Skocz do zawartości

Oklahoma City Thunder 2021/22


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Dziuseppe napisał:

Podobno Dinwiddie też na celowniku 40/2. Ja bym brał tego Simmonsa za Kembe, SGA i Simmons to już można fajnie obudować na przyszłość.

Już od dawna o tym myślałem, ale jak słyszę co Morey krzyczy za Simmonsa to nawet mi się tego na forum pisać o tym nie chciało.

Simmons na PG otoczony SGA i Dortem którzy rzucają za trzy to było by morderstwo dla każdego backcourtu tej ligi.

No ale cóż. To się nie stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2021 o 23:27, Eld napisał:

Czy ruchy Prestirgo już nikogo nie dziwią? Dogadał się z Kembą, a tu cisza.

A gdyby ktoś przegapił to SGA podpisał 172/5.

Kemba oddał 20 mln byle uciec z Oklahomy.. .Dead money obniżył o 9,5 mln w tym roku i 10,5 w przyszłym... Thunder w tym roku to dla mnie dziwoląg.. Ja nie rozumiem Prestiego. SGA dostał maxa.. Więc powinni budować drużyne a oni oddali swój wybor do Rockets... Po jakiego grzyba?z

Na dodatek mają ogrom wolnej gotówki i jej nie wydają.. A mogli spokojnie brać kilku wolnych młodych . Nadal Lauri jest do przejęcia.. Mam wrażenie ,że Presti tak się zafiksował na picki ,że teraz jak przychodzi noc draftu to wymienia picki na kolejne picki... Ale w ten sposób drużyny to on nie zbuduje..

Co ważniejsze liga coraz mniej chętnie idzie na handel.. Po Kembe nikt się nie zgłosił aż sam sie wykupił.. Z Favorsem będzie podobnie Każdy poczeka aż zostanie wykupiony albo doczeka końca umowy

Thunder nie mają najsłabszego składu.. Ale nie wiem czy oni wiedzą czego chcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ely3 napisał:

Kemba oddał 20 mln byle uciec z Oklahomy.. .Dead money obniżył o 9,5 mln w tym roku i 10,5 w przyszłym... Thunder w tym roku to dla mnie dziwoląg.. Ja nie rozumiem Prestiego. SGA dostał maxa.. Więc powinni budować drużyne a oni oddali swój wybor do Rockets... Po jakiego grzyba?z

Na dodatek mają ogrom wolnej gotówki i jej nie wydają.. A mogli spokojnie brać kilku wolnych młodych . Nadal Lauri jest do przejęcia.. Mam wrażenie ,że Presti tak się zafiksował na picki ,że teraz jak przychodzi noc draftu to wymienia picki na kolejne picki... Ale w ten sposób drużyny to on nie zbuduje..

Co ważniejsze liga coraz mniej chętnie idzie na handel.. Po Kembe nikt się nie zgłosił aż sam sie wykupił.. Z Favorsem będzie podobnie Każdy poczeka aż zostanie wykupiony albo doczeka końca umowy

Thunder nie mają najsłabszego składu.. Ale nie wiem czy oni wiedzą czego chcą

Głównym zdaniem i celem Prestiego jest ukrycie swojej niekompetencji i trwanie na stanowisku GM-a. Przyjął strategie zbierania picków przez co na corocznym zebraniu może mówić, że są dwa lata od tego by za dwa lata być w miejscu gdzie chcą być.

Oczywiście cel Prestiego nie jest tożsamy z celem OKC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Czeka raczej na odpowiedni moment gdy dwóch-trzech niezadowolonych all-starów się trafi po promocji i wtedy wciśnie przycisk i spienięży te wszystkie assety, może uważa że nie ma na kogo tego wydać, a jak jest to że zbyt dużo to jeszcze kosztuje. Jeśli taki  Ben Simmons nie”odobrazi”się wkrótce na 76ers to jego cena na pewno zacznie spadać bo Morey będzie pod presją... OKC nie ma też assetów interesujących Sixers, bo oni chcą mistrzostwa a nie pięciu 1st rounderów, więc tu potrzebny jest jeszcze trzeci zespół, który coś ma dla Sixers i jest zainteresowany pickami. Podobnie warto poczekać za takim Bealem, czy Lillardem, bo w trakcie sezonu może któryś złoży w końcu oficjalnie trade request. A może chce po prostu jeszcze przetestować przez rok SGA jako lider aby poznać jego możliwości i podjąć decyzję co z nim zrobić? Choć ta umowa świadczy jednak że chyba na niego postawili. 
Myles Turner jest cały czas do wzięcia i mocno by pasował chyba do tego „all-time defensive” podkoszowego zestawu Roby, Pokusevski,  Bazley ;]]. No i do SGA również, bo rzuca te trójki przyzwoicie. Gdybym był na jego miejscu, chyba bym zaczął budowę od takiego ruchu, ale nie wiem właściwie co chce robić Indiana i jakiego zestawu assetów oczekuje ze Mylesa. Coś ucichło na jego temat a nie widziałem info czego by chcieli Pacers.

