Skocz do zawartości

A teraz coś z zupełnie innej beczki.


PH#1

Rekomendowane odpowiedzi

Brakowało mi osobnego wątku ogólnego z muzyką jako taką, bez dzielenia na zbędne rodzaje. Chodzi oczywiście o muzykę niekomercyjną, której nie słyszysz na vivie w najbardziej znanych stacjach radiowych itp. ... albo słyszysz jej za mało.

 

Jak macie ciekawe rzeczy od jazzu przez chill-out kończąc na rocku blusie czy czym tam jeszcze chcecie to dawać dawać śmiało. Najlepiej wrzucić jakiegoś odsyłacza czy to do konkretnego tune'a czy do myspace chodzi o to żeby podrzucić coś co zachęci. Jak najbardziej mile widziałbym tutaj połączenia różnych styli. Na e-b swego czasu założyłem temat "reeeeeeeeeeeeeemix" więc i tutaj wrzucać jak najróżniejsze remixy i w tym przypadku możemy troche zachaczyć o komerche, jak macie fajne remixy jakiś słodkich gówienek to też tu podsyłać. Jakieś krótki opis o grupie czy o piosence mile widziane.

 

Na smaka wrzuce dziś 3 kawałki chociaż ostatnio tak mi przeskakuje gust muzyczny że pewnie będzie tego więcej.

 

Pierwszy wpadł w moje ręce jak przesłuchałem mixtape gościa z polski który zawierał w sobie bałkańskie rytmy w połączeniu z dramami i troche hip-hopu też w tym było. Zacząłem sprawdzać tracklistę i śmigając po myspace trafiłem na to:

 

Zespół nazywa się balkan beat box i myślałem przez pewien czas że to jest ich oficjalnie piosenka ale to chyba tylko członka składu

a myślałem tak dlatego że pierwsze trafiłem na ten link:

 

http://www.youtube.com/watch?v=wKIpEGdS ... re=related nazwa wyjątkowo niesprzyjająca zapamiętywaniu więc daje też to:

http://www.youtube.com/watch?v=u33BN9nKkJk Tomer Yosef - Don't Fly Far From Me

 

Kolejny kawałek to klasyk funku ale że z funkiem mam okresy że słucham sporo albo w ogóle to odnazałem ten kawałek po dość długim czasie odkąd mam go na dysku. Miałem go podpisanego jako james brown ale znajomy uświadomił mnie że to nie on był autorem. I wskazał mi właściwą osobe. To jeden z moich ulubionych kawałków funkowych ever.

 

Wild Cherry - Play that funky music

 

I na koniec coś czego ostatno męczę całą dyskografię czyli jazzowo-dubowo-chilloutowy waldeck.

 

waldeck - our day will come

 

 

i jeszcze inny na zachętę ( mam nadzieję)

 

 

 

Życzę smacznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldeck - zdecydowanie bardzo przyjemny.

 

Może więc coś ode mnie.

 

5'nizza, czyli nieistniejąca już ukraińska ekipa - połączenie reagge, ragga, bit boxu i chyba jeszcze wszystkiego po trochu.

 

Na zachętę może to:

 

 

oraz alternatywna wersja hymnu naszych przyjaciół ze wschodu:

 

 

God Is An Astronaut - panowie z Irlandii grający rock instrumentalny. Mimo, że na codzień słucham nieco innej muzyki, to GIAA uważam za jak najbardziej warte przesłuchania

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=2oleAl2lxn8

 

Richard Bona - kameruński basista i wokalista, który zaczynał w jazzie, ale ostatnio trochę od jazzu odjechał w stronę muzyki etnicznej. Bona śpiewa w chyba sobie tylko znanym języku, ale w jego przypadku jest to zdecydowanym plusem:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=7_qZojZvkys

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5'nizza, czyli nieistniejąca już ukraińska ekipa - połączenie reagge, ragga, bit boxu i chyba jeszcze wszystkiego po trochu

Aaa przypomniałeś mi o nich, kiedyś trafiłem na nich słuchając już nie pamiętam kogo prywatnej kolekcji na trójce i kawałek tam prezentowany niesamowicie mi siadł i męczyłem go niemiłosiernie przez pewien okres... oto i on:

 

5'NIZZA - Jamayka

 

 

 

 

Edit:

 

