Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Eld napisał:

Panowie przez co wykupić najlepiej, najtaniej i najłatwiej dostęp do Watachy 3. Dodam, że nie mam żadnego canal+, czy cyfrowego polsatu a tylko netflixa.

https://hbogo.pl/

Przez to np? Obejrzę tam 1 część normalnie z odtworzenia?

I BŁAGAM BEZ SPOILERÓW!

Masz darmowy miesiąc, jeżeli nie chcesz się wiązać na dłużej jakimś abonamentem, więc dwa pierwsze sezony na spokojnie obejrzysz + 2 obecnie dostepne odcinki trzeciego sezonu. 

Trzeci sezon swoją drogą zaczął się na pełnej. Tylko ten Szyc w obsadzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Przemek_Orliński napisał:

Masz darmowy miesiąc, jeżeli nie chcesz się wiązać na dłużej jakimś abonamentem, więc dwa pierwsze sezony na spokojnie obejrzysz + 2 obecnie dostepne odcinki trzeciego sezonu. 

Trzeci sezon swoją drogą zaczął się na pełnej. Tylko ten Szyc w obsadzie...

w sumie nie znam nikogo kto twierdziłby inaczej. mam HBO więc 2 sezon wziąłem na raz. 

co do spojlerów. Rebrow zgolił brodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze sporo reklam na miescie ciemne materia. Po obejrzeniu 2 odcinków stwierdzam ,ze

1 - Wyglada na nakręconego tanim kosztem.

2 - Fabuła na poziomie przedszkolaka

3 - Czemu większość światów fantasy wygląda jak XIX wieczna Anglia ?

4- Świat zdominowany przez teokracje która wszystko kotroluje. Ech nuda nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu pierwszego odcinka Wiedźmina uważam, że jest bardzo dobrze😍. Jest trochę humoru niczym w powieści i całkiem niezła akcja. No może jedyny problem jaki widzę, to to, że serial na początku może wydawać się trudny do zrozumienia dla kogoś kto nie zna sagi Sapkowskiego. Chociaż może to być tylko moje mylne spostrzeżenie.

Mam nadzieję, ze uda mi się powoli oglądać po 1-2 odcinki dziennie, ale zapewne skończy się na tym, że jak zacznę oglądać to pójdą wszystkie naraz😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prawda że trzeba znać uni wieśmaka. Tak tym straszą a z kim nie gadam co nie czytał i nie grał to nie ma problemu. Fakt że rzucają jakimiś terminami z pupy ale nie jest to potrzebne do niczego w oglądaniu póki co

Sam geralt jest przejebany. Mega luj, duży byk. Fajna mimika, lubię go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem pierwszy sezon  no i mam dużo  różnych  odczuć (za mało wiedźmina w wiedźminie i że Henry to jednak drewniak a ten jego ściszony głos to już w ogolę beka i w ogolę to wszytko jakieś zbyt czyste i sterylne ) o których możne więcej napisze no ale Jaskier to im wyszedł perfekcyjnie tak ze spokojnie dałbym spin-offa, wow gość naprawdę dał rade 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten serial to mistrzostwo świata. Materiał źródłowy ma w sobie tyle pułapek śmieszności, że uniknięcie żenady jest bardzo trudne. Główny bohater to wypisz, wymaluj Legolas. Brak zarostu, długie jasne włosy to naprawdę wyzwanie by Geralt wyglądał jak poważny facet a nie jakiś Fabio czy Legolas. Jeż? W serialu wygląda genialnie ale jak można tą postać skopać pokazał polski serial. Magia wygląda tu idealnie, bez fajerwerków, zbędnych kolorów. To, że komuś magia kojarzy się z Potterem to już trudno. 

Serial wymaga uwagi bo nawet pojedyncze zdania są ważne dla zrozumienia fabuły i umiejscowienia akcji w czasie. Uważam, że to atut. Wolę gdy wymaga się ode mnie uwagi niż przypomina ciągle jakiś fakt jak idiocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial oglada sie przyjemnie, jedyna rzecz ktora mi nie siadla to muzyka.
Ale tylko dlatego ze obsada muzyczna calej sagi zawsze bedzie kojarzyla sie z grami, a tam zrobili bardzo dobra robote we wszystkich 4 (z 5) czesciach w ktore gralem.

@rahu - zgadzam sie  druga czescia wypowiedzi - dla mnie Jaskier to nr1 serialu, zaraz za nim jest Yen, ktora dokladnie tak sobie wyobrazalem (charakter + podejscie).

