Skocz do zawartości

Sc(R)um Master i inne korpo bajki...


Wujek Wójcik

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, 

kiedys już coś zawracałem głowe z CCNA i innymi korpo motywami typu Java itp. Tym razem coś z korpo szamanizmu czyli Scrum Master, ktoś z was się z tym spotkał u siebie w pracy (pytanie do korpo pracownikow), a może mamy tu takiego mistrza badz slyszeliscie u siebie, ze szukaja kogos takiego?

Z poważaniem

Wuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się afera z 6S, które jakoś nadgorliwy debil u nas wprowadzał 

Kłopot w tym, że jestem leworęczny i te jebane ustawienia pod schemat kompletnie nie były dopasowane pod moje potrzeby  

Oczywiście olewalem to gówno z takim poziomem pogardy na jaki tylko mnie stać przez co pewnego dnia dostałem maila z dopietymi oczywiście wszystkimi świętymi od Slaweczka że nie utożsamiam się z potrzebami grupy czy jakoś tak 

 Ponownie z pogardą dla autora odniosłem się do mojej ułomności jaką jest dominującą lewa ręka i tego jak to on mnie ogranicza i obniża moją produktywność pomysłami niedostosowanymi do mnie 

 

Jak menago przeczytał w jednym zdaniu obniżona i produktywność to tak mu odjebało że po "badaniach" i rozmowach z teamem 6S wyleciało z działu na zbity pysk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teamach (przynajmniej tych developerskich) gdzie jest problem z komunikacja na linii Product Owner - Zespól Developerski, Scrum Master jest jak najbardziej przydatną osobą i może ułatwić pracę obu stronom. No ale to trzeba mieć wyczucie żeby być na takim stanowisku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wujek Wójcik napisał:

a czy jest cos takeigo jak stanowisko, ktore samo w sobie z nazwy sobie troche przeczy czyli Junior Scrum Master? (to w koncu jak Pros to czemu Rookie?;))

Jest cos takiego jak associate scrum master - ale jest to baaardzo rzadkie. Można u nas kurs wykupić na scrum mastera, który przygotowuje delikwenta do zdawania jakiegoś certyfikatu, obstawiam ze to ludzie których zatrudnili po takim kursie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, eMeS napisał:

Jest cos takiego jak associate scrum master - ale jest to baaardzo rzadkie. Można u nas kurs wykupić na scrum mastera, który przygotowuje delikwenta do zdawania jakiegoś certyfikatu, obstawiam ze to ludzie których zatrudnili po takim kursie

eMes powiedzmy, ze mam takiego certa, ale nie mam expa i chetnie wspieralbym mistrzow przy projektach, mozesz zapodac jakis namiar kontaktowy na Twoja firme albo jakeigos SMa?

12 godzin temu, RappaR napisał:

Ale przecież każdy rookie jest pro

to prawda lepiej by pasowal Prime player rookie, albo Hall of fame rookie...

Edytowane przez Wujek Wójcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał:

Ale czego niby zazdroszczę? 

Gównianego kierunku czy wymyślonej nikomu niepotrzebnej posady?

Tu się nie zgodzę. Posada jest dobra tylko trudna bo trzeba kumac inwestora, klienta, interesariuszy, product ownera i programistów, ogarniać ich potrzeby i różnice w postrzeganiu rzeczywistości. Tylko żeby to dobrze robić trzeba znać się na wszystkich tych aspektach chociaż trochę i tu jest pies pogrzebany bo większość PSM czy SMC ogarnia tylko 1 czy 2 z tych rzeczy stad potem postrzeganie ze to bez sensu zawód 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.