Skocz do zawartości

Orlando Magic 2021/2022


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiając się po drafcie, co mogą Magic w next sezonie, postanowiłem założyć temat na nowy sezon😂

Jest new coach i w zasadzie nowa drużyna. I to ze sporym talentem. Gdyby nie te paskudne kontuzje Isaac'a i Fultza, byłbym spokojny o rozwój. A tak sporo niewiadomych.

 

Tak kilka przemyśleń:

1/ Jeżeli Fultz i Isaac będą zdrowi (w co średnio wierzę), Magic mogą nieźle zaskoczyć.

2/ Draft może być najlepszy od lat. Myślę, że mało kto się spodziewał, że do Magic trafi Suggs, grajek, o którym się mówi, że może być gtg. Trochę go widziałem i myślę, że to mogą być opinie nie bez pokrycia. Nie znam zaś w ogóle Franza Wagnera, więc nie oceniam. Jak rozumiem, albo będzie Dirk, albo Mario. 

3/ Jakoś wierzę w RJ Hamptona. Może się mylę, ale po tym, co widziałem w końcówce poprzedniego sezonu, to może być grajek niezłej klasy. Kto wie, czy nie steal w trejdzie Gordona. Tym bardziej, że podobno urósł.

4/ Uważam, że podpisanie Moritza Wagnera to dobry ruch, tym bardziej, że nie za duże pieniądze.

5/ Kto wie, czy nie największym wyzwaniem na teraz nie jest extension dla Cartera. Czy zasługuje i na ile??? Solidny grajek, młody, ale czy wart, aby wiązać z nim przyszłość? Chyba tak... Bo w Bambę już nie wierzę.

6/ Czekam na rozwój Okeke i Anthony'ego.

7/ Ciekawe, do kiedy przetrwa w Orlando Ross.

Generalnie, szykuje się "radosny" sezon. Pytanie, czy totalne tankowanie, czy jednak młode Orlando o coś powalczy???

Edytowane przez tomaszan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi rotacja na pozycjach 1-2 jezeli zdrowie dopisze i nie bedzie wiele zmian, 

Fultz, Suggs, Anthony, Hampton, Ross, Harris, MCW, IB

5 PG i 3 SG, 

kazdy z nich chialby grac wiadomo ze najwzniejsze zeby znalesc minuty dla Fultza i Suggsa razem i zobaczyc jak to wyglada, potem musi byc czas dla Hamptona i Cole Ross bedzie pewnie dostawal szane grania jako 3 kiedy to tylko mozliwe

 Na skrzydlach:

Ross, Okeke, Oba Wagnery, Isaac, Brazdeikis?momentami pewnie Harris?

 

Pierwszy raz od nie pamietam kiedy mamy tak naprawde maly sklad... Lata Howarda to byl wysiki frontcourt i zero ciekawych opcji na obwodzie potem bylo podobnie. jak przez lata nie mielismy kim sie jarac na pozycji 1/2 tak teraz wyjdzie ze nie ma minut :]

Centrr wiadomo jak dla mnie startuje WCJ, potem Bamba i Lopez, 

Mo lepiej niech tego nie spierdoli.

Mtos sie przygladal kontraktom i co nam lepiej zrobic z Harrisem? 

Co do draftu to wiadomo z Suggsa ciezko sie nie cieszyc chociaz mam przeczucie ze Barnes wypali i nie bedzie to takie super oczywiste ze Toronto spierdolilo nie biorac Suggsa, ale ciesze sie ze nie bedziemy musieli na to liczyc, 

Co do Franza to wyglada ze jest tak naprawdę solidny we wszystkim ale mimo wszystko zaluje ze nie wybralismy Moodyego( i ze nie ostal sie do 8 miejsca Kuminga)

Nowy coach zbiera same superlatywy ale to tak jak kazdy nowy coach no moze poza Kiddem, boje sie tego ze nie ogarnie bo jest debiutantem i ma ogarnac bande niedoswiadczonych utalentowanych dzieciakow gdzie kazdy bedzie chcial sobie wyrobic imie w lidze,a co innego byc ich kolesiem na trenigach, a co innego jak bedzie musial ktos miec DNP coach decision przy nazwisku bo trener tez nie bedzie chcial miec startu 0-20. Dlatego to polaczenie mnie torche przeraza bo troche sie przyzwyczilismy do solidnego przygotowania przez Cliffa.

 

Ale nie ma sie tez co za bardoz tym przejmowac w tym roku bo domyslam sie ze bedzie to podobny rok jak ten w ktorym sie tu Weltman i Hammond zjawilo czyli posiwica to wszyskto na ewaluacje tego co tak naprawde maja, jak wygladaja Isaac i Fultz po kontuzjach jak wygaldaja debiutanci ,jak sie gra klei miedzy guardami, zobaczymy czy beda jamies transfery, ja bym chetnie zobaczyl wiecej weteranow ale jestem w stanie poczekac rok i poeksperymentowac bada mlodych nawet gdyby mialo tk wygladac bardzo marnie.

 

Nastawiam  sie na sezon pelen porazek a i tak jestem w niebie ze nie musze ogladac juz wiecej trio Vucevic, Gordon, Fournier.

 

Edit: 

Jeszcze jedna rzecz ktorej pomimo tego ze zostal wymieniony prawie caly sklad dalej brakuje a mianowicie dalej tu nie ma kto rzucac spacing dalej bedzi sporym problemem Magic, udalo sie wzmocnic obwod o graczy co potrafia cos tam kreaowac ale mam wrazenie ze jest to dalej lekcewazony element przez to FO. 

