Skocz do zawartości

beGM Draft 2023


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

W tajnej siedzibie beGM doszło do preloterii draftu, ponieważ w realu były drużyny z identycznym bilansem, a co za tym idzie z taką samą liczbą piłeczek w loterii. Także preloteria dotyczyła naszych Suns i Knicks oraz Pacers i Clippers. Zasady były takie:

image.thumb.png.af83f88e824e87b7d68f43f316d5cb68.png

A losowanie takie:

image.thumb.png.786c5c8c1ace9f03843cabe4edbf4a15.png

Przypominam, że preloteria i jej wyniki mają zastosowanie tylko wtedy, gdy któraś z drużyn w real (Pacers, Wizards, Bulls, Thunder) będzie miała szczęście w loterii 16 maja i wskoczy do TOP4.

5680e9f65bf98_o_medium.jpg

Kolejność draftu:

1. Hawks - Victor Wembanyama

2. Hornets - Scoot Henderson

3. Kings -> Celtics - Brandon Miller

4. Blazers -> Wizards - Amen Thompson

5. Wizards -> Blazers - Jarace Walker

6. Wolves - Cam Whitmore

7. Suns - Ausar Thompson

8. Knicks - Taylor Hendricks

9. Spurs -> Lakers - Cason Wallace

10. Nets - Anthony Black 

11. Clippers - Bilal Coulibaly

12. Pacers - Gradey Dick

13. Pelicans - Jett Howard

14. Bucks -> Spurs - Dereck Lively II

15. Grizzlies -> Blazers - Kobe Bufkin

16. Bulls -> Cavs - Jalen Hood-Schifino

17. Jazz - Jordan Hawkins

18. Warriors - Brandin Podziemski

19. Rockets - Keyonte George

20. Cavs -> Thunder - Brice Sensabaugh

21. Celtics -> Knicks - Nick Smith Jr

22. Pistons -> Hawks - Leonard Miller

23. Magic -> Kings - Ben Sheppard

24. Heat -> Nets - Dariq Whitehead

25. Thunder -> Grizzlies - Colby Jones

26. Raptors -> Hornets - Kris Murray

27. Mavs - Sidy Cissoko 

28. Sixers - Olivier-Maxence Prosper

29. Lakers -> Warriors - Maxwell Lewis

30. Nuggets -> Raptors - Noah Clowney

31. Wizards -> Hawks - Rayan Rupert

32. Blazers - GG Jackson 

33. Hawks -> Magic - Jaime Jaquez

34. Hornets - James Nnaji

35. Kings -> Clippers - Trayce Jackson-Davis 

36. Wolves -> Sixers - Andre Jackson Jr 

37. Suns -> Sixers - Julian Phillips

38. Knicks -> Celtics - Kobe Brown 

39. Spurs -> Cavs - Jordan Walsh

40. Nets -> Hornets - Marcus Sasser

41. Clippers -> Wolves - Amari Bailey

42. Pacers -> Mavs - Tristan Vukčević

43. Pelicans -> Lakers - Julian Strawther

44. Bucks -> Pistons - Jalen Wilson

45. Grizzlies -> Hawks - Seth Lundy

46. Bulls -> Cavs - Terquavion Smith

47. Jazz -> Cavs - Keyonte Johnson

48. Warriors -> Celtics - Mouhamed Gueye

49. Rockets -> Pistons - Omari Moore

50. Bulls -> Lakers - Jalen Slawson

51. Celtics -> Lakers - Ricky Council IV

52. Pistons -> Wizards - Adama Sanogo

53. Magic -> Grizzlies - Jordan Miller

54. Heat - Jaylen Clark

55. Thunder -> Nets - Chris Livingston 

56. Raptors -> Heat - Emoni Bates

57. Mavs -> Knicks - Tuomani Camara 

58. Sixers - Efe Abogidi

59. Lakers -> Pistons - Jalen Pickett

60. Nuggets -> Pistons - Colin Castleton

Terminarz draftu:

Picki 1-6: 13 czerwca
Picki 7-12: : 14 czerwca
Picki 13-18: 15 czerwca
Picki 19-24: 16 czerwca
Picki 25-30: 17 czerwca
Picki 31-36: 18 czerwca
Picki 37-42: 19 czerwca
Picki 43-48: 20 czerwca
Picki 49-54: 21 czerwca
Picki 55-60: 22 czerwca

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Bez urazy, ale myślałem, że już skończyliście z tą durną preloterią. Bez jaj. 

