Skocz do zawartości

Dallas Mavericks vs Golden State Wariiors - Wild Wild West Finals 2022


RonnieArtestics

Kto wejdzie do finału?  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wynik końcowy:

    • Warriors 4:0
      1
    • Warriors 4:1
      10
    • Warriors 4:2
      10
    • Warriors 4:3
      0
    • Mavs 0:4
      0
    • Mavs 1:4
      0
    • Mavs 2:4
      7
    • Mavs 3:4
      7


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Kucharius1 napisał:

Dla mnie jest lepszy w PO niż Harden kiedykolwiek

Nawet nie zaczynam dyskusji, bo czuć beton :)

W sumie to dla mnie Doncic nie był nawet najlepszym graczem Mavs na parkiecie wczoraj.

Muszę przyznać, że jestem wyjątkowo rozczarowany jak krótką ludzie mają pamięć. Ja staram się jakoś zrozumieć, że ludzie nie pamiętają tego co było 10 lat temu. Ale Harden rozkurwiał jeszcze 2-3 sezony temu i to przeciwko jednej z najlepszej drużyn w historii. W momencie, gdy całe forum plus środowiska ekspercie mówiły, że każde zwycięstwo Rockets będzie sukcesem, on był o krok przepchnięcia Rockets do finału i mistrzostwa i to w dużej mierze przegrał przez kontuzje swojego sidekicka ( sorry Krzysiu! ). Chłop robił co chciał, chociaż skupiona była na Nim cała defensywa i siedzieli na Nim czołowi defensorzy ligi.

A tu ktoś mówi, że Doncic pokazał więcej. Ten sam Doncic, który właśnie jest 0-3 przeciwko mocno past prime Warriors, gdy Harden ich brał na rogi, gdy wydawali się być po za zasięgiem całej ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało osób zwraca uwagę jak dużo punktów robią na Doncicu w tej serii. Luka kryje dużo czasu Wigginsa, który robi w ataku co chce, ale gubi się tez w help D mocno. Ja rozumiem, ze oddychałby rękawami i pewnie gameplan jest taki żeby odpoczywał w obronie no ale nie da się momentami aż patrzec jak on stoi w miejscu, lub jak spóźniony jest. Daleki jestem od pisania ze wynik serii to wina Doncica, gra fenomenalnie w ataku, no ale są jeszcze rzeczy które on musi poprawić w swojej grze w przyszłych latach. 
 

A Warriors w tej serii zweryfikowali brutalnie jego support, nie maja pomysłu jak zdobywać punkty z pod kosza, nie maja innego pomysłu jak robić coś innego niż  trójki co akcje, a niestety nie trafiają więc jest jak jest.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luka jest, szczególnie w tej serii, dziura w obronie. Dallas nie udaje się go ukryć, co zrobili po meczu nr dwa z Suns. Tu wielkie gratulacje dla trenera GSW, jak bardzo elastyczni są po obu stronach parkietu i znajdują co chcą i gdzie chcą. Luka musi się poprawić, nie wszystko można zrzucić na obciążenie w ataku, czy urazy łydki i barku. Dużo tu jest do przepracowania. 

Iloma systemami GSW bronią? Naprawdę ciężko to ogarnąć.

@MarcusCamby napiszę za siebie, co miałem na myśli.

Uważam że superstar wokół którego budujesz drużynę na misia, musi być genialny w ataku. Obrona to miły dodatek, ale też (jak pokazuje historia) nie konieczny. Curry nadal 1 vs 1 jest dziura. Drużyna jednak nauczyła się funkcjonować wokół niego, oraz wykorzystywać jego atuty (szybkość, dzięki której blokuje kierunki, możliwość help defence). Zakładam zatem że można dobrać personel by to zrobić (size Łuki, rozumienie gry). 

Więc w porównaniu do Hardena nie brałem pod uwagę defensywy.

Bardziej chodziło mi to jak te drużyny atakowały. Łatwiej mi dzisiejsze Mavs porównać do Rakiet niż Lebrona 2007. Im coś jest dalej, tym więcej romantyzowania na dany temat, a mniej pamięci.

