Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

jako że pierwotny temat został zdominowany przez ekspertów od wojskowości i wydarzenia z reszty świata giną w natłoku tych wiadomości, to otwieram nowy wątek.

na początek luźny news, bo Musk kupił twittera (ciekawe jednak czy coś się zmieni w polityce cenzorskiej) i teraz sobie śmieszkuje:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F3, czyli to, co w tamtym roku na granicy czeskiej. Kiedyś bardzo rzadkie w Polsce, w tym roku było kilkanaście w Styczniu (oczywiście nie F3) i masa w trakcie lata. Najsilniejsze udokumentowane w Polsce F4 miało miejsce w Lublinie. Zmienia nam się klimat, to bezdyskusyjne. Płaskie dachy wrócą do nas szybciej, niż później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demokraci krocza ku niewyobrazalnj klesce w mid-terms - wracaja do starych dobrych praktyk - "wincyj Trumpa" i klasyk, all-timerski temat aborcji. jak sie chce komus poczytac o Roe vs Wade (polecam poczytac obie strony, chociaz pewnie internet zagarniety przez lewicowych).

WaPo widze ze zaplacilo za jakis quasi reklamowy stint na reddicie pod tytulem ponizej:

What would happen if Roe v. Wade were overturned

az chce sie skomentowac: "w koncu zaczalbym nosic kondomy w XXI w?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2022 o 15:55, lorak napisał:

jako że pierwotny temat został zdominowany przez ekspertów od wojskowości i wydarzenia z reszty świata giną w natłoku tych wiadomości, to otwieram nowy wątek.

na początek luźny news, bo Musk kupił twittera (ciekawe jednak czy coś się zmieni w polityce cenzorskiej) i teraz sobie śmieszkuje:

 

Eksperty od wojskowosci to najlepsze eksperty, zaraz po tych nbjejowych😋

 

W dniu 15.05.2022 o 17:55, Kołczu33 napisał:

Kolejny zamach alt-rightowca a tu taka cisza?

Fajni są ci czarni aktywisci, ten łysy co to krzyczy cały czas o "bialych ciemiezycielach", a dalej 9 na 10 czarnych ginie z rąk czarnych, to ich jakoś nie smuci, nie przeraża itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ten Erdogan odwala? Nie dość ,że blokuje cały czas wsparcie wschodniej flanki. Teraz zgłosił jako jedyny veto w sprawie Szwecji i Finlandii to jeszcze uprawia propagandę gorsża niż Rosjanie. W telewizji tureckiej pokazali zdobyty na Kurdach sprzęt który opisali jako Szwedzki a nawet taki laik jak ja widzi ,że to jest rosyjska produkcja...

Ja wiem ,że on ma chorą obsesję wewnetrznego wroga. I walki z Kurdami nawet w Syrii i wymyślił sobie ,że YPG to jest PPK ale on zaraz utraci wszystko co zyskał przez ostatnie 2 miesiace.

A inflacja w Turcji już przekracza 70%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest sporo szemranych rosyjskich inwestycji i moim zdaniem chodzi na krótkiej smyczy. Pewne kurorty są mega przeinwestowane czego nie widziałem na takim poziomie w Dubai czy USA gdzie tylko słyszysz język rosyjski w hotelach sklepach czy knajpach. Niby przypadek i kwestia odległości do cieplej płazy ale myśle ze te ****** hotele to lewa kasa Rosji i klasa średnia „ma prikaz” tam wydawać pieniądze. Tam serio jest Bizancjum imho 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2022 o 22:46, ely3 napisał:

Co ten Erdogan odwala? Nie dość ,że blokuje cały czas wsparcie wschodniej flanki. Teraz zgłosił jako jedyny veto w sprawie Szwecji i Finlandii to jeszcze uprawia propagandę gorsża niż Rosjanie. W telewizji tureckiej pokazali zdobyty na Kurdach sprzęt który opisali jako Szwedzki a nawet taki laik jak ja widzi ,że to jest rosyjska produkcja...

Ja wiem ,że on ma chorą obsesję wewnetrznego wroga. I walki z Kurdami nawet w Syrii i wymyślił sobie ,że YPG to jest PPK ale on zaraz utraci wszystko co zyskał przez ostatnie 2 miesiace.

A inflacja w Turcji już przekracza 70%

Erdogan  walczy o swoje. Ustąpi ale wszyscy mu za to zapłacą. Warto się uczyć bo nasz pinokio tego nie umie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pepis21 napisał:

Nie dziwota jego ojciec też przecież zginął zastrzelony kiedy był poza swoim biurem na amerykańskim uniwersytecie w Bejrucie gdzie był rektorem, więc takie strzelaniny w szkołach mają dla niego wymiar osobisty.

bejrut -> zagraniczna placowka amerykanskiej szkoly -> rektor | gdzie tu wspolny mianownik? "strzelanina" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.