Skocz do zawartości

NBA Finals - LA Lakers vs Boston Celtics


Kubbas

Kto?  

81 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto?



Rekomendowane odpowiedzi

2 lata temu Celtics odrobili 20 pkt w 6 minut. W 4. kwarcie Celtics również zaczynają łapać rytm,

Wybacz, ale bardziej wyglądało to na to, że Lakers pozwolili im ten rytm złapać bo już był koniec wyraźnie wygranego spotkania to i presj itakiej nie było.

 

First there was smackdown. Now there’s smacktalk.

 

“On Kevin’s (Garnett) part, he’s also lost some explosiveness,’’ said (Pau) Gasol. “He’s more of a jump shooter now, you could say . . . time passes and we all suffer it one way or another.’’

 

“I don’t worry about that,’’ said Garnett. “You can’t worry about what people don’t know about you . . . I’m just not getting caught up in what Pau’s talking about. It’s just going to be what it is. I’m not going to play these games. I’m going to stick to my guns and continue to make the proper adjustments and just move on. Not going to get into this [expletive] that’s going on. Know what I mean?

 

“I have no comments for his comments.’’

 

Garnett’s young teammate, Rajon Rondo, raised his eyebrows when he heard Gasol’s remarks.

 

“I just can’t wait,’’ Rondo started. “I didn’t know he said that, but I’ll be excited to see how it goes in Game 2.’’

 

Read more NBA news and insight: http://www.hoopsworld.com/HeadlineStori ... TORY_26449#ixzz0q01KcXxe

 

no to ładnie, widać Lakersi próbuja podgrzewać atmosferę, pytanie czy sa tak pewni siebie, czy tak głupi?

 

Jak KG moze, to teraz sie ładnie podkurwi, co w połączeniu z Allenem na boisku i miejscem dla Rondo moze sie skonczyc fajną rozpierduchą.

 

Gaasol powiedział po prostu prawdę. Garnett jest taki głupi, że się obraża o byle co. Jak zawsze.

 

A Rondo to buc i arogant.

 

W sumie jeśli to prowokacja to wg mnie może miec więcej dobrych konsekwencji dla Lakers niż złych.

 

Jeśli Celtowie wyjdą wkurwieni to się wyszaleją w 2,5 kwarty, a sądzę że obrona Lakers to przetrwa, a potem Pierce czy Garnett będą oddychać rękawami i wystarczy ich dobić.

 

Akurat czas na rozpierduchy Celtom wg mnei minął. Ich sila jest raczej w opanowaniu i punktowaniu.

 

Na młodzieńcze zrywy może im nie starczyć sił.

 

A nawet jeśli dzięki temu jakoś wygrają g2, to g3 dwa dni później wcale nie będzie ich stawiało w roli fawortyów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers guard Kobe Bryant will likely have arthroscopic knee surgery after the season due to wear and tear, a team source told the New York Post.

 

Team USA CEO Jerry Colangelo told The Post on Friday that he had been informed of the possible surgery, which is why Bryant won't play in the World Championships.

 

Dobrze może przynajmniej będzie wypoczęty na następny sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, moze nieuwaznie ogladalem to spotkanie, a moze po prostu to co boston zaprezentowal vs. kb to byl max na jaki ich stac w tej chwili z takim kg czy sheedem czy bez poseya ale ja nie widzialem tej slynnej defensywy bostonu.

Im więcej Tony Allena tym trudniej Kobemu było coś ugrać. Allen latał za nim jak głupi, bronił bardzo agrewsywnie i te statystyki 1-5 z gry + 2 TO nie wzięły się z niczego. Słabo na Kobe wyglądał RayRay. KG nie zawsze również podwajał w odpowiednich momentach.

 

Użytkownik cthulhu o Rondo - miszcz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaasol powiedział po prostu prawdę. Garnett jest taki głupi, że się obraża o byle co. Jak zawsze.

 

A Rondo to buc i arogant.

 

znawca psychologii, kryptofan lal profesor cthulhu. nice to meet you.

słyszałeś rondo, rozmawiałeś z nim, że potrafisz wychwycić emocje? czy to tylko Twoje pragnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Podpisałem kontrakt z Mefistotelesem i posiadłem całą wiedzę świata.

 

I te teksty o byciu kryptofanem ...

 

widocznie dziś już nie można czuć do kogoś szacunku i życzyć wygranej bo od razu się posądza o takie rzeczy.

 

Ale to już nie mój problem do rozwiązania tylko dla waszych psychoanalityków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julius ale mi podgrzanie atmosfery:D

gasol powiedzial to, o czym piszemy na tym forum od czasow kontuzji kg. ze unika pomalowanego jak ognia, ze jumperkuje i ze nie jest tak agresywny jak chocby w finalach 08.

