Skocz do zawartości

[2036] Power Ranking


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Tecu napisał:

Przecież to Ty i Twoje rankingi widziały ich w roli faworytów a to ja studziłem zapały 😀

pls - u Pablo byles 2gi i inni tez pisali o Bulls z przerazeniem (glownie po campach)

ja troszke studzilem takie podejscie, ale fakt nie spodziewalem sie ze zafundujesz az taki zimny prysznic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, julekstep napisał:

pls - u Pablo byles 2gi i inni tez pisali o Bulls z przerazeniem (glownie po campach)

ja troszke studzilem takie podejscie, ale fakt nie spodziewalem sie ze zafundujesz az taki zimny prysznic!

Co takiego źle napisałem? Widziałeś mnie w gronie faworytów i się pomyliłeś a teraz się chwalisz, że studziłeś emocje z 2giego na 5te 😀

Ja pisałem wprost, że będę walczył o PO i walczę. Kto tu się pomylił? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra, to też se walnę jedyny prawilny ranking z połowy sezonu znając już co nieco sytuację w tym sezonie :) 

 

Faworyci po 1st pick:

29. Denver Nuggets - Davis jest pomimo słabych campów świetny i chyba pewnie zmierza po ROTY. Co wcale nie koliduje z perfekcyjnym tankiem, oraz z tym, że reszta młodzieży może nałapać punktów potencjału. Mocny faworyt na 1st pick. 

28. Washington Wizards - z Nuggets idą łeb w łeb!. Tu niewątpliwie konkurencją dla Davisa jest fantastyczny Bradley Beal. 

27. New Jersey Nets - gonią Nuggets i Wizards i są na bardzo dobrej drodze do dołączenia do "czołówki" po rewolucji kadrowej do jakiej doszło niespodziewanie w drużynie. Tu szansę na pokazanie się ma wreszcie Paul George. 

26. LA Clippers - ostatni z liderów w tej grupie, ale mający takie same szanse jak konkurencja. Tu z kolei Kawhi Leonard dostał wolną rękę po zwolnieniu Melo. 

Ta 4 wydaje się niezagrożona, ale nie należy tu lekceważyć GMa Bulls, który mając olbrzymie doświadczenie i niewątpliwie olbrzymi talent do wysokiego pickowania, jest w stanie tych 4 GMów ograć i sprytnie przechwycić 1st pick i Giannisa. :P 

 

Liczymy na farta w loterii, choć nadal walczymy o playoffs:

25. Chicago Bulls - znam to z autopsji.. Utalentowany młody team, ale brakuje weteranow, którzy by to pociągnęli. Tu nadal nie mam mowy o playoffs, dopóki Tecu nie poświęci części młodzieży za Kirilenki, czy inne Joshe Smithy tej ligi. 

24. Miami Heat - to już ewidentny zmierzch tej drużyny, której twarzami nadal są Grant Hill, czy Jason Kidd. Doszła jeszcze kontuzja JO i mamy tu raczej kontrolowany tank. Walecznych Heat czeka przebudowa od przyszłego sezonu - obaczymy czy GM postawi na rozwijanie utalentowanej młodzieży w drafcie, czy zaatakuje podczas FA. 

23. Phoenix Suns - pomimo świetnego Chrisa Paula i nadal bardzo dobrego Vina Bakera oraz dającego solidne wsparcie w ofensywie Wally Szczerbiaka, czegoś temu teamówi brakuje. Niby jeszcze jest szansa na włączenie się do walki o playoffs, ale to już ostatni dzwonek.

22. LA Lakers - sytuacja nieco podobna do Suns, tu również cały czas tli się jeszcze nadzieja, że playoffs nie uciekły w tym sezonie definitywnie. Są świetni weterani na obwodzie - Wade i Allen, są nieźli skrzydłowi Marion i Pau Gasol, ale Randolph w walce pod koszem jest osamotniony i w pojedynkę tego nie uciągnie.. 

