Skocz do zawartości

[FBX] FBX#3 - Sezon 2022/23


t_omko

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, buła napisał:

Gratulacje dla podium, szczególnie @evitacre

Dzięki za szalone trejdy w trakcie sezonu.

Nie wiem dlaczego jeszcze nie wyrzuciliśmy ronniego z ligi za takie nierówne wymiany i psucie gry.

Czekam na draft ranking, buziaczki

Nie no, Ciebie będę wyrzucał z ligi przez kolejnych 10 lat czy ile tam będziemy grali w te grę wiec Ronniego w to nie mieszajmy ; ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, buła napisał:

Gratulacje dla podium, szczególnie @evitacre

Dzięki za szalone trejdy w trakcie sezonu.

Nie wiem dlaczego jeszcze nie wyrzuciliśmy ronniego z ligi za takie nierówne wymiany i psucie gry.

Czekam na draft ranking, buziaczki

Very funny ale to w twojej sprawie ludzie domagają się jakichś głosowań za wyrzuceniem podczas offseason, a nie w mojej. 
 

Stawałem w twojej obronie  ale już więcej nie będę jak masz tak smieszkować ;] 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, uwzględnijcie proszę w przeddraftowych planach możliwość pozyskania ode mnie ludzi z potencjałem:

Chicago Bulls - barcalover
Nr Imie Nazwisko Wiek Cena
1 Kevin Durant 34 72,80
2 James Harden 33 69,20
3 Myles Turner 26 46,00
4 Keldon Johnson 23 42,05
5 Michael Porter Jr. 24 39,65
6 Buddy Hield 29 37,90
7 Jarred Vanderbilt 23 36,20
8 Herbert Jones 24 33,10
9 Jalen Williams 21 20,00
10 Trey Murphy III 22 15,40
11 Larry Nance 29 29,35
12 Zach Collins 25 15,00
13 Walker Kessler 21 15,00
Picki: Brak 2023 Chicago Bulls 2024  
Średnia wieku: 25,69

Dostępni wszyscy, zarówno gwiazdy: KD i Harden,
jak i młodzi ze sporym potencjałem: Walker Kessler, Jalen Williams, Trey Murphy, Zach Collins, Herb Jones
oraz również zadaniowcy/soldiniaki: Keldon, Turner, MPJ, Hield, Vando i Larry Nance.

Jak zwykle chętnie przyjmę picki lub graczy starszych, którzy mają potencjał, by pomóć mi znowu walczyć o podium.

 

 

Hierarchia wartości wg mnie na obecną chwilę:

  1. Tier: KD, Harden, Jalen Williams i Walker Kessler
  2. Tier: Turner, Keldon, MPJ, Trey Murphy i Herb
  3. Tier: Hield, Collins, Vanderbilt
  4. Tier: Nance
Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciekawy sezon i gratuluję aktywnym, szczególnie tym którym udało się stanąć na podium.

W moim teamie nie wszystko w tym sezonie zaskoczyło, mam nadzieję, że w przyszłym będzie dużo lepiej..... ale najgorsze jest to, że patrząc na skład eviego, piotrka oraz mając świadomość ograniczeń aktualnej formuły to by wygrać ligę muszę pozbyć się sporej ilości talentu by mieć miejsce na rotacyjny szrot a przecież długo buduje sobie drużynę, część z nich to już praktycznie rodzina:)     


Aaaaaaaa, jeżeli ktoś już wie, że nie znajdzie czasu na grę w przyszłym sezonie niech pisze na forum.  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2022 o 11:18, barcalover napisał:

Szklana kula 2022/23

Pozwoliłem sobie tym razem na szybko krótko przeanalizować sytuację w naszej lidze i przedstawię Wam, jak wg mnie wyglądają szanse poszczególnych ekip na walkę w tym sezonie. Jeśli ktoś z Was będzie miał inną opinię odnośnie którejś z ekip, to śmiało włączcie się do dyskusji i zmieszajcie moje zgadywanki z błotem.

