Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 - sezon 2022/2023


dannygd

Rekomendowane odpowiedzi

Moja ocena draftu:

@Jackoso mając takich keeperów musiał tylko draftu nie spieprzyć. Nie spieprzył tego + pomogła konkurencja, więc na tą chwilę jest niczym Verstappen w F1 z pole position. Nikt mu nie zagraża.

@thompkins przystąpił do draftu mając Haliba za 14 i ze 2 przynajmniej obwodowych w cenach na granicy keepera. Tu od początku był przerost formy nad treścią, a na drafcie jakby się pytał "co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze?..." I trafił z Murrayem za 22. Po jaką cholerę, mając problem na wysokich statsach tego nie wie nikt. Plus za Cartera ale to mało. Podkoszowi za niską cenę to źle ułożona taktyka, o ile Bruce'a można nazwać podkoszowym... Za niską cenę można wynaleźć najłatwiej 3pts, ale rebsy już gorzej. Thompkins nawet pod koniec się pogubil.

@dannygd bardzo ładnie rozdysponował dolary, minus za podpowiedź w postaci BBM ;) 2 fajni keeperzy w postaci OG i Simonsa + Towns w cenie już praktycznie non-keeper (ja się zastanawiałem nad Giannisem za 70+ czy go nie zostawić), do tego dodani za bardzo fajną cenę Clarkson, McDaniels (!!!) i Claxton. Minnesota nie jest stanem, w którym jest specjalnie gorąco, ale tutaj zima może być ciepła.

@Mikowal83 , wydawałoby się, że będzie konkurencją Jackoso. Keeperzy może non-attractive, ale Brunson za 10 i Wood jesli będzie kims w Mavs są ciekawi. Poza tym dwaj obwodowi i dwaj podkoszowi, co też nie jest bez znaczenia. Podium może i w zasięgu, ale tu brakuje gracza robiącego różnicę, bo bylo na niego pole w postaci $$$. Walka o czołowe miejsca tak, ale jeśli tym draftem miał potwierdzić swoje przeddraftowe cele o wygranie ligi, to zdecydowanie tego nie uczynił.

@jordan20 jako keepera ma Ala za 11, a środkowi w Bostonie są z kategorii "wanted", więc tu dosyc ciekawy wskaźnik cena/jakość. Do tego Mitchell za bardzo fajną cenę i zawsze pewny DDR. Jordan ładnie trafił z unikatowym Lopezem, który daje bloki nie psując FT%. Do tego jego kopia - Bamba, choć on jest sporą niewiadomą jak na 17$. Lebron za 55 po świetnym sezonie jako gracz robiący różnicę pasuje do tej drużyny. Czego mi zabrakło w drafcie? Rozgrywającego z asystami (może zamiast Bamby?), ale będzie walka o podium. Ładnie rozłożona taktyka - goscie z trójkami wybrani na sam koniec. To zwraca uwagę.

@Mazi_24 draft może i faktycznie rozczarowujący, ale mając tylko 1 keepera, w dodatku kontuzjowanego, zaczynał od zera praktycznie. Tylko, że chyba bardziej mogł iść w stronę tanku, a tak wyszło nie wiadomo w sumie co. Tatum trochę jednak przydrogi, co ograniczyło kasę na innych graczy. Rozier będzie fajny w Hornets, nawet za tą cenę, zajefajny Adams za 2, ale no podium niezbyt blisko, a mając Roba można było polować na keeperów. Giddey jest i on jest naprawdę ciekawy na przyszłośc, ale na tą chwilę są tutaj 2 keeperzy. On i Rob, jak wiadomo, zawsze wątłego zdrowia. Nie wiem na co szedł Mazi, ale na co by nie szedł, to to mu nie wyszło ;)

Ciąg dalszy nastąpi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 2 częsc podsumowania i sorry za cięty język, ale to dla ubarwienia :)

@evitacre zdaje się swoj cel zrealizował. Do ciekawych keeperów i to chyba na lata - Maxeya i Mobleya, Jaxa, któego pewnie uwolnią spod szponow Turnera, dolączył Jokicia i całą masę graczy za 1$ - zadaniowców od  pkt i trójek - m.in. Quickleya i Nunna, którzy powinni dostać konkretne minuty. A jak nie podpasują Grimes i Jalen (choć ten drugi znalazł bardzo ciekawą przystań u Prestieg)? To jak mawiał W.Mann - "to ich zmień". Pelicans będą jedną z ekip, która powinna walczyć o podium.

