Skocz do zawartości

[beGM Play-off '22 East 1st Round] #4 CAVALIERS (53-29) - #5 BUCKS (52-30)


ozzy110

Rekomendowane odpowiedzi

BUX

Jak zwykle spóźniony i na ostatnią chwilę, ale nie myślcie, że oddam te rundę bez walki. Generalnie nie będę ukrywać, że beGM nie jest moją mocną stroną i robię to głównie ze względu na to kilka osób, które też przypominają i cisną mnie na dodatkową aktywność :)

 

Wchodzi więc w pierwszą rundę z buta.

Na początek krótki opis rotacji i założeń:

Od początku zeszłego sezonu traktuję Bucks jako zespół Giannisa otoczonego zawodnikami od zadań specjalnych (3pt, def, rozciąganie przestrzeni dla Antka). Uważam, że balans zespołu jest zachowany, a występy większości moich zawodników w 1 rundzie PO RL NBA tylko to potwierdziły.

Jeszcze rzuciło mi się w oczy w jakimś poście więc trochę odnoście Wrighta bo widziałem, że pojawiły się głosy jakoby o nim zapomniałem - postaram się znaleźć cytat z T3 opisu gdzie zaznaczyłem jego większą rolę.

Może faktycznie nie wypisałem tego bardziej szczegółowo, ale ciężko zapomnieć o zawodniku który w trakcie sezonu i w PO jest od brudnej roboty. Na pewno jego minuty trochę w PO wzrastają - chociażby ze względu na matchup, inny rodzaj intensywności gry i też kwestia mniejszych minut Currego, który po kontuzji dopiero budował formę. 

Widziałem też komentarz że kto oprócz Giannisa będzie rzucał punkty. Ale z tego co widzę to mamy w drugiej rundzie PO 3 drużyny gdzie mamy one man army + rolesów. U mnie jako drugie opcje punktowe na pewno pojawia sie seth i buddy. Rolesi jak Bulloc i Kleber i Vincent też dorzucaja +/- 10 pts, także nie widzę tutaj jakiegoś problemu.  

 

Rotacja:

Vincent (33) / Wright (15) / Curry

Curry (30)/ Hield (18) / Wright

Bullock (32)/ Hield (11)/ Wright (5) /Elleby

Giannis (40)/ Bullock (8) / Nwora / (James Johnson)*

Kleber (33) / McGee (15)

Matchupy: Kleber - Poetl, Giannis - Porzi , Bullock - DeRozan, Seth - Smart, Vincent - Haliburton

*sytuację JJ przypomnę raz jeszcze - rozgrywał całkiem dobry sezon zwłaszcza w defensywie, decyzja RL Nets mnie zaskoczyła, u mnie na pewno by grał i nie został zwolniony tym bardziej znając jego walory w defensywie - zostawiam do oceny indywidualnej, ale imo te kilka minut przy jakimś foul trouble etc na pewno dałby rade.

Żeby była jasność, moje stanowisko odnośnie szerokiej rotacji chyba znacie. To jest PO, tutaj gram 7 zawodnikami ciężkie minuty: Giannis i Bulock po 40, Kleber, Seth, Vincent po ok 33-35. Ok 30 dla Buddiego, 15-20 dla Wrighta jako def specjalista. Reszta zawodników na wypadek foull trouble itp. Jak patrzę na PO teamy to ta rotacja jest na maksa zawężona więc nie ma sensu tracić przewagi grając jakieś istotne minuty Nworą czy Elleby'm.  