Nie mam nic do Hardena. Uważam że można dyskutować czy nie ograbili go z kilku MVP regulara. Jednak w PO jego procenty jednak malały. 

Uważam że Luka nie zagrał jeszcze sezonu zasadniczego na podobnym poziomie, ale w PO robi podobne rzeczy, tylko skuteczniej. Pobieżnie:

2018 - 28.6 pkt 5.2 reb6.8 a2.2 0.6  41.0 % ef 29.9 3%

2019- 31.66pkt412%ef 35 3%

2020- 29.65pkt 47.8 ef%33.3 3%

https://www.statmuse.com/nba/ask/james-harden-playoff-stats-with-houston

Całość do wglądu.

Luka w PO jest nawet dużo lepszym strzelcem za 3. Zdobywa więcej punktów, lepiej zbiera, ma lepszą wizję gry.

Nie mam tu nic do Brodacza. Był rewelacyjny, ale Luka już teraz jest trochę lepszy niż on kiedykolwiek był w PO.

 

                                 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MarcusCamby napisał:

A tu ktoś mówi, że Doncic pokazał więcej. Ten sam Doncic, który właśnie jest 0-3 przeciwko mocno past prime Warriors, gdy Harden ich brał na rogi, gdy wydawali się być po za zasięgiem całej ligi.

Ci sami past prime Warriors są by far największym faworytem do mistrzostwa, czyli cala liga jest parę poziomów niżej, niż w ubiegłych latach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Nawet nie zaczynam dyskusji, bo czuć beton :)

W sumie to dla mnie Doncic nie był nawet najlepszym graczem Mavs na parkiecie wczoraj.

Muszę przyznać, że jestem wyjątkowo rozczarowany jak krótką ludzie mają pamięć. Ja staram się jakoś zrozumieć, że ludzie nie pamiętają tego co było 10 lat temu. Ale Harden rozkurwiał jeszcze 2-3 sezony temu i to przeciwko jednej z najlepszej drużyn w historii. W momencie, gdy całe forum plus środowiska ekspercie mówiły, że każde zwycięstwo Rockets będzie sukcesem, on był o krok przepchnięcia Rockets do finału i mistrzostwa i to w dużej mierze przegrał przez kontuzje swojego sidekicka ( sorry Krzysiu! ). Chłop robił co chciał, chociaż skupiona była na Nim cała defensywa i siedzieli na Nim czołowi defensorzy ligi.

A tu ktoś mówi, że Doncic pokazał więcej. Ten sam Doncic, który właśnie jest 0-3 przeciwko mocno past prime Warriors, gdy Harden ich brał na rogi, gdy wydawali się być po za zasięgiem całej ligi.

przecież Harden miał wtedy obok siebie dość legitnego HoFa i paru mega konkretnych rolsów a w GSW popsuł się Iggy

to dalej jego highlight kariery, ale w Twoim wydaniu to brzmi jak jakieś totalne 1v9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, licząc jedynie sezony z Houston w PO, to James Harden ma średnie 28,4p/5,7r/7,1a na 58%TS (42%FG/32%3P/87%FT) i dwa finały konferencji. Tym czasem Luka Doncić ma już jedno WCF na koncie, kapitalne boje z true contenderem (2x Clippers), średnie w PO na poziomie GOAT 32,8p/9,2r/7,9a na 59%TS (48%FG/38%3P/69%FT) i generalnie już teraz zjada Hardena tym jaki daje impact w ofensywie (statsy, eye test), a ma zaledwie 23 lata. Jasne, można se wybrać Hardena, ale to tak jakby wziąć np. Lillarda przed Curry'm. Just sayin' 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

Nie mówiąc o tym, że te 2-3 sezony temu to było w 2017 :)

2018-2019. Nawet sprawdzić się nie chce. 

3 godziny temu, Eliasz napisał:

Ci sami past prime Warriors są by far największym faworytem do mistrzostwa, czyli cala liga jest parę poziomów niżej, niż w ubiegłych latach? 

Ty serio porównujesz tamtych Warriors do obecnych? 

