Skocz do zawartości

Western Conference Round 1: (2) Memphis Grizzlies - Minnesota Timberwolves (7)


Braveheart22

Miśki vs Wilczki w 1 rundzie playoffs 2022  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Miśki vs Wilczki

    • 4-0 dla Grizzlies
      0
    • 4-1 dla Grizzlies
      4
    • 4-2 dla Grizzlies
      10
    • 4-3 dla Grizzlies
      1
    • 4-0 dla Timberwolves
      0
    • 4-1 dla Timberwolves
      1
    • 4-2 dla Timberwolves
      4
    • 4-3 dla Timberwolves
      4


Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Chytruz napisał:

Z Clippers w play inie i teraz z Grizz Towns mial zawsze dwoch typow na sobie, bo wszyscy zlewaja Vanderbilta.

Zezlomowalbym go na ta serie calkowicie.

Lineup z beasleyem za niego dobrze wyglądał ale czy na bank zutylizować całkowicie ? Gość się tam at te rim w tej serii przyda, Memphis graja mocno w pomalowane, wiec w którymś meczu Towns bedzie miał pewnie jakieś foultrouble. On swietnie z pomocy broni. Pewnie, że ofensywa lepiej śmiga z shooterem zamiast niego, ale Towns to niech się lepiej nauczy grać z dwoma typami na twarzy jak Jokice i Embiidy, a nie marudzisz na rolesa 😛

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RonnieArtestics napisał:

ale Towns to niech się lepiej nauczy grać z dwoma typami na twarzy jak Jokice i Embiidy, a nie marudzisz na rolesa 😛

Nie no, byc podwojonym, a grac w ataku 4 na 5 to nie to samo. To pierwsze to woda na mlyn quality ofensywy, to drugie jest prawie nie do przeskoczenia na dluzsza mete. Warriors, ktorzy maja ATG ofensywnego gracza ledwo wyrabiaja srednia ligowa w ataku w regularach przez non-scoring Draymonda (a on przynajmniej jako passer jest uzyteczny). Vanderbilt stoi i nic nie robi w rogu, a jego obronca campuje w pomalowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chytruz napisał:

Nie no, byc podwojonym, a grac w ataku 4 na 5 to nie to samo. To pierwsze to woda na mlyn quality ofensywy, to drugie jest prawie nie do przeskoczenia na dluzsza mete. Warriors, ktorzy maja ATG ofensywnego gracza ledwo wyrabiaja srednia ligowa w ataku w regularach przez non-scoring Draymonda (a on przynajmniej jako passer jest uzyteczny). Vanderbilt stoi i nic nie robi w rogu, a jego obronca campuje w pomalowanym.

Nie neguje tego, mowie tylko ze vanderbilt sporo Się przysłużył w tym roku do tej mocnej defensywy Wolves i może się jeszcze przydać, bo jak pewnie wiesz Memphis tez lubi czasem wjebaç przeciwnikom szybkie 130-140 punktów. Warriors to mają do tego jeszcze Looneya przez te 20minut razem z greenem co potęguje efekt o którym mówisz :) 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Nie neguje tego, mowie tylko ze vanderbilt sporo Się przysłużył w tym roku do tej mocnej defensywy Wolves 

Taka roznica miedzy RS i PO, dziury sa duzo bardziej eksponowane. Prawo Westbrooka-Goberta.

Przydac sie jeszcze moze, ale to jest przeciwienstwo bialego shootera / dziury w obronie - trzeba na biezaco monitorowac czy plusy ujemne nie przeslaniaja plusow dodatnich, czy jak to tam bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ignazz napisał:

Tradycyjnie ponarzekam na sędziów. 
Adams pierwsze 4 akcje to były faule na Kat i to nie byłby problem ze brak gwizdków o ile o drugiej stronie sędziowie by nie gwizdali każdego muśnięcia

Cały sezon na to zwracam uwagę... KAT powinien średnio co mecz stawać dodatkowo 2-3 razy na FT... 

9 godzin temu, Chytruz napisał:

wszyscy zlewaja Vanderbilta.

