Skocz do zawartości

Oklahoma City Thunder 2021/22


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że OKC interesuję się tak wielu z Was, że wręcz nie nadążam z odpowiedziami, ale zbulwersowało mnie jak ktoś ostatnio napisał, że SGA nie zrobił kroku w przód. 

Grając ze scrubami, gdzie średnia wieku jest najniższa w lidze tylko dziś trzasnął 30 pkt i 13 asyst. W tym sezonie nie zanotował ani jednego meczu poniżej 10 punktów. Na 21 rozegranych meczów w 12 zdobył powyżej 20 punktów, a trzy razy udało mu się przekroczyć granicę 30 punktów. 

I to wszystko przy składzie SŁABSZYM niż rok temu. Test dla Was - bez żadnego linka. Wiecie chociaż na jakiej pozycji grają, albo jak wyglądają takie HoFy jak Robinson-Earl, Watson czy Wiggins ( Aaron - nie mylić tym z GSW )? No właśnie.

SGA ma wsparcie tylko od dwóch, no trzech graczy. Dort, Favors i Giddey ( jeszcze ), bo Bazley to zrobił mocne dwa kroki w tył w rozwoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😆😆😆 ej mistrzu box score, czemu nie powiesz tez ze skutecznosc rzutowa mu spadła z 50% na 42% ? 😛

PS . Myślałem ze w gorszym zespole łatwiej się nabija cyferki ale jednak okazuje się ze trudniej, hehe dobre. Powiedz to jeremy linowi i innym który nabijali sobie wesoło cyferki w tankerach a później w dobrych teamach robili po 8ppg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RonnieArtestics napisał:

😆😆😆 ej mistrzu box score, czemu nie powiesz tez ze skutecznosc rzutowa mu spadła z 50% na 42% ? 😛

No to akurat jeszcze wytłumaczalne przy grze z ogórami. Chociaż aż 8% to jednak za wiele bo przecież i w zeszłym roku nie grał z jakimiś wymiataczami a jednak te 50% wykręcił. Co do reszty pełna zgoda, także ten kolejny postęp w grze SGA mocno naciągany. Może jest jakiś inny koneser koszykówki oglądający OKC i ma lepsze argumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, RonnieArtestics napisał:

😆😆😆 ej mistrzu box score, czemu nie powiesz tez ze skutecznosc rzutowa mu spadła z 50% na 42% ? 😛

PS . Myślałem ze w gorszym zespole łatwiej się nabija cyferki ale jednak okazuje się ze trudniej, hehe dobre. Powiedz to jeremy linowi i innym który nabijali sobie wesoło cyferki w tankerach a później w dobrych teamach robili po 8ppg ;)

Po co ciągniesz ten beef? Oglądasz w ogóle OKC? Tam poza wymienionymi przeze mnie nie ma nikogo kto mógł by go odciążyć. To jest aż tak ciężko zrozumieć? 

Nie napisałem o skuteczności rzutowej bo nawet o tym nie pomyślałem. Skupiałem się na innych aspektach. 

Potrafisz generalnie normalnie ze mną rozmawiać czy mam po prostu ignorować Twoje zaczepne posty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie beef tylko widzę po prostu ze bazujesz swoją wiedzę na boxscore. A przynajmniej nie podałeś zadnego argumentu wziętego z oglądania jego gry, tylko piszesz jakieś banały ze zrobił w ostatnim meczu 30pts i 13 ast…

… i ci co maja wiedzieć, to wiedza po co takie posty się pojawiają z twojej strony :) 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thunder to w sumie ciekawy przypadek. Z jednej strony potrafią być karykaturą zespołu NBA ale Giddey wygląda naprawdę dobrze na rozegraniu. Favors jak mu się chce to daje dobrą obronę i zbiórkę. Z Dortem czy SGA to różnie bywa - zdarzają im się słabsze mecze. Thunder nie gra na poważnie ale w tankowaniu są gorsi od nich. Nie wiem czy w maju nie będą wchłaniać złych umów za jakieś dalekie wybory 1 rundowe ... Jedynie co może martwić to regres Bazleya bo gra naprawdę slabo. I brak postępów u Pokusevskiego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

To nie beef tylko widzę po prostu ze bazujesz swoją wiedzę na boxscore. A przynajmniej nie podałeś zadnego argumentu wziętego z oglądania jego gry, tylko piszesz jakieś banały ze zrobił w ostatnim meczu 30pts i 13 ast…

… i ci co maja wiedzieć, to wiedza po co takie posty się pojawiają z twojej strony :) 

Podałem przykład. Oglądam SGA i przytoczyłem jego mocne strony. Wystarczy zrobić scroll do góry, albo jest to na poprzedniej stronie. Pierwszy w lidze w drives, bdb iso, bardzo dobry przegląd parkietu ( dziś znów 9 asyst ), bbiq. O tym wszystkim pisałem, a nie tylko, że zrobił 30/13. Co do jego bbiq i przeglądu parkietu polecam Ci jak znajdziesz chwilę dzisiejszy mecz. W sumie to Ci wystarczy druga połowa i zrozumiesz o czym piszę. 

