Skocz do zawartości

[2039] Draft i Free Agency - Komentarze


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

PROPS / SONDA SPOŁECZNA:

 

BACKGROUND:

Zawsze jak robimy draft to w poolu jest 65-75 'realnych' nazwisk (zazwyczaj ok 70). Simka niejako wymaga żeby w puli było 100 nazwisk, więc nawet jak wczytamy przed końcem sezonu plik z 70cioma nazwiskami to po kliknięciu end season dodaje się 30 'randomów'. W tej chwili te randomy są usuwane ręcznie.

PROPOZYCJA:

Od przyszłego sezonu zostawiamy tych 'dorobionych' newgenów (którzy w większości będą kasztanami w porównaniu do 'real' grajków, ale mogą się trafić perełki).

ARGUMENTY ZA:

- Drafty manualne powoli będą pewnie naturalnie słabnąć (bo odpadają late bloomerzy itp - przykładowo jakby robić takiego Nasha mając tylko jego pierwsze kilka sezonów to pewnie wyszedłby ot przeciętny rozgrywajek z potencjałem 85, jeśli jednak robiłoby się go mając dostęp do całej kariery to wychodzi kozak), więc to możnaby traktować jako swego rodzaju 'wyrównanie'

- Pierwszy kontakt z 'newgenami' z zachowaniem (póki jest taka możliwość) core'u z 'reala'

- Mogą się trafić jakieś ciekawe perełki!

- Mniej roboty dlla komiszów (nie trzeba ich ręcznie wywalać)

- Komisze nie uzyskują tu żadnej przewagi (newgeny generują się po kliknięciu 'end season', więc wcześniej nie mielibyśmy do nich wglądu

 

Co Wy na to?

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kuba2419 napisał:

Był ktoś bardziej wydymany podczas loterii niż Nets? Który to już rok gdzie kończyli sezon w top3 a po loterii wypadają poza top3? Drugi,? Trzeci?

Nie licząc  poprzedniego draftu i tego kiedy przyszedł do mnie kałaj to ja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jak dla mnie mixować z newgenami. W kolejnym drafcie można też paru takich solidniejszych na starcie zrobić, to może sie te no namey przebiją do świadomości GMów.

Cały czas optuję jednak, bycofnąć się do końcówki lat 40tych jak startowało NBA, to sobie tych pierwszych historycznych byśmy sie pouczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Można jak dla mnie mixować z newgenami. W kolejnym drafcie można też paru takich solidniejszych na starcie zrobić, to może sie te no namey przebiją do świadomości GMów.

Cały czas optuję jednak, bycofnąć się do końcówki lat 40tych jak startowało NBA, to sobie tych pierwszych historycznych byśmy sie pouczyli.

jestem ciekaw jak zrobiliby Lee Knorka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

jestem ciekaw jak zrobiliby Lee Knorka 

Już za samo nazwisko jest moim faworytem :P

Dodać im 3P i inne skille, które ciężko ocenić na czuja i to by było lepsze niż te newgeny i jesteśmy ustawieni z "młodym narybkiem" na lata.

12 godzin temu, Pablo81 napisał:

Może by tak pomyśleć, żeby podnieść wartość 2ndów, aby trzeci rok gwarantujący Birdy był trochę niższy niż 5 mln? To sporo za duża kwota.

Od 2 sezonów o tym piszę i jak kulą w płot..

12 godzin temu, julekstep napisał:

patrząc że do tej pory tylko AR był tak brany to faktycznie można pomyśleć :) 

Dumni SuperSonics przed sezonem tak stracili za free Tylera Zellera, a to głupie, że nie miałem jak wyrównać swojego gracza z draftu.. 😐 Nie miałem cap space, MLE było za dużo, a LLE za mało.. 3mln. bym mu wtedy spokojnie mógł dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Alonzo napisał:

Już za samo nazwisko jest moim faworytem :P

Dodać im 3P i inne skille, które ciężko ocenić na czuja i to by było lepsze niż te newgeny i jesteśmy ustawieni z "młodym narybkiem" na lata.

Od 2 sezonów o tym piszę i jak kulą w płot..

Dumni SuperSonics przed sezonem tak stracili za free Tylera Zellera, a to głupie, że nie miałem jak wyrównać swojego gracza z draftu.. 😐 Nie miałem cap space, MLE było za dużo, a LLE za mało.. 3mln. bym mu wtedy spokojnie mógł dać.

