sposób stawiają te zasłony etc... etc.. Minie trochę czasu aż zaczną dobrze to grać ale myślę, ze efekt będzie zadowalający. Zresztą lepiej na POs oprzec ofensywę właśnie na HCO niż na kontrach i tranzycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po obejrzeniu jeszcze raz na spokojnie meczu przyszedł mi jeden wniosek do głowy. dawajcie do Miami Ricka Adelmana.

Miami najlepiej wykorzystywało potencjał w tranzycji ,szybkim ataku oraz grze hand-off (czyli to co zespoły Adelamana lubią najbardziej). przydałoby się czytanie lepsze gry ,do back doorów ale tutaj brakuje nieco Nasha (;])

więc nie mam pojęcia gdzie te picki Wam wyszły jako zbawienie.

 

Masz dwóch kreatorów z najwyższej półki, jednego z najlepszych jumpshooterów wśród wysokich i masę strzelców. Aż się prosi o pick and popy i drive and kick. Tylko do tego trzeba innej piątki, niż tej z Arroyo i Anthonym. Nie kumam, czemu pchacie się z jakimiś Adelmanami, systemami, nie wiadomo czym, tak jakby skomplikowane zawsze oznaczało lepsze. Heat odrobili straty, kiedy zaczęli grać jak Cavs - dali piłkę LeBronowi i otoczyli go strzelcami. Nie wiem, po co tu kombinować. Masz dwóch kreatorów i świetny spacing, nie możesz zapakować pomalowanego, nie możesz się skupić na jednym, bo wtedy z drugiej strony zniszczy cię drugi (pod warunkiem, oczywiście, dobrego oddania na weak side). Po co komplikować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quentin Richardson źle zrobił, że odszedl z Heat - ale to juz jego strata

James Jones ciachnąl cztery trójki w drugiej kwarcie i Heat odjechali. W 3kw. po kilku dalszych trójkach mogli se wpuścić Stackhousea i Howarda na boisko, ale w ostatniej kwarcie 76ers ich doszli. rozumiem, że sobie ćwiczyli różne zagrywki w ataku, ale w obronie do była jakas masakra. Gdyby nie błąd sedziów na minute przed końcem - JJ stał w pomalowanym w obronie i byl jego faul, to by się zacięta końcówka zrobiła.

 

Ładnie młody Turner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogole to Cavs beda zadowoleni jak rzuca Celtics 70 pktow z tym ich princeton offense... i to jesli Garnett i spolka beda mieli litosc :lol: Cavs maja taki sklad ze 2nd unit Celtics jest od nich lepszy prawie na kazdej pozycji. good luck.

no i przez jebanych Cavs wdupilem 100 zl. mam powod zeby lubic LeBrona i nienawidziec tego miasta z dupy. polecam mecz dla koneserow zlego sedziowania - w samej koncowce 3 niesluszne travellingi, goaltending i w ogole mnostwo z dupy loose ball fouli.

 

w Cavs Varejao masakra w obronie, DPOY-level.

 

w kazdym razie Cavs nie graja zadne princeton. caly mecz ciepali pick and rolle. ogolnie im wychodzilo, chyba ze Celtics przycisneli - wtedy nie bylo NIC. tak wiec pick and rolle byly i beda zawsze skuteczne, tak tez powinni grac Heat. to ze im tam w jednym meczu nie wychodzilo niewiele znaczy, gdyby grali wiecej z Boshem a nie z Joelem to pewnie lepiej by im to poszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają bardzo przeciętnie i jadą nie tak słabych znowu sixers 20oma... chyba nie jest tak źle. Jutro więcej, małe podsumowanie po dwóch meczach,

