Skocz do zawartości

ATF post 80 under 24 Los Angeles Clippers - LAF opis + dyskusja


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

Chris Paul 07/08 – co tu dużo pisać. Od pierwszego swojego meczu NBA aż do teraz można mówić o nim floor general piszę o tym, bo ta cecha występuję u niego niezmiennie. Bardzo ważna postać na parkiecie w moim zespole. Aspekty boiskowe później opiszę najpierw opiszę te poza. Pragnę zwrócić uwagę, że to koszykarz o bardzo wysokim BB IQ oraz cechach przywódczych. Nie będzie miał problemów na bieżąco z drygowaniem kolegów oraz jak będzie trzeba to i opierniczy za złe ustawienie się w obronie czy w ataku, ale w taki sposób, że druga strona nie będzie obrażona a weźmie sobie jego rady do siebie i się do nich dostosuje. Teraz przechodząc do sportowych aspektów to w tym sezonie dysponował atletyzmem (8 wsadów w sezonie) oraz miał 2,7 SPG (najlepszy w lidze) co ciekawe później żaden z koszykarzy nie zbliżył się do tego wyniku a to pokazuje ogromny walor w posiadaniu tego zawodnika. Prawie 37 % 3PFG przy ponad 3 próbach czyni go bardzo solidnym strzelcem zza łuku. No i wiadomo 11.6 APG plasuje go jak drugiego najlepszego asystującego tego ATF. Ważnym atutem jest to, że przy 37 MPG łapał ledwie niecałe 3 faule (nigdy nie spadł za 6 fauli) a tylko 8 na 80 meczy miał 5 fauli.  TS na poziomie 58 %.

 

Devin Booker 19/20 – podstawowy SG w mojej rotacji. Jest to gracz bardzo uniwersalny mogący łatać aż trzy pozycję (od PG do SF). Dobrze czuje się z piłka w ręku jak i off ball. Nie będę pisał o tym jak teraz klepie z CP3 natomiast wspomnę, że w tamtym sezonie miał obok siebie Ricky Rubio. Na pierwszy rzut oka to kolejny dobry strzelec zza łuku w mojej ekipie. 35 % 3PFG przy prawie 6 próbach nie wygląda źle. 92 % FTFG sprawia, że przy wyrównanej końcówce ręka mu nie zadrży i można śmiało wystawiać go na faul (a to ważne, bo tutaj mogły by takie być). Ogólnie te % u mnie pewnie byłby zdecydowanie lepsze, gdyż nie musi ciągnąć całego zespołu jak to tam miało miejsce i cała obrona skupiała się na nim. 62 % TS jak na SG to jest bardzo dobry wynik. Jest to jest zawodnik, którego nie można zostawić wide open na dystansie, bo będzie karcił rywali.

 

Kyle Korver 04/05 – jeden z wielu uniwersalnych graczy mogący łatać pozycję od SG a nawet small PF. Wybrałem tego gracza ze względu na jeden atut jakim dysponuje bardzo przydatnym do gry inside outside a mianowicie rzuty za trzy punkty. Jest to gracz bazujących na catch & shoot oraz na spot up natomiast z piłką niezbyt dobrze się czuje, ale u mnie od tego mam innych ball handlerów. Oddawał trzykrotnie więcej rzutów za trzy punkty niż za dwa i mało co atakował pomalowane także daje ogromny space’ing drużynie. Ponad 40 % FG przy prawie 7 3PA daje (kto wie może najlepszy, nie chce mi się sprawdzać każdego) bardzo dobrego strzelca z obwodu. Do tego 1,3 SPG wygląda przyzwoicie. 59 % TS

 

Blake Griffin 11/12 – w moim odczuciu nie jest to jego najlepsza wersja, ale idealnie wpisuje się w całokształt mojego zespołu. Przyjrzałem się jego grze pod koszem i raczej nie wychodził na obwód aż tak często jak to mało miejsce później. Z reguły kręcił się w pomalowanym, gdzie nie gdzie odpalając jumperka z okolicy linii rzutów wolnych. Z racji tego, że jeszcze kolana jego nie były pokiereszowane to fruwał nad koszem aż miło. Jasnym jest kto mu te looby rzucał natomiast skupiając się na samym Blake’u to nie raz jak wrzucił na karuzele innego PFa i nie było co zbierać. Warto zwrócić uwagę na prawie 11 RPG a łatwo nie było (obok był DAJ). Bolączką u niego są słabo wykonywalne rzuty wolne.