Suns bez szans na Wembanyame. Knicks z 8 pozycji największe procentowo szanse na #1 ze wszystkich ekip. Absurd. 

Ode mnie weto. 

+1

u mnie nic nie zmieniło to, ale generalnie preloteria to jest absurd.

Po to są te ułamki procentowe w bilansach by od razu przypisać zespoły.

Jakos z uśrednianiem statystyk z trymestru nie ma problemu, ale z przypisaniem zespołów względem wyników w RS już jest.

Komiczne to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność przed loterią (w nawiasie oczywiście odpowiednik z rl NBA) bez tych wałków karpika:

1. Wizards (rl Pistons)

2. Blazers (rl Rockets)

3. Hawks (rl Spurs)

4. Hornets (rl Hornets)

5. Kings -> Celtics (rl Blazers)

6. Wolves (rl Magic)

7. Suns (rl Pacers)

8. Knicks (rl Wizards)

9. Spurs -> Lakers (rl Jazz)

10. Nets (rl Mavs)

11. Clippers (rl Bulls)

12. Pacers (rl Thunder)

13. Pelicans (rl Raptors)

14. Bucks -> Spurs (rl Pelicans)
 

Przede wszystkim, dwie najważniejsze informacje. Suns oraz Pacers zachowują szansę na wygranie loterii. Należy też pamiętać, że Knicks mają prawo do swapu picków z Clippers. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Braveheart22 napisał:

Kolejność przed loterią (w nawiasie oczywiście odpowiednik z rl NBA) bez tych wałków karpika

Bez urazy, ale wypraszam sobie hasła o wałkach. Preloteria jest po to, żeby zachować 1 do 1 szanse wg rachunku prawdopodobieństwa względem real. A to, że niektórzy tego nie rozumieją, to raczej nie mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już wyżej masz wyjaśnione jak to wygląda i nie widzę problemu, by z tego zrezygnować (jak widać, nie tylko ja). Zresztą już kiedyś była dyskusja na ten temat, gdzie Grizzlies będąc 3 przed loterią nie mieli szans na #1. I dalej popierasz ten absurd. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Braveheart22 napisał:

Przecież już wyżej masz wyjaśnione jak to wygląda i nie widzę problemu, by z tego zrezygnować (jak widać, nie tylko ja). Zresztą już kiedyś była dyskusja na ten temat, gdzie Grizzlies będąc 4 przed loterią nie mieli szans na #1. I dalej popierasz ten absurd. 

Dobrze, że w zeszłym roku nie było identycznych bilansów w loterii, bo można było odpocząć od tradycji tłumaczenia dlaczego niesprawiedliwym byłoby odbieranie drużynie z gorszym bilansem u nas potencjalnej szansy, która jej się należy, i jednocześnie dodawanie tych szans ekipie, która skończyła wyżej i jej szczęściem jest to, że w realu ich odpowiednicy skończyli z tym samym bilansem. 

Jeśli szanse w loterii mają być odwzorowane tak jak w realu, a takie jest nasze założenie, to chętnie poczytam jaki masz pomysł, bo na razie to zabierasz je jednej drużynie, a dajesz drugiej bez żadnego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, karpik napisał:

Jeśli szanse w loterii mają być odwzorowane tak jak w realu, a takie jest nasze założenie, to chętnie poczytam jaki masz pomysł, bo na razie to zabierasz je jednej drużynie, a dajesz drugiej bez żadnego powodu.

Myślę, że każdy się zgodzi na kilka kulek mniej, ale summa summarum zachowanie szans na wygranie loterii. Na pewno zdecydowanie bardziej sprawiedliwa opcja niż preloteria, która całkowicie pozbawia szans dany zespół (w tym przypadku Suns czy Pacers). 

