Skocz do zawartości

[2036] Power Ranking


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, julekstep napisał:

spokojnie, robią się

to fachowa robota a nie fuszerka jak u Pabla :P 

Przeciez Twój uczeń, @kuba2419 wie jak go nauczyłeś, bo nie polajkował moich rankingów :)

A serio to najpierw zrobiłem rankingi, a potem w próbnych simkach wyszło że miałem 90% racji :) Nie doszacowałem Pistons, przeszacowałem Magic i Rockets :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Przeciez Twój uczeń, @kuba2419 wie jak go nauczyłeś, bo nie polajkował moich rankingów :)

A serio to najpierw zrobiłem rankingi, a potem w próbnych simkach wyszło że miałem 90% racji :) Nie doszacowałem Pistons, przeszacowałem Magic i Rockets :)

no akurat robienie rankingu bez siekania próbnych simek to jedyny fun w robieniu rankingu -> też robię bez tego :P 

 

btw -> miło że wskazujesz że kolejny mój Padawan (po takim jednym ze Spurs) został mistrzem simki! To największa radość Mistrza jak jego Uczniowie prześcigają jego samego! xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julekstep napisał:

no akurat robienie rankingu bez siekania próbnych simek to jedyny fun w robieniu rankingu -> też robię bez tego :P 

 

btw -> miło że wskazujesz że kolejny mój Padawan (po takim jednym ze Spurs) został mistrzem simki! To największa radość Mistrza jak jego Uczniowie prześcigają jego samego! xD

Jesteś że mnie dumny? Dzięki. Musisz się czuć jak ojciec Messiego, który za młodu trenował Leo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

Jesteś że mnie dumny? Dzięki. Musisz się czuć jak ojciec Messiego, który za młodu trenował Leo :)

Nie no. Messi cały czas słuchał Mistrzów i zrobił karierę. Mój Padawan niestety się szybko zbuntował i już nic nie ugrał odkąd został Sithem xD

1 minutę temu, Koelner napisał:

wpierw trzeba być mistrzem :P

pan Miyagi nie wygrywał turniejów karatę a mistrzem był :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEDYNY PRAWILNY POWER RANKING

Tier "Patologia"

29 - Denver Nuggets -> Najgorsza ekipa ligi, nawet historycznie dobry prospekt Davis wpasował się w klimat i zaliczył kiepściutkie campy (+20 overalla kosztem -20 potencjału), chociaż to dalej ofc gracz z mega wysokim sufitem. Jedyni grywalni gracze na tu i teraz to wspomniany Davis i Ariza -> łącznie to nie powinno dać więcej niż 15 winów.

Tier "Tankathon"

28 - Washington Wizards -> Jedyna ekipa, która ma jakiekolwiek szanse powalczyć z Nuggets o nr 1 w loterii, jednak oni mają co najmniej kilku grywalnych grajków ze świetnym Bealem (najlepsze campy w lidze) na czele.

27 - Los Angeles Clippers -> Zdecydowanie mocniejsi od ligowego bottom-2, z Kawhim który w końcu zaliczył fajne campy i własnym pickiem (więc pewnie będą się osłabiać w trakcie sezonu - mają masę spadających kontraktów, które można spożytkować na pozyskanie picków)

26 - New York Knicks -> Na tu i teraz poziom LAC, jednak oni nie mają aż takiego potencjału do 'osłabienia się'. Bardzo fajny, perspektywiczny frontcourt (Green, Monroe, Biyombo) który może za kilka lat namieszać w lidze. Wroten jest dziwny, ale sufit ma wysoko. Za cholerę nie wiem po co im był ten trade z Rockets (interesu Rockets też tam nie widzę, dla mnie wybitne lose-lose)

25 - Los Angeles Lakers -> Smutny przykład ekipy, która jest w tierze 'tankathon' nie mając własnego picku. Jest parę nazwisk...ale wszystkie są już po drugiej stronie rzeki, do tego pod koszem prezentują poziom Nuggets (Kuzmic, którego niedawno wywaliłem za free powinien tam dostawać regularne minuty w rotacji...wow). Mimo wszystko mogą podskoczyć parę miejsc jak ekipy z pickami zaczną się celowo osłabiać.....albo jak pozyskają sensownego centra (tutaj jeden dobry center byłby na wagę złota i podskoczenia o 2 tiery w rankingu :))

24 - Sacramento Kings -> Słabe FA, fatalne campy (Durant.....) i mamy efekt jaki mamy. Tradycyjnie popodpisywali graczy na krótko więc jest potencjał na zdobycie picków i robienie przebudowy (Middleton jest legit prospektem).