 

Dwight Howard 08/09 – w moim odczuciu najlepszy tier centrów tego ATF. Poprowadził swój zespół do finału NBA sam zgarniając DPOY. Jak grał wtedy Dwight to pewnie każdy z Was wie i nie trzeba zbytnio opisywać więc dwa słowa. Low post oraz twarde zasłony to była wizytówka tego Dwighta. Prawie 14 RPG plasuje go wśród najlepiej zbierających tego ATF, do tego dorzućmy 3 BPG i mamy prawdziwego rim protectora w mojej drużynie gotowy do walki z Shaq innymi tego typu centrami. Jedyną bolączką jest to, że słabo rzucał rzuty wolne.

 

Allen Iverson 97/98 – dla wielu pewnie zagadką jest czemu ten a nie inny. Cóż obejrzałem mecze z różnych okresów AI3 i ten najlepiej mi podpasował. W tej wersji był najmniej streetballowy. Pragnę zaznaczyć, że jego skład wtedy składał się głównie ze smoły i papy a i tak potrafił uciułać 6 APG. Świetnie wbijał się pod kosz notując 48 akcji and one co jak wiemy w tamtym okresie, gdzie centrzy jedli gwoździe a on sam miał ledwo 6’0 jest dobrym współczynnikiem. Bolączką u niego był słaby % 3PFG, ale u mnie mam ludzi od tego więc nawet nie zwracam na to uwagi. Prawie 50 % FG 2P przy prawie 15 FGA gdzie miał naprzeciw siebie głównie rosłych obrońców wygląda piorunująco. Do tego zdołał uciułać niespełna 4 RPG co świadczy o umiejętnym ustawianiu się na boisku. Raz jeszcze napiszę, że koleś miał 6’0 a mimo to kręcił rosłymi obrońcami jak na karuzeli.

 

LaMarcus Aldridge 08/09 – tak naprawdę poszukiwałem podkoszowego, który gra przodem do kosza. Na początku myślałem o Dirku, ale niestety został wzięty już wcześniej więc wybór padł na LMA. Mimo, że nigdy nie występował na pozycji SF uważam, że to byłby dobry manewr biorąc pod uwagę tego ATFa gdybym przegrywał na wysokościach. Wiemy, że LMA źle się czuje na C więc u mnie będzie pogrywał wyłącznie jako PF. Tak naprawdę jest on totalnym przeciwieństwem Blake’a. Często chodzący po obwodzie, grający akcję p&p. Wiadomo za trzy punkty nie rzuca to nie ma co patrzeć na tą rubrykę. Patrząc, że w lidze robił 7,5 RPG to biorąc pod uwagę naszych PFów z tego ATF uważam, że nie byłby złym zbierającym. Do tego 1 BPG i 1 SPG jest potwierdzeniem tego co piszę, że w naszym ATF w obronie funkcjonowałby całkiem nieźle. Nie warto go opuszczać na dystansie, bo to się może źle skończyć.