Nie tak słabych Sixers ? Bez przesady. Obecnie ekipa z Philadelphii to nic innego jak drużyna do nabijania W dla lepszych ekip. Ta wygrana znaczy jeszcze mniej niż ta porażka z Celtics. Poczekajmy na kolejnych klasowych rywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwóch kreatorów z najwyższej półki, jednego z najlepszych jumpshooterów wśród wysokich i masę strzelców. Aż się prosi o pick and popy i drive and kick. Tylko do tego trzeba innej piątki, niż tej z Arroyo i Anthonym. Nie kumam, czemu pchacie się z jakimiś Adelmanami, systemami, nie wiadomo czym, tak jakby skomplikowane zawsze oznaczało lepsze. Heat odrobili straty, kiedy zaczęli grać jak Cavs - dali piłkę LeBronowi i otoczyli go strzelcami. Nie wiem, po co tu kombinować. Masz dwóch kreatorów i świetny spacing, nie możesz zapakować pomalowanego, nie możesz się skupić na jednym, bo wtedy z drugiej strony zniszczy cię drugi (pod warunkiem, oczywiście, dobrego oddania na weak side). Po co komplikować?

od którego momentu liczysz odrabianie strata przez Miami?

ja przyjąłem 3 kwartę 1:18 LeBron gra picka z Haslemem ,nic z tego nie wychodzi tylko to ,że Daniels zamulił i nie doszedł do House'a

następna akcja to rozpędzony z połowy James ,który nie skorzystał z zasłony Z i jest faulowany

następnie pick Z i James robi slalom

od 62 - 48 do 63 57 Miami nie odrobiło atakiem tylko beznadziejną obroną Bostonu (Rondo,Daniels,Allen,GlenGlen,O'Neal) grali dramat.

 

pokazałem,że przy takich obronach jak Boston czy Orlando Miami gówno ugra. oni mogą jak Nash z kolegami grać swoje picki w RS i będą mieli fajnego seeda. ten mecz udowodnił ,że picki to nie jest ich najmocniejsza strona.

jakoś podczas tego meczu nie widziałem geniusza kreacyjnego dwóch panów i to nie przez support tylko przez własne błędy jak ofensy ,podania w poprzek,kozłowanie sobie w nogę czy nie wykorzystywanie spajcingu.

 

i więcej grałby na Bosha ,który dużo widzi ,dobrze podaje i mógłby robić dużo dobrego dla swoich partnerów. tym bardziej ,że każda ekipa w NBA będzie skupiać obrońców na niskich Miami a nie wysokich ,więc gra bez piłki i z piłką Bosha będzie bardzo istotna.

 

Grają bardzo przeciętnie i jadą nie tak słabych znowu sixers 20oma

;]

 

muzyczka z hallajtów oszołamiająca ,taka w stylu "tworzymy historie"

 

narazie bastek ma pecha.

amare gra

turkoglu nie jest all starem

a cavs wygrywają :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz od 3 kwarty zrobił się lekki, łatwy i przyjemny. Jones miał dużo miejsca i tym razem trafiał tak jak powinien. Zdziwiło mnie trochę, że graliśmy dużo na Wade'a, tak jakby to on miał być liderem(?). Gdy LJ został sam z rolsami oglądaliśmy Cleveland, nie najgorzej to wyglądało. Trochę mało piłek na Bosha ale swoje zrobił, szczególnie kiedy krył go Tadzik. Arroyo jest straszny, straty i cegły z półdychy - o wiele gorzej niż w poprzednim sezonie. Big Z z LJem po tylu latach grania bardzo dobrze się rozumieją (swoją droga zaskakuję mnie niezła forma Z).

 

4 kwarta to już wyraźne rozluźnienie, Sixers gonili ale było widać, że większych szans nie mają.

 

Na plus na pewno obrona - 2 mecz i na prawdę nie wygląda to źle. Zaczynają pojawiać się już fastbrejki, był nawet crab dribble w kontrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy my mówimy o tym samym

lorak i chytry

 

krótko i na temat

fajnie jest mieć kolesia typu lebron i wade, którzy są dobrymi playmakerami i potrafią porozgrywać. fajnie im dać piłkę i niech coś zrobią. fajnie że prowadzili dobre czy bardzo dobre ofensywy w ten sposób.

ale na koniec dnia (czyt. seria PO) to nie przynosi takich efektów jak poukładane ofensywy co było widać w cavs przez ostatnie sezony.

my point is - heat takim graniem nie zdobęda mistrzostwa, co jakby mi nie przeszkadza zupełnie ale dziwie się że fani i zwolennicy heat właśnie tego oczekują , takiego grania.