Zacznę, tak jak wiLQ w fbx1, od najsłabszych ekip w obecnym momencie.

Walka o Victora Wembanyamę

  • Bobcats - niewielu pewniaków do produkcji ponad 50FP, kilku zawodników bez mocnej roli w zespole, upside również tylko u nielicznych. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem dla marca jest kontynuacja przebudowy przez draft.
  • Hawks - bardzo podobna sytuacja do tej Bobcats - brak gwiazd, więc trzeba kontynuować przebudowę i liczyć na kilka trafień na FA oraz w drafcie.
  • Pelicans - tutaj teoretycznie sytuacja jest lepsza, ale Lonzo niestety już się połamał, a Kawhi raczej nie będzie mocno eksploatowany przez Clippers. Brakuje głębi składu, stąd póki co logicznym wydaje się kierunek tank.

Doły tabeli przy założeniu braku większych zmian

  • Blazers - Vic ma Aytona, Murraya i kilku średniaków, ale to nie wystarczy na walkę o top10. Jest kilku graczy, którzy mogą odpalić, ale wydaje się, że nawet to nie wystarczy w tym roku.
  • Pacers - Ronnie już ogłosił, że będzie chciał w tym sezonie prawdopodobnie przytankować i patrząc na jego sytuację kadrową, trzeba przyznać, że to raczej dobry pomysł. Podatny na urazy core wysokich - Vuc, Randle, Nurkic - zabezpieczony LeVertem i Sethem Currym nie wróży dobrze. Trzeba powalczyć o gwiazdę w drafcie.
  • Bucks - Bago nie należy chyba do najaktywniejszych gracz, więc mimo kilku naprawdę ciekawych młodych graczy - Wagner, Sexton, Washington, Jaylen Brown - obawiam się, że nie wystarczy tutaj regularności i jakości, by bić się o wysokie miejsce.
  • 76ers - Durant i VanVleet to dobry start, ale oprócz tego skład wymaga poszerzenia na FA i to od tego oraz od zdrowia Roberta Williamsa i KD, zależeć będzie ten sezon Tochecka. Na teraz niestety mam Sixers nisko.
  • Lakers - nowy GM, więc ciężko ocenić potencjał przebudowy, ale Jokic jest tutaj mocno osamotniony i ciężko będzie zbudować solidną ekipę w tym roku, mając w składzie starych cp3, westbrooka i średnich rolesów.

Środek stawki + potencjał na coś więcej

  • Wolves - sprawdzona marka eviego + Luka + Morant + trochę utalentowanej młodzieży. Daję eviemu szanse na skok w górę, ale wg mnie znowu nie powalczy o najwyższe cele w tym roku.
  • Heat - obi ma mieszankę doświadczenia (curry, ddr, butler) z młodością (siakam, poole) i debilizmem (wood). Taka idealna drużyna na 10 miejsce, chyba że będzie bardzo zależało na walce o wyższą lokatę.
  • Kings - Zion, Simmons, Banchero - jest ogromny potencjał na skok w górę, ale nawet zakładając best case scenario, nie sądzę, by piotreksuper dał radę wskoczyć do top5-6. Nie można natomiast odmówić pochwał za ciekawą przebudowę i zebranie 5-6 graczy, którzy mają bardzo świetlaną przyszłość w NBA. Ten skład powinien być dobry przez kilka lat.
  • Celtics - Alonzo bardzo schludnie się przebudowuje i Mobley to już poważny fundament, na którym można będzie dobrze grać przez wiele lat. W tym roku jednak wydaje się, że skład nadal nie jest wystarczająco szeroki, by nawiązać walkę z najlepszymi. Zobaczymy.
  • Knicks - kuba to nowy GM i nie jestem w stanie określić jego potencjału, ale skład na ten moment jest obiecujący, jednak z pewnością wymaga pracy, by rotacja była pewniejsza i by produkcję zapewnili też gracze z miejsc 7-10 w składzie. Na teraz nie wróżę walki o mistrzostwo, ani o podium.

