Skocz do zawartości

Sezon 2021/22 Liga III Atlantic


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety draft trochę z biegu i o ile miałem ogólne założenia to zupełnie nie wziąłem poprawki na to, że draft będzie 12 osobowy. Myślę że zamiast 4-5 ostatnich graczy można było wziąć 1-2 droższy bo uzupełnienie na koniec i tak było w kim wybierać a na waiverze jest jeszcze sporo gości którzy ostatecznie znajdą się w składach. Gdyby to była normalna 15 osobowa liga byłbym bardzo zadowolony ze składu a tak uważam, że jest ok ale bez szału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cofne się o 2 tygodnie i napisze jak wyglądał u mnie draft.

 

Był to mój pierwszy draft w tym roku i to o bardzo wczesnym terminie (2 tygodnie przed startem sezonu) i chyba pierwszy ever gdzie brało udział tylko 12 GMów.

Te dwie rzeczy miały swoje plusy i minusy.

Przede wszystkim chyba nie wszyscy byli jeszcze przygotowani kto za ile może a za ile powinien pójść w drafcie i stąd trochę dziwne ceny.

Ja niby byłem przygotowany ale i tak pare sytuacji i cen mnie zaskoczyło.

 Niestety nie byłem też zdecydowany jaka strategie/taktyke obrać. Załozenie było tylko takie że odpuszczam sobie FT% i zadbam o straty oraz pójde w zbiórki, bloki i dobre FG.

Tradycyjnie chciałem żeby we wszystkich statystykach (poza wspomnianym wczesniej FT%) były na przynajmniej średnim lub dobrym poziomie ale jak się przekonałem raczej średnio mi to wyszło. 

1.(24) Lamello Ball - 33$ - chciałem go mieć i miałem nadzieje ze uda sie go zdobyć za max 35$ i dość szybko mi się to udało

2.(37) Michael Porter Jr. - 31$ - nie do końca wierzyłem ze uda mi się go dostać w cenie poniżej 35$ ale jednak się udało

3.(44) Jaylen Brown - 34$ - Tutaj liczyłem że zamknę się w 30$ i chociaż w draftach na wiekszą ilość osób ta cena byłaby promocyjna to w tym drafcie powinna być bardzo realna. Wdałem się jednak z kimś w walkę i chyba trochę przepłaciłem (jak na swoje założenie) bo bardzo mi zalezało zeby go zdobyć a ze "zaoszczędziłem" na wyborach Ball'a i Porter'a to stwierdziłem ze mogę sobie na to pozwolić

4.(48) Dejounte Murray - 20$ - dokładnie na taką cenę liczyłem chociaż byłem gotów nawet na jakieś 25$ i dałbym nawet i tyle bo bardzo chciałem go mieć bo mam przeczucie że to będzie bardzo dobry sezon w jego wykonaniu.

5.(49) Kristaps Porzingis - 19$ - Chwilę później przyszło mi zdecydować się czy wybrać KP czy poczekac na JJJ (Wood już nie był dostępny bo poszedł wcześniej za 25$ ale kiedy był licytowany bałem sie że może mi nie starczyć na tych których wybrałem w kolejnych rundach). Na tym etapie wiedzac  ile zostało mi hasju pomyślałem ze policytuje max do 25$ (za tyle chodził w mockach. No i mimo ze ryzyko ze się połamie jak zwykle jest duże to jednak za 19$ to cena wyszła promocyjna. Na dodatek bałem się że JJJ moze być znacznie droższy 25-30$ (jak się później okazało pomyliłem się bo poszedł za 22$). Do tej pory trochę żałuje bo chciałem go miec chociaż w jednej ze swoich drużyn w tym roku a jak sie okazało w tym drafcie miałem na to największe szanse bo w każdym kolejnym drafcie jego cena była coraz wyższa.

6.(68) Tyrese Haliburton - 12$ - chciałem go mieć i byłem w stanie dac za niego do 15$ chociaż nie liczyłem że to się uda (planem B był White lub Rozier) a jednak :)

7.(76) Jarret Allen - 24$ - zależało mi żeby mieć dobrze zbierającego i blokującego centra, który da tez troche więcej niż 10pkt na mecz i troche się za bardzo na nim zafiksowałem i poszedłem niepotrzebnie w licytacje bojąc się że już nikogo takiego nie uda mi się zdobyć bo Capele wcześniej wybrano (za 26$). W mojej ocenie przepłaciłem bo przy takim drafcie powinien kosztować max 20$ zwłaszcza porównując ile kosztował Capela.

8.(80) Isaiah Stewart - 12$ - Hajsu było coraz mniej ale wiedziałem ze Stewart'a jest szansa mieć za 15$ i znowu się udało. Bardzo się ciesze bo wierze że rozegra dobry sezon.