 

i jescze jedna sprawa jeżeli chodzi o p&r to nash, amare >>> lebron, bosh

i błagam ofensywa spurs, mistrzowskich spurs nie polegała tylko na p&r

p&r jak już pisaliście otwiera wiele innych możliwości w ofensywie i od tego może się wszystko zaczynać, ale jak tylko na tym się kończy to jest bieda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy my mówimy o tym samym

lorak i chytry

 

krótko i na temat

fajnie jest mieć kolesia typu lebron i wade, którzy są dobrymi playmakerami i potrafią porozgrywać. fajnie im dać piłkę i niech coś zrobią. fajnie że prowadzili dobre czy bardzo dobre ofensywy w ten sposób.

ale na koniec dnia (czyt. seria PO) to nie przynosi takich efektów jak poukładane ofensywy

he?

 

jaka jest różnica w np. tym, że Rondo klepiąc przez 8 sekund w miejscu czeka aż Ray wybiegnie zza zasłon i będzie miał dzięki temu open loka, a między Wadem wchodzącym pod kosz, ściągającym obrońców i odgrywającym do Damona Jonesa, który również - zupełnie jak Allen - jest na wolnej pozycji?

 

jakoś podczas tego meczu nie widziałem geniusza kreacyjnego dwóch panów i to nie przez support tylko przez własne błędy

to ciekawe, szkoda że nie policzyłeś ile open looków przestrzelili gracze heat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest różnica w np. tym, że Rondo klepiąc przez 8 sekund w miejscu czeka aż Ray wybiegnie zza zasłon i będzie miał dzięki temu open loka, a między Wadem wchodzącym pod kosz, ściągającym obrońców i odgrywającym do Damona Jonesa, który również - zupełnie jak Allen - jest na wolnej pozycji?

Rondo przez 8 sekund się nie męczy. Allen swoim bieganiem angażuje Wade'a ,angażuje na zasłonach Bosha i Anthony'ego. przy tych zasłonach przy błędzie wysokiego ,jeden z zawodników może się otworzyć jak KG i Shaq ,wystarczy pass i łatwe punkty a jak nie to są punkty Allena a jeśli nic z tego nie wyjdzie ,to Rondo woła picka i próbuje się to w inny sposób rozegrać. punktem jest to ,że rzuty Allena to rzuty treningowe gdzie skuteczność jest wyższa niż szarpanie na pickach gdzie często mamy do czynienie z rzutami sytuacyjnymi.

celem zagrywki jest :

a) wykreowanie wolnej pozycji

B) stworzenie miss matchu

c) nic nie wyszło ,gramy picka

to ciekawe, szkoda że nie policzyłeś ile open looków przestrzelili gracze heat...

wystarczy ,że pokazałem jak skuteczne były picki ,nie mam więcej czasu i chęci znowu oglądać tego meczu jeśli

a) wyjdzie ,że dużo nie trafili open loków to w razie porażek zrzucisz wszystko na support (tak jak w przypadku Cavs) i granie pickami okaże się bezsensowne

B) wyjdzie ,że mało nie trafiali open loków wtedy zawsze wyjdzie wytłumaczenie ,że słaby spejcing ,słabe granie supportu i także wyjdzie ,że granie pickami to gówno chyba ,że trzeba to potrenować

 

odnośnie Bastka twierdzenia graniem picki Spurs. tak masz rację ,jesteś kibicem Suns więc pewnie najwięcej miałeś do czynienie właśnie z tymi meczami i tam Spurs grali picka bo Nash na każdej zasłonie zostaje ,Shaq jak był to Shaq ,Amare nie ma pojęcia jak się ustawić ,ogólnie z Suns granie picki to łatwy sposób zdobywanie punktów

ale włącz sobie mecze spurs z lepszymi obronami jak Pistons to zobaczysz ,że wtedy Spurs grają picki dopiero jak nie wyjdzie im atak i zostaje te około 8-10 sekund akcji

 

zresztą rozmawiamy o zespole ,który do siedmiu meczów ma wygrywać z obroną Bostonu ,Magic czy Lakers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trafiali open looków, czyli że support c***owy znowu?:]