 

widac to doskonale po rzutach.

w po'08 kg oddal 260 rzutow z odleglosci mniejszej niz 4m

w po'10 kg oddal tych rzutow 150 (wiem pare spotkan mniej grali)

 

srednio kg wpo'08 oddawal 16,8 rzutu na mecz

w po'10 oddaje zaledwie 13,4.

 

te 3 rzuty mniej statystycznie obrazuja jak duzo mniej agresywnie w ataku gra kg. w finalach'08 to on wskakiwal gasolowi na plecy i pakowal. teraz to gasol mu zbiera znad glowy i rzuca z ponowien.

 

uua no to gasol mu pojechal po rajtach.

 

bedzie wojna.

 

koelner chodzi ci o magica?

 

btw. thibosoue jest juz dogadany z bulls. bedzie koziol ofiarny w razie porazki celtow w finalach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kumasz?

juz ci wytlumacze.

ludzie lubia przypisywac latki roznym zawodnikom.

gasol 2 lata pozbywal sie latki, ze jest soft.

teraz padlo na kg.

 

kumasz, czy nie kumasz, fakt pozostaje faktem, ze kg unika kontaktowej gry pod koszami i duzo rzadziej konczy pod sama obrecza. w ataku c's czesto jest statysta. nawet nie podejmuje gry 1on1. jeszcze w 08 zdarzalo mu sie minac i zadunkowac. teraz jak nie wpada, to nie ma kg i zaczyna sie gadka. proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumasz, czy nie kumasz, fakt pozostaje faktem, ze kg unika kontaktowej gry pod koszami i duzo rzadziej konczy pod sama obrecza.

"Dużo rzadziej" - ciekawe jak to zmierzyłeś.

 

Inside points Garnetta:

 

2010- 30%

2009- 28%

2008- 27%

 

Tak więc Garnett w tym roku rzuca w pomalowanym najwiekszy procent swoich rzutów od kiedy jest w Bostonie. Dlatego właśnie nie kumam tej gadki, bo wszyscy w koło nawijają jaki to jest stary, nie ma kolan i odchodzi od gry pod koszem. Żeby odejść od gry pod koszem trzeba być wcześniej zawodnikiem grającym pod koszem, a KG od X lat głównie sieka jumpery, tymczasem czytając forum można dojść do wniosku, że to był prawie Shaq, tylko ostatnio miał kontuzję nogi i zaczął się bawić w Nowitzkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chytruz bazuje na tym co widze

oczywiscie c's ogladam kilka razy w roku.

samego kg wiecej widzialem z czasow minny, kiedy bylem jeszcze jego fanem.

moge sie mylic tak jak ci, ktorzy pisza, ze kg odchodzi mocniej od kosza. ale na podstawie tego co widzialem w finalach 08 i teraz widze roznice, choc zgadzam sie z toba, ze juz wtedy kg nie widywalismy czesto pod koszem. ale byl duzo bardziej agresywny niz teraz.

 

a masz statsy inside points kg z wczesniejszych lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiłem tylko o tej wypowiedzi.

 

Zresztą ciężko nie wychwycić w niej emocji u Rondo.

 

A co do matury to spokojnie - jestem na 100 % pewien, ze tej nowej bym nie zdał.

matura jest tak robiona, żeby jak najwięcej ludzi ją zdało (nawet debili:() także myślę że żaden użytkownik tego forum nie miałby z nią problemu...

i żeby nie było że off-top. Owszem, już dwa lata temu zarzucano KG, że gra za daleko od kosza. ale wtedy zdarzały mu się jeszcze agresywne przepychanki, kilka razy nawet post-upował. I wtedy mówiło się, że powinien grać bliżej kosza, z czego było zresztą najwięcej pożytku. Natomiast teraz KG gra na kosz jeszcze mniej niż wtedy... % pkt-ów z trumny mógł wzrosnąć, bo ogólnie ilość rzutów chyba spadła, nie? ale to co widziałem jak punktował z okolic kosza to albo fade-away, albo jakieś sytucyjne piłki. Od razu mówię że gościa rozumiem, bo jego kolana w tej chwili raczej by agresywnej przepychanki pod kosz nie wytrzymały, ale faktem jest że taki styl gry jest mniej efektywny, i chyba mniej więcej o to chodziło Gasolowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chytruz bazuje na tym co widze

 

Ja też bazuję na tym co widzę i od lat widzę, że Garnett gra daleko od kosza. Widzę też, że określenie "teraz mniej rzuca spod kosza" na podstawie "tak mi się wydaje" nie jest wiarygodne, chyba że ktoś ma na tyle pojemny mózg, że odnotuje różnicę 1 FG spod kosza mniej co mecz, na przestrzeni całego sezonu w porównaniu do 1 FG więcej na przestrzeni sezonu poprzedniego. A jesli uda mu się odnotować, to i tak nie świadczy o nim najlepiej, bo Garnett jednak więcej rzuca spod kosza teraz niż rok czy dwa temu.