21. Memphis Grizzlies - trzeci team z Zachodu, który w połowie sezonu wygląda nadal fatalnie pomimo posiadania LeBrona i Drwala Howarda.. Mo Williams zastąpił w s5 Jasona Terrego, ale czy jest od niego lepszy? Nadal jednak uważam, że Grizzlies nie są na straconej pozycji w boju o playoffs i włączą sie do walki mając dużo lepszą drugą część sezonu.

Uważam, że przynajmniej jeden z tych 3 teamów - Grizzlies, Lakers i Suns włączy się jeszcze realnie w walkę o playoffs.

 

Walczymy o playoffs - ale sam awans do nich to nasz sufit:

20. New York Knicks - po niespodziewanym pozyskaniu duetu Lowry/Roy, Knicks mogą realnie myśleć o playoffs już w tym sezonie - co zresztą widać po poprawie ich bilansu. Nie będzie to jednak łatwe, bo Wschód ma sporo drużyn na porównywalnym poziomie i o awansie zadecydują zapewne detale i walka będzie się toczyła do ostatniego meczu.

19. Milwaukee Bucks - pierwszy odważny ruch GMa odkąd gram! Dzięki pozyskaniu Melo Anthonego, świetny Conley i stary, ale nadal jary Finley dostali boosta i w drużynie odżyły nadzieje na awans do playoffs. Tu pod koszem są solidni Dalambert i Horford, jest też wszechstronny Odom i ta mieszanka doświadczenia i młodzieży powinna walczyć o playoffs do samego końca.

18. Atlanta Hawks - bardzo dobrze rozwija się Cousins, jest też świetny jak zawsze w ofensywie Rip Hamilton, dochodzą solidni Iggy i Randolph, ale troche słabo wygląda pozycja pg i zjazd Calderona, a Collison to raczej backup, ale daje to wszystko w sumie duży optymizm i Hawks są cały czas w grze o playoffs- choć łatwo nie będzie. 

17. Sacramento Kings - po mocnym początku, mają zadyszkę i czują już oddech Dumnych SuperSonics i Wielkich Blazers na plecach. Liderem został tam wreszcie Durant, ale pomimo posiadania sporej grupy bardzo solidnych rzemieślników dookoła, ma się wrażenie, że brauje tam czystego talentu. Bardzo szanuję walkę o wynik, ale Kings musza uważać, żeby nie popaść w przeciętność i postarać sie pozyskać jednak jakiś talent. 

16. Cleveland Cavs - widzę Cavs w playoffs w tym sezonie, jeżeli nie przytrafią się im jakies pechowe kontuzje najważniejszych graczy. Drużyna jest prowadzona przez solidne trio Deron Williams/Matthews/Bosh otoczone grupą solidnych weteranów, a cały czas na uwolnienie czeka Rubio. 

 

Walczymy nie tylko o playoffs, ale jeszcze chcemy tam namieszać:

15. Portland Blazers - drużyna Qcina jest nieprzewidywalna niczym afrykańskie teamy na Mundialu, jak jeszcze w zamierzchłych czasach oglądałem piłkę kopaną.  Blazers moga grać o rozstawienie przed playoffs tak samo, jak za 5min. Qcin może włączyć tank mode. Jednak niewątpliwie po oddaniu Rondo coś tam się ruszyło i w GMie odżyły nadzieje! 

14. Seattle SuperSonics - po fatalnym początku przebijamy sie do grupy playoffowych teamów. Jak to się zakończy - przyszłość pokaże. 

13. Orlando Magic - granie dużych minut młodymi graczami to miecz obusieczny - z jednej strony O'Quinny łapią punkty potencjału, a z drugiej te małe detale związane z brakiem doświadczenia przegrywają GMowi mecze na styku. Doszły jeszcze niezbyt udane campy kilku graczy i w konsekwencji mamy chyba najsłabszych Magic odkąd pamiętam (choć pamiętam tylko 4 sezony).

12. Indiana Pacers - bardzo niewygodny rywal opierający swoją grę na cały czas bardzo dobrych Reggiem Millerze i Larrym Hughesie. Doszedł jeszcze bardzo dobry sezon w wykonaniu Kevina Lovea i na pg bardzo dobrze się uzupełniają Devin Harris i Smush Parker. GMowie, którzy pogardzili na początku sezonu Smushem niech teraz żałują :P  

11. Dallas Mavs - mordercza obrona i zapewne najniższe w lidze pace będą zmora dla każdego przeciwnika jakiego Mavs spotka na swojej drodze do coraz pewniejszych w tym sezonie playoffs. Błotna koszykówka wraca do łask! 