 

lorak powiem ci że nie wierze w to co piszesz

podałeś przykład jednej z wielu akcji jakie gra boston oraz przykład jednej z niewielu akcji jakie grają heat

co daje chociażby taka akcja którą wymieniłeś napisał już koelner

ogólnie, poukładana ofensywa daje rytm w ataku, idzie to płynnie, cała drużyna jest zaangażowana, a danie piłki jednemu i niech coś zrobi zabija rytm w ataku

 

ale mnie zastanawia jedno

przecież cavs grali tak cały czas i c***a ugrali, myślisz że to jest recepta i w heat to wypali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a tak w ogole to Cavs beda zadowoleni jak rzuca Celtics 70 pktow z tym ich princeton offense... i to jesli Garnett i spolka beda mieli litosc :lol: Cavs maja taki sklad ze 2nd unit Celtics jest od nich lepszy prawie na kazdej pozycji. good luck.

no i przez jebanych Cavs wdupilem 100 zl. mam powod zeby lubic LeBrona i nienawidziec tego miasta z dupy. polecam mecz dla koneserow zlego sedziowania - w samej koncowce 3 niesluszne travellingi, goaltending i w ogole mnostwo z dupy loose ball fouli.

 

w Cavs Varejao masakra w obronie, DPOY-level.

 

w kazdym razie Cavs nie graja zadne princeton. caly mecz ciepali pick and rolle. ogolnie im wychodzilo, chyba ze Celtics przycisneli - wtedy nie bylo NIC. tak wiec pick and rolle byly i beda zawsze skuteczne, tak tez powinni grac Heat. to ze im tam w jednym meczu nie wychodzilo niewiele znaczy, gdyby grali wiecej z Boshem a nie z Joelem to pewnie lepiej by im to poszlo.

Kufa Bast :D motion offense i princeton offense opierają się na ciągłych screenach, to jest podstawa tych systemów, karają sromotnie te ekipy które nie są wystarczająco zdyscyplinowane i bez przerwy praktycznie wszyscy zawodnicy są w ruchu. Oczywiście zawsze można w każdej chwili zagrać zwykły pick and roll bądź iso, dać pograć gwieździe 1 na 1, ale w tych systemach chodzi o to, żeby mając nawet taki c***owy roster jak Cavs, zdobywać punkty dosyć efektywnie i wygrywać mecze. Trzeba wziąć jeszcze to pod uwagę, że nauczenie się takich systemów jest niemożliwe podczas samego trening camp, może w stopniu podstawowym, ale ogarnięcie wszystkiego w stopniu zaawansowanym może zając lata nawet, podobna historia jak z tymi słynnymi trójkątami lakers.

 

Z tego co zauważyłem wczoraj to także Bulls grają motion offense, ale jeszcze nie ogarniają wielu rzeczy, przez co pod koniec meczu stali się bardzo przewidywalni, a gdy obrońca 'overplays you' tak jak robiło to Thunder to robisz V-cut to the basket i easy 2pkt lecą, w teorii przynajmniej :wink: . Trochę to czasu zajmie, ale myślę że Bulls mogą grać bardzo przyjemnie dla oka.

 

 

Co do Heat vs Philly to mecz bardzo przeciętny, Miami wreszcie grali coś co przypominało motion offense o którym mówił Spo, ale to jest poziom sporo mniej niż podstawowy, Anthony powinien stawiać screeny jak szalony bo właściwie po to gra w s5 (podobno najlepszy screener w ekipie), generalnie 97pkt to jeszcze nie to, miną tygodnie zanim coś fajnego zaczną grać.

 

edit. Co najważniejsze, ja nie twierdze, że Heat mają grać Princeton, mówiłem tylko że niektóre rzeczy z tego systemu idealnie by pasowały do Heat, mają nawet ludzi do tego, np BigZ zamiast Joela, wszystko aby maksymalnie wykorzystać slasherskie umiejętności Wade'a oraz Brona a także ich zdolności do generowania fauli (a być może powinienem napisać o przychylności sędziów do generowania fauli na ich korzyść?). Bo jeśli chłopaki będą penetrować jedynie wtedy kiedy grane jest iso na któregoś z nich, to w ten sposób będą owszem efektywni, ale nie na miarę potencjału. Chodzi o generowanie łatwych basketów w halfcourt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mnie zastanawia jedno

przecież cavs grali tak cały czas i c***a ugrali, myślisz że to jest recepta i w heat to wypali?

a mnie z kolei zastanawia coś innego. skoro to, co nazywacie systemowym graniem, jest tak cudowne w ataku, to czemu Stockton czy Deron tak mało nawygrywali się (według waszych kryteriów - nic nie wygrali) ze swoimi drużynami? mam nadzieję, że odpowiecie.