Zezlomowalbym go na ta serie calkowicie

Też liczę na więcej Princa, McDanielsa a nawet Okogiego, choć ten ostatni to juz tak z przekory :)

W ogóle mega mnie cieszy taka aktywność w temacie Miśków i Wolves. Już w sezonie pisałem o ich rodzącej się rywalizacji - młode ekipy na small marketach.To musi być fun2watch i jest! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh @Chytruz no to Wolves zutylizowali vandergoata, i dostali w papę 125 pkt, do tego przegrali mocno deskę, i rzucali prawie gorzej niż Jarred by rzucał ;] A Towns chyba za bardzo nie zyskał, skoro oddał 7 rzutów w meczu 😛

 

meczu jeszcze nie widziałem. Jedynie highlighty jakieś. @Alonzo KAT foul trouble, ze tylko 27min i tak pasywnie ? 7fga? 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

meczu jeszcze nie widziałem. Jedynie highlighty jakieś. @Alonzo KAT foul trouble, ze tylko 27min i tak pasywnie ? 7fga? 

Obudziłem się na 4qw. ale widziałem wynik oraz że KAT ma 5f i od razu sobie po prostu Suns z Pels włączyłem.. Jakoś nie mam motywacji do g2 Wolves, ale wymęczę to pewnie jakoś dzisiaj :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jenkis wprowadził sporo usprawnień. Dobra robota, zupełnie się nie dziwie, że jest jednym z kandydatów do nagrody trenera roku. Wykonał dobrą robotę. Ja Morant grał bardziej kombinacyjnie, podawał, kreował innych do tego dobre minuty J.Jacksona, Clarka, Tillmana. Słusznie się obawiałem tego ostatniego, że go odkurzy z ławki. Jenkins wyeksponował i wypunktował wszystkie braki przeciwnika, Timberwolves mają słabiutko obsadzoną strefę podkoszową, problem z obroną i zastawianiem zbiórki. W pewnych chwilach, aż się prosiło coś pozmieniać i do niektórych piątek wstawić Vanderbilta (mało minut rozegrał). Finch jakby zapomniał co daje Jarred, tego nie ma w statystykach. On jest potrzebny u boku KATA, inaczej decha sromotni przegrana. 

Teraz powrót do Minnesoty i test dla Fincha. Jakie zmiany wprowadzi. McLaughlina powinien przymurować do ławki rezerwowych, to nie jest gracz na PO. Wiem, że DLO nie rozpieszcza swoją postawą, ale minuty McLaughlina muszą zostać rozdzielone na innych. Mam nadzieje, że to ostatni tak żałosny występ Timberwolves. Liczę na kibiców w następnym meczu. Niech hałas znów ogłuszy gości, a Beverley porwie ich do dopingu. Spodziewam się zaciekłego trzeciego spotkania.

Edytowane przez DamianOItalianO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DamianOItalianO napisał:

Jenkis wprowadził sporo usprawnień.

Głównie 1 - small ball z JJJ na C i Andersonem na PF, czyli zrobił to co powinien był zrobić... przed meczem nr 1 patrząc jak męczyli Wolves z Clippers.

9 minut temu, DamianOItalianO napisał:

zupełnie się nie dziwie, że jest jednym z kandydatów do nagrody trenera roku

Ja tez się nie dziwię, choć adj powinien zrobić szybciej.

11 minut temu, DamianOItalianO napisał:

Teraz powrót do Minnesoty i test dla Fincha. Jakie zmiany wprowadzi. McLaughlina powinien przymurować do ławki rezerwowych, to nie jest gracz na PO. Wiem, że DLO nie rozpieszcza swoją postawą, ale minuty McLaughlina muszą zostać rozdzielone na innych. Mam nadzieje, że to ostatni tak żałosny występ Timberwolves.

No to fakt, ewentualnie spróbowałbym jeszcze McLauglina w S5 z Princem na PF. Może i pomalowane oddadzą, ale ruch piłki w ofensywie będzie zdecydowanie lepszy, a DLO musi się obudzić - inaczej teraz przy dobrze krytym DLO - piłke dostaje Ant/Bev i trudno tu o rozegranie... Pokusiłbym się nawet przewrotnie o DLO na ławce... choć Melton jak siądzie na nim to też słabo będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

Heh @Chytruz no to Wolves zutylizowali vandergoata, i dostali w papę 125 pkt, do tego przegrali mocno deskę, i rzucali prawie gorzej niż Jarred by rzucał ;] A Towns chyba za bardzo nie zyskał, skoro oddał 7 rzutów w meczu 😛

Ale G1 rozjebali zlomujac Vanderbilta w drugiej polowie, wiec overall po dwoch meczach jest profit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dannygd napisał:
4 godziny temu, DamianOItalianO napisał:

Jenkis wprowadził sporo usprawnień.

Głównie 1 - small ball z JJJ na C i Andersonem na PF, czyli zrobił to co powinien był zrobić... przed meczem nr 1 patrząc jak męczyli Wolves z Clippers.