Tamci Warriors na kurs na mistrzostwo przed sezonem mieli @1.50. Obecni koło @16. To są dwa światy. Chyba sroga propaganda już wchodzi skoro ktoś Warriors 2017-2019 porównuje do obecnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ignazz napisał:

Powinno być 2:1 dla Doncica. Harden nie zbliżył się do poziomu Luki choć highlights ma lepsze. Dziwi mnie twoja opinia ale nasz prawo ;) 

Dużo słabsza ekipa Dallas 

Dużo lepszy lider. 

5-0   !!! Ale dla kogo ten wywiad, bo jak trzeba to i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MarcusCamby napisał:

2018-2019. Nawet sprawdzić się nie chce. 

Ty serio porównujesz tamtych Warriors do obecnych? 

Tamci Warriors na kurs na mistrzostwo przed sezonem mieli @1.50. Obecni koło @16. To są dwa światy. Chyba sroga propaganda już wchodzi skoro ktoś Warriors 2017-2019 porównuje do obecnych. 

w 2016 przed finałami jaki mieli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MarcusCamby napisał:

Tamci Warriors na kurs na mistrzostwo przed sezonem mieli @1.50. Obecni koło @16. To są dwa światy.

Generalnie zgadzam się z większością Twojej narracji w tym temacie, ale tutaj to akurat średnie porównanie, bo przed sezonem to Klay był 2 lata bez gry i nie było wiadomo czy i jak wróci, Jordan Poole i Wiggins też byli innymi graczami niż wiemy to teraz, więc generalnie nie ma chyba sensu takowe zestawienie;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tyrion napisał:

Generalnie zgadzam się z większością Twojej narracji w tym temacie, ale tutaj to akurat średnie porównanie, bo przed sezonem to Klay był 2 lata bez gry i nie było wiadomo czy i jak wróci, Jordan Poole i Wiggins też byli innymi graczami niż wiemy to teraz, więc generalnie nie ma chyba sensu takowe zestawienie;) 

I Klay po dwóch latach przerwy jest bardzo daleki impactem do swojego najlepszego okresu, podobnie zresztą jak Curry czy Draymond Green. Warriors przed sezonem byli teamem jakich wiele, dwa lata przerwy od PO i nikt już ich nie traktował jako "Monstars". Zresztą nawet w tych PO wyglądali mocno przeciętnie, a tu właściwie bez większych problemów klepią Mavs. Ktoś tu twierdzi, że było blisko 2-1. Ja nie wiem w którym momencie było to blisko, bo właściwie to wyszła im jedna połówka, gdzie trafiali za trzy na chorych procentach, a jak to się skończyło to tego nie utrzymali. Warriors z Nuggets i Grizzlies mieli trudniejszą przeprawę.

I oczywiście Doncic nie ma wielkiego supportu, ale też nie przesadzajmy, bo Dinwiddie miał kilka świetnych spotkań w to PO, Brunson podobnie. Kleber czy Bullock też zagrali kilka spotkań ponad skalę oczekiwań, więc prowadzenie narracji jakby wielki Doncic przepchnął tu jakiś skład węgla i papy do finału na swoich plecach to można między bajki włożyć.

Doncic zapewne osiągnie więcej niż Harden. James z różnych względów nie osiągnął sukcesu, chociaż był czas, że moim zdaniem stał na równi w tierze z LeBron, Curry czy zdrowy Kawhi.

Doncic będzie być może lepszy niż Harden. Nie mówię nie. Potencjał Słoweńca jest ogromny.

Doncic pokazał już teraz więcej niż kariera Hardena? No nie, tu jeszcze różnica jest spora na korzyść Hardena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Doncic zapewne osiągnie więcej niż Harden. James z różnych względów nie osiągnął sukcesu, 

Doncic będzie być może lepszy niż Harden. Nie mówię nie. Potencjał Słoweńca jest ogromny.

Dopoki Luka dalej bedzie  taka tlusta klucha to wg mnie nic nie osiagnie. Pewnie w przepychaniu innych pg jak Krzysiu w poprzedniej serii to sie przydaje i moze pchac te swoje tluste doospko pod kosz, ale dzieki temu jest jedna wielka dziura w obronie, a z drugiej strony hmm myslicie  ze gdyby luka dolozyl choc gram atletyzmu do swojej gry to nie bylby lepszym grajkiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.