 

Koelner,

nie jestem taki pewien czy pokazałeś nieskuteczność picków heat, bo przecież w nich chodzi o to, by wykreować dobrą pozycję rzutową (jak zresztą w sumie w każdej zagrywce). heat mimo że nie trafiali, to jednak sporo tych dobrych pozycji mieli - także po pickach. choćby ta zdaje się pierwsza akcja jaką opisałeś: LeBron z kimś tam na prawej stronie, Rondo zagęszcza środek, więc LJ do Wade'a, a ten do Arroyo na wolnej pozycji. pudło, ale akcja była DOBRA, wręcz podręcznikowe rozrzucenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak takimi pytaniami to możemy się katować do niedzieli.

nie wiem czemu stockton i deron nic nie wygrali, widocznie czegoś im tam brakowało/brakuje.

ale stockton nie przegrał w finałach z one man offense tylko z trójkątami phila, zgadza się?

 

tak sobie tez pomyślałem że dobrym przykładem jest iverson, tzn kiedy odniósł największy sukces. a no wtedy doszedł do finałów gdy grał jako sg a snow był pg i iverson nie grał z piłką one man offense.

poza tym ja ci zadam pytanie czemu cavs nic nie wygrali? to ty mi powiesz że c***owy support.

ale gdyby ta ofensywa była inaczej zorganizowana, to nie byłoby mowy o supporcie, bo dobre systemy ofensywne mają to do siebie że każdemu zawodnikowi dają łatwe pkt po cutach, zasłonach itp. i nie potrzeba mieć w takim teamie geniuszy żeby trafiali spod kosza niepilnowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na koniec dnia (czyt. seria PO) to nie przynosi takich efektów jak poukładane ofensywy co było widać w cavs przez ostatnie sezony.

 

Zgadza się, że ofensywa Cavs była bardzo jednostronna. Ale koniec końców, to nie ona była główną przyczyną porażki. W serii z Bostonem rzucali więcej punktów niż Lakers, grając na podobnej skuteczności. Sęk w tym, że sami pozwolili Celtom na średnio 100 punktów i 47% z gry. Orlando rok wcześniej zafundowało im 104 punkty, 48% z gry i 41% za trzy. Poza tym, zasadnicza różnica jest taka, że w Heat jest dwóch kreatorów, w Cavs był jeden.

 

 

i jescze jedna sprawa jeżeli chodzi o p&r to nash, amare >>> lebron, bosh

 

Ok, to wyobraź sobie, że Nash gra z Amare pick and rolla z lewej strony, obrona się skupia na tej części parkietu, w tym momencie Nash odrzuca piłkę na weak side, gdzie czeka Deron Williams. Czujesz?

 

 

p&r jak już pisaliście otwiera wiele innych możliwości w ofensywie i od tego może się wszystko zaczynać, ale jak tylko na tym się kończy to jest bieda.

bo?

 

Powiedz, buła, w jaki sposób rywale ograniczą tak grające Miami? Na przykładzie Celtów.

 

 

pokazałem,że przy takich obronach jak Boston czy Orlando Miami gówno ugra. oni mogą jak Nash z kolegami grać swoje picki w RS i będą mieli fajnego seeda. ten mecz udowodnił ,że picki to nie jest ich najmocniejsza strona.

 

Na podstawie PIERWSZEGO meczu, jaki zagrali razem. Brilliant!

 

 

Czyli co, pick and roll jako zagrywka dobra na regular. To ciekawe czemu najlepsze drużyny w najważniejszych momentach zazwyczaj uciekają się do tego zagrania. Nawet Lakers często porzucają wtedy swoje triangle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymuszenie rozrzucenia z wykonczeniem akcji przez przecietnego zawodnika ktoremu nie siedzi to podrecznikowa akcja obrony. :-)

zalezy od punktu widzenia

to był początek meczu, więc "nie siedzi mu, więc go odpuszczamy" nie wchodzi w grę.

do tego Arroyo z tej odległości jest świetnym shooterem, ligowa czołówka, więc jak już to błędem obrony była pomoc od zawodnika tak dobrze rzucającego.

