Skocz do zawartości

Power Rankingi 22/23


Szulim

Rekomendowane odpowiedzi

Ogladałem GSW w tym sezonie już 8 razy - owszem, Curry ma wielkie mecze jak np wczoraj ale no nie jest to ta sama maszynka do wygrywania jak jeszcze niedawno.

A też, no trochę brakuje mu wsparcia ostatnio w twoim zespole więc nie widzę cię w tym momencie na szczycie ligi. 

na pewno zachód jeśli chodzi o topke to LAL, DAL, DEN i potem jest lekka przepaść, ale dominacji jak w zeszłym roku póki co nie widać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szulim napisał:

Denver Nuggets

Aktualnie chyba najlepszy zespół ligi - mimo trochę gorszej formy Jokicia, to team który nie ma za bardzo słabych punktów + ma bardzo dużą głębię.

O jakiej głębi w Nuggets Ty piszesz? Tam jest zaledwie 9 graczy, którzy regularnie grają w NBA, w tym słabiutki Bamba. Oznacza to, że albo grają starterami grube minuty już w listopadzie albo każda kontuzja to problem, bo zmiennicy są słabi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielcy gracze przyzwyczajają do swojej wielkości więc jak idzie gorzej to łatwiej to wyłapać ;) 

natomiast ci mniejsi jak grają ponad swój poziom są łatwiej zauważeni ;) 

poza tym @january dawaj swój PR po 1mc ;) 

@karpik - krytykowałem wprawdzie Jokica za początek sezonu, ale nie powiesz mi że masz np ty większą głębie niż Denver? owszem - ich rotacja to w tym momencie 9 do 11 zawodników, ale patrząc na ilość drobnych urazów w Mavs to ty średnio masz koło 8-10 zawodników więc wcale nie lepiej

ale jeśli się mylę to mnie popraw ;) za dużo oglądam NBA w tym roku i czasami się mi mieszają zawodnicy - muszę zrobić jakiś reset po świętach :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Szulim napisał:

krytykowałem wprawdzie Jokica za początek sezonu, ale nie powiesz mi że masz np ty większą głębie niż Denver? owszem - ich rotacja to w tym momencie 9 do 11 zawodników, ale patrząc na ilość drobnych urazów w Mavs to ty średnio masz koło 8-10 zawodników więc wcale nie lepiej

W Nuggets regularne minuty dostaje 9 zawodników, reszta jest albo poza rotacją albo poza ligą. Nie wiem więc skąd bierzesz 9 do 11. To jest 9 graczy - Jokic, Grant, O'Neale, Brunson, Caruso, Conley, Brogdon, Anderson i Bamba. Aktualnie pauzują Jokic z Brogdonem, więc siłą rzeczy trzeba dać spore minuty jakiemuś Davonowi Reedowi albo rookie Jaylinowi Williamsowi. To nie jest głębia, bo głębia jest wtedy, gdy w przypadku kontuzji rotacyjnego zawodnika możesz wpuścić innego gracza, który da sobie radę i będzie potrafił godnie zastąpić kolegę.

Ja mam z kolei 13 graczy, którzy są aktualnie w regularnej rotacji swoich zespołów (choć spodziewam się, że zaraz Bball Paul wypadnie z rotacji Sixers na jakiś czas). 9 moich graczy jest starterami w swoich drużynach, a dodatkowo Porter, Joseph i IJax też zaliczali mecze jako starterzy. U mnie drobne urazy teraz leczą Jrue, Zion i Porter, ale wciąż nie mam problemu ze złożeniem sensownej rotacji i nie muszę korzystać z Vita Krejci czy BJ Bostona. To jest właśnie głębia, bo w pełnym składzie to mi brakuje minut dla takiego IJaxa czy Poku, którzy byliby rotacyjnymi graczami w takich Nuggets ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj @karpik

masz tam Temple, Reeda i owszem rookie Williamsa ale porównując go do gry np Otto Portera to chyba wole nawet Jaylina bardziej ;) 

poza tym - nie sprawdzałem (przy okazji tego Rankingu) siły terminarza - natomiast akurat top3 zachodu i tak jest wysoko poza wszystkimi - tobie dałem 2nd bo jednak więcej miałeś kontuzji j urazów po drodze przez ostatni mc niż Denver No i jednak Jokic jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem który może wyciągnąć zespół poziom wyżej a u ciebie takiego na razie nie ma ;) 