Przecież LLE mogłes mu dać na luzie, po sezonie miał byś wyjątek z *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Alonzo napisał:

Cały czas optuję jednak, bycofnąć się do końcówki lat 40tych jak startowało NBA, to sobie tych pierwszych historycznych byśmy sie pouczyli.

drafty z ligi z 8 ekipami do ligi z 29 = laczenie klas draftowych

laczenie klas draftowych = zajebiscie mocne drafty (zazwyczaj)

sieganie tam to bedzie strzal w kolano dla obozu antytankowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Alonzo napisał:

Cały czas optuję jednak, bycofnąć się do końcówki lat 40tych jak startowało NBA, to sobie tych pierwszych historycznych byśmy sie pouczyli.

Ja jestem za podobnym rozwiązaniem. Zawsze będzie można się trochę dokształcić o graczach z początkowych sezonów NBA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Alonzo napisał:

Można jak dla mnie mixować z newgenami. W kolejnym drafcie można też paru takich solidniejszych na starcie zrobić, to może sie te no namey przebiją do świadomości GMów.

im mniej ingerencji komiszow tym lepiej i sprawiedliwiej

w ogole cale drafty newgenowe mozna by robic tak ze praktycznie cala klasa tworzyla by sie przy wcianieciu 'end season' :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Pablo81 napisał:

3mln to dużo za dużo. W porównaniu z 1stami i realem. Około 1mln byłoby ok (i tak trzykrotny wzrost pensji).

Nawet 1,5mln$ lub 2mln$ - niech będzie coś więcej, ale to 5mln$ to jest za duża kwota.. Ilu było tych 2nd rounderów, którzy przedłużyli? Chyba tylko Randolph.

20 minut temu, kuba2419 napisał:

Przecież LLE mogłes mu dać na luzie, po sezonie miał byś wyjątek z *

Rzuć okiem na salary Tylera w Heat Kuba. :) Przecież jak mu dawałem chyba nawet LLE bo nic więcej nie mogłem zrobić..

11 minut temu, julekstep napisał:

drafty z ligi z 8 ekipami do ligi z 29 = laczenie klas draftowych

laczenie klas draftowych = zajebiscie mocne drafty (zazwyczaj)

sieganie tam to bedzie strzal w kolano dla obozu antytankowego

No i tu teoretycznie jest słaby punkt  - bo GMowie moga sobie przejrzeć kariery tamtych graczy i się tym sugerować, ale to przeważnie są dla nas tak anonimowi gracze, że poza Mikanem to mało kogo tam będziemy kojarzyć.

9 minut temu, julekstep napisał:

im mniej ingerencji komiszow tym lepiej i sprawiedliwiej

w ogole cale drafty newgenowe mozna by robic tak ze praktycznie cala klasa tworzyla by sie przy wcianieciu 'end season' :P

Fajniej się jednak gra, jak dominują rl gracze, a takie anonimy jak ci z początków powstawania NBA to może być niezły fun. Można by zrobić tak, jak pisał @eMeS że znamy ich skille, a potencjał jest losowany dopiero po drafcie.

No i można ich mixować z newgenami ;) Wilk syty i owca cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Alonzo napisał:

Nawet 1,5mln$ lub 2mln$ - niech będzie coś więcej, ale to 5mln$ to jest za duża kwota.. Ilu było tych 2nd rounderów, którzy przedłużyli? Chyba tylko Randolph.

Rzuć okiem na salary Tylera w Heat Kuba. :) Przecież jak mu dawałem chyba nawet LLE bo nic więcej nie mogłem zrobić..

No i tu teoretycznie jest słaby punkt  - bo GMowie moga sobie przejrzeć kariery tamtych graczy i się tym sugerować, ale to przeważnie są dla nas tak anonimowi gracze, że poza Mikanem to mało kogo tam będziemy kojarzyć.

Fajniej się jednak gra, jak dominują rl gracze, a takie anonimy jak ci z początków powstawania NBA to może być niezły fun. Można by zrobić tak, jak pisał @eMeS że znamy ich skille, a potencjał jest losowany dopiero po drafcie.

No i można ich mixować z newgenami ;) Wilk syty i owca cała.

no nic bedziemy eksperymentowali (np dziady z 50's + newgeny) - we'll see

ja bym po prostu chcial uniknac kolejnego koleczka 'od Ervinga do LeBrona' :P (tutaj gracze z 40's - 75's maja bonusa, bo jeszcze ich nie bylo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.