23 - Cleveland Cavaliers -> Drużyna 'meh'. Mają najbardziej 'meh' b2b all-stara w historii simki, mają 'meh' graczy na teraz, 'meh' prospektów (Matthews i Favors)...nawet szanse na wysoki pick w loterii są 'meh'. Wszystko tam jest mega nijakie. Najnudniejsza ekipa simki (czasy Thomasa....pamiętamy!).

Tier "Poudawajmy walkę o PO hihi"

22 - Miami Heat -> Starting 5 jest ciągle dość sensowne...ale jeszcze o rok starsze i rezerwy są gorsze niż w niejednej ekipie z tankathonu. Prawdopodobnie ten sezon należy traktować jako 'Farewell Tour' Granta Hilla i nic ponad to. Szkoda że nie mają swojego picku na osłodę.

21 - Indiana Pacers -> Wariat za punkt honoru wziął sobie stworzenie najstarszego duetu w lidze. Brawo! Udało się. Kevin Love zrobił niezłe campy i może robić nawet te 25+ ppg (jak mu Hughes pozwoli xD), ale to dalej jest meh grajek a tutaj będzie liderował -> do spółki z Hughesem, który ma cv pełne osiągnięć związanych z rozwalaniem kolejnych ekip. Dwa-trzy lata temu mogliby walczyć o PO, teraz liga jest zbyt mocna żeby dopuszczać takie maszkary do rozgrywek po-sezonowych.

20 - Minnesota Timberwolves -> Wielki powrót Marburego, podpisanie Grangera i dalszy rozwój Irvinga.....jednak przy fatalnych campach w wykonaniu vetów wydaje się że Minnesota nie ma czego (poza wysokim pickiem) szukać w tym sezonie.

19 - Utah Jazz -> Słabe campy i wydaje się że bajka o 'Dzielnym Carterze' wprowadzającym w heroiczny sposób swoich Jazz do PO będzie miała w tym roku swój gorzki finał. Jedyny pozytyw to progres Boguta, który puka do ligowej elity defensywnych centrów.

18 - Philadelphia 76ers -> Już rok temu ledwo co załapali się do PO....w tym roku chyba przyszedł czas na koniec serii (chyba 14 sezonów w PO z rzędu). Kobe Bryant to historyczny numer 1 pechowych podpisów simki (a jak wybierał 76ers to wydawało się że przedłuży ich dynastię) - może to cancer na poziomie Hughesa? (przecież wcześniej Rockets z nim też mieli teoretycznie kozacką ekipę a nic nie ugrali...)

17 - Atlanta Hawks -> Niby mają już wszystko... mega ofensywny backcourt (Calderon i Rip), topowego SFa (Iggy), fajny i młody duet pod koszem (Randolph i DMC) i nawet kilku sensownych rezerwowych (Collison, Peterson, Drummond)...ale jednak przejście z tank-mode do win-mode często bywa problematyczne -> mam przeczucie że w tym roku Hawks to odczują odpadając z wyścigu o PO na ostatniej prostej (no i ta historycznie fatalna obrona na obwodzie...).

Tier "Pierwsza runda max ŁAAAA"

16 - Milwaukee Bucks -> Conley po cichu stał się jednym z najlepszych rozgrywających w lidze. Reszta zrobiła fajne campy i to + doświadczenie powinno im pomóc wygrać wyścig o PO z młodymi Hawks. Finley zdziadział, ale swoje punkty rzuca - a niczego więcej się od niego nie oczekuje.