I nie jest to żaden przytyk - wciąż uważam ze stworzyłeś świętny zespół który przy stabilnym zdrowiu w offseason będzie prawdopodobnie w Finals

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Szulim napisał:

masz tam Temple, Reeda i owszem rookie Williamsa ale porównując go do gry np Otto Portera to chyba wole nawet Jaylina bardziej ;) 

Temple to jeden z najgorszych graczy w lidze. Wiem co mówię, wystarczająco się na niego napatrzyłem w Pels. Reed to generalnie bardzo przeciętny gracz, który w dodatku zanotował słaby nawet jak na niego start - mnóstwo strat (5,5 TO per 36!) oraz słaba skuteczność, Jaylin wygląda jak random 2nd rounder, nic szczególnego, za mało grał w Thunder, żebym go oceniał. Anyway, jeśli wolisz go od Portera, który przed chwilą zdobył miśka i między innymi bez niego ławka Dubs wygląda tragicznie, gra dobrą defensywę i trafia na 66% TS, to ja nie mam pytań, po prostu zacznij oglądać uważniej tę ligę ;)

53 minuty temu, Szulim napisał:

poza tym - nie sprawdzałem (przy okazji tego Rankingu) siły terminarza - natomiast akurat top3 zachodu i tak jest wysoko poza wszystkimi - tobie dałem 2nd bo jednak więcej miałeś kontuzji j urazów po drodze przez ostatni mc niż Denver No i jednak Jokic jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem który może wyciągnąć zespół poziom wyżej a u ciebie takiego na razie nie ma ;) 

Co ma siła terminarza i urazy do głębi Nuggets? Wydaje mi się, że rozmawiamy o czymś innym. Ty napisałeś, że Denver mają głębię, ja tylko sprostowałem, że tak nie za bardzo, skoro mają zaledwie 9 chłopa do gry. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MarcusCamby napisał:

Bullock to chyba obecnie jest w TOP10 najgorszych graczy ligi. Ja bym się wstydził podawać go jako członka rotacji. 

U Ciebie grałby pewnie z 30 mpg, co chyba średnio dobrze świadczy o Twoich Pels 😛

Ja się nie wstydzę. Broni bdb, nie wychodzi poza swoją rolę, nie traci piłek. Jak trójka mu wróci, to będzie dokładnie tym, kogo potrzebuję. Ostatnio z Clippers machnął 4 trójki w 4Q w crunch time. Nieźle jak na bottom 10 tej ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karpik napisał:

U Ciebie grałby pewnie z 30 mpg, co chyba średnio dobrze świadczy o Twoich Pels 😛

Ja się nie wstydzę. Broni bdb, nie wychodzi poza swoją rolę, nie traci piłek. Jak trójka mu wróci, to będzie dokładnie tym, kogo potrzebuję. Ostatnio z Clippers machnął 4 trójki w 4Q w crunch time. Nieźle jak na bottom 10 tej ligi.

Problem w tym, że Bullock znowu nie broni. 

Chyba 90% fanów Mavs dopomina się o więcej minut Josh Greena kosztem właśnie Reggiego, który jest w okrutnym slumpie i pożytek z niego w tym momencie jest żaden na parkiecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

Problem w tym, że Bullock znowu nie broni. 

Chyba 90% fanów Mavs dopomina się o więcej minut Josh Greena kosztem właśnie Reggiego, który jest w okrutnym slumpie i pożytek z niego w tym momencie jest żaden na parkiecie. 

Broni broni, ale zgadzam się, że Josh Green w obecnej formie daje więcej Mavs, gra ze świetną energią i wnosi atletyzm, którego trochę Mavs brakuje. Pytanie tylko ile czasu będzie trwać jego hot streak w ataku, bo wiadomo, że na dłuższą metę tego nie utrzyma (tak jak wiadomo, że Reggie nie będzie cały sezon w slumpie).