1 godzinę temu, ely3 napisał:

Thunder to w sumie ciekawy przypadek. Z jednej strony potrafią być karykaturą zespołu NBA ale Giddey wygląda naprawdę dobrze na rozegraniu. Favors jak mu się chce to daje dobrą obronę i zbiórkę. Z Dortem czy SGA to różnie bywa - zdarzają im się słabsze mecze. Thunder nie gra na poważnie ale w tankowaniu są gorsi od nich. Nie wiem czy w maju nie będą wchłaniać złych umów za jakieś dalekie wybory 1 rundowe ... Jedynie co może martwić to regres Bazleya bo gra naprawdę slabo. I brak postępów u Pokusevskiego...

 

Doskonale się ze wszystkim zgadzam. Nie wiem co się dzieje z Bazleyem. Jak Roby zaczyna zabierać mu minuty to wiedz, że coś jest nie tak. Takiemu Dortowi i SGA trafiają się słabsze mecze ale cała organizacja z graczami na czele mają świadomość, że gramy o jak najwyższy numer w drafcie choć znając szczęście znów skończy się ku*wa jakąś #5.

Ten win dzisiaj z Raptors był nam potrzebny jak damie Koryntu majtki. Do 4 min 3q było zgodnie z planem, a później jakiś angry mode im się włączył i odskoczyli Raps na 13 pkt. A sygnał dał kto? SGA. Wpierw wkleił trójkę, później dwa wykorzystane FT, a i Favors swoje dorzucił. 

9 sekund do końca. Raps prowadzi 2 punktami. SGA robi swój klasyczny drive w pomalowane, ściąga aż trzech obrońców, a na obwodzie stoi sobie niepilnowany Muscala. Tak. Ten Mike Muscala. Rzuca - czysta trójka, wygrywamy jednym punktem w Kanadzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Eld napisał:

 

Ten win dzisiaj z Raptors był nam potrzebny jak damie Koryntu majtki. Do 4 min 3q było zgodnie z planem, a później jakiś angry mode im się włączył i odskoczyli Raps na 13 pkt. A sygnał dał kto? SGA. Wpierw wkleił trójkę, później dwa wykorzystane FT, a i Favors swoje dorzucił. 

.

A pisałeś, że te 2 wygrane z LAL były na propsie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał:

A pisałeś, że te 2 wygrane z LAL były na propsie :) 

Nie no wygrana z LAL jest zawsze na propsie. Prawie 8 lat temu zakładając konto był zwyczaj, że w temacie w którym to nowi się przedstawiali napisałem kogo jestem fanem, który gracz jest moim ulubionym, a kogo, że tak delikatnie napiszę aby nikogo nie urazić - nie toleruję. No i padło wtedy Los Angeles Lakers. Do dziś mi to zostało :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Eld napisał:

Nie no wygrana z LAL jest zawsze na propsie. Prawie 8 lat temu zakładając konto był zwyczaj, że w temacie w którym to nowi się przedstawiali napisałem kogo jestem fanem, który gracz jest moim ulubionym, a kogo, że tak delikatnie napiszę aby nikogo nie urazić - nie toleruję. No i padło wtedy Los Angeles Lakers. Do dziś mi to zostało :).

Wiem, ale 6  pick nie jest na propsie :) 

Swoją drogą mając w składzie wyjątkowo mocna 2 (1) opcję, ciężko o bezprecedensowy tank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, starYfaN napisał:

Wiem, ale 6  pick nie jest na propsie :) 

Swoją drogą mając w składzie wyjątkowo mocna 2 (1) opcję, ciężko o bezprecedensowy tank.

Dlatego już zaczynają kombinować z SGA. Shai poleciał z drużyną do Memphis na mecz który zapisał się w annałach ligi. No ale tuż przed meczem okazało się, że ma ( sic! ) wstrząśnienie mózgu i nie może zagrać. To co. Przed wylotem nie wykazywał objawów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Eld napisał:

Dlatego już zaczynają kombinować z SGA. Shai poleciał z drużyną do Memphis na mecz który zapisał się w annałach ligi. No ale tuż przed meczem okazało się, że ma ( sic! ) wstrząśnienie mózgu i nie może zagrać. To co. Przed wylotem nie wykazywał objawów? 

Mógł lądować bez spadochronu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eld dziwny z Ciebie kibic. Po co w temacie swojej ulubionej drużyny nawiązywać do forumowej gierki? Eh, niefajnie...