 

Pewniacy do playoffs:

10. Philly 76ers - Kobe gra kapitalny sezon, dzielnie wspierają go TJ Ford i Luol Deng. Tu jednak jest spore ryzyko - jakieś kontuzje ważnych graczy przy bardzo wąskim składzie mogą zepsuć tą sielankę. Ryzyko jest spore, bo jednak 76ers nadal rozegrali mało meczy. 

9. Minnesota Wolves - bardzo sprawna przebudowa bez tanku po trójce Marbury/Allen/Robinson wokół młodego Irvinga i znów mamy bardzo silny team, który może spokojnie namieszać w playoffs (widzę ich nawet w II rundzie). 

8. Utah Jazz - tu drużynę ciągnie Vince Carter, wspierany przez przeżywającego drugą młodość Troya Murphyego, a doszedł jeszcze bardzo dobry pg Earl Watson. Jazz moga namieszać w tym roku i nieśmiało mogą aspirować do zostania contenderem na Zachodzie. 

7. Boston Celtics - strata Josha Smitha podcięła im skrzydła do tego stopnia, że odszedł dotychczasowy GM i nadal nie wiadomo, kto tam będzie w GMem w kolejnych sezonach. Drużyna jednak cały czas jest bardzo silna i obudowywana wokół Westbrooka. W Finale ich nie widzę, ale mogą zajść daleko.

6. Golden State Warriors - okienko Barona Davisa do tytułu powoli zaczyna się przymykać i cały czas się waham, czy powinienem ich umieszczać w tej grupie, czy jednak wśród contenderów. Nie jestem przekonany do ich rotacji podkoszowych, do tego dochodzi na większość regulara strata ważnego Fernandeza. 

 

Contenderzy:

5. New Orleans Hornets - to może być ten sezon Marcus! Wreszcie nie ma problemów z kontuzjami, są świetnie grający Okafor, Pierce, Jefferson, uwolnione zostały minuty dla Barei po oddaniu Calderona, solidnie tez gra pod koszem Asik. Hornets to mój cichy faworyt na Wschodzie do Finału. 

4. Houston Rockets - długo Texańczycy świętowali zdobycie mistrzostwa, co odbiło sie na słabszym początku sezonu, ale już wrócili do gry. Rockets postanowili wprowadzić kilka korekt w składzie, doszły campy nie tak bardzo udane, jak oczekiwałby tego zapewne GM, ale jednak cały czas jest tu głębia, są solidni weterani Webber, czy Nowitzki, jest też utalentowana młodzież - Wall, Butler i Robin Lopez. Droga do Finału na Zachodzie będzie wiodła przez Rockets. 

3. Toronto Raptors - Kanadyjczycy są murowanym faworytem do Finału, ale w simce nie ma tak łatwo! - Julek wie o tym doskonale. Curry wraca tuż po łikendzie i Raptors znów będą w pełnym składzie. Pomimo kilku kontuzji nie specjalnie odbiło sie to na ich bilansie, co daje nam jasny sygnał, kto może być rozstawiony przed tegorocznymi playoffs z jedynką. 

2. San Antonio Spurs - tu jak zawsze uznanie dla GMa, który mieszając w składzie niczym ja chochlą w zupie jarzynowej w każdych okolicznościach przyrody robi z drużyny contendera. Nawet grając Blakem Griffinem na trójce. Kemba jest w avatarze GMa co może wskazywać na to, że chwilowo jest bezpieczny i nie musi sięobawiać wymiany (choć nie wiem, czy nie wyciągam zbyt daleko idących wniosków), również ciekawi mnie jak w Spurs będzie się spisywał Rondo. 

1. Detroit Pistons - Iverson w CY w wieku 33-34 lat wspierany przez Jeffersona, Nelsona i starego poczciwego Cambyego możliwe, że będzie miał ostatnią szanse walki o tytuł. 

 

 

 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.