Poza tym, Qcin też dobrze napisał:

W dniu 13.05.2023 o 23:08, Qcin_69 napisał:

Po to są te ułamki procentowe w bilansach by od razu przypisać zespoły.

Jakos z uśrednianiem statystyk z trymestru nie ma problemu, ale z przypisaniem zespołów względem wyników w RS już jest.

Btw, Ty nie masz czasem Ziona właśnie dzięki preloterii? Bo to, by wiele wyjaśniało, czemu tak jej bronisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Braveheart22 napisał:

Btw, Ty nie masz czasem Ziona właśnie dzięki preloterii? Bo to, by wiele wyjaśniało, czemu tak jej bronisz ;)

Tak było!

A czemu Pelicans i Bucks mając taki sam bilans nie biorą udziału w loterii, tylko Bucks dostali lepszy pick?

W RL nie ma losowania, więc ten wymysł tak jak wtedy tak i dziś jest dla mnie dziwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Myślę, że każdy się zgodzi na kilka kulek mniej, ale summa summarum zachowanie szans na wygranie loterii. Na pewno zdecydowanie bardziej sprawiedliwa opcja niż preloteria, która całkowicie pozbawia szans dany zespół (w tym przypadku Suns czy Pacers). 

Piszesz o nadziei, a nie szansach.

Ja jednak biorę matematykę over opinia użytkownika Braveheart22.

8 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Poza tym, Qcin też dobrze napisał:

Qcin tego też pewnie nie rozumie, bo właśnie korzystamy z tych ułamków i przydzielamy tak zespoły. Sęk w tym, że w realu zespoły z tym samym bilansem mają równą liczbę piłeczek, a u nas przez te ułamki ich nie ma. Efektem tego było, że nasi Suns mieliby zamiast 7.5% szans tylko 6.75%. Ty mylisz sprawiedliwość z nadzieją, bo gdyby nie było preloterii, a w realu Wemby trafił do Wizards (czyli nasi Knicks), to GM Suns miałby pełne prawo mieć pretensje, bo użytkownik Braveheart22 postanowił zabrać mu należące mu się kuleczki w imię nadziei.

Jest oczywiście opcja zastąpienia preloterii postloterią, wtedy każdy ma nadzieję, ale stracilibyśmy na transparentności, wtedy by dopiero leciały gromy.

8 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Btw, Ty nie masz czasem Ziona właśnie dzięki preloterii? Bo to, by wiele wyjaśniało, czemu tak jej bronisz ;)

Ta, a rok wcześniej przegrałem szansę na Doncicia. Już drugi raz z rzędu zarzucasz mi nieuczciwość, to jest moje ostatnie ostrzeżenie. Bez urazy, ale do tej pory niewiele zrobiłeś, żeby ta zabawa miała ręce i nogi, a teraz wpadasz na jakieś 36h przed losowaniem i próbujesz zmieniać po swojemu zasady gry. Tak się nie robi, więc albo wrócisz z jakimiś dowodami na wałki albo se daruj i przestań spamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, karpik napisał:

 

Qcin tego też pewnie nie rozumie, bo właśnie korzystamy z tych ułamków i przydzielamy tak zespoły. Sęk w tym, że w realu zespoły z tym samym bilansem mają równą liczbę piłeczek, a u nas przez te ułamki ich nie ma. Efektem tego było, że nasi Suns mieliby zamiast 7.5% szans tylko 6.75%.

meh, zupełnie nietrafione. 

Rozumiem o co chodzi tyle ze generalnie preloteria zdecydowanie bardziej wypacza wyniki niż ta różnica na poziomie 1% większych/mniejszych szans.

Preloteria po raz kolejny wyklucza kilka zespołów z możliwości dostania picku #1 i to jest absurd i wtf znacznie większy niż to ze Suns mieliby 6,75% zamiast 7,5% bo teraz zdaje sie maja  0% i czy teraz nie maja prawa czuć sie pokrzywdzonymi?

