Skocz do zawartości

Nuggets 2022/2023


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, ely3 napisał:

W sumie ciekawe czy Nuggets liczy ,że z 30 nr wybierze kogoś lepszego niżJaMychal ale w sumie to sobie tworzą na przyszły rok większa przestrzeń poniżej podatku od luksusu.

Ogólnie jednak zapłacili dużo - pytanie jakie są te drugorundowce

Dużym pytaniem też czy ten pick nie jest tylko na chwilę, bo ponoć Denver ma być dość agresywne latem, więc może potrzebowali assetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni przy 10 graczach już maja 10 mln podatku, a trzeba jeszcze zebrać roster. Greena szkoda, ale te ponad 8 mln daje im ochłonąć. Natomiast nie wiem co rozumiesz przez "agresywne lato" - bo przy takim "ujemnym" cap space i 2 graczach z maxami po kontuzjach to może być ciężko o jakiś gamechanger.

BTW. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Denver i draft. W nocy byłem dość mocno wkurwiony, bo oczekiwałem czegoś innego po prostu. Mamy 2x MVP ligi, który stracił dwa ostatnie runy w Playoffs przez kontuzje kolegów, a latem ma podpisać Super Maxa. Giannis w takim momencie kariery dostał od Bucks Jrue Holidaya i rok później świętował swój tytuł mistrzowski. Plotki o tym, że Denver będzie w drafcie agresywne rozbudzały oczekiwania, mówiło się o oddaniu Bartona oraz Monte Morrisa, a skonczyło się dobraniem trzech rookies i jedyna wymiana to zrzutka JaMychala do Oklahomy przed draftem. Wiadomo dużo czasu i offseason rusza dopiero, ale oczekiwania miałem inne, bardziej na już, bardziej na wygrywanie.

No ale to nie wina tych rookies, ze tak się to potoczyło i Booth pracę jako lider FO zaczął od wybierania w drafcie. Powiedziałbym, że to bezpieczny wybór, ale też nie do końca, bo pickował nietypowo względem mocków. Do Denver trafili Christian Braun (#21), Peyton Watson (#30) i Ismael Kamagate (#46), więc warto się im przyjrzeć, bo kto wie, może za parę lat któryś z tej trójki odegra istotną rolę w Nuggets.

Christian Braun - SG/SF z mistrzowskich Kansas, gdzie grał bardzo duże minuty. Po opisie i warunkach wydaje się gościem, który ma być odpowiednikiem Alexa Caruso w Nuggets. Biały, doświadczony i atletyczny zawodnik z przyzwoitą trójką i opinią o dobrym defensorze. W zasadzie patrząc na biedę Nuggets w obronie na obwodzie to mimo pewnej niechęci Malone'a do rookies Braun może w rookie season swoje minuty dostać, bo to profil bardzo potrzebny w Denver. Wybrany dość wysoko patrząc na to, że chyba w większości mocków był w drugiej rundzie, ale względem fitu dobry ruch. Oceny od C- do B jak przeglądałem artykuły, więc bez szału, ale to pewnie w dużej mierze kwestia tego, że poszedł wcześniej niż zapowiadano.

Peyton Watson - SF/PF z UCLA,, spora niewiadoma, bo gość mocno spadł w tym sezonie w notowaniach i też mockowano go na drugą rundę. Jeszcze rok temu na liście ESPN 100 był na dwunastym miejscu, ale no rok w koszykówce to dużo. Po statystykach z NCAA ciężko coś powiedzieć, bo minuty miał małe i to niskie próbki. W oczy rzuca się wingspan i atletyzm, kolejny defensor, no ogólnie takich ludzi w Denver potrzeba, znów wybór pod fit i to w tym wypadku sensowne, ale chyba po prostu wolałbym ten pick wymieniać po gościa gotowego na już niż zawodnika, który się w NCAA nie przebił i przy podejściu Malone do rookies to pewnie więcej w G-League pogra.

Ismael Kamagate - gość z Francji, na takim tankathonie był nawet w 1 rundzie mockowany do #30 w Denver. Center, który cóż za przypadek, słynie głównie z defensywy i wygląda na to, że nie ma rzutu, bo we Francji w ogóle nie rzucał, a z FT 65%. Dostał nagrodę obrońcy roku w lidze francuskiej w ostatnim sezonie, no ale to tylko druga runda, więc wielkiej uwagi do niego nie przywiązuje. Jeśli kiedyś dostanie szansę i coś z niego będzie to git, jak nie trudno.