@Knotai przed draftem mogł być uważany za jednego z głównych rywali Jackoso, mając takich keeperów, ale coś tam zdecydowanie nie pykło. Najbardziej zawalony draft ever, z drużyny kandydata do mistrza, nie jest nawet kandydatem do miana kandydatów. Do FVV, Balla, Simmonsa dołożyc Russella i Lowry'ego na zasadzie asyst nigdy dosyć? A pod kosz połamany Jackson Jr, który doskonale by pasował do tankerów. Chyba, że Knotai chce znowu być tankerem, ale jaki to ma sens?

@barcelowicz aspiruje z kolei do miana pechowców draftu. Autopick mu wybrał Embiida - najdroższego gracza draftu. Jak sam mówił, miał aspiracje na coś więcej i na aspiracjach się skończy? Na moje niekoniecznie, bo Embiid przyzwoicie opakowany, a nie jest tej drużynie niezbędny. Drużyna w takim składzie po nic wielkiego nie sięgnie, ale szybki trejd może zmienić obraz tej drużyny.

@RonnieArtestics    otoczył się Stefkiem, na moje trochę drogim jak na budzet 200$, Brownem, Banchero i całą masą nieprzydatnych/ryzykownych/przeciętnych graczy (niepotrzebne skreślic). Parafrazując klasyk: tu nie ma co budować, tu trzeba dzwonić. Najlepiej do GM-ów posiadających keeperów, ale to dopiero zapewne od okienka, ktore powinno być dla Ronniego szeroko otwarte. A do okienka to raczej przezimowanie.

@wilson44ma za sobą raczej przeciętny draft. Ani źle rozegrany, ani dobrze. Czy miał podstawy na coś więcej? Keeperzy dość przeciętni, by nie powiedzieć słabi, którzy równie dobrze tymi keeperami mogliby nie być, ale kasa na draft solidna. Draft rozegrany bez szału, ale też bez dramatu, z oceną którego mam dosyć duży problem. No niby wszystko tu jest, są na pewno bardzo solidne 3pts, ale poza tym nic ponadprzeciętnego. Ale Davis nie jest źle opakowany, więc nadzieja jest w LA jest, ale na ten moment przewiduję solidny środek tabeli.

Dalsza część oczywiście będzie.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2022 o 14:49, bulek napisał:

minus za podpowiedź w postaci BBM ;)

To chyba raczej na plus... Nie wiem czy kiedykolwiek korzystałeś, ale moim zdaniem BBM jest "najgorzej" podpowiadającym "pomagaczem" bo przy różnicy w ilości wydraftowanych graczy pokazuje "rundy" (WTF - to nie wężyk) - więc mi jak już skończyłem draft pokazywał... stan na 5 rundę ;))) Czytaj w niczym nie pomaga jako draft tool. Gdybym brał co mówi BB monster to nie miałbym kasy po 2 ruchach ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bulek no ja się nastawiałem w tym drafcie na tank w tym sezonie, ale stwierdziłem w trakcie ze za własnych mocnych keeperow bedzie trzeba dawac dużo wiec szybko zmieniłem taktykę na curry + rolesi z upside na ten sezon, coby nimi pohandlować w trakcie sezonu. Mysle tez ze Brown i Banchero to już dobra podstawa na lata za te ceny,  bo obaj powinni w najbliższych trzech latach produkować więcej niż kosztowali, a reszta składu to wiadomo, kwestia spuszczenia ich w dobrym momencie w tym sezonie. 
Tak wiec jestem w miarę zadowolony a że nie złoże raczej drużyny mistrzowskiej było przecież wiadomo już na starcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dannygd nie miałem przyjemności, ta impreza jest trochę dla mnie za droga, natomiast wiem, że qbarox notorycznie się tym posługuje i często gęsto wygrywa projekcje, więc on mógłby się wypowiedzieć na jakości draft toola ;)

@RonnieArtestics więc nieprzypadkowo napisałem o keeperach, widzisz, trafiłem w sedno.