Przy okazji 5'NIZZA przypomniał mi się Leningrad, daje coś na zachętę jak podpasuje to jest znacznie więcej takich przyjemnych nutek w ich wydaniu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zespól Full Power Spirit (www.fps.kdm.pl) istnieje od 2001 roku. W ciagu 6 lat swojej dzialalnosci stal sie jednym z najprezniej dzialajacych zespolów polskiej sceny CCM. Cec***e go olbrzymia energia towarzyszaca wystepom na zywo oraz bardzo dobry kontakt z publicznoscia. Tworza go Miru, Picia i Dzyrooo, a na co dzien wspomagaja: 4 osobowy zespól instrumentalistów, Torunski Dj Ike (nalezacy do czolówki Polskich Dj..i grajacych czarna muzyke), Olga Szomanska-Radwan oraz czlonkowie ekipy break-dance – CAT..S CLAW. Calosc uzupelnia bit-boxer PRYK. W sumie koncertowy sklad FPS liczy 12 osób. W ciagu 6 lat swojej dzialalnosci zespól zagral ponad 500 koncertów na terenie calego kraju - wystepujac m.in. trzy krotnie na najwiekszym w Europie Wschodniej festiwalu muzyki tworzonej przez chrzescijan: Miedzynarodowym Festiwalu Song of Songs w Toruniu w 2004 2006 i 2007 roku oraz w studiu imienia Agnieszki Osieckiej grajac koncert który, zostal wyemitowany przez 3 Program Polskiego Radia. FPS koncertowal takze poza granicami Polski w Niemczech (podczas Swiatowych Dni Mlodziezy), w Austrii na Europejskim Spotkaniu Mlodych w Mariazell w Bulgarii na Miedzynarodowym festiwalu w Belozem oraz w Belgii.

 

We wrzesniu 2004 r. ukonczono zdjecia do teledysku promujacego singiel „Wojownik”. Aranzacje opracowali wspólnie Marcin Pospieszalski (Laureat wielu prestizowych nagród w kategorii producent) i Dj HaeM. Te sama wersje utworu wraz z innymi piecioma piosenkami mozna uslyszec na wydanym w sierpniu 2004 roku maxi-singlu: „dobry bit + dobry przekaz”. Poza muzyka do plyty zostala dolaczona prezentacja multimedialna zespolu.

 

Na zaproszenie Caritas Polska FPS w listopadzie 2004 roku przygotowal specjalny utwór oraz klip promujacy „Wigilijne Dzielo Pomocy Dzieciom” (jedna z najwiekszych akcji charytatywnych w Polsce). Utwór nosi tytul „Rozpal serce” i w okresie adwentu mozna bylo zobaczyc go w TVP oraz TVN i MTV Classic. W listopadzie 2004 roku ukazal sie wyjatkowy projekt pt.:„Hip-hop dekalog”, który powstal z inicjatywy lódzkich Salezjanów. Na plycie znalazlo sie 10 piosenek o dziesieciu przykazaniach. W projekcie, na zaproszenie FPS, wzieli udzial bardzo znani artysci reprezentujacy róznorodne style muzyczne. We wrzesniu 2005 FPS pod wodza Mateusza Pospieszalskiego nagral piosenke „Raz w roku” zapraszajac do wspólpracy zespól ZAKOPOWER, jak tez primadonne Teatru Narodowego – Katarzyne Suska. Piosenka promowala w 2005 i 2006 roku 2 edycje akcji Caritas Polska - Wigilijnego Dziala Pomocy Dzieciom.

 

Od ponad 2 lat FPS wspólpracuje z fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko„ co wyrazilo sie pojawieniem zespolu w 2 edycjach programu „Koledy zaczarowane” – wyemitowanych w wigilijny wieczór 2005 i 2007 roku w TVP2 oraz w dorocznej uroczystosci wreczenia nagród najbardziej zasluzonym wolontariuszom 2005 i 2007. W czerwcu ubieglego roku FPS wystapil podczas finalu konkursu „Piosenki zaczarowanej”, który jest organizowany takze przez fundacje „Mimo wszystko”.

 

Poza wspomnianymi wyzej wydarzeniami zespól wielokrotnie pojawial sie na telewizyjnym ekranie biorac udzial w wielu programach m.in. „Od przedszkola do Opola”, „Kawa czy herbata”, „Pytanie na sniadanie”, „Raj”, „Miedzy ziemia a niebem”

 

Biezacy czas jest bardzo pracowitym okresem. FPS razem z Marcinem Pospieszalskim przygotowuje soundtrack do filmu „Popieluszko”. Piosenka „Niesmiertelni” nagrana wspólnie z Olga Szomanska-Radwan swoja premiere miala podczas koncertu „Solidarni z Ruda Slaska” poswieconego pamieci 23 górników tragicznie zmarlych w czasie katastrofy w kopalni Halemba. Od poczatku 2008 roku magazyn mlodziezowy Raj emitowany od ponad 13 lat na antenie telewizyjnej jedynki zyskal nowa szate muzyczna przygotowana przez FPS. Specjalnie na potrzeby programu zespól nagral utwór który stanowic bedzie muzyczna ilustracje czolówki chlopaki beda tez pelnili w programie role komentatorów wydarzen prezentowanych na ekranie. Obecnie Full Power Spirit promuj plyte „8 Blogoslawienstw”, która jest kontynuacja projektu „Hip-Hop dekalog” i tak jak w przypadku wspomnianej plyty na nowym krazku nie zabraklo znakomitych gosci. Za muzyke odpowiada kompozytor dekalogowych utworów – znany i ceniony saxofonista jazzowy Grzech Piotrowski. Plyta ukazala sie w grudniu 2008 roku.