 

 

Edytowane przez PH#1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pryzmat Suggsa oglądałem Magic w Lidze Letniej i Anthony wygląda kiepsko.. Raczej nie powinien być w s5.. Suggs rewelacyjnie zas.. Z Wagnerem na razie jest tak ,że jego rzut jest technicznie słaby. Powoli unosi ręce. Niby każdy rzut jest blisko trafienia ale jednak na razie trafił chyba jedną trójkę. .W NBA przy lepszym kryciu może miec spory problem z trafianiem. Z drugiej strony jego ataki na kosz pokazują duży potencjał.... Ale w sumie nie wiem czy to był dobry ruch dla Magic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdyby wszyscy byli zdrowi, to zakładam, że S5 wyglądałaby tak: Fultz-Sugs-Okeke-Isaac-Carter. Powiem tak: gdyby zdrowie dopisało, to kto wie, na co byłoby stać tę drużynę. Bo potencjał jest i to spory. W Orlando jest dużo młodych zawodników, tylko pytanie, co ze zdrowiem? Bo jeżeli Fulzt i Isaac znów się posypią, to zapewne nic z tego nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, tylko czy aktualnie znacznie większą loterią i problemem nie jest zdrowie???

Jeżeli jest talent, to wcześniej czy później wypali i efekt będzie. I nie martwiłbym się wówczas o zdobywanie punktów. Jeżeli nie ma zdrowia, żaden talent nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Adrian Wojnarowski na Twitterze: „After 15 seasons in the NBA, JJ Redick announced his retirement this morning.” / Twitter

Ja tam zawsze lubiłem gościa, chociaż pamiętam, jak po wyborze mówiło się, że Orlando wybiera jakiegoś konusa, który może i coś tam umie rzucać, ale którego zjedzą w NBA z uwagi na posturę. Trochę za wcześnie przyszedł do NBA, teraz mógłby osiągnąć znacznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
11 godzin temu, allen napisał:

Wiadomo cos kiedy Fultz wroci?

Z obozu Magic się czegoś konkretnego dowiedzieć to graniczy prawie z cudem... Ale strzelam, że pewnie okolice nowego roku dopiero, czyli te ~12miesięcy od zerwania. 

18 godzin temu, ely3 napisał:

WCJ przedłużył 50/4 .w sumie rozsądna cena

Trzeba przyznać, że na razie dosyć rozsądne te umowy FO Magic rozdaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku meczach można powiedzieć, że:

1/ Orlando będzie grało o wysoki numer w drafcie,

2/ Suggs wygląda słabiutko, przeskok dla niego duży, jest o tyle nadzieja, że Cole w poprzednim sezonie wyglądał również zagubiony, a teraz gra całkiem, całkiem,

3/ za to Franz Wagner może okazać się niezłym wyborem, naprawdę nieźle się prezentuje, a nikt za wiele nie oczekiwał,

4/ Bamba nieco się ogarnął, ale szału z tego nie będzie,

5/ Carter wyżej siebie nie podskoczy, ale w sumie jego ściągnięcie nie było złym ruchem,

6/ Hampton rozczarowuje, przynajmniej mnie, spodziewałem się, że zrobi krok do przodu.

Generalnie, sezon na ogranie młodzików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WCJ ma 22 lata, to jaki poziom prezentuje obecnie to powinno byc jego minimum zdziwe sie jak wyzej nie podskoczy.

Ja bym wywalil Suggsa z pierwszej piatki niech pogra troche przeciwko rezerwom moze sie chlopek troche odblokuje bo brakuje mu pewnosci siebie obecnie i pudłuje gorzej niż Colew rok temu, Franz wyglada solidnie ale w to raczej nikt nie watpil w jego przypadku tutaj jest pytanie czy nie dalo sie kogos z wiekszym potencjalem wyciagnac z 8 numerem.


Magic wygladaja słabo, ale tak mieli wygladać nawet w pełnym składzie a poki co to 2 ich najlepszych zawodników jest kontuzjowanych( a byc moze i 3 najlepszych bo nie wiemy jak bedzie wygladal Chuma w drugim sezonie). Moja nadzieja na ten sezon to ze chociaz w drugiej polowie dopisze zdrowie i zobaczymy pelny sklad i jak to wyglada na parkiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapominasz jak młody jest WCJ, przypomnij sobie jak wygladal Nikola w swoich pierwszych sezonach tez tam szalu nie bylo, byla natomiast solidna gra w kazdym meczu i tego poki co powinnismy oczekiwac od WCJ gosc ma 22 lata jak będzie zdrowy jak dla mnie potencjal jest spory, juz pracuje nad 3 forma wyglada niezle a widzielismy w ostatnich paru latach na przykladzie Vuca ze dolozenie 3 moze wzniesc twoja gre wyzszy poziom, 

 

Byc moze bie bedzie az tak skuteczby w ataku jak Vuc ale w defensywie to ma o niebo lepszy potencjal niz Nikola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominam, wiem, że ma 22 lata i wygląda całkiem solidnie i fajnie. Dlatego pisałem, że to przedłużenie z nim kontraktu to dobry ruch, bo cena nie jest wygórowana. Mówiąc o potencjale, miałem na myśli głównie ofensywę. Defensywa, zgadza się, będzie na bardzo dobrym poziomie, już jest niezła (delikatnie mówiąc). Czy ofensywa? Nie wiem, czy tu będzie w stanie przeskoczyć pewien pułap. Może... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.