 

Shane Battier 01/02 – niby ostatni wybór, ale tak naprawdę poszukiwałem kogoś kto mógłby być plastrem. Biorąc pod uwagę konstrukcję swojego zespołu jestem w stanie na tym SF dać kogoś kto wyłączy lidera przeciwników kosztem lekko słabszego ataku. Chociaż z tym słabszym atakiem to jest lekki mit biorąc pod uwagę, że Shane zdobywał 14 PPG. Jednym słowem mówiąc solidny role player na SF, gdzie tak naprawdę mało było SFów do wyboru nie tylko na tym etapie jak i ogólnie w całym ATF. Do tego mega uniwersalność (możliwość bycia od SG po small SF). Tamte Memphis miało Pau Gasola oraz Jasona Williamsa a reszta to były odpady. Shane jest typem zawodnika, którego cec***e umiejętność błyskawicznego reagowania na wydarzenia boiskowe oraz umiejętność ustawienia się, czyli mówiąc jednym słowem spryt boiskowy. 1,6 SPG nie wygląda źle biorąc uwagę 18 % USG to przy tylko 2 TOVPG wygląda jeszcze lepiej. 70 % FT no mogło tu być w lepiej, ale tylko dwa razy schodził za 6 fauli co biorąc pod uwagę olbrzymią ilość MPG jest warte odnotowania. 37 % 3PFG jest całkiem znośne przy 3,5 próbach. 45 % za dwa przy prawie 9 próbach nie wygląda najlepiej, ale u mnie w innej roli występuje.

 

Rashard Lewis 01/02 – słusznie BMF zauważył, że Lewis wyprzedzał epokę swoim atakiem, jednakże nie wziąłem pod uwagę fitu pod ten ATF gdzie Lewis wygląda dosyć blado pod tym kątem. Gdyby został wybrany później pewnie nikt by nie miał zdziwienia, ale patrząc, kiedy został wybrany to można by go było później zachować. Jednak nie będę tutaj na siłę nim forsował, ale przy odpowiednich warunkach jest w stanie wejść na boisku i zrobić coś dobrego. Teraz jednak patrząc na statystki jego to w sumie nie wiem czym się kierowałem wybierając go. Powiedzmy zawodnik na garbage oraz wchodzący w przypadku foul trouble.

 

 

 

 

 

ROTACJA:

 

Nie będę rozpisywał pozycji od SG - PF bo mam na tyle wszechstronnych zawodników, że mam różne konfiguracje (o nich później) natomiast jego jest pewne, że rotacja na pozycji PG, PF oraz C jest stała.

 

PG : Chris Paul 38

 

PF : Blake Griffin 28 / LaMarcus Aldridge 20

 

C : Dwight Howard 38 / Blake Griffin 10

 

Jeżeli chodzi o starting five to u mnie raczej wygląda ona tak:

 

Chris Paul, Devin Booker, Kyle Korver, Blake Griffin, Dwight Howard przy czym pozycja SF jest pozycją zmienną i zamiast Kyle startować może Shane albo wyjść Iversonem na SG a na SF Devinem i tym sposobem przechodzę do konfiguracji jakie ma a są to:

 

Chris Paul – Allen Iverson – Devin Booker – LaMarcus Aldridge – Blake Griffin (small ball)

 

Chris Paul – Allen Iverson – Devin Booker – LaMarcus Aldridge – Dwight Howard (small ball v2)

 

Chris Paul – Devin Booker – LaMarcus Aldridge – Blake Griffin – Dwight Howard (big ball)

 

Chris Paul – Devin Booker – Kyle Korver – Rashard Lewis – LaMarcus Aldridge (steetch)

 

Devin Booker – Kyle Korver – Shane Battier – Blake Griffin – Dwight Howard (big ball v2)

 

Oczywiście tych konfiguracji jest mnóstwo a podałem tylko pięć przykładowych. Teraz przechodząc do tego, ile poszczególni gracze będą spędzać na boisku to wszystko będzie zależeć od tego z kim będę się mierzył w danej kolejce. Jak napisałem wyżej mam sporo kombinacji na SG-PF więc tak trudno napisać sztywną rotacje. Jednakże mogę rozpisać jakby wyglądał depth chart:

 

PG: Chris Paul / Devin Booker / Allen Iverson

 

SG: Devin Booker / Allen Iverson / Kyle Korver / Shane Battier

 

SF: Kyle Korver / Devin Booker / Shane Battier / LaMarcus Aldridge / Rashard Lewis

 

PF: Blake Griffin / LaMarcus Aldridge / Rashard Lewis / Shane Battier / Kyle Korver

 

😄 Dwight Howard / Blake Griffin

 

Jak widać na załączonym obrazku opcji jest multum i to jest ogromny atut mojego zespołu.