Walka o najwyższe cele

  • Magic - Tecu w rozkroku ;) Szkoda, że nie udało się wyrwać mistrzostwa w poprzednim sezonie, ale skład nadal jest bardzo obiecujący na tle pozostałych ekip, więc tutaj trzeba będzie zdecydować, czy Orlando chce walczyć, czy starać się o pick i ponowną walkę za rok.
  • Thunder - Embiid, Davis, LaVine + solidni rolesi. Jeśli wszystko kliknie, jest tutaj szansa na walkę o mistrzostwo. Sylvinho to stary wyjadacz i na pewno skorzysta z ewentualnej szansy na walkę o mistrza. Upside mimo wszystko ograniczony, więc potrzebna będzie aktywność na FA.
  • Grizzlies - wymarzony trzon do tego formatu - Trae, Tatum, Gobert i Allen. Uzupełnienia również solidne - tutaj już naprawdę niewiele potrzeba, by bić się o mistrza.

Faworyci do mistrzostwa

  • Suns - Tryczek będzie walczył o B2B. Nie zaczęło się najlepiej, bo SGA doznał urazu, a Mitchell i Garland wylądowali w jednej drużynie, co potencjalnie może nieco obniżyć ich produkcję. Mimo wszystko Suns są jednym z faworytów do mistrzostwa, bo oprócz solidnej rotacji, mają też młodość z potencjałem na kolejny skok w górę pod kątem produkcji. Świetny okres w tej lidze Tryczka.
  • Spurs - blaugrana zebrał pakę na lata. Mega trzon i równa rotacja. Znów będzie faworytem do podium.
  • Rockets - no i się przebudował. Komisz zebrał 8 bardzo perspektywicznych graczy i ten sezon jest potencjalnie najlepszym, by wykorzystać zielone strzałki tej ekipy. Mocny faworyt.
  • Bulls - robiłem co mogłem w offseasonie, żeby jeszcze raz powalczyć o mistrzostwo, po rozczarowaniu przed rokiem, gdy na własne życzenie przegrałem 3. miejsce przez niedograne mecze. W tym roku mam chyba lepszy skład, ale rywale też się wzmocnili, więc zobaczymy, czy uda się nawiązać walkę o mistrzostwo. Liczę na to, ale mam też najstarszy trzon z czołówki, więc może być różnie.

 

Dajcie znać, co Wy myślicie :) 

Chyba nikt oprócz mnie nie wróżył, więc sam się na szybkości rozliczę.

Z plusów dobrze przewidziałem walkę o mistrzostwo Bulls i Spurs. Rockets byli mocni, ale nie aż tak, natomiast Magic, a przede wszystkim Wolves zaskoczyli na ogromny plus i skończyli na podium. W drugą stronę polecieli Suns, a rozczarowali nieco Grizzlies i Thunder. Resztę chyba dość dobrze przewidziałem. Za rok trzeba jednak większą wagę przy wróżeniu przywiązywać do aktywności i strategii GMa, a nie bazować tylko na nazwiskach.

 

1 godzinę temu, t_omko napisał:

Dzięki za ciekawy sezon i gratuluję aktywnym, szczególnie tym którym udało się stanąć na podium.

W moim teamie nie wszystko w tym sezonie zaskoczyło, mam nadzieję, że w przyszłym będzie dużo lepiej..... ale najgorsze jest to, że patrząc na skład eviego, piotrka oraz mając świadomość ograniczeń aktualnej formuły to by wygrać ligę muszę pozbyć się sporej ilości talentu by mieć miejsce na rotacyjny szrot a przecież długo buduje sobie drużynę, część z nich to już praktycznie rodzina:)     


Aaaaaaaa, jeżeli ktoś już wie, że nie znajdzie czasu na grę w przyszłym sezonie niech pisze na forum.  
 

piotrek ma dobry skład? Na oko to raczej nie będzie faworytem do podium za rok.

Formuła faktycznie zdecydowanie pomaga aktywnym GMom, którzy są w stanie rotować połową składu przez cały sezon. Temat poruszony przez wiLQa jest aktualny i warty przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Roger zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.