Skocz do zawartości

Atlanta Hawks 2022/23


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że Schlenk coś urodzi konkretnego w draft day i zbierze jakąś paczkę po kogoś lepsiejszego, a tu wpadł po prostu AJ Griffin i tyle.

Griffin z #16 mi się podoba, bo z tym pickiem to już nie jest high risk, a dalej zostaje potencjalnie high reward. Wiadomo, że najprawdopodobniej jego historia będzie wyglądała tak, że pokaże się z niezłej strony w trakcie pierwszych sezonów, a potem się połamie i będziemy go żałować, ale i tak warto spróbować, bo może jednak kontuzje zaczną go omijać, a wtedy może nawet wyrosnąć na legit drugą opcję obok Trae.

Taki mocno low effort post jak na założenie tematu, ale nie chce mi się pisać o rosterze Hawks, w momencie gdy niemal każdy w każdym momencie może polecieć w wymianie. 

Także Trae ma rację 

image.png.ae216c7587857ce15e7e664a9b232dc2.png

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D. Murray w HAWKS - zdecydowanie celują w "finały" .

Fanów Atl czeka ciekawy/dobry/długi sezon.

Wymiana kosztem młodych, ale to finalnie bardzo dobry ruch, bo wszyscy zostają, a pozbywaja sie tylko pickó i balastu! ! ! (liczyłem do końca na Knix, ale oni są zdecydowanie na innym etapie rozwoju i w zasadzie dobrze ze nie oddali nagromadzonych picków...... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę, Hawks potrzebowali drugiej opcji oraz obrońców na skrzydłach, a Murray wygląda na to, że zapewnia obie te rzeczy jednocześnie, wciąż jest młody i ma dobry kontrakt. Atlanta nie wysłała w drugą stronę nic poza pickami, bo Gallo i tak zostałby zwolniony. 

To raczej nie koniec trejdów, Collins dalej jest na wylocie i pewnie Huerter też. Bez picków ciężej będzie ich jakoś fajnie wymienić, ale coś się pewnie za nich znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ely3 napisał:

Jazz nie odda Goberta bez picków a tych Hawks już nie mają

Atlanta może jeszcze oddać swój przyszłoroczny pick. Collins + Capela + ten pick to całkiem mocna oferta za Goberta, tylko nie wiem na ile Hawks stać, żeby za 3 lata płacić past prime Gobertowi prawie 50 baniek. Oczywiście to się powinno zbiec z nową umową telewizyjną i sporym skokiem salary cap, także może i ma to sens. Dejountrae i Gobert to byłby mocny core, zdolny powalczyć o HCA na wschodzie, ale nie wiem czy wystarczyłoby to w PO. Na pewno z perspektywy Hawks warto się nad Gobertem zastanowić, ale mimo wszystko najpierw sprawdziłbym pozostałe opcje typu Ayton, Turner, może Bridges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karpik napisał:

Atlanta może jeszcze oddać swój przyszłoroczny pick. Collins + Capela + ten pick to całkiem mocna oferta za Goberta, tylko nie wiem na ile Hawks stać, żeby za 3 lata płacić past prime Gobertowi prawie 50 baniek. Oczywiście to się powinno zbiec z nową umową telewizyjną i sporym skokiem salary cap, także może i ma to sens. Dejountrae i Gobert to byłby mocny core, zdolny powalczyć o HCA na wschodzie, ale nie wiem czy wystarczyłoby to w PO. Na pewno z perspektywy Hawks warto się nad Gobertem zastanowić, ale mimo wszystko najpierw sprawdziłbym pozostałe opcje typu Ayton, Turner, może Bridges.

Gobert w Hawks miałby lepszych obronóćw na obwodzie. Z miejsca mieliby obronę nr 1 w lidze plus Murray. Trae dość dobrze współpracował z Capelą więc Gobert miałby więcej piłek w pomalowanym. Główna słabość Snydera to był fakt, że kiedy rywale wychodzili niskim składem to on nie ustawiał zagrywek by podawać do Goberta pod kosz choć ten byłk kryty przez przykładowego Brunsona. Tu jego główna bolączka mogłaby się zamienić w sukces ( wystarczy poparzeć jak rok temu Ayton masakrował Clippers grajacego niskim składem a jak fatalnie wykorzystywano Goberta , który nie dostawał w ogóle podań pod kosz a praktycznie każdy lob by się kończył punktami lub faulem rywali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno mi ten ruch pozytywnie ocenic. Murray zabiera miejsce na parkiecie, lubi mieć piłkę w dłoniach, a bez niej nie oferuje nic ciekawego. Trae ma mniej miejsca, mniej piłki, a jego gra offball nie należy do dobrych. Bez dwóch zdań obrona na obwodzie poprawi się znacząco, aczkolwiek z Youngiem na parkiecie nigdy nie będzie bardzo dobra. Trudno to w tym momencie oceniać. Oczywiście to nie koniec ruchów i może skończy się to interesująco, ale na razie wydaje mi się, że źle budują tę drużynę. Zobaczymy co przyniesie przyszłość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie dlaczego SAS nie zrobiło dealu z Boston. A właściwie dlaczego Boston nie zrobiło za wszelką cenę dealu z SAS. Moze picki spodziewane niższe były ale to nie będzie wieka różnica. A i zamiast Galinariego Boston mogło dać kogoś typu Brian Williams. Nie rozumie tego.