Ja obok mojego big 4 po prostu potrzebuję takich low usage rolesów jak Bullock czy właśnie Porter, którzy doskonalę znają swoją rolę i nie będą narzekać na brak rzutów, a z drugiej strony zostawią mnóstwo zdrowia w obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karpik ale weź pod uwagę ze Otto nie grał połowy dostępnych gier a TS60% ma na niespełna 4 rzutach na mecz ;) 

ale Ok, może mam średni pogląd na niego bo widziałem go w meczach ostatnio przeciw OKC i Indy a tam grał tragicznie 😂

A co do terminarza to bardziej było w kwestii później bilansu - wtedy miejsca mogą ulec lekkimu przetasowania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szulim napisał:

@karpik ale weź pod uwagę ze Otto nie grał połowy dostępnych gier a TS60% ma na niespełna 4 rzutach na mecz ;) 

ale Ok, może mam średni pogląd na niego bo widziałem go w meczach ostatnio przeciw OKC i Indy a tam grał tragicznie 😂

A bierzesz pod uwagę, że Jaylin Williams zagrał do tej pory w CAŁEJ SWOJEJ KARIERZE 27 minut i jak dotąd trafia na zawrotnej skuteczności 38% TS? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, ale jak napisałem - to rookie i od biedy coś zagra - nie jako pierwsza opcja z ławki ;) 

poza tym dyskutujemy nad tym czy w mojej subiektywnej opinii 9 graczy vs 10 to większa lub mniejsza głębia 

Oceniajac ogólnie twój zespół vs Denver - mam Denver lekko wyżej, ale to głównie dlatego ze Jokic jest diff-makerem większym niż np Trae ;) 

no i miałeś trochę więcej absencji 

Natomiast jak pisałem wyżej - w zdrowiu masz team na finały na luzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Szulim napisał:

poza tym dyskutujemy nad tym czy w mojej subiektywnej opinii 9 graczy vs 10 to większa lub mniejsza głębia 

W takim razie dyskutujemy o czymś innym :)

Ja tylko mówię, że jak masz 9 chłopa do gry, tak jak nasi Nuggets, to masz c***ową głębię. Wypadł teraz Jokic i taki Jaylin Williams będzie musiał grać 20 mpg, a Bamba - minusowy gracz z tankera wskakuje do s5. Ja inaczej widzę pojęcie głębi. 

Jako przykład głębi podałem swój zespół, bo mam 13 zawodników grających regularnie w swoich klubach, w tym 9 starterów. Jeśli Ty widzisz tu dyskusję 9 vs 10, to ja nic nie poradzę, ale twierdząc przy okazji, że Jaylin Williams jest lepszy od Otto Portera pokazujesz tylko, że nie masz dziś najlepszej passy w pisaniu postów na forum ;)

I zauważ, że ja nie napisałem ani słowa czy powinienem czy nie być wyżej overall od Nuggets, to sobie sam dopowiadasz, bo ja doceniam Joka, świetnego w tym roku Granta czy Caruso, który mi tam super pasuje i też mam Denver wysoko. W każdym razie uważam, że tam każdy opuszczony mecz gracza rotacyjnego będzie ważył więcej niż w innych contenderach, bo Nuggets mają słabą głębię. Na dodatek teraz ten Jok złapał koronkę akurat przez 2 meczami z Dallas, jak opuści oba, to Denver będą mieć problem.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - mogę mieć zły ogląd bo mecze z Otto które widziałem wypadł tragicznie - stad stwierdzenie ze przy tej formie wole Jaylina

ale również zgodziłem się z tobą, ze rookie w takim zespole jak Denver to nie jest gamechanger i pierwszy gracz z lawki

I zgodzę się, ze absencja Joka jest większa strata niż brak Ziona czy Trae

aczkolwiek, strata Holidaya u ciebie to problem w D bo nie masz wg mnie super backC defense. 

Podsumowując - zgodzę się z tobą, że mogłem złe ocenić głębie Den vs twoją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szulim napisał:

22. New Orleans Pelicans

Miałbym ich wyżej, gdyby nie kontuzja Hardena. Sabonis nie zawodzi, ciągnie ofensywę i stara się w D, ale poza nim brak innej opcji. Saric nie gra, Wiseman też, a na rozegraniu Aaron Holiday - póki co ciężki sezon się szykuje

chyba przy absencji Hardena nie mam się o o co czepiać ale na rolę startera zapracował Sumner 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, january napisał:

A tak ogólnie to nie będę robił PR w połowie trymestru. Ja zawsze jak mamy głosowanie to spędzam nad tym wiele czasu i nie ma sensu robić tego 2x. Zwłaszcza, że będą większe dawki wtedy;). 