Korzystając z wolnego czasu w piątek wieczór, coś skrobnę dalej, ale zaznaczam, miło już było ;)

@chyzio śmiało postawił na duet Durant-Harden i zadaniowcow, którzy będą częstymi goścmi zarówno w teamie, jak i na FA. Nie wiem czemu, ale uważam, że w tym szaleństwie jest metoda. Czy dobrze zrobił angażując Hardena? Moim zdaniem mógł lepiej, bo mając dość interesujących keeperów i 215$ na drafcie mógł rozbić system bankowy, a tym draftem jedynie dobrał się do niego i zostawił ślady... ale dalej nie został jeszcze złapany i może z tego wyjść obronną ręką. Czy jest głównym rywalem Jackoso? na ten moment nie, ale prawda też stanowi, że lepiej atakować niż się bronić. Chyzio ma dwie metody: zaatakować z Hardenem lub bez niego. Ktorą drogę wybierze, tego nie wiem, ale przewiduje, że będzie tym czarnym koniem rozgrywek. Może Chyzio lubi takie miano? Kończąc, draft ryzykowny, ale niegłupi.

@jamjack jako debiutant nie miał podstaw liczyć, że wejdzie na tor Ninja Warrior wśród weteranów i zdobędzie górę Midoryama... ale tym draftem mocno zaskoczył i zrobił więcej niż wskazywały na to podstawy, czyli brak keeperow i 200$ na draft. Nie poszedł na hurra, tylko bardzo rozsądnie postawił na skład, gdzie każdy zawodnik ma rację bytu. Dosc powiedzieć, iż w jego szeregach nie ma ani jednego 1 dolarowca! Brawo za pomysł, brawo za wykonanie, agresywny punt bloków z jednoznacznym wskazaniem na "niskie" kategorie.  Nie wiem dokąd ten team dojdzie, ale z pewnością namiesza w górnej ósemce, może nawet szóstce?

@L.TM natomiast na ten draft może spuścić zasłonę milczenia. Nie wiem, jaka jest temperatura w teoretycznie gorącym Phoenix, ale słońca to tam nie było. Za to była istna teksańska masakra piłą mechaniczną, tyle, że w Arizonie. Mając takich keeperów jak Edwards czy Shai, 209$ na drafcie, ja nie wiem o co chodziło autorowi, ale to był po prostu jakiś dramat. Murray i 5 przeciętnych centrów, what is this? Tak jak u Ronniego: "nie ma co budować, tu trzeba dzwonić". Tylko, że Ronnie to po keeperów, ale L.TM nie wiem po kogo. Przewiduję stracony sezon. 68$ zostawionych na drafcie - to jednak kosmos.

 

Nie miej pretensji L.TM, naprawdę no offence, ale staram się w swoim stylu opisać zaistniałą sytuację, a rzeczywistość i tak pokaże swoje ;)

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2022 o 21:57, bulek napisał:

qbarox notorycznie się tym posługuje i często gęsto wygrywa projekcje, więc on mógłby się wypowiedzieć na jakości draft toola ;)

Kompletnie sie z tym nie zgadzam, dla mnie tego typu narzędzia są tylko po to, żeby nie wklepywać "wielkiego excela" dla kilku lig oddzielnie z własnymi prognozami i codziennie nie kopiować wyników yahoo do niego, żeby patrzeć na standings.

Jeśli ktoś myśli, że draft toolem - biorąc co podpowiada wygra jakąkolwiek ligę, to chyba tylko ligę botów. Dość powiedzieć, że twórcy fb-ninja nie wygrywają co roku swoich lig - ciekawe dlaczego? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że toole BBM są bardzo przydatne, ale oczywiście niczego nie gwarantują. Dobry draft to nie tylko patrzenie na projekcje graczy, ale umiejętność odnalezienia się w czasie. Są momenty gdzie zawodnicy są przepłacani i momenty gdy nie są. Znam wielu ludzi, którzy korzystają z tooli draftowych i nawet w projekcjach tych apek, ich zespoły są nisko. 

Ważne jest, żeby nie spieprzyć draftu, ale sezon potem wyrfikuje (kontuzje, breakouty z FA). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Wszystkim kolegom, mającym już sporo niedogranych meczy (m,in. @barcelowicz @Falki @L.TM @RonnieArtestics ) przypominam, że zgodnie z regulaminem są za to kary i możliwe wykluczenia, ale przede wszystkim chodzi o grę fair play wobec innych graczy walczących o "coś" w lidze. Stąd pilnujcie proszę tego elementu, bo pod koniec chcąc zachować np. inj keeperów, będzie Wam ciężko to nadrobić.

