Skocz do zawartości

Magic 2022/23


spabloo

Rekomendowane odpowiedzi

I po drafcie. Jest Banchero, nowe nadzieje, a jak się skończy to się okaże. W kolejnym drafcie będzie ta Chumbawamba, ale może już wystarczy tankowania i coś zaczniemy powoli budować?

Dla złapania kontekstu trzeba zacząć od tego, że:

  • po 2-letniej przerwie w końcu może wróci Isaac. W jakiej formie wróci to inna kwestia, może już się nie będzie tak poruszał na nogach, ale instynkty zostaną i jako anchor i stretch może być nadal przydatny. Tylko już bardziej z pozycji C. Do Banchero pasuje jak ulał.
  • Fultz wrócił pod koniec sezonu, zagrał 18 spotkań i per 36 wykręcił 20/10. Trójki nadal nie ma, TS% słaby, więc bez zbytniej podniety. Ale najprawdopodobniej i tak to jest starter w przyszłym sezonie.
  • Suggs to jakiś mindfuck. Czy można grać gorzej? Mówię o ataku, bo w obronie to będzie wymiatacz a'la Smart.
  • Carter Jr całkiem ładnie się rozwija i już jest przyzwoitym starterem za bardzo przyzwoite pieniądze. Jak porównać z Aytonem, który dostałby maxa, to będzie zarabiał 3 razy mniej, a overall impakt może być całkiem podobny. Oczywiście tego nie porównamy tak łatwo między graczem z tankera a graczem z contendera, ale przyszłość może to pokaże.
  • młodszy Wagner to czyste złoto. Ja jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie, że potencjał ma nawet wyższy niż Banchero. Ale to w sumie nieważne. Dwóch skrzydłowych z taką kreatywnością na parkiecie, to będzie coś pięknego. Teraz tylko trzeba ich obudować i stworzyć odpowiednie warunki.

I w tym ostatnim zdaniu dochodzimy do sedna sprawy. Wagner z Banchero na tą chwilę nie są odpowiednio obudowani. O ile sami ze sobą powinni dobrze współpracować (Wagner to świetny cutter, Banchero może być wykorzystywany jako p'n'r target), to brakuje strzelców dookoła. Fultz wiadomo, Suggs w zasadzie nie wiadomo (co poszło nie tak, że takie procenty?), Anthony próbuje robić więcej niż powinien (jakość tych rzutów irytuje). Backcourt, w który inwestujesz w zasadzie rzucać nie umie, albo słabo mu to wychodzi. Ratunkiem mógłby być Simons, ale po pierwsze tak jak sugerował kolega kibicujący Portland - oni go raczej nie puszczą, a po drugie czy to jest już moment na takie inwestycje? Czy jednak nie poczekać rok, a teraz z powrotem podpisać Harrisa i może dodatkowo przyjąć trochę salary za assety?

A co jeszcze poza w/w mamy? Ross raczej odejdzie, Bamba raczej odejdzie. Ten Houstan wybrany w drugiej rundzie pewnie pogra w G-league. Mamy jeszcze na kontraktach Hamptona, Okeke i starszego Wagnera. Nie są to na tą chwilę zmiennicy PO teamu, ale warto być cierpliwym. Akurat oni mają potencjał, żeby pomóc rzutami za 3.

Wybór Banchero podoba mi się od samego początku, a teraz jeszcze się z nim zżyłem to już w ogóle :). Jak nie wypali, to nie będę mógł mieć pretensji, że wybrali nie tego co trzeba, bo będąc na ich miejscu pewnie sam bym tak wybrał (oni mieli więcej danych i głowę pod gilotyną, ale to inna sprawa ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DArmstrong napisał:

Jakieś wieści co z Isaakiem? 

Książkę napisał. A poza tym w marcu miał jeszcze jedną operację i trenuje teraz indywidualnie. Weltman ostatnio w wywiadzie mówił to co zawsze, czyli że nie ma daty powrotu, nie nakładają na niego presji. Ja mam do chłopaka sentyment, więc liczę, że jednak to nie jest koniec kariery i pokaże jeszcze to za co go pamiętamy. Jeśli nie, to ze względu na to ile meczów opuścił, jego aktualna sytuacja kontaktowa wygląda jak poniżej:

The 2022-23 is partially guaranteed at $16 million. 2023-24 is guaranteed for just $7.6 million. And the final season, in 2024-25 is now fully non-guaranteed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Simons był planem A, ale od razu dostał od Portland 100mln/4 i w zasadzie wyszło coś czego można było się spodziewać, czyli odłożenie decyzji o wydawaniu pieniędzy na bliżej nieokreśloną przyszłość. Podpisanie Harrisa i Bamby na krótkich kontraktach jest czymś takim. Nie wiem jak z gwarancjami na kolejny sezon. Zakładam, że umowy nie są w pełni gwarantowane i jakieś tam możliwości sobie zostawili na przyszły rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ely3 napisał:

@spabloo

A po co Wam Bol Bol ? Centrów ci u WAs dostatek

Jedyne sensowne wytłumaczenie to, że  wingspan musimy mieć największy w lidze 😉. A na poważnie to może widzą w nim jakiś potencjał, mieli okazję zobaczyć jak pracuje i chcą dać mu jeszcze szansę. Nie wiem jak wysoka jest ta umowa i jak z gwarancjami na drugi rok. Umowa Harrisa podobno całkowicie niegwarantowana. Tutaj spodziewam się podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, LAF napisał:

Tak jak wspominałem będzie głównie grywał z dala od kosza. Jego gra bazowała na mid range oraz rozgrywaniu. Świetny fade away jumper. Wiadomo, że odpuszcza walkę na tablicach a jak coś zbierze to przypadkiem, ale nie tego od niego się oczekuje. Na jego obronę można machnąć ręką bo w sumie nie jest tragiczna, ale jakoś nie porywa. Ważne aby w ataku dawał jakość temu zespołowi. 

Liczę, że do zbiórek będzie go motywować możliwość zaliczania triple double 😀. Jeśli chodzi o oczekiwania to ja mam większe, a co. Mamy już Lukę-lite (Wagner), więc LeBron-lite by się przydał. Praca, praca i jeszcze raz praca. Jest w nim coś co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie jestem zbudowany jego postawą w obronie i w tych dwóch meczach przerósł moje oczekiwania. Co prawda nie były one wielkie dla tej strony parkietu, ale jest lepiej niż myślałem. Wiadomo, że nie bedzie to obrońca roku, ale za 2-3 lata zacznie ogarniać na tyle, żeby dawać pozytywny impakt. Niby nie jest jakiś przesadnie szybki na nogach, ale dosyć dobrze broni 1 na 1. W zasadzie jego bezpośredni przeciwnicy (Smith, Murray) grali jak obwodowi, więc też trzeba wziąć poprawkę, że bronił daleko od kosza, stad też tych zbiórek mu nie nawpadało, ale tutaj rzeczywiście potrzeba więcej zaangażowania i wyciągania nie tylko tego co wpadnie w ręce.

No i ten blok na koniec poezja. To pokazuje, że w zasadzie może dużo więcej niż nam się wydaje. 

Jeśli chodzi o atak to nadal jest to jeszcze nieefektywne podobnie jak w collegu, ale ma to coś czego nie da się nauczyć. Wizja, czytanie gry (tak wiem - okupione 8 stratami), wymuszanie fauli i te winning plays. Będzie dobrze, bo wygląda na rozsądnego człowieka, który chce być jak najlepszy. Dla mnie w zasadzie mógłby już nie grać w SL, bo pokazał co miał pokazać.

Sam mecz z Kings jak na Summer League wręcz kosmiczny. Emocje jak na G7 PO :). Brawo dla Murray'a, który też pokazał jak potrafi grać. Ostatnia trójka jak Reggie Miller. A akurat wczoraj sobie tą akcję przypomniałem, bo oglądałem film o jego rywalizacji z Knicks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Harris kolejna cięzka kontuzja... Magic podpisuje nowe umowy z zawodnikami licząc ,że tym razem już przestaną się łamać i chyba teraz płacą więcej tym co są w szpitalu niż tym co grają..  Obawiam się ,że kolejnej umowy Gary już nie otrzyma.. Tak samo Isaac czy Fultz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Braveheart22 napisał:

Szkoda Harrisa, bo Magic powoli dawali mu drugie życie.

Suggs musi się trochę ogarnąć, no i Houstan możliwe, że szybko dostanie swoją szansę. Cole to skillset 6th mana, który będzie szarpał z ławeczki. Hampton... ciężko to widzę na ten moment. 

Hmm, za rok celem Poole? 

dla magic ta kontuzja moze okazac sie 'szczesciem w nieszczesciu'. o play in nie maja kim grac, a brak harrisa z miejsca ustawi banchero w pozycji wiodacego gracza. brak harrisa = szybszy rozwoj paolo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kcp78 napisał:

dla magic ta kontuzja moze okazac sie 'szczesciem w nieszczesciu'. o play in nie maja kim grac, a brak harrisa z miejsca ustawi banchero w pozycji wiodacego gracza. brak harrisa = szybszy rozwoj paolo...

Harris gra na innej pozycji takze minut Banchero i tak by nie zabieral. Do tego Magic sami nie wiedza o co beda grac w przyszlym sezonie bo niewiadomą jest Fultz i Isaac. Zdrowi zmienią oblicze druzyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.