Za to inny zespół który miał ~6% ma ~20% i to jest zupełny odlot i zdecydowanie rozumiem Brave, jak widać Camby także ma podobne zdanie i podejrzewam ze jakby zrobić ankietę to generalnie mało kto byłby za preloteria,  o ile ktokolwiek poza Tobą by był jej zwolennikiem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karpik ja nie sugeruję, że sama preloteria została zorganizowana/wykonana nieuczciwie, ale że jej idea to absurd i wychodzą potem właśnie takie wałki jak to, że Suns nie mają żadnych szans na Wembanyame. 

A Ty zawzięcie bronisz tego systemu. Jeszcze te teksy, że "matematyka over opinia...", śmieszne. :)

Nie robimy sami loterii to przydzielajmy 1 do 1 teamy 1-14 jak w rl i tyle. Tak jak Qcin wyżej pisze, ta niewielka różnica % zdecydowanie mniej wypacza wyniki niż preloteria. 

15 godzin temu, karpik napisał:

Już drugi raz z rzędu zarzucasz mi nieuczciwość

Systemowi, który mocno popierasz. Na Twój fart pracowały wtedy aż trzy teamy, 7, 8 oraz 9, gdzie powinieneś być po prostu przypisany do 9. Absurd. 

16 godzin temu, karpik napisał:

Bez urazy, ale do tej pory niewiele zrobiłeś, żeby ta zabawa miała ręce i nogi, a teraz wpadasz na jakieś 36h przed losowaniem i próbujesz zmieniać po swojemu zasady gry.

Po pierwsze, w sobotę wieczorem już poruszyłem ten temat, ale tylko Qcin się wtedy tym mocniej zainteresował. A jednak wypadałoby to przedyskutować, tym bardziej, że wiele nowych osób jest w beGM. 

Po drugie, z całym szacunkiem, ale zabrzmiałeś w tym zdaniu jak "beton" z polskich związków sportowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Braveheart22 napisał:

@karpik ja nie sugeruję, że sama preloteria została zorganizowana/wykonana nieuczciwie, ale że jej idea to absurd i wychodzą potem właśnie takie wałki jak to, że Suns nie mają żadnych szans na Wembanyame.

Suns mieli 7.5% Suns na Wenbanyamę.

1 godzinę temu, Braveheart22 napisał:

A Ty zawzięcie bronisz tego systemu. Jeszcze te teksy, że "matematyka over opinia...", śmieszne. :)

No bo tak jest. I zgadzam się, że jest to śmieszne, bo sam z siebie kręcisz tu bekę ;)

1 godzinę temu, Braveheart22 napisał:

Nie robimy sami loterii to przydzielajmy 1 do 1 teamy 1-14 jak w rl i tyle. Tak jak Qcin wyżej pisze, ta niewielka różnica % zdecydowanie mniej wypacza wyniki niż preloteria

To nie jest tak niewiele. Zabranie Suns tych kulek to zmniejszenie ich szans o 10%. Przy niższych seedach to jeszcze więcej. Przykładowo dla naszych Bucks i Pels, gdyby tam był remis w real, to zabierasz Pels 25% szans, a dajesz Bucks aż 50% szans więcej. I to Ty tutaj mówisz o absurdzie ;)

Preloteria nic nie wypacza, bo mylisz pojęcia "nadzieja" oraz "szansa". Przecież wystarczy ogłosić jej wyniki po fakcie i wszystko o czym mówisz się zmienia, jak będzie taka potrzeba, to ja nie widzę problemu, żeby tak było.

1 godzinę temu, Braveheart22 napisał:

Po pierwsze, w sobotę wieczorem już poruszyłem ten temat, ale tylko Qcin się wtedy tym mocniej zainteresował. A jednak wypadałoby to przedyskutować, tym bardziej, że wiele nowych osób jest w beGM. 

Po drugie, z całym szacunkiem, ale zabrzmiałeś w tym zdaniu jak "beton" z polskich związków sportowych

Po pierwsze wszelkie zmiany wprowadzamy przed sezonem, także spóźniłeś się niespełna rok.

Po drugie śmieszy mnie podwójnie, bo to tenże beton jest znany z tego, że nie ogarnia prostych rzeczy, a to nie ja tutaj mam taki problem. Jak miałbym tu szukać jakichś analogii, to najbliżej Ci do George'a Gervina uważającego, że rzut za 3 to najgorszy rzut w koszykówce :)

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.