Tymczasem niedługo 30% sezonu za nami i po pierwszych niespodziankach, powoli wszystko wraca do normy, choć kilku graczy (jak SGA, Lauri, Lopez czy OG) ma szansę na przełomowe sezony. U mnie niestety padł KAT, więc po mozolnym wdrapywaniu się na podium zapewne teraz będę sukcesywnie spadał niżej. Cieszą powroty Davisa (forma i brak kontuzji), czy kontuzjowanych graczy u @bulek Garland i Turner oraz w sumie szybszy powrót JJJ.

m5h7hpr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już zostałem wywołany do tablicy....

Przez chwilę było dobrze, ale niestety - Garland nie prezentuje tego, co potrafi, zbyt słabe FG% (znacznie większy pożytek mam z Hayesa -LOL!), Turner po dobrym początku jakby słabiej, ale nadal jeszcze nie jest źle, choć bloki wyraźnie mu poszły w dół (choć ten element i tak jest dobry), za to Smith jest bardzo ciekawym przypadkiem - zagrał bodaj ze 3 dobre mecze i wszystkie u mnie na benchu (!). Wstrzelenie się znakomite... Od zadaniowców cięzko sie wiele spodziewać, ale powrót Butlera i Herro będzie się wiązał z mniejszą rolą Caleba i Strusa. Nie zawodzi na pewno Porzingis, a powrót Butlera daje nadzieje na podźwignięcie się w zbiorach i asystach. Szkoda, że przespałem Reida z FA, ale wahałem się kogo wyoutować - Walla? Fultza? Caleba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Uwaga ogłoszenie duszpasterskie ;)

Mamy 70% sezonu za nami, otwarte jest okienko keeperowe jeszcze przez m-c (Trade End Date: March 16, 2023) , gdzie przypominam można robić transakcje keeper za gwiazdę/-y. Dla nowych graczy informacyjnie przykłady:

1. Gracz gra za +30-35$ a będzie kosztował ok. 10-15$ to jest już bdb keeper, co oznacza, że przy różnicy wartości keeperowej na poziomie 20$ spokojnie można iść w wymianę za gracza produkującego nawet na poziomie 50-55$ - czyli obecnie graczy z pozycji 8-14 w rankingu! Można tez oczekiwać 2 graczy o wartość ich gry na poziomie 25-30$.

2. Gracz gwiazda jest keeperem, i będzie kosztować 30-40$, a gra za 65$ - niemniej tacy na drafcie chodzą za 75-80$, można oczekiwać nawet 2 podobnych gwiazd niebędących keeperami. 

3. Przy wymianach w oknie, oczywiście moga tez przechodzić normalne wymiany, jednakże dla przykładu, jeśli obaj gracze grają za 35$ ale jeden z nich będzie kosztował 17$ a drugi 40$ za rok, to większość GMów z pewnością zawetuje taki deal jako nierówny, ze względu na brak odzwierciedlenia wartości keeperowej w wymianie, bo czemu niby ktoś miałby dostać "gratis" 18$? Dlatego proponowałbym, aby niektórzy nie mieli takich oczekiwać wobec drugiego gracza i uznawali, że gracze produkują teraz podobnie, to deal jest ok... - tak by było w normalnej sezonowej lidze, ale nie w keeper/dynasty.

Oczywiście to tylko przykłady i wartości mogą być różne, po prostu chciałem pokazać jak podchodzić do okienka i regulaminu naszej ligi. W razie pytań - piszcie na pw lub pytajcie tutaj, doświadczeni gracze na pewno wspomogą Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.08.2022 o 18:30, dannygd napisał:

13. Każdy GM zobowiązany jest do wykorzystania wszystkich slotów, w tym również 2 slotów wynikających z buga Yahoo (tj. dla pełnego sezonu łącznie 658 slotów = (5SLOTÓW+3UTL)*82+2, dla niepełnego np. (5+3)*72+2=578 itd.). W przypadku ich niewykorzystania, za każdy niewykorzystany slot powyżej 10 od budżetu aukcyjnego dostępnego przed kolejnym sezonem odejmowany będzie 1$.
14. Niewykorzystanie 50 slotów traktowane będzie jako podstawę do wykluczenia GMa z zaszczytnego grona Roto Keeper League Managers. Jedynie w nadzwyczajnych okolicznościach po głosowaniu i uzyskaniu większości pozytywnych głosów pozostałych GMów może nie zostać wykluczony.