9.(92) Kevin Porter Jr. - 7$ - przed tym wyborem dałem ciała bo bardzo chciałem mieć w składzie Jakoba Poeltla ale pieniędzy miałem już niedużo a koniecznie chciałem jeszcze zdobyć wszystkich innych których sobie zaplanowałem w planie A i dlatego kiedy Poeltl przekroczył granicę 10$ (miałem nadzieje ze za tyle uda mi się go zdobyć) to odpuściłem czego teraz żałuje. Wracając do KPJ. Bałem się brać LeVerta ze względu na jego problem z plecami jak i inne ciągłe problemy zdrowotne wiec poszedłem w szanse na breakout year w wykonaniu KPJ. W mockach chodził zaskakująco tanio (4-8$) ale mock to mock więc myślałem że w realnym drafcie jednak tak dobrze nie będzie a się jednak udało. No kurde w tej cenie to może być jeden ze steali tego draftu :)

10.(109) Tim Hardaway Jr. - 2$ - chciałem podreperować trójki i punkty i THJ idealnie się do tego nadawał a cena dobra zwłaszcza przy tak ograniczonym budżecie jaki miałem na tym etapie draftu

11.(115) Mo Bamba - 3$ - nie miałem Poeltla więc musiałem mieć jeszcze kogoś z blokami i zbiórkami a wierze że Bamba moze w tym sezonie bardzo pozytywnie zaskoczyć więc ciesze się ze w tej cenie go zdobyłem chociaż on miał być tak naprawde uzupełnieniem na ławce a nie moim trzecim ważnym wysokim z blokami

12.(126) Derrick Favors - 2$ - ryzykowny wybór bo wiadomo jak u niego ze zdrowiem i ze w drugiej połówce sezonu pewnie go posadzą na ławie ale byłem już troche spanikowany i zdesperowany szukając zabezpieczenia w dużej ilości zbiórek i bloków. Potem jak się okazało wywaliłem go na rzecz Stevena Adamsa , który w Grizzlies będzie moim zdaniem nabijał znacznie lepsze cyferki niż Faworek w Thunder (poza blokami)

13.(135) - Reggie Jackson - 1$ - mega dobra cena jak za zawodnika który dostanie dużo minut gry więc byłem pozytywnie zaskoczony że nikt mnie nie przebijał kiedy go wybrałem do licytacji zwłaszcza ze ja już nie miałem więcej hajsu

 

W zasadzie poza tym ze trochę przepłaciłem Brown'a i bardzo przepłaciłem Allen'a a co za tym idzie nie dostałem Poeltla albo nie mam Capeli to udało mi się dostać prawie wszystkich których chciałem w swoim planie A więc byłem i powinienem być zadowolony.

Jak się jednak okazało projekcje Yahoo pokazały ze chyba źle to sobie wszystko zaplanowałem. Wyszło że zajmę pozycję 8-9 a dokładniej...

FG - Top 6 czyli środek ligi (myslałem ze tutaj będę wyżej)

FT - zgodnie z załozeniem dno ligi

Trójki - Top 5 (jakos udało mi się przy tulu wysokich zadbać o tą kategorię)

Punkty - szansa maksymalnie na 4pkt w tej kategorii (naprawde myślałem ze posiadanie Browna, Portera, Porzingisa i Balla wystarczy zeby być przynajmniej w górnej połówce ligi...niestety...)

Zbiórki - Top5 ligi (słabiej niż myślałem a raczej niz założyłem sobie ze będę...może gdybym miał Poeltla...)

Asysty - Top4 ale od dołu (gorzej niż myślałem chociaż spodziewałem sie że tutaj nie będe mocny)

Steale - max 3 pkt za tą kategorię (naprawde nie wiem czemu myślałem ze tutaj będzie znacznie lepiej...mając Balla i Murraya i haliburtona oraz Browna...wyszła totalna porażka)

Bloki - Top4 ligi (tutaj sytuacja podobna jak w zbiórkach...znów...gdybym miał Poeltla)

Straty - wygrywam kategorię (chociaż tutaj sie udało zrealizować taktykę)

 

 

     

 

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, Stryder napisał:

Ma ktoś z ciekawości projekcje Yahoo i Basketball Monster? 

Ja mam tylko zrzuty z ekranu, projekcji podawanych przez Yahoo na koniec draftu (na 13 zawodników).

Wrzucać tutaj nie będę bo jest ograniczona ilość danych które można tutaj na forum wrzucać/przesyłać.

Jak to co mam Cię interesuje to podaj mi maila do siebie w PW to Ci wyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taktyka na ten rok to odpuszczenie 3PT i budowa drużyny w oparciu o defensywe + jak najlepsze FG%, FT%, i w miare niezłe TO.