 

Thunder średnie offseason jak na nich, w sensie słabo wyglądają mi ruchy z draftu, ale ruch z Kembą to był przecież kolejny majstersztyk...

Zdrowy Walker pasowałby do SGA ale po pierwsze nie bywał ostatnio zdrowy, po drugie nie chciał tam grac i czekać na ich postępy, po trzecie na przyszłość nie pasuje ni wuja do tego core, który w prime wejdzie za trzy lata najwcześniej, więc Kemba miałby z 35-36 lat, i pewnie kilka kolejnych urazów na koncie, gdy zaczęliby się liczyć w walce o coś więcej niż I runda Play-Offs. 
 

Prestiego wyraźnie nie interesuje los takich Pacers czyli przeciętniak co roku bez jakiegokolwiek upside. Więc gra cały czas va bank. Także...tak, albo mu się uda to co planuje i rozbije w końcu skarbonkę z pickami i zgarnie kogoś konkretnego, i to wypali, no albo to spierdoli jak Ainge i wszystkie te picki stracą na wartości, bo będzie ich po prostu za dużo. 
 

Presti poszedł all-in i tyle, albo skończy jak frajer albo jak GoAT wśród GM-ów :) Narazie nie widać żeby tracił na tych ruchach, raczej zyskuje, kwestia tego w co te zyski teraz zainwestować ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Wg mnie Czeka raczej na odpowiedni moment gdy dwóch-trzech niezadowolonych all-starów się trafi po promocji i wtedy wciśnie przycisk i spienięży te wszystkie assety, może uważa że nie ma na kogo tego wydać, a jak jest to że zbyt dużo to jeszcze kosztuje. Jeśli taki  Ben Simmons nie”odobrazi”się wkrótce na 76ers to jego cena na pewno zacznie spadać bo Morey będzie pod presją... OKC nie ma też assetów interesujących Sixers, bo oni chcą mistrzostwa a nie pięciu 1st rounderów, więc tu potrzebny jest jeszcze trzeci zespół, który coś ma dla Sixers i jest zainteresowany pickami. Podobnie warto poczekać za takim Bealem, czy Lillardem, bo w trakcie sezonu może któryś złoży w końcu oficjalnie trade request. A może chce po prostu jeszcze przetestować przez rok SGA jako lider aby poznać jego możliwości i podjąć decyzję co z nim zrobić? Choć ta umowa świadczy jednak że chyba na niego postawili. 
Myles Turner jest cały czas do wzięcia i mocno by pasował chyba do tego „all-time defensive” podkoszowego zestawu Roby, Pokusevski,  Bazley ;]]. No i do SGA również, bo rzuca te trójki przyzwoicie. Gdybym był na jego miejscu, chyba bym zaczął budowę od takiego ruchu, ale nie wiem właściwie co chce robić Indiana i jakiego zestawu assetów oczekuje ze Mylesa. Coś ucichło na jego temat a nie widziałem info czego by chcieli Pacers.

 

Thunder średnie offseason jak na nich, w sensie słabo wyglądają mi ruchy z draftu, ale ruch z Kembą to był przecież kolejny majstersztyk...

Zdrowy Walker pasowałby do SGA ale po pierwsze nie bywał ostatnio zdrowy, po drugie nie chciał tam grac i czekać na ich postępy, po trzecie na przyszłość nie pasuje ni wuja do tego core, który w prime wejdzie za trzy lata najwcześniej, więc Kemba miałby z 35-36 lat, i pewnie kilka kolejnych urazów na koncie, gdy zaczęliby się liczyć w walce o coś więcej niż I runda Play-Offs. 
 

Prestiego wyraźnie nie interesuje los takich Pacers czyli przeciętniak co roku bez jakiegokolwiek upside. Więc gra cały czas va bank. Także...tak, albo mu się uda to co planuje i rozbije w końcu skarbonkę z pickami i zgarnie kogoś konkretnego, i to wypali, no albo to spierdoli jak Ainge i wszystkie te picki stracą na wartości, bo będzie ich po prostu za dużo. 
 

Presti poszedł all-in i tyle, albo skończy jak frajer albo jak GoAT wśród GM-ów :) Narazie nie widać żeby tracił na tych ruchach, raczej zyskuje, kwestia tego w co te zyski teraz zainwestować ?? 

Presti ściga się po prostu sam ze sobą, w konkurencji, którą sam wymyślił. Niektórzy zbierają jaja z kurników, inni jagody w lesie, a on zbiera picki. Ale i tak jest swoim chłopem, w końcu in weaver we trust! Dzięki, Sam! 😀... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mirwir napisał:

Głównym zdaniem i celem Prestiego jest ukrycie swojej niekompetencji i trwanie na stanowisku GM-a

Aż tak ostro bym nie poszedł ale z drugiej strony on tworzy zespół kuriozum... Jak na razie ma w umowach 42 mln plus jakies 22 mln w martwych umowach plus jeszcze umowy debiutanckie Giddeya... Łącznie to jest sporo poniżej floor i ja wiem ,że on będzie się czaił by na koniec roku brać jakieś spadające umowy Inglesa,

 

12 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Presti poszedł all-in i tyle, albo skończy jak frajer albo jak GoAT wśród GM-ów :) Narazie nie widać żeby tracił na tych ruchach, raczej zyskuje, kwestia tego w co te zyski teraz zainwestować ?? 