Niemniej, #4 dla Lakers to meh, jedyne czym mogę to uzasadnić to "ofiary sukcesu", w sensie rok temu była miazga z 3x graczami z top10 ligi i jak LeBron gorzej sezon zaczął to ten team grubo niedoceniany się stał. No, ale to już będę opisywać na koniec trymestru, na razie wolę oglądać mecze (w weekend pęknie 100ka obejrzanych w tym sezonie) :P 

Na zasiłku lecisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słabiutki Bamba od momentu gdy dostał większe minuty czyli w ostatnich 4 meczach gra na niemal 69TS i 141ortg (wg bbref) 

zgodzę się, że Twoja głebia @karpik nie została odpowiednio doceniona, ale nawet z Reedem moja rotacja zbytnio nie cierpi

jak już tak bawimy się w wyliczanie to może ustosunkujesz się do formy Trae, który w ostatnich 8 spotkaniach nie wyszedł z 50TS i nie jest nawet blisko bycia najlepszym graczem Hawks? :) 

ten covid Joka rzeczywiście niefortunny, ale ja już się nie przejmuje zrządzeniami losu, jeśli ten sezon nie będzie odpowiednio dobry robimy reset i bawimy się na nowo

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Te słabiutki Bamba od momentu gdy dostał większe minuty czyli w ostatnich 4 meczach gra na niemal 69TS i 141ortg (wg bbref) 

No fajnie, ale my tu nie będziemy brali pod uwagę tylko tych udanych meczy. Może się ten Bamba rozkręci jeszcze, w zeszłym roku pamiętam, że dopiero gdzieś na wiosnę się obudził. W każdym razie jak na rotację contendera to wciąż słabiutki gracz.

9 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

nawet z Reedem moja rotacja zbytnio nie cierpi

Reed to jednak powinien być 12-13. w rotacji, a nie dziesiąty, ale jak tylko on musi grać, to tragedii nie ma. Gorzej masz tak jak teraz, że musisz grać sporo minut dodatkowo Jaylinem, chyba, że chcesz kogoś przekonać, że Millsap wciąż żyje.

9 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

jak już tak bawimy się w wyliczanie to może ustosunkujesz się do formy Trae, który w ostatnich 8 spotkaniach nie wyszedł z 50TS i nie jest nawet blisko bycia najlepszym graczem Hawks? :) 

ehh, smoku znowu sobie wyciągasz mecze, które Ci pasują, w dodatku wychodzi, że nie śledzisz Hawks, bo Youngowi bliżej jest do bycia najlepszym graczem Hawks właśnie za te 8 ostatnich gier aniżeli za początek sezonu - wtedy bezsprzecznie lepiej wyglądał Murray, w ostatnich meczach Trae gra coraz lepiej, coraz lepiej się odnajduje w nowej rzeczywistości Hawks i jest wybitny jako playmaker, a ofensywa Atlanty jest wyraźnie lepsza z Trae i bez Murraya w porównaniu z Murrayem i bez Trae. Po prostu Young nie wyszedł jeszcze ze slumpu, i choć powoli tracę cierpliwość, to jednak wiem, że w końcu zacznie trafiać na swoich normalnych procentach, nie liczę, że wrócisz wtedy i przeprosisz ;) 

A jak już bawimy się w uszczypliwości - to jak tam ostatnio Conley? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kij z tam Conleyem, Grant mnie zdenerwował, oby to nie był początek zjazdu Blazers 

29 minut temu, karpik napisał:

Po prostu Young nie wyszedł jeszcze ze slumpu, i choć powoli tracę cierpliwość, to jednak wiem, że w końcu zacznie trafiać na swoich normalnych procentach, nie liczę, że wrócisz wtedy i przeprosisz ;) 

trochę mu brakuje jednak do choćby średniej formy w tym względzie, wiesz jak to jest, gdy nam coś pisuje to wyciągamy staty byle kasztana na 8 minut w rotacji a dołki gwiazd, które mają decydować o wyniku spotkań usprawiedliwiamy na tysiac sposobów, dlatego mimo ciut węższej rotacji niż rok temu jestem zadowolony z gry swoich najważniejszych graczy a to czy Bamba jest w połowie trymestru słaby czy jednak średni nie napawa mnie lękiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.