 

TAKTYKA:

 

Mamy już pokrótce scharakteryzowanych zawodników, mamy tez mniej więcej jak wygląda rotacja to teraz pora przejść do najważniejszego, czyli taktyki. Od początku szukając zawodników miałem upatrzony zestaw cech jakie zawodnik powinien posiadać i to było moje główne kryterium. Na początku po trzech wyborach, gdzie wiedziałem kogo wybiorę zacząłem szukać odpowiedniej dla nich taktyki głównie w D. O ile w ataku jestem w stanie mniej więcej zaradzić sobie to jednak szukałem gotowych schematów obronnych, aby zaimplementować swojej drużynie i tak oto są dwa schematy obronne. Pierwszy z nich to strefa 2-2-1 a drugi to helpside. Opiszę najpierw pierwszy z nich:

 

https://www.hoopsking.com/221-zone-defense-guide

 

Jeżeli komuś nie chce się czytać to w dużym skrócie. Ta obrona generuje mnóstwo strat u przeciwników oraz powoduje, że mają mniej czasu na zagrywkę. Aby ona się powiodła każdy z moich graczy musi być perfekcyjnie ustawiony i nie ma miejsce na najdrobniejszy błąd.

 

Poniżej prezentuje filmik jak ona wygląda:

 

https://www.youtube.com/watch?v=3ifMWDJ_1Mc

 

 

Drugą zagrywką w obronie jest helpside. Tak jak pisałem moim zawodnicy raczej nie nadają się do bronienia 1 na 1, dlatego ten styl. O co w niej chodzi?

 

https://www.youtube.com/watch?v=wF4RsGEPvQY

Tutaj macie krótkie video pokazuje, jak to funkcjonuję. Natomiast jeżeli nie chce Wam się tego oglądać to opisze w dwóch słowach. Chodzi o to, aby zespołowo wybronić akcję przeciwnika tak aby minięcie jednego z obrońców nie stwarzało czystej drogi do kosza. Jeżeli chodzi o obwód to tutaj z reguły rzuty z daleka są kontestowane natomiast pod koszem zagęszcza się pomalowane w taki oto sposób:

 

https://imgur.com/a/kFjFWx5

 

Jak widzimy aż czterech graczy siedzi w pomalowanym a piąty jest blisko. Ktoś powie taki Shaq zbiera i odrzuca na obwód i jest trójka więc to nieprawda bo:

 

a ) sporo jest zawodników z okresu gdzie w lidze nie rzucało się za trzy więc trudno przewidzieć czy by wpadało czy nie

 

b ) Shaq musiałby tą piłkę zbijać więc obrońcy by dobiegli do niej

 

c ) nawet gdyby jakoś udało mu się zebrać to wiadomo, że wtedy center chowa piłkę do dołu a obok czai się obrońca, który by mógł ją wyłuskać jeżeli by jej nie złapał

 

Także zbiórki w ataku są nie groźne a nawet powiedziałbym, że raczej zbyt wiele by ich nie było. Zarówno 221 jak i helpside napędzają dużą ilość kontr więc tym sposobem przechodzimy do ataku. Kiedyś zespół miał 4-5 zagrywek w ataku obecnie drużyny z NBA mają ich z 80 jak nie więcej. Z racji tego, że mamy 9 innych drużyn a każda o innym usposobieniu obronnym a to tylko zabawa na forum opiszę parę zagrywek pokazując je na video.