Z tego wszystkiego zapomniałem dopisać, że Adams zagrał 2 minuty. Jego minuty z pierwszego meczu dostał Tillman, który spisał się kapitalnie.

4 godziny temu, dannygd napisał:

No to fakt, ewentualnie spróbowałbym jeszcze McLauglina w S5 z Princem na PF. Może i pomalowane oddadzą, ale ruch piłki w ofensywie będzie zdecydowanie lepszy, a DLO musi się obudzić - inaczej teraz przy dobrze krytym DLO - piłke dostaje Ant/Bev i trudno tu o rozegranie... Pokusiłbym się nawet przewrotnie o DLO na ławce... choć Melton jak siądzie na nim to też słabo będzie.

Właśnie też nad tym główkowałem. Potężne minuty będzie musiała grać zawężona rotacja. Dla mnie McLaughlin, Nowell, Reid to gracze odstający jakościowo. Posiadający aktualnie umiejętności na dłuższy sezon regularny, gdzie trzeba trochę wytchnienia dla graczy podstawowych. W serii PO ich minuty powinny być limitowane. Finch będzie musiał sobie przypomnieć mecze, gdzie Vanderbilt zaczynał mecze z ławki na początku sezonu i dojść do wniosków, że nie tędy droga. Jarred jest ważny. Zwykle kilka razy nawet zostaje uruchomiony w ofensywie przez innych, ale jak DLO teraz sam siebie nie może uruchomić, to nic dziwnego, ze jest takie wrażenie, że lepiej grać bez niego. Oczywiście w 4 kwartach McDaniels jego miejsce musi zająć, ale w trakcie meczu, aby rotacja była zachowana wydaje mi się, że musi zaczynać Jarred. Jak dłużej o tym myślę, to aby była szansa na zwycięstwo to Edwards i KAT będą musieli spędzić w meczu ponad 40 minut. Jeśli KAT wpadnie w  foultrouble to zupełnie nie widzę szans na zwycięstwo. Reid + Vanderblit + McDaniels na J.Jacksona, Clarka, Tillman a tam na ławie jeszcze Adams. 

W tym drugim meczu to naprawdę pokaz siły długiego i wyrównanego składu Memphis. Widziałem wszystkie mecze Wolves-Memphis z tego sezonu, ale tak zaprezentowali się po raz pierwszy i mam nadzieje, że ostatni. 

Już nawet pobudziłem wodze fantazji i sobie myślałem, czy by nie zrobić jak Pistons w starciach z Bulls. Niech Ja Morant szaleje jak MJ, tylko żeby reszta się nie rozszalała. Jednak w tym wypadku, za mocny i wyrównany mają skład i mają zbyt słabych obrońców.

Edytowane przez DamianOItalianO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, JokicMVP napisał:

Pytam fachowców, czy w obecnym stanie rzeczy Memphis ma szansę na mistrza zachodu? 

Jeszcze nie odpadli z play-offs, więc tak, mają szansę. Odpowiedziałem na twoje pytanie, mam nadzieje ze to pomoże podjąć decyzje czy na nich stawiać dolce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za sinusoida, nie jestem w stanie zrozumieć jak mogli przegrać ten mecz. Prowadzili dwukrotnie ponad 20 punktami. Straszne przestoje w grze, jak tylko na parkiecie pojawiał się Prince, gra siadała i.... dla Niedźwiadków jakby to był sygnał, spinamy się i odrabiamy straty. Trener Finch bardzo mądrze zawęził rotację, dał długie minuty Vanderblitowi, który spisywał się świetnie. Jednak w trakcie meczu.... Panie trenerze, co się stało? Jak przeciwnik odrabia straty i robi run: 21-0 to..... czemu Pan nie bierze czasu w trakcie takiego runu? Nawet dwa z rzędu, cokolwiek aby wybić drużynę z marazmu. Co tam się stało, czemu nie brali czasu?

Jenkins nie panikował, grali swoje. Bane dzisiaj zaimponował, Clark gra to co potrafi. Morant zagrał jak na lidera przystało. Memphis pokazało w tym meczu, że ta seria im się nie wymknie. Pokazali różnicę klas. Chciałbym aby Wolves urwali jeszcze jakiś mecz w serii, ale po takim meczu będzie to trudne.

DLO się obudził. Zgasł KAT. Kibice zgodnie z oczekiwaniami dali radę. Zabrakło... mentalności zwycięzcy.

 

Edytowane przez DamianOItalianO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.