Skocz do zawartości

Central Division 22/23


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.01.2023 o 09:26, vonBaron napisał:

Z gorszych wieści to Landeskog może już nie zagrać w tym sezonie

To byłby bardzo zły scenariusz, bo bez niego imho nic nie ugrają.

Są jednak głosy, że ma wrócić jakoś w połowie marca. Natomiast chodzi mi po głowie jeszcze jedna myśl. Czy czasem Avs nie będą kombinować jak Tampa to miała w zwyczaju i nie przetrzymają Szweda na LTIR aż do playoffs, co uwolni trochę salary teraz. LeBrun jednak pisał, że takiego czegoś nie planują i celem jest, żeby Gabe pograł jeszcze w RS. Zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią - jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma! ;) Dziś nie mieliśmy zbytnio "wyboru" odnośnie meczów NHL, ponieważ w nocy odbył się dosłownie jeden. Do Winnipeg przyjechali Blues. Ogólnie zapowiadało się to na naprawdę ciekawe starcie dwóch "centralnych" drużyn.

Cóż mogę powiedzieć... Mimo, że mecz na początku zaczął się bardzo spokojnie i dość "nudno" to później się rozkręcił i obie drużyny w końcu zaczęły zdobywać bramki. Fajnie, że Jets wzięli się do odrabiania wyniku. Zaskakujące było jak z wyniku 1:2 dla Blues w ciągu dokładnie 21 sekund udało im się zdobyć 2 bramki i wyjść na prowadzenie 3:2 i zaczęła się ostra gra obronna. Wynik udało się dowieźć a końcowy Empty Net St. Louis sprawił, że do siatki wpadła również czwarta bramka Jets.

Winnipeg to dla mnie drużyna zagadka i bacznie będę ich obserwował w Playoffs! :) 

 

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiem, że może dzisiejszy wynik nie bardzo na to wskazuje ale Predators są niewiarygodnie (jak na skład i ich statystyki) tragiczni w oglądaniu… Wyglądają dosłownie jak przeciętniacy z końca tabeli którzy grają nie do końca wiedzą co i po co…

Mamy tam Duchene’a Josi’ego i Forsberga ale tylko na papierze…

Serio nic tam się nie spina i w porównaniu do Wild różnica w grze jest ogromna. Oczywiście wielki szacun za pokazanie jaj w 3 tercji i zdobycie bramki na wyrównanie przy Empty Net ale na tym nie koniec! Na 20 sekund przed końcem Wild poszli po swoje kolejne zwycięstwo przedłużając passę zwycięstw i jak do tej pory wygrali wszystkie mecze (nie licząc jednej porażki poza regulaminowym czasem) w których rozpoczynali 3 tercje z dodatnim wynikiem. Niesamowite, należą się ogromne brawa za tą mega stabilną grę.

Dzisiejszego wieczoru zachwycał Kaprizov, Zucarello i Hartman. Świetni gracze i biorąc pod uwagę taką paczkę, zawodnicy z Minnesoty powinni walczyć o najwyższe lokaty na zachodzie. Jak wiadomo w Playoffs wszystko jest możliwe! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Raven2156 napisał:

Wiem, że może dzisiejszy wynik nie bardzo na to wskazuje ale Predators są niewiarygodnie (jak na skład i ich statystyki) tragiczni w oglądaniu… Wyglądają dosłownie jak przeciętniacy z końca tabeli którzy grają nie do końca wiedzą co i po co…

Mamy tam Duchene’a Josi’ego i Forsberga ale tylko na papierze…

Serio nic tam się nie spina i w porównaniu do Wild różnica w grze jest ogromna. Oczywiście wielki szacun za pokazanie jaj w 3 tercji i zdobycie bramki na wyrównanie przy Empty Net ale na tym nie koniec! Na 20 sekund przed końcem Wild poszli po swoje kolejne zwycięstwo przedłużając passę zwycięstw i jak do tej pory wygrali wszystkie mecze (nie licząc jednej porażki poza regulaminowym czasem) w których rozpoczynali 3 tercje z dodatnim wynikiem. Niesamowite, należą się ogromne brawa za tą mega stabilną grę.

Dzisiejszego wieczoru zachwycał Kaprizov, Zucarello i Hartman. Świetni gracze i biorąc pod uwagę taką paczkę, zawodnicy z Minnesoty powinni walczyć o najwyższe lokaty na zachodzie. Jak wiadomo w Playoffs wszystko jest możliwe! :) 

Frajerska (i bardzo bolesna) porażka mimo wszystko, patrząc na okoliczności (choć ja po pierwszej tercji przełączyłem się bardziej na Avs-Oilers, więc pełnej oceny ich poczynań nie dokonam). 

Ale akurat to, co wrzucę za chwilę poniżej, było mocne :)

 

 

43 minuty temu, Raven2156 napisał:

Dzisiejszego wieczoru zachwycał Kaprizov

Nie tylko dzisiejszego wieczoru ;)

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Na te około 10 meczów do końca sezonu regularnego myślę, że jest to idealny czas by podsumować każdą z dywizji. Napiszcie poniżej swoje opinie i to kto waszym zdaniem finalnie znajdzie się w Playoffs. :) 

Lecimy z Central Division!

Pisałem już wielokrotnie, że jest to dla mnie (niestety) ale najmniej interesująca dywizja. Każdą z drużyn widziałem raz lub dwa (wyjątkiem są Jets i Avalanche) co tylko potwierdza, że jeśli mam możliwość wolę obejrzeć inne drużyny. Zdaję sobie jednak sprawę, że mamy tu kilka ciekawych i silnych drużyn które mogą w tym roku na zachodzie namieszać. Piszę na zachodzie, ponieważ nie sądzę by Puchar Stanleya w tym roku podniosła jakakolwiek drużyna z zachodu.

Jednakże... Zarówno Stars jak i Wild pokazali w tym roku na co ich stać. Moim zdaniem jedynie te drużyny mają szansę na finał i to właśnie one mogą nas pozytywnie zaskoczyć. Wiem, że mamy tu kilku fanów ekipy z Colorado jednakże biorąc pod uwagę ich mecze (i chociażby wczorajszy z Penguins) nie czuję by byli gotowi na coś więcej niż drugą rundę. Nie zdziwiłbym się nawet gdyby odpadli już w pierwszej. Widać u nich wyraźne zmęczenie tym sezonem i moim skromnym zdaniem obrona mistrzostwa nie wchodzi w grę.

Podobają mi się również Jets i jako fan kanadyjskich drużyn (nie wszystkich :D) będę za nich trzymał kciuki. Poza nimi raczej nic tu się nie powinno wydarzyć i myślę, że Preds nie mają już szans na dogonienie stawki.

Moja prognoza to:

  1. Dallas Stars
  2. Minnesota Wild
  3. Colorado Avalanche
  4. (Wild Card) Winnipeg Jets

Tak jak pisałem wyżej uważam, że na pokonanie drużyn z dywizji pacyficznej szanse mają jedynie Stars oraz Wild i to pewnie któraś z tych ekip trafi do finału konferencji zachodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.