15 - New Orleans Hornets -> Nie rozumiem ich ostatnich dwóch trejdów, bo rozbili fajną pakę nie dostając nic specjalnego w zamian. Emeka to ciągle topowy gracz simki i przy wsparciu przyzwoitych rolsów da awans do PO, ale ta drużyna wygląda na stojąca na krawędzi zaorania. Zobaczymy co będzie dalej, ale w tym sezonie nic więcej niż 1sza runda raczej nie będzie.

14 - Seattle Sonics -> GM klasycznie potężnie przepłacił jednego z grajków co w połączeniu ze stratą Tinsleya powinno skutkować regresem tej ekipy (dobre campy Dragica i DeRozana nie wyrównują straty Tinsleya i osłabienia Tracy'ego). Brook jest fajny, ale nic nie poprawił bloku i zbiórki i chyba traci nadzieję na zostanie topowym wysokim ligi. PO będzie, ale tam pewnie szybko zderzą się z ziemią.

13 - Phoenix Suns -> Jedni z największych przegranych tegorocznych campów. CP3/Baker to dalej doskonały duet niski/wysoki, który powinien dać PO tej ekipie...i chyba nic więcej. Ciekawie będzie za rok jak im poschodzą prawie wszystkie kontrakty -> czy w końcu uda się zbudować prawdziwego contendera wokół wielkiego Paula?

12 - Dallas Mavericks -> Najbardziej nierówna ekipa ligi. Zestaw PG/PF/C mają zdecydowanie najlepszy w lidze....za to duet SG/SF jest gorszy niż w Nuggets...wow. To będzie ciekawy simkowy eksperyment. Aha Josh ma w końcu 'swoją' ekipę -> jak dostanie wystarczającą ilość rzutów (a patrząc na skład Mavs to powinien) to jest szansa na walkę o MVP (jeśli chodzi o DPOTY to standardowo będzie faworytem).

11 - New Jersey Nets -> Kolejni przegrani campów. To ciągle jest świetnie dopasowany skład....po prostu prawie wszyscy są sporo gorsi niż rok temu. Bez szans na powtórzenie zeszłorocznego wyniku.

Tier "Na farcie możemy powalczyć!"

10 - Detroit Pistons -> Agonii ciąg dalszy...ale świetne campy Nelsona zostawiły resztkę nadziei. Jeśli AI odpali jako SG a Al ogarnie strefę podkoszową bez pomocy Davisa to może to jakoś zaklikać...jeśli to nie wypali to widzę ich nawet poza PO (kosztem np. młodych Hawks). Na pewno AI pierwszy raz w innej roli będzie ciekawy do oglądania.

9 - San Antonio Spurs -> Dziwny mix jest w tej ekipie, zarówno jeśli chodzi o wiek grajków jak i jakość na poszczególnych pozycjach (po super campach Kemby jest dwóch sensownych PG's i cała masa niezłych wysokich....za to na trójce jest totalna dziura -> można się spodziewać trejdów w najbliższym czasie). Steve Francis który pewnie był pozyskiwany z myślą o zostaniu liderem ekipy poleciał dość mocno na campie co boli.

8 - Golden State Warriors -> Fajny duet liderów (która to już ich próba?) otoczony gromadą świetnych strzelców (w GSW jest 5ciu graczy z trójką na poziomie 95+ i bardzo dobrym jumpshotem!!!!) na misji pomszczenia zeszłorocznej wtopy w PO....czy im się uda? Wątpię, ale prawem statystyki to oni w końcu muszą zagrać jakiś świetny sezon.

7 - Chicago Bulls -> Masa talentu, masa skilla....i brak specjalizacji u poszczególnych graczy. Tu będzie pewnie masa roszad w składzie (znając GMa i widząc szerokość składu) i chyba tylko Harden i Whiteside na ten moment wydają się pewniakami do startowania (ten drugi pewnie z musu będzie grał jako SF, chociaż wydaje się bardziej pasować na SG). Tu jest tyle assetów że samymi trade'ami można by zrobić contendera na tu i teraz, ale Tecu jest raczej z tych zachowawczych GMów i pewnie będzie szukał przez dłuższy czas 'tej' taktyki. Co zapewne będzie kosztować ich kilka zwycięstw.

Tier "Realnie celujemy w mistrzostwo!"