 

 

lorak takimi pytaniami to możemy się katować do niedzieli.

nie wiem czemu stockton i deron nic nie wygrali, widocznie czegoś im tam brakowało/brakuje.

ale stockton nie przegrał w finałach z one man offense tylko z trójkątami phila, zgadza się?

to śmiało, obejrzyj sobie tamte mecze jeszcze raz i zobacz czy to naprawdę trójkąty rozmontowały jazz, czy może jednak Pippen lub Jordan. (poza tym nie przegrywali przecież tylko z bulls. co z pozostałymi sezonami ich wielowiekowej kariery? czy może oprócz tych dwóch sezonów to nie grali systemowej koszykówki?)

 

zresztą, zadałem to pytanie żeby pokazać - po raz kolejny - że błędnym podejściem jest ocenianie jakości ofensywy na podstawie zwycięstw/przegranych, ponieważ na to drugie składa się również obrona. chcecie oceniać atak, to patrzcie jak on się sprawuje, czyli jak wiele possessions zamienia na punkty. po prostu.

 

 

 

ale gdyby ta ofensywa była inaczej zorganizowana, to nie byłoby mowy o supporcie, bo dobre systemy ofensywne mają to do siebie że każdemu zawodnikowi dają łatwe pkt po cutach, zasłonach itp. i nie potrzeba mieć w takim teamie geniuszy żeby trafiali spod kosza niepilnowani.

właśnie nie. dlatego podałem przykłady akcji z Allenem i Wadem. obie one doprowadzają do dobrej pozycji rzutowej, ale przyjęty system ofensywny nie ma już wpływu na to, czy zawodnik rzucający tą dobrą pozycję wykorzysta. i naprawdę niepojęte dla mnie jest jakim cudem możecie uważać, że na celność rzutu ma wpływ to, czy pozycja została wykreowana po podwójnej zasłonie (Allen), czy po pick and rollu (Arroyo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie PIERWSZEGO meczu, jaki zagrali razem. Brilliant!

 

 

Czyli co, pick and roll jako zagrywka dobra na regular. To ciekawe czemu najlepsze drużyny w najważniejszych momentach zazwyczaj uciekają się do tego zagrania. Nawet Lakers często porzucają wtedy swoje triangle.

widzę ,że masz problem z czytaniem. nie będę się powtarzał.

a to ,że Lakers porzucają swoje traingle to jest coś oczywistego tylko nie wiem co chcesz mi udowodnić?

rzuciłeś tezę ,że najlepiej byłoby aby LeBron i Wade ciągle grali póki na zmianę po dwóch stronach ,wywnioskował ,że Wade i LeBron wyprowadzają piłkę i grają od razu picki. opisałem ,że to jest nieskuteczne i nie praktykowane. wyjeżdżasz mi z jednym meczem a później z Lakersami. zgłupiałem.

 

i naprawdę niepojęte dla mnie jest jakim cudem możecie uważać, że na celność rzutu ma wpływ to, czy pozycja została wykreowana po podwójnej zasłonie (Allen), czy po pick and rollu (Arroyo).

jak z dzieckiem.

 

edit:

Koelner,

nie jestem taki pewien czy pokazałeś nieskuteczność picków heat, bo przecież w nich chodzi o to, by wykreować dobrą pozycję rzutową (jak zresztą w sumie w każdej zagrywce). heat mimo że nie trafiali, to jednak sporo tych dobrych pozycji mieli - także po pickach. choćby ta zdaje się pierwsza akcja jaką opisałeś: LeBron z kimś tam na prawej stronie, Rondo zagęszcza środek, więc LJ do Wade'a, a ten do Arroyo na wolnej pozycji. pudło, ale akcja była DOBRA, wręcz podręcznikowe rozrzucenie.

oczywiście ,że dobra ale jako król statystyk powinieneś dodać ,że nieskuteczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.