 

07 - 23%

06- 30%

05- 31%

04- 25%

 

Tak więc Garnett zazwyczaj kręci się koło 30% inside points, choć zdarzały mu się takie, w których w znacznie większym stopniu polegał na rzutach z dalszej odległości - również w sezonie gdy był MVP. Dla porównania Stoudemire w sezonie 06/07 w pomalowanym zdobywał 55% swoich punktów.

 

Tak w tym roku, tak samo było w 08, ale ludzie od kopa przypominają sobie putback nad Gasolem i myślą, że wtedy gra Garnetta tak właśnie wyglądała. Ja tam pamiętam jak całe PO walił te swoje turnaroundy i jumpery z ponad 6 metrów i ani mu w głowie było jakiekolwiek atakowanie obręczy. Garnett był, jest i będzie zawodnikiem grającym na midrange, mówić, że nagle zaczyna odchodzić spod kosza, to jak mówić, że Ray Allen na stare lata ucieka na obwód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chytry zobacz jak to wyglada vs.lakers czyli moimi oczami

Dołączona grafika

 

pierwsze 2 mecze to RS 07/08

na ciemno finaly'08

pozniej 1 niezly mecz, chyba kontuzja

i od tego momentu wlacznie slabe mecze. nawet DD nie zalicza, co zdarzalo mu sie regularnie wczesniej. co jeszcze mozemy wyczytac z tej tabelki? ano to, ze od jego gry zalezy wynik pojedynku. kg zdobywajacy mniej niz 17 punktow maja 2-6 z lakers (w tym 1 w bez kobego) wiec mozemy liczyc 1-6

 

kg robiacy +17 masz 5-1 dla celtics

 

do tego kg do kontuzji robil 13 zbiorek na mecz vs. lakers, po kontuzji 7 rpg.

 

kg i jego postawa to najwiekszy xfactor w tym momencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkurwia mnie ta sytuacja z thibodeau

 

ainge powinien zakazać takich rozmów aż do zakończenia przygody celtów z PO czyli albo po przegranym albo po wygranym finale.

to niby nic nie znaczy, bo tom pewnie będzie starał się dalej tak samo to nie wpłynie na jakość jego pracy w tych finałach ale sytuacja jest nie zdrowa. z pkt widzenia zawodnika celtów to jest teraz tak że mówi do nich koleś którego za rok już napewno nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie tez dziwi, ze taka sytuacja wychodzi wlasnie w finalach nba.

sick.

jasne, ze to tylko asystent trenera ale nich mi ktos powie kiedy po raz ostatni miala miejsce taka sytuacja? chcac nie chcac gracze mysla sobie sluchajac go w szatni: chlopie co ty tu jeszcze robisz i po co do nas w ogole gadasz? moga sie czuc troche... zdradzeni.

 

pau odpowiedzial wczoraj mediom na to co powiedzial kg na jego komentarze, ktore uwypuklily media.

 

powiedzial no comment i pojechal po mediach, ze ze wszystkiego staraja sie zrobic wojne i on nie da sie juz w to wciagnac bo to nie jest warte jego slow:)

 

kg niech sie nakreca. jakos przeciez musi. ale skoro potrzebuje do tego takich slow. to tylko pokazuje jak slabo z motywacja w sztabie trenerskim bostonczykow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pau odpowiedzial wczoraj mediom na to co powiedzial kg na jego komentarze, ktore uwypuklily media.

 

powiedzial no comment i pojechal po mediach, ze ze wszystkiego staraja sie zrobic wojne i on nie da sie juz w to wciagnac bo to nie jest warte jego slow:)

 

i jak tu nie lubić Gasola. nie dość że świetny gracz (i skillowo i mentalnie), to jeszcze całkiem inny od tych wszystkich "kozackich" murzynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Celtics all realize that while Bryant's offensive artistry is responsible for most of the attention directed at him, particularly after 12 30-point games already in this postseason, he's a perennial all-defensive team selection for a reason. Rondo used his film session to analyze exactly what Bryant did to slow down both the Celtics and their young point guard.

 

"He's a good defensive player, and we all knew that," Rondo said. "He did a great job on me. A lot of what they do on both ends keys off Kobe."

To a pro po MVP meczu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.