Skocz do zawartości

MVP Race 22/23


LAF

Kto zostanie MVP ?   

50 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto zostanie MVP ?

    • Devin Booker
    • Jayson Tatum
    • Nikola Jokić
    • Giannis Antetokounmpo
    • Luka Doncic
    • Joel Embiid
    • Kevin Durant
      0
    • Kawhi Leonard
    • Ja Morant
    • Ktoś inny

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 18.10.2022 o 23:29

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, rw30 napisał:

to podaj proszę, bo może będzie wreszcie jakiś rzeczowy argument za zwycięstwem Russela wtedy. 

Rozumiem, że nie liczono bloków wtedy, a tu Russel ponoć był świetny, ale, chłopaki, no koorwa - 30ppg na mecz różnicy???

to nie będzie wprost, bo brak wystarczających danych, ale na przestrzeni lat widać, że gdy jacyś celtowie opuszczali mecze, to wyniki drużyny nie pogarszały się znacząco (a nierzadko polepszały). Russel nie wypadał za często, więc trudno coś z tego wyciągnąć (w '62 tylko 4 mecze, wszystkie L,  w tym 2 vs Wilt, który zrobił 103 pts przy 64% FG , a w pozostałych spotkaniach 39.7 z zaledwie 47%), ale nie ma wątpliwości, że ich siłą była przede wszystkim obrona (w ’62 -8.5 w D oraz -1.5 w O), więc ogólny poziom bostonu (+8.25 SRS dzięki ~GOAT D) to najprawdopodobniej jednocześnie przybliżony impact Billa.

image.png.9227f1908e687c1148f127503cfc6d9e.png

w 90s to knicks, a w XXI wieku pistons oraz Duncan.


z drugiej strony mamy te 50 PPG Wilta, ale nie przekładało się to na jakiś super atak (+0.9), a jednocześnie z powodu takiego obciążania po tej stronie nie dawał tyle, ile by mógł w D (-1.2). po prostu taki styl gry wygląda fajnie w boxie (i przecież owner warriors nawet zachęcał do tego Wilta, bo takie nagłówki w gazetach się sprzedawały), ale nie na boisku. tu z kolei dwie grafiki są wymowne:

image.png.c0b4da860d658d56e09c185645dbac6d.png

image.png.b217406c956ee898709ecd4845fb43c1.png

Chamberlain w tych pierwszych sezonach był bardziej showmanem i dopiero przenosiny do phily oraz przedefiniowanie swojej gry sprawiły, że zaczął mieć impact na poziomie Russella. dlatego też mnie nie dziwi, że zawodnicy wtedy głosowali tak, a nie inaczej. dotyczy to nie tylko ’62, ale całego okresu do 76ers, bo Wilt dostał MVP jako rookie (zapewne efekt wow spowodowany nowością), ale na kolejną nagrodę musiał czekać 5 lat i zacząć grać bardziej dla drużyny.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał:

z drugiej strony mamy te 50 PPG Wilta, ale nie przekładało się to na jakiś super atak (+0.9), a jednocześnie z powodu takiego obciążania po tej stronie nie dawał tyle, ile by mógł w D (-1.2)

te  dane (+0.9 / -1.2) to  z nim / bez niego  w 62 czy rortg / rdrtg Warriors w 62?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, rw30 napisał:

te  dane (+0.9 / -1.2) to  z nim / bez niego  w 62 czy rortg / rdrtg Warriors w 62?

to drugie. ale 3 lata później zmienił drużynę w trakcie sezonu i warriors z nim mieli pace na 28W (oraz najgorszą O w lidze), a bez niego niewiele się pogorszyli. natomiast 76ers poszli z nim w górę z 40 na 48W.

35 minut temu, Chytruz napisał:

 

IMG_20230324_154051.jpg

było tutaj:

W czasach Majów, Azteków i Inków [Tak Żyli Ludzie] (10029833806) | Książka  Allegro

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Chytruz napisał:

To moze jeszcze zastanowmy sie kto dawal wiekszy impact - Ilhicamina czy Queztalcoatl

IMG_20230324_154051.jpg

zapraszam z tym zrzędzeniem do innego wątku w innym dziale , gdzie Edytę Gorniak porównujo z Chopinem a deltusia z Chmielnickim, tam to się bawio na całego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, rw30 napisał:

zapraszam z tym zrzędzeniem do innego wątku w innym dziale , gdzie Edytę Gorniak porównujo z Chopinem a deltusia z Chmielnickim, tam to się bawio na całego 

To jest z najlepszych wątków tego forum, zapraszamy do głosowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

a ten znowu zaczyna pitolić zamiast grać po prostu

po prostu grał i to całkiem nieźle, łap linka do boxScore jeśli nie oglądałeś meczu:

https://www.espn.com.sg/nba/boxscore/_/gameId/401469258

 

co do twittów i tego, co goście powinni pisać a co nie to wiesz, ciężko Ci będzie dogodzić, codziennie widzę wrzucasz twitty jakieś gdzie coś nie tak mówi, nie tak robi etc a powinien po prostu coś innego

3 godziny temu, RappaR napisał:

Z ciekawođci + czemu Embiid nad Giannisem?

* Giannis ma już 2 MVP 

* ...a JoJo ma 0

* JoJo ma dojebano końcówkę sezonu, i jego zespół też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embiid 22 osobiste. Gdzie jest @ignazz ? Przeciez to jawne pompowanie Embiida na MVP, bo lidze to jest na reke.