A co zyskał tam naprawdę na tym Kembie? I co zyskał oddając tegoroczny wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Wg mnie Czeka raczej na odpowiedni moment gdy dwóch-trzech niezadowolonych all-starów się trafi po promocji i wtedy wciśnie przycisk i spienięży te wszystkie assety,

I przypadkiem ci niezadowoleni all-starzy się spikną, żeby przejść do tankującej Oklahomy? Ok, wszystko się może zdarzyć jak śpiewa Anita :)

Te wszystkie Beale i Lillardy to nie ten timeline dla OKC, poza tym oni nie będą odchodzić ze swoich klubów do Oklahomy, bo nie ma to dla nich żadnego sensu.

Presti ewidentnie sobie wymyślił, że powtórzy przebudowę, kiedy wziął KD, RW i JH, tylko zrobi to jeszcze lepiej. No, ale wychodzi właśnie jak trudno jest się fajnie przebudować przez draft, ile tutaj zależy od zwykłego szczęścia. A tego w tym roku Thunder nie mieli, więc chcą spróbować za rok, dlatego się nie wzmacniają, będą znów wymyślać kontuzje i ogrywać młodzież, żeby przegrać jak najwięcej i spróbować szczęścia w loterii po drodze zbierając assety. Tylko te assety nagromadzone w takiej ilości tracą na wartości, a będą jeszcze bardziej tracić, gdy będzie się zbliżał termin ich zmaterializowania. Presti niby ma jeszcze na wszystko czas, ale żeby użyć kiedyś tych assetów w trejdzie po niezadowoloną gwiazdę, to najpierw Thunder muszą pokazać, że są w stanie być poważnym zespołem, na razie nie są.

27 minut temu, RonnieArtestics napisał:

podkoszowego zestawu Roby, Pokusevski,  Bazley

Poku nie jest podkoszowym, to jest 7-foot guard ;)

3 minuty temu, kcp78 napisał:

Sengun in, Brown out...

Sengun to chyba w Rockets ciupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karpik masz pewnie racje że to mało prawdopodobne żeby gwiazdy się spiknęły ale mieliśmy już takie przypadki. Głównie na FA, ale też taki PG13 z Leonardem się spiknęli za pomocą trade request. Więc jeżeli SGA zrobi jeszcze jakieś postępy, a OKC zaczęłoby od takiego Turnera, to jakiegoś 2nd tier gracza mogłoby to już może przekonać. 
 

Na razie wygląda to oczywiście na to co mówisz - process a’la Hinkie - ale kto wie czy nie czai się na kogoś już w tym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trzeba cierpliwości. Pick z przyszłych draftow się nie kontuzjuje w odróżnieniu od graczy. Jak poczeka to znajdzie może pasująca układankę. Pickow ma tyle ze jakby inni GM zrobili żart i nie odbierali telefonów od OKC to by wszystkiego nie pomieścił. Ale zawsze im bliżej draftu tym wartość numerków rośnie. Znajdzie on swoje. Spokojnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barcalover napisał:

Odrobine szczęścia w loterii w tym roku i miałby w tym roku 2 picki top5, czyli np. Mobley i Suggs. 

Gdyby babcia miała wąsy... Tu chodzi o sama predylekcje prestiego do 'kolekcjonowania pickow' . To naprawdę zaczyna wyglądać jak 'budowanie na alibi'. No przecież nikt nie zarzuci preatiemu, że ten nic nie robi, że się nie stara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kcp78 napisał:

Gdyby babcia miała wąsy... Tu chodzi o sama predylekcje prestiego do 'kolekcjonowania pickow' . To naprawdę zaczyna wyglądać jak 'budowanie na alibi'. No przecież nikt nie zarzuci preatiemu, że ten nic nie robi, że się nie stara...

Jakie budowanie na alibi? Jeśli czegokolwiek ta loteria miała Prestiego nauczyć, to właśnie tego, że statystycznie trzeba mieć mnóstwo pickow, żeby sobie dać szansę na franchise playera.

Mam wrażenie, że ten ruch z Sengunem przelał u niektórych czarę goryczy. Oczywiście, że dla obserwatorów z boku wydaje się to nielogiczne, bo sporo osób mockowalo Senguna wyżej, ale przecież Thunder musieli uznać, że go nie chcą long term i tyle. Dowiemy się za pare miesięcy, czy to był błąd, ale sama w sobie wymiana 1 picku w okolicach 15-25 na dwa takie same w przyszłości to całkiem ok ruch na początku drugiego roku resetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.