6 - Memphis Grizzlies ->  Kiepskie campy LeBrona i Dwighta, ale obaj to dalej ścisła czołówka ligi i wydaje się że w końcu są dość sensownie obudowani. S5 Mo-Terry-LBJ-Brand-Howard wygląda co najmniej bardzo dobrze.

5 - Orlando Magic -> Oden poleciał, ale swoje zadania defensywnego klocka dalej będzie wykonywał odpowiednio. Rose rzucać za 3 się już raczej nie nauczy, ale jest dobrym inside scorerem i elitarnym playmakerem. Gay chyba w końcu zadebiutuje w ASG/All-NBA. Jest spora głębia w ekipie (obok Bulls najlepsza na wschodzie).

4 - Boston Celtics -> Po stracie Josha wypadli z top-tieru ścisłych contenderów, ale kolejne świetne campy Westbrooka i progres Lawsona troszkę to zrekompensowały. Chandler/Walker/Wallace to dalej bardzo dobry frontcourt, który będzie robił za fajne tło dla Brick-show.

3 - Portland Trailblazers -> Rozmienili Francisa zyskując świetną głębie (po campach widać że dobrze trafili). Skład kompletny, jedyne czego trochę brakuje to pierwszej opcji z prawdziwego zdarzenia (Gallo mógł być kimś takim, ale zawiódł na campach) -> i to sprawia że mają jednak sporą stratę do ligowego top-2. Bardzo korzystny dla nich trade z Hornets (już kolejny taki po zeszłorocznym pozyskaniu Sapa).

Tier "Bogowie Simki"

2 - Houston Rockets -> Totalnie nie rozumiem ich dealu z Knicks i dlatego lecą na drugie miejsce. Byli ekipą bez żadnej skazy a oddali Boykinsa za totalnie zbędnych Beasleya i Fieldsa i teraz mają sporą dziurę na PG (Wanamaker jako 1st backup w takiej ekipie...pls). Nie mają jednego wyraźnego lidera w stylu Bricka czy Currye'go ale każdy w s5 jest w stanie rzucić 20+ punktów... i  w sumie nie tylko ci z s5, bo Dirk z rezerwy tez może im wygrywać mecze. Doszedł Artest, który jeszcze zwiększa im flexibility pod konkretne matchupy....tylko oddanie tego Boykinsa....po co się pytam?

1- Toronto Raptors -> Największy star power w lidze. Big three Curry/Arenas/AK sami gwarantują HCA a tu dochodzi jeszcze świetny (i idealnie tam pasujący) Perkins. Dalej nie jest już kolorowo (kiepskie rezerwy i 5ta kolumna w postaci totalnie niepasującego tam Minga)...ale siła gwiazd (i zły ostatni ruch Rockets) sprawia że dla mnie na starcie sezonu to oni są głównymi faworytami do mistrzostwa (chociaż między pierwszą dwójką jest bardzo blisko....za nimi jest raczej przepaść).

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał:

RANKING NUMERKOWY

1.png

za trochę wrzucę jedyną prawilną interpretację

To jest ten rok! 

A za chwilę, Giannis, Rudy, nadchodzę 😀

Chyba w tym rankingu za duża jest siła ławki. Liczyłeś tak jak mam ustawioną taktykę? 

Dla mnie sukcesem będzie awans do PO, nie jestem przekonany, że coś więcej będzie, ale próbować trzeba. 

Walczymy! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tecu napisał:

To jest ten rok! 

A za chwilę, Giannis, Rudy, nadchodzę 😀

Chyba w tym rankingu za duża jest siła ławki. Liczyłeś tak jak mam ustawioną taktykę? 

Dla mnie sukcesem będzie awans do PO, nie jestem przekonany, że coś więcej będzie, ale próbować trzeba. 

Walczymy! 

nie bój nie bój

w rankingu prawilnym (z interpretacją) mocno polecisz :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pablo81 napisał:

To możesz być tylko Ty! Niezawodny trener Mistrzów, niekwestionowany autorytet, w końcu moderator!

#julekmusisz!

właśnie mi się skasowała edycja power rankingów (a byłem już przy 9tej ekipie) więc raczej średnio będę się dziś brał za taktyki

 

a moda nie mam ofc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.