 

Krótkie staty z 1st round:

Giannis:  29 pkt / 13 reb / 6 as / 1,4 blk / 57% FG (absolutny God Mode w PO)

Vincent: 8,4 pkt / 2,4 reb / 4,2 as / 1,2 stl / 38% FG / 1,8 3pt na 36%

Curry: 14,5 pkt / 3.0 as / 56% FG / 3.0 3pt na 52%

Bullock: 10,7 pkt / 6 reb / 45% FG / 2,8 3pt na 40%

Kleber: 10,3 pkt / 5 reb / 54% FG / 2,7 3pt na 52%

 

Całe S5 grało w 1st round RL PO - przypadek? ;) Cała 4 zadaniowych strzelców robi średnio 45% na 3pt, min 10 trafionych w ciągu meczu. Każdego dnia może wystrzelić ktoś inny mając na to odpowiednie papiery - Kleber, Curry, Bullock. Giannis mając tak dobrych strzelców wokół będzie orbitował nad obręczą co trzecią akcje, zwłaszcza że Cavs nie mają za bardzo obrońcy na niego.

Wspomniany Derozan w PO robił 20 PPG - nie dlatego że miał Middletona przeciwko sobie (bo akurat był kontuzjowany od game2), nie grał tez większości czasu przeciw Holidayowi który trzymał głównie Lavine. Derozan po prostu miał średnią formę na PO i nie da się tego bardziej obronić (choć szacunek za całość sezonu - kibicowałem). Niestety, PO to zawsze był czas który weryfikował tego gracza. 

 

Wróćmy do zadaniowców z drugiego unitu - najpierw ci co weszli do PO:

Wright: 8,2 pkt / 5 reb / 3 as / 1 blk + stl / 52% FG / 1,0 3pt na 38% - def spec na zmęczenie Derozana,

Nwora: mało minut niestety w PO, wchodzi jako backup Giannisa w krytycznych sytuacjach kiedy potrzebne są pts (Jak potrzeby defense wchodzi JJ)

McGee: 8,3 pkt / 4 reb / 80% FG

 

Ci co nie weszli - nie wiem jak liczyć dokładnie więc wziąłem próbkę za ostatni miesiąc RL jako pewien element wejścia z daną formą do PO

Hield: 17,1 pkt / 4,6 reb / 4,4 as / 44% FG / 3,1 3pt na 38%

Elleby: 6,8 pkt / 5,5 reb / 2,3 as / 40% FG / 1,0 3pt na 35%

 

Założenia taktyczne:

Tak jak już zacząłem opisywać wcześniej. Głównym założeniem od samego początku budowy tego zespołu było zmaksymalizowanie małych rzeczy, które ułatwiają Giannisowi swoją grę. Uważam, że strzelcy wokół są naprawdę odpowiedni i każdy z nich może mieć ten dzień w którym rzuci dużo punktów zza linii. Giannis będzie wiodącym rozprowadzaczem piłki wraz z Vincentem, a z drugiego unitu ciężko nie oddać jej Hieldowi, który w tym sezonie pokazał się z niezłej strony jako asystent.

Cavs chcą wyciągać Porzingiem na obwód - ale na to wystarczy prosty swith z Kleberem który jest plusowym obrońcą i dobrze stoi na nogach co spokojnie da możliwość Giannisowi wejść trochę głębiej i pomagać z pomocy.

Może moi Bucks nie są elitarni w obronie - zgodzę się z tym stwierdzeniem - ale nie są też słabi. Z pierwszej piątki tylko Curry mocniej kuleje w obronie, choć w tym przypadku mogę rzucić więcej minut dla Wrighta, aby trochę więcej męczyć Derozana i spowolnić jego rzuty. Mój defensywny unit to Gabe - Wright - Bullock - Giannis - Kleber. 

Rozumiem podejście do statystyk CVBE - po prostu jego skład ma jeszcze mało doświadczenia w PO, więc stara się pokazać co grali na koniec sezonu - tak jak i u mnie w/w dwójka Hield - Elleby. Jednakże pamiętać trzeba że playofffs rządzą się trochę innymi prawami - chociażby przykład Derozana który jednak zagrał przeciętną serię z Bulls (tylko jeden dobry mecz), także tutaj zawsze trzeba mieć na uwadze że PO weryfikują wielu graczy, kiedy intensywność i presja są kompletnie inne.   