Denver rozsądnie szukało poprawy obrony, ja wolałbym po prostu szukać jej w inny sposób niż przez dodawanie rookies, bo mając dwukrotnego MVP ligi powinieneś wygrywać teraz, a nie rozwijać koszykarskich gówniarzy, ale no cóż, może ich pokocham i się przydadzą. Wymiany też przecież można robić i o deadline cholernie dużo czasu. Braun przynajmniej zna się na koszu...

290100447_2353546808121076_6728109210686

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lucas napisał:

Wiadomo dużo czasu i offseason rusza dopiero, ale oczekiwania miałem inne, bardziej na już, bardziej na wygrywanie

Daj spokój, z takim SC i kontuzjami to c***a mogli zrobić, a to mogli zrobić lepiej (draft) spierdolili z chciwości oddając Tima. Także podsumujmy to tak jak jest - ruchy słabe i tyle. Na miejscu Jokera byłbym przynajmniej lekko wkurwiony i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dannygd napisał:

Daj spokój, z takim SC i kontuzjami to c***a mogli zrobić, a to mogli zrobić lepiej (draft) spierdolili z chciwości oddając Tima. Także podsumujmy to tak jak jest - ruchy słabe i tyle. Na miejscu Jokera byłbym przynajmniej lekko wkurwiony i tyle.

No ale przecież ja jestem wkurwiony i rozczarowany, myślałem że dość jasno to widac po tym poscie. Choć do Brauna się lekko przekonuje, ale no nie tak to miało wyglądać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że DEN to nie ten rynek, ale jakoś chętnie bym zobaczył jakiś blockbuster po KD...  Może MPJ + Barton + jakieś picki? Potem podpisać G.Harrisa za MLE, DMC za minimum, do tego Campazzo (lub jakiś vet na PF/C jak Ibaka) i rookasy i byłaby ekipa do walki o mistrza jak nic. S5 Murray, Harris, KD, Gordon, Jokic... tu wszystko gra, o ile Jamal będzie blisko swojego poziomu sprzed kontuzji. Do tego Campazzo, Monte, Hyland, Green, DMC i rookasy na ławce.

No dobra, pomarzyć zawsze można ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasowałoby tam. A jak jeszcze wracający Jamal my zaczął czarować rzuty i trafiać po obcieciach. Chyba nie ma tu kibiców którzy by chociaż raz w życiu nie chcieli zobaczyć Joka z pucharem jak poklepuje na pocieszenie jakiegoś wyskakanego atleta z konferencji wschodniej po meczach finałowych. Czy to z grymasem Joela czy z uśmieszkiem Roberta czy ze znudzona mina BaMa. Obojętne. 

Najlepiej każdego z osobna ;)  i niech mu mówią biały Duncan wtedy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chciałem pożegnać się z Willem Bartonem? Oczywiście, niesamowicie mnie irytował w ostatnich sezonach, nie wykorzystał też "szansy" jaką były kontuzje Murraya i Portera, żeby dać tej drużynie coś więcej, więc z samego odejścia Bartona jestem zadowolony. No ale c*** mnie strzela jak pomyślę o tym offseason Nuggets, gdy zaraz dwukrotny MVP ligi ma podpisać super maxa. Przypomnę, Giannis w takiej sytuacji dostał Jrue Holidaya i rok później świętował tytuł.

Tymczasem Nuggets:

a) Tim Connelly dostaje kapitalną finansową propozycję od Minnesoty i opuszcza Denver, rozumiem że tu mogli odpuścić i dać się przelicytować, ale w tak ważne offseason wchodzimy z nowym szefem Calvinem Boothem, duże ryzyko.
b) Nuggets robią trade, w którym schodzą z kasy JaMychala za #30 pick draftu, no da się to jakoś wytłumaczyć jeszcze, choć fanem tej wymiany nie byłem
c) Nuggets zapowiadają agresywne offseason i draft, pojawiają sie spekulacje nawet o Dejounte Murrayu, choć w nie ciężko uwierzyć, ale taki KCP wydawał się realistycznym celem. No ale Nuggets w drafcie dodają do MVP dwóch rookies, których wybierają znacznie wcześniej niż ci są mockowani. Brauna polubiłem, bo powinien pasować. Ten z #30 pewnie spędzi rok-dwa w G-League, średnio to wygląda jak na ruch na już.
d) Nuggets w końcu sięgają po KCP, który tu znakomicie pasuje, Nuggets oddają też Bartona, którego trzeba było się pozbyć. No ale jednocześnie za nic pozbywają się Monte Morrisa, który ma dwa lata fajnej umowy, teraz dźwignął sezon jako starter i był super gościem na boisku i w szatni. Ogromne ryzyko zostania bez PG patrząc na Murraya, który wróci po długiej kontuzji. Bones więcej minut i to fajne, ale bardzo nie lubię tej wartości jaką Denver dostało za Monte.
e) teraz zamiast tax-MLE jest full MLE do wydania latem, ale nie oszukujmy się, Denver Nuggets nie są miejscem docelowym topowych FAsów. Za tax-MLe marzył mi się Gary Payton II, tak kogoś pewnie wezmą, ale czy to ktoś o wartości Morrisa? Wątpie

KCP jako gracz i fit pasuje znakomicie, 3&D, doświadczony i to nawet w mistrzowskim zespole, gdzie dość ważną rolę odgrywał. No ale to spadająca umowa po prostu ligowego startera, Denver w dealu położyło dwóch starterów, w tym jednego na fajnym kontrakcie. Zdecydowanie wolałbym już Barton + #30 <-> KCP. Coś jeszcze się pewnie wydarzy, ale nie wiem czy w wymianach, kogoś dobiorą z FA, ale Denver nie robi wszystkiego, żeby zmaksymalizować szanse Nikoli na tytuł. Robili to idąc pod Aarona Gordona, ale od tego momentu kontuzje + kolejne ruchy organizacji są mocno średnie i nie napawają optymizmem. Nikola zasłużył na coś lepszego przez to, co oferuje na parkiecie. Nikola zasłużył na to, żeby zwiększać jego szanse na zdobycie tytułu, Nuggets tego nie robią.

Spójrzmy zresztą na Embiid - Jokic w kwestii opakowania ich, Jokić nigdy nie grał z all-starem w zespole, a Philly tych all-starów Joelowi dostarcza. Jak nie "gotowy" Simmons, to Butler, potem Harden, a w między czasie jeszcze Tobi Harris, który przychodził jako lider PO drużyny z LA.

The expectation is Ish Smith won’t be waived by #Nuggets, I’m told. With Morris out, Smith provides more depth at guard. - via Singer, wiec nawet nie bedzie tego full MLE. Jebać Kronkes, zabili Monte Morrisa za nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, karpik napisał:

Tyle to pewnie dostanie w Dubs, ale z perspektywy Nuggets nie wiem czy nie warto byłoby mu dać nawet full MLE. Perfect fit obok MVP.

Jesli Ish zostanie to nawet nie bedzie tego full MLE, a ponoc ma zostac i sobie rekord NBA pobije, brawo dla FO Denver, beda cytaty na ESPN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MarcusCamby napisał:

Monte Morris pożegnany bez żalu i w sumie za nic. Dziwny deal dla Nuggets, przy całej sympatii do KCP, to całościowo się osłabili. 

taka jest cena za spadającego Bartona, nikt nie chciał do tego dopłacać więc dopłacili Nuggets, szkoda Morrisa, top3 gracz Nuggets tamtego ta został zwykłym zapychaczem do dealu, mam nadzieję, że pozbędą się Isha, jego rolę może byle rookas przejąć, jest tu zbędny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, josephnba napisał:

Tak patrzę na sytuację Nuggets i średnio to wygląda w kontekście PO 

Miło się ogląda ten zespół, ale jeśli nie wzmocnią się transferami to druga runda będzie ich maxem 

Trochę inaczej, zdrowi Nuggets są z KCP lepsi niż byli wcześniej, ale problemem jest zdrowie i strata głębi. S5 w teorii może być najmocniejsze w erze Jokicia, ale czy zdrowie dopisze to inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.