Edytowane przez marceli73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, karpik napisał:

Dzięki Ci Kevinie Huerterze za to G7, ale 1st rounder od Kings to zbyt kusząca rzecz, a zarabiając +15 mln już nie będziesz taki wspaniały jak onegdaj. 

Hawks zbierają braci Holidayów. Dziś zgarnęli dublet. Jeszcze jednego brakuje do kolekcji.

Ale na jaki pick liczysz bo on ma mocne zastrzeżenia 2024 top 14, 25 top 12, 26 top 10, a potem przechodzi na 2 picki drugorundowe, 

wiec pytanie na co liczysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Robaq napisał:

Ale na jaki pick liczysz bo on ma mocne zastrzeżenia 2024 top 14, 25 top 12, 26 top 10, a potem przechodzi na 2 picki drugorundowe, 

wiec pytanie na co liczysz?

To jest trade chip, Hawks to puszczą dalej, bo oni nie skończyli wymian. Mimo wszystko w 2025 czy 2026 jest szansa, że pick się zmaterializuje. 

Tak czy siak kontrakt Huertera ma raczej negatywną wartość, on jest po prostu przeciętnym graczem, a Hawks właśnie w jego miejsce sprowadzili borderline all-stara, więc Kevin wylądowałby na ławce, a głupio płacić dwóm rezerwowym swingmanom ponad 30 mln rocznie. Zostawili na razie tego lepszego (Bogie), a Holiday w miejsce Huertera na kilkanaście minut powinien być ok, w razie czego Griffin będzie też naciskał i próbował się przebić do rotacji. Na Harklessa nawet nie liczę, co najwyżej przejmie rolę zeszłorocznego TLC.

Teraz Hawks mogą złożyć paczkę z Collinsa, Capeli, Huntera i 3 x 1st (23, SAC i 29) plus swapy i nie zdziwię się jeśli celem jest KD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąsnie o to chodzi, zastanawia mnie ten Huerter, bo go nie kojarze, a z jakisch highlightów to tylko rzuca trójkami, czyli rozumiem, że tansza i młodsza wersją Hielda?

Czy sie zmaterializuje? no szanse jakies są, ale Kingsi muszą w takim razie awansowac do PO w najbliższych latach bo zastrzeżenie top 14 w 2024, determinuje obecnosc Sacto w PO. Mniemam, że 90 % tego forum uznaje ze się to nie ziści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Robaq napisał:

Włąsnie o to chodzi, zastanawia mnie ten Huerter, bo go nie kojarze, a z jakisch highlightów to tylko rzuca trójkami, czyli rozumiem, że tansza i młodsza wersją Hielda?

Jest na pewno lepszym obrońcą od Hielda i gorszym shooterem. Po prostu w niczym nie jest wybitny.

2 minuty temu, Robaq napisał:

Czy sie zmaterializuje? no szanse jakies są, ale Kingsi muszą w takim razie awansowac do PO w najbliższych latach bo zastrzeżenie top 14 w 2024, determinuje obecnosc Sacto w PO. Mniemam, że 90 % tego forum uznaje ze się to nie ziści

No ja piszę bardziej o 25 lub 26, w PO za 2 lata nie wierzę. Kings w ostatnich latach mieli picki #14, 12, 9 i 4. Także jest spora szansa, że pick top10 protected się zmaterializuje, ale i tak jestem przekonany, że Atlanta ruszy to gdzieś dalej i to bardzo szybko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Sebastian napisał:

Brzmi jak bust.. 

Nah. Bustem mógłby być nazwany jakby poleciał w top 10. Z #16 to po prostu danie szansy. Tak jak to było z Porterem do Denver tylko on miał jeszcze lepszą kartotekę lekarską 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.