Ale, ale - nie chcę tu uderzać głównie w mankamenty przeciwnika. Patrząc na wyniki i poziom skuteczności %FG oraz %3ptFG nie uważam, że Cavs są stanie zatrzymać ruch piłki wokół Giannisa, co będzie kończyć się prostą karą - albo czysta trójka (lub ze spóźnionym obrońcą) albo wjazd Giannisa. Jeśli cavs będą próbować zatrzymać Giannisa podwojeniami - akurat jest elitarnym podającym więc to nie będzie większy problem, z włączeniem piłki w ruch. Porzingis, Poelt czy Love nie są aż tak mobilni, żeby biegać w defensywie za wszystkimi shooterami.

Ja mogę pozwolić sobie na def 1x1 vs Derozan i ewentualną pomoc, natomiast z obronie mogę jechać na niego Giannisem i wymuszać faule, albo zachęcać do switcha czy podwojeń - młyn na moją taktykę.

Chętnie podyskutuję więcej jeśli czas pozwoli, natomiast dla mnie seria to 4-2 Bucks ;)

Bucks imo to biorą ponieważ :

  • mają Greka w god mode którego nie jest w stanie zatrzymać w realu najlepsza defensywa ostatnich kilku lat (BOS), a takowej nasze Cavs nie mają
  • cavs nie mają na tegoż Greka żadnej odpowiedzi więc może atakować / bronić / rozgrywać bezkarnie
  • 4 strzelców na poziomie 40% + na dużym wolumenie
  • dobrą team defense, indywidualnych obrońców na Derozana  
  • rolesów gdzie mamy pewność że stawiają się w PO na odpowiednim na tym etapie rozgrywek poziomie

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@cvbe

Wybacz że musiałeś tyle czekać na opis. To jakaś karma że rok temu walczyłem @Tecua tym pojedynkuje się z Tobą :) Powodzenia stary! 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit: jeszcze ten cytat z T:3

W dniu 16.04.2022 o 14:38, evitacre napisał:

Drugi minus - utrata minut Gabe Vincenta w RL Miami - szkoda, bo grał naprawdę dobry sezon. Jeśli uznacie że u mnie tez nie gra, to jego minuty proporcjonalnie przejmują Curry, Hield i Wright

Edytowane przez evitacre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Giannis ma tutaj prze-elitarny spacing, dodatkowo w I rundzie wszystkim akurat wpadało, ma obok giannisa paru nie głupich obrońców ( Kleber, Bullock, może McGee z ławki coś dobrego dać). W obronie w oczy może gryźć ten curry razem z hieldem czy vincentem na boisku. To jest bardzo słaby defensywnie duet guardow jednak. Haliburton może ich pokarać w tej serii. Ale tak to czego chcieć więcej giannisowi? Na niedoświadczonych  haliburtona, czy barretta i na Derozana to mogłoby akurat starczyć… 

 

cvbe ma pecha ze derozan akurat się z giannisem spotkał w PO, bo tutaj ewidentnie nie dawał sobie z nim rady a gdyby się nie spotkali może jakoś inaczej narracja by mi się układała. 
 

cvbe wiadomo - szerszy, zgrany dobrze i wyrównany zespół, ale to evi ma killera. Ciężko mi wytypować zwycięzcę jak narazie. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, RonnieArtestics napisał:

W sumie Giannis ma tutaj prze-elitarny spacing, dodatkowo w I rundzie wszystkim akurat wpadało, ma obok giannisa paru nie głupich obrońców ( Kleber, Bullock, może McGee z ławki coś dobrego dać). W obronie w oczy może gryźć ten curry razem z hieldem czy vincentem na boisku. To jest bardzo słaby defensywnie duet guardow jednak. Haliburton może ich pokarać w tej serii. Ale tak to czego chcieć więcej giannisowi? Na niedoświadczonych  haliburtona, czy barretta i na Derozana to mogłoby akurat starczyć… 

 

cvbe ma pecha ze derozan akurat się z giannisem spotkał w PO, bo tutaj ewidentnie nie dawał sobie z nim rady a gdyby się nie spotkali może jakoś inaczej narracja by mi się układała. 
 

cvbe wiadomo - szerszy, zgrany dobrze i wyrównany zespół, ale to evi ma killera. Ciężko mi wytypować zwycięzcę jak narazie. 