 

 

http://www.myspace.com/fullpowerspirit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perfecto presents Hernan Cattaneo: South America

 

Renaissance: The Master Series 13 (Mixed by Hernan Cattaneo)

Dołączona grafika

 

Absolutnie rewelacyjny, klimatyczny, momentami mroczny progressive house i w ogole house wszelkiego gatunku perfekcyjnie zmiksowane przez Argentyńczyka o wyglądzie Harlequina... :mrgreen: Poleam kazdemu amatorowi muzyki elektronicznej. Muzyka wlasciwie nie do zabawy, ale taka, przy ktorej siadasz w słuchawkach i totalnie odlatujesz... niesamowity klimat.

 

albo

 

Joris Voorn - Balance 014

Dołączona grafika

Mieszanka House'u, Tehch House'u, Techno i Ambientu.

Ponad sto utworów, na 2 CD - całosc ponad 2h, sam autor mowi o tym wnalazku tak:

"Moim zamiarem podczas pracy nad kompilacją nie było stworzenie czegoś z myślą "im więcej tym lepiej". Niektóre z utworów, widoczne w trackliście, zostały zredukowane do pojedynczych, bardzo krótkich loopów. Z kilku użyłem tylko breakdowny lub intro. Proces tworzenia mixu przypominał bardziej malowanie dźwiękiem, aniżeli mixowanie utworów od ich rozpoczecia, aż do zakończenia. Pracowanie w ten sposób było dla mnie interesujące, i posunęło projekt w bardzo ciekawą, niekonwencjonalną stronę."

 

Naprawdę warto...

 

No i na koniec

 

Paul Kalkbrenner - Berlin Calling

Dołączona grafika

Własciwie soundtrack do flmu (niezbyt wybitnego), ale jest to kawał dobrej, naprawde dooobrej muzy, mieszanka Tech House'u i Techno, momentami zalatujące Moby'm - zrewolucjonizuje wasze spojrzenie na Techno - mysle zresztą, ze nikt tej muzyki o to ze jest to 'techno' by nie posądził...

 

http://www.youtube.com/watch?v=do5-PiJeKmA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym powraca Sade z nowym albumem po 8 latach przerwy... i pierwszy puszczony kawałek usłyszałem dzisiaj w radiu... miód cud i orzeszki.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=IvDaJaU5My4

 

A jak już zachaczam o sade to i jak ktoś lubi takie klimaty to odnajdzie też trochę u morcheeby.

 

to jeden z moich ich najulubieńszych tjunów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pewna pani w moim wieku pochodzenia polskiego która ma jak dla mnie przeWpytę głosik i siadł mi od jakiś dwóch dni w głowie. Mam momentami wrażenie że słysze Björk. Strasznie głupio ostatnio przeskakują mi upodobania muzyczne od hip-hopu przez rock potem znów na dubstepy potem na około jazzowe produkcje a to znów pure raggamuffin. Bla bla bla Oto Stéphanie Sokolinski czy też bardziej znana lub nie jako Soko.

 

http://www.youtube.com/watch?v=YO8i7RlEuMA

 

http://www.youtube.com/watch?v=38nRFafXIn0

 

 

 

 

A tu coś dla przeciwwagi http://www.youtube.com/watch?v=iy2TOdvr8QY

 

 

 

Edit:

 

Zapomniałbym Taste - Wolrd a blend misxtape za darmo do pobrania ze stronki fandango.

 

http://www.fandangorecords.com/index.ph ... s&Itemid=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś lubi mocne dubstepy to to jest to, that`s that shit

 

http://phree-drugs.blogspot.com/2009/09 ... -2009.html

 

pierwszy link pod tracklistą do link do ściągnięcia

 

Osobiście wole trochę lżejsze dubstepy ale te mi całkiem fajnie weszły, a jak już przy dubstepach jesteśmy to w piątek do krakowa zawita 6blocc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

poszukuje jakiś tracków pana co się zwie deadly hunta

jakby ktoś miał jakiegoś linka do ściągnięcia to prosiłbym o tzw wrzut

bo nie mogę jakoś nic znaleźć, a pan ten jest przec***em

 

a dziś przepięknie będzie napierdalał w błędnym kole w krakowie a że mein bruder ma dziś wieczór kawalerski to też tam wylądujemy. aajjj!

 

namoiarów na caly jakiś album albo spakowane tuny nie mam trzeba ściągać pojedyńcze utwory.

 

fajny remix jego najlepszego kawałeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.