Co do rozbieznosci z ksiazka (czy z fabula z gier - sic!) to chyba ludzie zapomnieli co oznacza pojecie 'adaptacja'. 😉
Czekam z niecierpliwoscia na sezon drugi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Koelner napisał:

1 odcinek dramat , daje szanse 2-emu ale dalej rozczarowanie. Tak jak napisał rahu za dużo różnic względem książki czy gry , nie tego oczekiwałem 

Ja obejrzałem 3 odcinki i wcale tak dużo różnic nie ma. Wiadomo było, że dodadzą historię Yennefer,  bo w książkach były tylko szczątkowe informacje o jej wcześniejszych dziejach. Te opowieści przedstawione w tych odcinkach nie były dokładnie odwzorowaniem książki, ale bardzo zbliżone ( nawet było nieco humoru w scenach z Diabłem😀). Natomiast co do odcięcia się od gier to było od początku wiadome, że to na podstawie książek a nie gry, tym bardziej, że Sapkowski jest (był?) w konflikcie z twórcami gier i serial był tworzony zupełnie bez czerpania z gier.

Ja jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję że kolejne epizody mnie nie zawiodą i będą kolejne sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, The Game 85 napisał:

Ja obejrzałem 3 odcinki i wcale tak dużo różnic nie ma. Wiadomo było, że dodadzą historię Yennefer,  bo w książkach były tylko szczątkowe informacje o jej wcześniejszych dziejach. Te opowieści przedstawione w tych odcinkach nie były dokładnie odwzorowaniem książki, ale bardzo zbliżone ( nawet było nieco humoru w scenach z Diabłem😀). Natomiast co do odcięcia się od gier to było od początku wiadome, że to na podstawie książek a nie gry, tym bardziej, że Sapkowski jest (był?) w konflikcie z twórcami gier i serial był tworzony zupełnie bez czerpania z gier.

Ja jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję że kolejne epizody mnie nie zawiodą i będą kolejne sezony.

z diabłem prawda. Sapkowski był w konflikcie  z cd projekt chyba przez kasę :) od 3 odcinka idzie ku lepszemu. ogólnie przyczepiam się trochę ponieważ te twarze oraz dialogi są zbyt ... zachodnie . brakuje mi oparcia na mitologii słowiańskiej czy też zabobonach oraz „ pierdolonej biednej piechoty „ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie serial pod względem wizualnym, aktorskim bardzo na plus. Czegos takiego oczekiwałem. Jaskier ale również Geralt i Yennefer bardzo na plus. Scenariusz mi zgrzyta i nie chodzi mi o dopowiedzenie historii Yen czy skoki czasowe tylko o zmiany względem opowiadań. Najbardziej Granica możliwości uważam, ze ta historia w serialu wyszla dużo słabiej bo Na krańcu Swiata to ciężko wogile mówić że zrobili. Przede wszystkim brakuje mi jednak dialogów i żartów które dla mnie były dużą sila Sapkowskiego. Ogólnie ocena na plus 7/10 dla mnie i jest miejsce żeby rozwinęło się dużo lepiej mam nadzieję ze opinie będę coraz lepsze i nie skończy się na 2 sezonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

z diabłem prawda. Sapkowski był w konflikcie  z cd projekt chyba przez kasę :) od 3 odcinka idzie ku lepszemu. ogólnie przyczepiam się trochę ponieważ te twarze oraz dialogi są zbyt ... zachodnie . brakuje mi oparcia na mitologii słowiańskiej czy też zabobonach oraz „ pierdolonej biednej piechoty „ ;)

Dialogi są takie a nie inne, bo jednak to serial przeznaczony głównie na rynki zachodnie i to od popularności tam, a nie u nas zależą jego dalsze losy. Może gdyby w produkcję było zaangażowanych więcej ludzi z Polski to byłoby bardziej czuć ten klimat, ale akurat dla mnie to w ogóle nie przeszkadza.

A co do konkretnych odcinków to jednak mi bardziej się podobał 2 niż 3, bo jakoś Jaskier dla mnie to o wiele lepsza postać na razie niż Triss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stryder napisał:

Dla mnie serial pod względem wizualnym, aktorskim bardzo na plus. Czegos takiego oczekiwałem. Jaskier ale również Geralt i Yennefer bardzo na plus.

ale serio He-Man w tandetnej peruce od czasu do czasu coś burkajacy  pod nosem to jest twoje książkowe wyobrażenie o Geralcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.