Skocz do zawartości

Ely3 jest fałszywy


pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, ely3 napisał:

Nazwanie kogoś pizdą jest wg Ciebie łagodnym słowem

No ćóż wystawiasz świadectwo swojej moralności i poziomowi kultury osobistej

Stulejarz jest gorszym słowem 

Ale rozumiem ze jak mi ban minie, mogą pisać o Tobie, że jesteś stulejarzem bez żadnych restrykcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ely3 napisał:

Nazwanie kogoś pizdą jest wg Ciebie łagodnym słowem

Cytat

Sąd Apelacyjny w Lublinie podkreślił, że osoba pozostająca pod wpływem afektu przestaje kontrolować swoje zachowanie z uwagi na doznane przeżycia psychiczne. "Silne wzburzenie" ma miejsce, jeśli przeżywany przez sprawcę proces emocjonalny, wynikły ze szczególnej sytuacji motywacyjnej, ogranicza działalność jego rozumu (intelektu). Tym samym afekt fizjologiczny (wzburzenie) jest na tyle znaczny, że powoduje wytrącenie psychiki zdrowego człowieka ze stanu równowagi. W konsekwencji powoduje on, że sfera emocjonalna sprawcy zaczyna dominować nad jego rozumem. Sąd odwoławczy podniósł, że osoba działająca w stanie silnego wzburzenia nie kieruje się już "rozumem", ale tylko odczuciami, których nie może pohamować.

W jego ocenie okolicznościami uzasadniającymi stan silnego zburzenia są takie sytuacje, w których sprawca działa w porywie uczuciowym, burzącym jego równowagę psychiczną. Zazwyczaj tego rodzaju działanie sprawcy stanowi reakcję na ciężką krzywdę ze strony osoby, na dobre imię której się targa. Jednocześnie w ocenie Sądu Apelacyjnego, "silne wzburzenie usprawiedliwione okolicznościami" to takie działanie sprawcy, które może zasługiwać na zrozumienie z punktu widzenia zasad moralnych, o ile jest ono współmierne do wywołującej je przyczyny, pochodzącej od pokrzywdzonego, którego zachowanie wywołało silne emocje

 

Czy ban jest już prawomocny, bo u oskarżonego, jest widoczna ambiwalencja uczuciowa i dokonanie zbrodni w afekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ely3 napisał:

Nazwanie kogoś pizdą jest wg Ciebie łagodnym słowem

No ćóż wystawiasz świadectwo swojej moralności i poziomowi kultury osobistej

Przede wszystkim poprzez takie działanie stawiasz mnie w trochę dziwnej sytuacji, gdyż nie pisałem żadnej skargi ani prośby o interwencję., Dodatkowo mam dosyć grubą skórę i nazwanie mnie "pizdą"nie robi na mnie żadnego wrażenia. , Nie nazwałem też nikogo stulejarzem bezpośrednio ,tylko napisałem że stulejarze boją się kobiet .,Dlatego z mojej strony, nie mam problemu jeżeli umieścisz ponownie usunięty post wschodzącej gwiazdy polskiej medycyny i anulujesz bana.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.