 

Pierwsza z nich akcja p&p (np: CP3 z LMA):

 

https://youtu.be/FZ4ygbb4VbY

Druga z nich to akcja pod tytułem fruwający Blake:

 

https://youtu.be/ORFWnMtsrgs

I trzecia to polegająca na otworzeniu open three dla SF (w szczególności dla Kyle’a):

 

https://youtu.be/7aEMMd2Fem4

Tak wybijam piłkę z autu:

 

https://youtu.be/D4Y6AqvrtIU

A tak kreuje SG:

 

https://youtu.be/CWJemS-P5gU

 

 

Oprócz tych zagrywek jak w każdym zespole będą akcje iso. Niestety nie dysponuje statystykami dla Iversona jak to wyglądało, ale podejrzewam, że niemiałby problemu z minięciem rywala. To samo tyczy się CP3. Natomiast dysponuje statystykami iso dla Devina i on miał 2.8 takich akcji w meczu zdobywając 2.7 punktu jednak patrząc już inaczej to na 2.2 FGA miał 42% FG co daje niezły wynik. Z racji tego, że dla Devina są statystyki bardziej zaawansowane to Devin miał 52 % ze spot up a wiemy, że mógłby mieć u mnie dogodne okazje, aby stanąć w rogu i przymierzyć, gdyby poszło jakieś podwojenie dla Dwighta. Devin akcje off screen kończy na 52% FG więc pewnie głównie on i Kyle biegali by po zasłonach naraz (mogło by być tak, że np. Kyle stawia zasłone Devinowi a później Blake). No wiadomo generalizuje, ale wiadomo o co chodzi. Ogólnie mój zespół jest stworzony do akcji transition offense gdyż obrona, którą wybrałem napędza takie akcje. Wyobraźcie sobie, że biegną w niej Korver, Devin i CP3 pośrodku. Kyle przesuwa się w róg boiska odciągając obrońcę a Devin dostaje passa na wjazd (55 % FG) a gdyby minął to albo czysta droga do kosza albo odegrania do Korvera i tripla. Do tego zawsze ze środkowego passa może wbiegać pod kosz Blake Griffin, aby będąc rozpędzonym wziąć na plakat Waszych PFów. Tak jak wspomniałem Dwight dostał by parę akcji na low post aby się pomasował z innymi wielkoludami. Oczywiście będę często prowokował miss matche aby Dwight był na low poscie z niskim. To tyle, jeżeli chodzi o tę część.

 

Plusy zespołu:

 

- atletyzm (mam bardzo atletycznych graczy więc ciężko było by ich bronić w kontrataku czy kłaść im jajka na czole przy zbiórce)

 

- wysokie BB IQ graczy (nawet Dwight w tym okresie czy Blake nie odwalali takich akcji co później)

 

- równowaga między inside a outside

 

- plaster w postaci Shane (został wybrany, aby wyłączać najlepszych obwodowych przeciwników)

 

- raz jeszcze napisze uniwersalność zawodników oraz możliwość dostosowania do każdej sytuacji boiskowej

 

Minusy zespołu:

 

- FT niektórych. Lekki minus w postaci braku akcji dorzucenia tego punktu w akcji and one, ale jednak gdy w ATF ma się 9 zawodników w rotacji hack a raczej nie straszny

 

- Blake nie grający przodem do kosza ogranicza ilość zagrywek zespołu.

 

Bilans:

 

Napiszę bez ogródek. Widzę siebie w TOP 4. Różnice w TOP 4 są niewielkie więc ciężko mi wskazać czy to będzie 2 miejsce czy 4 natomiast niżej nie powinienem być. Patrząc na to, że gramy w systemie mecz + rewanż każdy z każdym to jedyny zespół, który mógłby mnie ograć dwa razy to drużyna Sylwka z, którą c*** owo się match uje . Reszta zespołów jest do łyknięcia co najmniej raz a nawet są zespoły, gdzie były by dwa W.

 

Statystyki:

 

Niestety nie wiem jak technicznie dać statystyki a chciałbym to jakoś ładnie zapodać więc po opublikowaniu tego opisu dodam statystki moich zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 przypiął/eła ten temat
  • matek odpiął/ęła ten temat
  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.