Swoja droga taka byla beczka, ze niby Perkins niewazne co powie i ogolnie nikogo to nie obchodzi jesli chodzi o ewentualne MVP, a tu od tej dyskusji i afery z Perkinsem pojawily sie te ''kompilacje'' z niby zla obrona Jokicia i dobra Embiida, zaczelo sie pompowanie Embiida na MVP i totalne olanie Jokicia ktory przez 3/4 sezonu byl raczej glownym kandydatem do MVP. To tak aporpo czy media potrafia tworzyc narracje, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Reikai napisał:

Embiid 22 osobiste. Gdzie jest @ignazz ? Przeciez to jawne pompowanie Embiida na MVP, bo lidze to jest na reke.

krasnale z Frisco nie miały innego pomysłu, wiadomo, było parę gwizdków które mogły pójść either way ale w większości to nawet wielkich protestów nie było

sfojo drogo to GSW ma mocno wyjebane na pozycje tradycyjnego centra / wysokiego, z jednej strony rozumiem że przy ich stylu to no dobra, z drugiej jakby Looneyowi się coś stało to nie wiem jaki majo plan na tako sytuację, granie Draymondem 48 mpg?

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież media to głównie robią tylko po to by o tym gadać bo przecież przed ASG to ta walka już sprawiała wrażenie zakończonej a dyskusja o niej wymierała a przecież większość sezonu była tym wyścigiem o MVP mega podjarka. Embiid wszedł na wyższy level to pewne media tak to umiejętnie sprzedają by stawiać ich na równi i prowokować do takich dyskusji przed ostatecznym rozstrzygnięciem. Biid dystans zbliżył, moim zdaniem to nie rekompensuje faktu, że przedtem to Jok dłużej dominował a jak głosujący ocenią to się okaże. Najśmieszniejsze, że pewnie wtedy mało kogo będzie to obchodzić bo zaczną się PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, vero1897 napisał:

Przecież media to głównie robią tylko po to by o tym gadać bo przecież przed ASG to ta walka już sprawiała wrażenie zakończonej a dyskusja o niej wymierała a przecież większość sezonu była tym wyścigiem o MVP mega podjarka. Embiid wszedł na wyższy level to pewne media tak to umiejętnie sprzedają by stawiać ich na równi i prowokować do takich dyskusji przed ostatecznym rozstrzygnięciem. Biid dystans zbliżył, moim zdaniem to nie rekompensuje faktu, że przedtem to Jok dłużej dominował a jak głosujący ocenią to się okaże. Najśmieszniejsze, że pewnie wtedy mało kogo będzie to obchodzić bo zaczną się PO.

Bukmacherzy maja Embiida teraz jako wyraznego faworyta(1.50), Jokic i Giannis sa niemal na tym samym poziomie(3.25, 3.50). To jest cos, czego nie bylo absolutnie jeszcze 10 meczow temu, bo Jokic byl murowanym kandydatem, nie pamietam juz kursu ale byl na pewno maly. Embiid podniosl pewnie poziom, ale czy Jokic go obnizyl zeby nagle po 3/4 sezonu gdzie dominowal zrzucic go z tronu?

btw. Skandalem jest, ze Banchero jest tak murowanym faworytem do ROY(1.01), gdzie nie gra lepszego sezonu niz Jalen Williams i Kessler. Strasznym jest ceglarzem w porownaniu do Williamsa, ktory od wielu meczow wymiata, a do impactu Kesslera w ogole nie ma co porownywac.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Reikai napisał:

ale czy Jokic go obnizyl zeby nagle po 3/4 sezonu gdzie dominowal zrzucic go z tronu?

może tak, może nie, nie wiem, nie oglądałem Denver.

Ale może bardziej chodziło o to, że tylko czekano na okazję żeby ktoś inny niż Jokić wreszcie naprawdę zasługiwał na to jebane MVP żeby wreszcie dać komuś innemu. No i taka sytuacja się nadarzyła, więc nagle bum,  plot twist & zmiana narracji.

Nie wiem, tak tylko dywaguję, ale ja myślę, jak już parokrotnie pisałem, że Jokicowi niechętnie by dali 3. z rzędu

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rw30 napisał:

może tak, nie wiem, nie oglądałem Denver.

Ale może bardziej chodziło o to, że tylko czekano na okazję żeby ktoś inny niż Jokić wreszcie naprawdę zasługiwał na to jebane MVP żeby wreszcie dać komuś innemu. No i taka sytuacja się nadarzyła, więc nagle bum,  plot twist & zmiana narracji.

Nie wiem, tak tylko dywaguję, ale ja myślę, jak już parokrotnie pisałem, że Jokicowi niechętnie by dali 3. z rzędu

O to mi mniej wiecej chodzi, ze nie przejdzie Jokic trzeci raz z rzedu jako MVP i bardzo radosnie srodowisko NBA przyjmie kogos innego jako zwyciezce, tym bardziej Embiida ktory nigdy tej nagrody nie wygral.

Z reszta tez nie ma co odbierac nic Embiidowi, jest po prostu zajebisty i zdecydowanie zadna krzywda nikomu sie nie stanie, jak to MVP w koncu wygra.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

Z reszta tez nie ma co odbierac nic Embiidowi, jest po prostu zajebisty i zdecydowanie zadna krzywda nikomu sie nie stanie, jak to MVP w koncu wygra.

no dokładnie, jakby komuś tam na siłę dali byle nie dać Jokerowi to słabo, ale Embiid naprawdę gra przejebanie ostatnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.