Rzucasz jakieś ironiczne teksty w stronę chłopaków z drugiej rundy draftu czy nawet undrafted, lol. Tak, to oni rzucają zamiast Shaia. 

Tak jak kiedyś tam pisałem. Zerkam co jakiś czas na Thunder właśnie ze względu na JRE. No i co, by nie mówić, jak na chłopaka z drugiej rundy to on ma naprawdę niezłe wejście do ligi, jeszcze głównie grając nie na swojej nominalnej pozycji. Od początku wywalczył sobie minuty, nawet trener go do s5 wrzuca, a widzimy, że wielu młodych jednak straciło choćby względem poprzedniego sezonu. Zamiast się cieszyć, że chłopak z drugiej rundy, miał wiele ciekawych spotkań w tym roku (bo tak było) i kibicować, żeby powalczył sobie o wyróżnienie w postaci all-rookie 2nd team (bo i na to są szanse, a Tobie jako kibicowi powinno na tym w sumie zależeć) to lepiej się pośmiać, bo w innych niestety nie szło, nie dawał rady. No sory, on jeszcze w niejednym meczu będzie miał problemy, tym bardziej, grając jako fulltime center. Ale widać, że Presti (trade up w drafcie) i Daigneault (zaufanie i rola w zespole od startu kariery + wypowiedzi, które można było posłuchać/poczytać) coś w nim widzą... 

Co do samego Shaia. Każdy wie, że to świetny chłopak. Już bdb gracz, z papierami na coś więcej, ale no jak ktoś napisze, że na razie nie widać rozwoju względem poprzedniego roku (czy nawet, że słabiej wygląda niż rok temu) to może tę tezę obronić. Z pozytywów. Świetne gra do kosza, można już rzec, że to jego firmowe akcje się stały (choć przy swoich warunkach wykończenie jeszcze imho spokojnie może poprawić). Ale z rzutem (zarówno pullup, jak i C&S) niestety dzieje się coś niepokojącego (ludzie to widzą i dlatego o tym wspominają), stąd zdecydowanie niższa efektywność, nawet jeśli weźmie się pod uwagę, że średnie ligowe w % spadły. 

I nie można wszystkiego zrzucić na fatalny zespół, bo zespół rok temu też był marny. 

Taki luźny post ode mnie ;)

11 godzin temu, Eld napisał:

Dlatego już zaczynają kombinować z SGA. Shai poleciał z drużyną do Memphis na mecz który zapisał się w annałach ligi. No ale tuż przed meczem okazało się, że ma ( sic! ) wstrząśnienie mózgu i nie może zagrać. To co. Przed wylotem nie wykazywał objawów? 

Akurat czytałem o tym w zapowiedzi owego meczu. Tu chodziło o podejrzenie wstrząśnienia mózgu, objawy nie wystąpiły bezpośrednio po meczu z Rockets, a po odbyciu drzemki w samolocie, w drodze do Memphis (mieli wtedy b2b i od razu po meczu z Rockets lecieli na mecz z Grizzlies). Dlatego też nie zagrał. Na tym etapie sezonu wątpię, że cokolwiek kombinują. Po prostu, jeśli pojawi się jakiś uraz, nawet drobny, to nie będą go forsować, bo nie mają takiej potrzeby. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Braveheart22 napisał:

@Eld dziwny z Ciebie kibic. Po co w temacie swojej ulubionej drużyny nawiązywać do forumowej gierki? Eh, niefajnie...

Problem w tym, że nie ja nawiązuje, a pośrednio jestem zaczepiany więc odpowiadam. Pół tony wyśmiewających emotikonów i jakiś tekst, że czegoś tam nie napisałem traktuję jak zwykłą, kolejną zaczepkę.

Nie mniej nie mam zamiaru reagować już więcej coś takiego. Jak pewne osobniki zauważą, że piszą w pustkę to sami od siebie przestaną. That is all.

7 godzin temu, Braveheart22 napisał:

@Eld Akurat czytałem o tym w zapowiedzi owego meczu. Tu chodziło o podejrzenie wstrząśnienia mózgu, objawy nie wystąpiły bezpośrednio po meczu z Rockets, a po odbyciu drzemki w samolocie, w drodze do Memphis (mieli wtedy b2b i od razu po meczu z Rockets lecieli na mecz z Grizzlies). Dlatego też nie zagrał. Na tym etapie sezonu wątpię, że cokolwiek kombinują. Po prostu, jeśli pojawi się jakiś uraz, nawet drobny, to nie będą go forsować, bo nie mają takiej potrzeby. 

O dzięki. O tym nie wiedziałem, choć od razu znów pojawia się pytanie na ile to prawda 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.