Wszystkim graczom przypominam zgodnie z regulaminem, że w przypadku niedogrania pow. 10 meczy(slotów) będą kary, a pow. 50 stanowi podstawę do wykluczenia ekipy.

Obecnie pewniakami do kar są:

Houston @vitek2k - 57 sloty

76ers @Falki - 52

Boston @chyzio -41

zagrożeni są:

Bulls @bulls2006 -29

Magic @bobry bytom -26

Utah @barcelowicz -18

Parę meczy jest jeszcze do dogrania, więc można choć zniwelować kary... lub ich uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Na starcie Gratulacje dla @jordan20 za wygraną w pięknym stylu i całej reszcie na podium, gdzie na szczególne wyróżnienie zasługuje @wilson44 . Brawa też za walkę do końca @buleki @Mikowal83 - nie ukrywam Michał, że będzie mi brakowało naszych debat (może jednak zmienisz zdanie i zostaniesz? ;P).

Moja ekipa? Cóż chciałem walczyć o podium i wygraną, ale nie nie mogę poradzić na kontuzje KATa (53 mecze opuszczone), Simonsa (20) czy Haywarda (32) czy OG (15). Dość powiedzieć, że moim najlepszy graczem był... Claxton, a mimo tego, że na koniec o nic nie walczyłem i wręcz nie zależało mi na wyższym miejscu, to... skończyłem 7 przed faworytem @Jackoso a gdybym wystawił ciut lepszych graczy to mógłbym i 5-6 skończyć - not bad jak na taki sezon w 20 osobowej lidze! To tego nie mam może super keeperów, ale przynajmniej 3 b.solidnych i 1 oby czarny koń ;) 

Największe negatywne zaskoczenia:

- słaba (jak na skład i prognozy) pozycja @Jackoso który był murowanym faworytem do wygranej, a kończy na 8 miejscu - gdzie tylko Booker opuścił mu 1/3 sezonu. Chyba zabrakło większej inicjatywy - bo jedna wymianą mogłeś wiele zmienić.

- "olewacze" - aż 7 ekip nie dograło meczy pow. limitu bez kar. O ile Lakers mają karę -3$ (handicap +4, łącznie 201$), a Utah @barcelowicz -7 to nic wielkiego ( handicap +17, więc 210$ będzie mieć budżet), o tyle:

Houston @vitek2k - 55 sloty, kara -45$ +16 handicap = budżet 171$

76ers @Falki - 55 sloty, kara -45$ +18 handicap = 173$

Boston @chyzio -49, kara -39$ +11 = 172$

Bulls @bulls2006 -37, kara -27$ +12 = 185$

Magic @bobry bytom -33, kara -23$ +15$ = 192$

@Falki i @vitek2k kwalifikujecie się do wyrzucenia z ligi, stąd proszę Was o wytłumaczenie się i przedstawienie klarownej decyzji co do chęci dalszej gry, ale tylko pod warunkiem nie opuszczania meczy.

Pozostałą trójkę proszę o deklarację dalszej gry i o dogrywanie meczy do końca.

Jednocześnie jako Komisarz ligi, chciałbym zaproponować tym co dołączyli do naszej ligi i nie wiedzieli jakie są konsekwencje niedogrania meczy, że mogę (o ile liga się zgodzi) zaproponować Wam rozwiązanie takie, że albo akceptujecie w/w finanse i macie zebranych keeperów, albo możecie zacząć od zera z budżetem 200$ i bez keeperów. Przykład @wilson44 pokazuje, że bez mocnych keeperów - samym draftem, też można tu walczyć o podium!

---------------------------------------------------

Korzystając też z okazji, że jeszcze PO i jesteśmy na forum, to proszę o wskazanie propozycji do zmian w regulaminie ligi - jeśli takie chcemy. Zrobię głosowanie wtedy.

----------------------------------------------------

W związku z tym, że opuszcza nas @Mikowal83 , a być może ktoś jeszcze zrezygnuje - to proszę Was już teraz o aktywność w pozyskaniu nowych chętnych i solidnych graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.