Seth i Buddy ok, ale vince ? 
https://amp.miamiherald.com/sports/nba/miami-heat/article260578372.html

jest powód dlaczego nie gra kompletnie Dyncan a gra Vince nawet jak Lowry był na boisku

”Mogłoby wystarczyć ….” … 🙂 Lubie wiec nic nie napisze! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom pisząc duet - miałem na mysli tamtych dwóch i będą pewnie czasem razem na boisku, bo inaczej tego nie podzielisz jak nie grasz Gabe przez 48min. a sam np duet Vincent + Curry tez raczej słabo, bo obaj są mali, w tym jeden daje się łatwo mijać, więc sam Gabe jest spoko, ale nie jest na tyle dobry żeby ratować tu wszystko w tej sytuacji gdy biega razem z Sethem. 
 

Buddy Hield za to jak mu sie chce to umie nie dawać sie mijać 1vs1. Problem z nim jest raczej w team-D, dla mnie to topka w lidze jesli chodzi o glupie rotacje i decyzje w obronie. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RonnieArtestics napisał:

Nom pisząc duet - miałem na mysli tamtych dwóch i będą pewnie czasem razem na boisku, bo inaczej tego nie podzielisz jak nie grasz Gabe przez 48min. a sam np duet Vincent + Curry tez raczej słabo, bo obaj są mali, w tym jeden daje się łatwo mijać, więc sam Gabe jest spoko, ale nie jest na tyle dobry żeby ratować tu wszystko w tej sytuacji gdy biega razem z Sethem. 
 

Buddy Hield za to jak mu sie chce to umie nie dawać sie mijać 1vs1. Problem z nim jest raczej w team-D, dla mnie to topka w lidze jesli chodzi o glupie rotacje i decyzje w obronie. 
 

 

A no to teraz skumałem, zrozumiałem ze masz ich wszystkich w tym samym worze. 

Jestem tego świadomy dlatego napisałem ze Delon grywa po 15-20 minut, wszystkiego w ten sposób nie załatam.

i weź pls wyedytuj ten fragment gdzie piszesz ze mogłoby starczyć to kole w oczy ;)

Masz dwóch  rookich w PO którzy grają w zespołach <50% + all time PO choker  vs God Modę Giannis  + elitarny 3pts shooting + przynajmniej dobry defence (tylko seth/Buddy średnio/kiepsko) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@january Smart, Porzignis, Poeltl to moim zdaniem więcej niż solidny zestaw do obrony Giannisa. Grek miałby tu niewiele łatwiejsze zadanie niż przeciwko Celtics.

Moim zdaniem Bucks mimo strzelców, gdzie w dodatku każdy w PO pokazał bardzo dobrą formę podobnie jak w RL NBA brakuje secondary ball handlera, który sam będzie potrafił wykreować sobie rzut i zdobyć punkty. Pod nieobecność Gordona Haywarda najlepszym do tego graczem jest Delon Wright czyli taka sobie opcja na poważnym poziomie.

Nie będę się zabijał o ten głos, bo seria jest cholernie wyrównana, ale sama narracja do mnie nie trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcusCamby napisał:

@january Smart, Porzignis, Poeltl to moim zdaniem więcej niż solidny zestaw do obrony Giannisa. Grek miałby tu niewiele łatwiejsze zadanie niż przeciwko Celtics.

 

Celtics od stycznia 22 grają jakaś legendarna obronę w skali ostatnich 25 lat, no bez takich porównań :) 

Dwa to  porzingis w tym sezonie był słaby w obronie + jak wyobrażasz sobie fizycznie Giannis vs Porzingis ? Seria Bucks / Boston to chyba najbardziej fizyczny basket ostatnich lat, jak wjeżdża w Ciebie Giannis to tak jakbyś masował się z autobusem. Gdzie tu Porzingis AD 2022 ? 
 

Poetl nie biega za Kleberem ? 
 

DDR - Bullock + Giannis z pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.