Siłe na obwodzie stanowić będą weterani (Butler, Paul, Holiday, Rose). Oni powinni regularnie dostarczać Ast, Stl, FG, FT i nawet niezłe zbiórki jak na obrońców. W przypadku Róży licze też na punkty, a szczególnie w jego przypadku także zdrowie.

Za zdobywanie punktów odpowiedzialny będzie T.Harris. Dodatkowo gra na niezłej skuteczności i popełnia mało strat. 

Pod koszem mam najlepszego obrońcę Ligi R.Goberta. Wspierać go będą Zubac i N.Noel, których kupiłem po tym jak przegrałem "walke" o Jarreta Allena (cena była już zbyt droga).

No i jest jeszcze R.Covington (też niezły obrońca choć słabe FG) oraz D.Green, którego nie planowałem ze względu na słabe FG, FT i TO, ale cena 12$ sprawiła że go przygarnąłem. Na pewno da Ast, Reb, troche Stl i Blk ale być może będę Nim handlował w trakcie sezonu.

Nie wiem jak FC Parapety wyszły na projekcjach Yahoo bo nawet nie sprawdzałem ale podsumowując plan się powiódł. Miałem też innych grajków na celowniku ale już nie starczyło kasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich:

Zachęcam do zainstalowania apki Yahoo na telefon. To bardzo ułatwia komunikację bo jest tam opcja czatu/wysyłania wiadomości i dzięki temu przychodzą powiadomienia na telefon i nie trzeba się tutaj specjalnie logować.

Na dodatek da się tam wszystko zrobić i sprawdzić w dość łatwy i przejrzysty sposób. Więc jeśli ktoś jeszcze nie ma apki na telefonie to naprawdę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, Ja wiem, że to dopiero początek sezonu i jesteśmy w zasadzie po 4 meczach, ale generalnie jeśli chodzi o moją drużynę to jest TRAGEDIA. Nic nie działa ta jak sobie zaplanowałem (no chyba, że po prostu jestem w Fantasy ciulaty). Gobert ma w sumie 1 blok!! Spodziewajcie się jakiś ofert wymian z Mojej strony podczas nadchodzącego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jacobsman13 napisał:

Panowie, Ja wiem, że to dopiero początek sezonu i jesteśmy w zasadzie po 4 meczach, ale generalnie jeśli chodzi o moją drużynę to jest TRAGEDIA. Nic nie działa ta jak sobie zaplanowałem (no chyba, że po prostu jestem w Fantasy ciulaty). Gobert ma w sumie 1 blok!! Spodziewajcie się jakiś ofert wymian z Mojej strony podczas nadchodzącego weekendu.

Połamał Ci się na samym starcie Holiday. Zubac okazuje się pudłem (ubolewam nad tym trochę w lidze dynasty) a RoCo jest już cieniem samego siebie i to dlatego. 

Mimo wszystko chyba trochę za wcześnie na panikę ale chętnie zobaczę jaką ofertę mi wyślesz 😉

P.S chcesz KPJ?

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mikowal83 napisał:

Połamał Ci się na samym starcie Holiday. Zubac okazuje się pudłem (ubolewam nad tym trochę w lidze dynasty) a RoCo jest już cieniem samego siebie i to dlatego. 

Mimo wszystko chyba trochę za wcześnie na panikę ale chętnie zobaczę jaką ofertę mi wyślesz 😉

P.S chcesz KPJ?

Moją strategią na ten sezon były mocne AST, FG, STL, BLK i chyba mimo wszystko REB dlatego dziękuję za oferte ale KPJ mi kompletnie nie pasuje (zresztą on też kiepsko zaczął sezon. Być może z powodu maksa jaki dostał). A Holidaya szkoda to fakt

PS .Z Twojego zespołu chętnie "przytulę" Jarreta Allena, o którego taką batalię z Tobą stoczyłem podczas draftu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2021 o 22:38, jacobsman13 napisał:

Panowie, Ja wiem, że to dopiero początek sezonu i jesteśmy w zasadzie po 4 meczach, ale generalnie jeśli chodzi o moją drużynę to jest TRAGEDIA. Nic nie działa ta jak sobie zaplanowałem (no chyba, że po prostu jestem w Fantasy ciulaty). Gobert ma w sumie 1 blok!! Spodziewajcie się jakiś ofert wymian z Mojej strony podczas nadchodzącego weekendu.

A nie mówiłem "za wcześnie na panikę"? 😏😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do oddania zbiórki i trochę bloków bo mam ich nadmiar oraz punkty, trójki i FT bo te kategorie i tak odpuściłem.

Potrzebuje głównie asyst przy dobrym FG i Stealach i małej ilości strat.

Do oddania mam Allen'a, Porzingis'a, MPJ i dodatki Adams, Plumlee ewentualnie Hart, Tate, Brunson.

W grę wchodzą wymiany 1za1, 2za1 i 2za2

Zainteresowanych zapraszam do negocjacji i/lub wysyłania ofert

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.