Skocz do zawartości

Denver Nuggets 2021/2022


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, BMF napisał:

Kiepska umowa, ale może ten owner Nuggets jest gotowy na potężny podatek, chociaż to dalej daje kiepską umowę.

Nie chcieli ryzykować, że skończy się jak z Grantem, a że to nie moje pieniądze to nie będę Aaronowi dolarów żałował ;)

Trzeba czekać na powrót Murraya i extension MPJ, które wleci przed sezonem pewnie. Aaron to dla mnie nadal świetne fitowo uzupełnienie ofensywnego trio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem nie rozumiem idei extension ze strony klubów. Zakladajac ze zagra nawet lepszy sezon niż zeszły, to kto by przebił więcej niż 23mln na sezon latem? A przez ten rok to jeszcze nie daj Boże  chłop się zdąży trzy razy powaznie skontuzjowac i straci kompletnie na wartości. Po co dawac tak długie kontrakty na gracza kalibru aarona gordona, ci ludzie nie widza jak dynamicznie sie wszystko zmienia i że taki bledsoe już po roku od podpisania ostatniego długiego kontraktu nie był warty nawet polowe kwoty która zarabia? 
czemu ludzie którzy ponoć są specjalistami w tej dziedzinie, wielcy managerowie za miliony bucksow nie wyciągają prostych wniosków z błędów innych? Wg mnie Małe bardzo prawdopodobieństwo ze dogra w nuggetsdo końca kontraktu i bedzie na siebie „zarabial”  przez cały czas. Prędzej Za dwa lata bedzie balastem nawet jak bedzie niezły, bo np nuggets będą sobie chcieli cos Pozmieniać w składzie. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Czasem nie rozumiem idei extension ze strony klubów. 

Nuggets na Granta i Gordona "wydali" trzy picki (jeden to Hampton), nie mają kogo ściągnąć na FA i chcieli uniknąć ryzyka, że Aaron pójdzie jak Jerami gdzieś indziej za podobny hajs i większą rolę choćby.

Jeśli Kroenkes chcą płacić podatek to picki/assety są na etapie budowy Nuggets większym wydatkiem niż miliony w salary, bo Denver nie miałoby kim tego Aarona zastąpić.

Gordon jest lekko przepłacony, ale Denver ma (bo Porter to w najgorszym wypadku RFA) jak na warunki NBA sporą przewidywalność rosteru na najbliższe sezonu, całe S5 + 6th man pod kontraktami na minimum dwa sezony.

Rozumiem że patrzysz na to obiekywniej i w stosunku do samej wyceny zawodnika, ale no z perspektywy Denver czy mojej jako fana to najważniejsza jest decyzja Kroenkes o wydatkach, w sumie Gordona extension wchodzi akurat od paru milionów salary cap wiecej. Spodziewałem się jakiegos 80/4, dostał parę milionów więcej, ale widocznie Denver uznało, że dla większego spokoju warto te parę milionów powyżej wartości dać.

76ers po wydaniu assetow na Tobiasa też musieli go przeplacic względem wartości, bo lepiej mieć przeplaconego trochę przydatnego zawodnika niż stracić i assety i nie móc kogoś ściągnąć do rosteru w zamian. 

Mi względem tej umowy dość blisko też do opinii Vogta na tt: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucas tak wiem, nuggets jest dobre w planowaniu dalekoidacym, ale mi chodzi tylko o jedno: po co tak wczesnie dawac taki kontrakt graczowi pokroju Gordon, liga się tak dynamicznie zmienia ze on za trzy lata może być wrakiem to raz, a dwa mieliby birdy do niego po sezonie i spokojnie mogliby do offseason poczekać, bo Watpie ze nawet jesli zagra super sezon to ktoś mu da 30mln na rok żeby uciekł. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

@Lucas tak wiem, nuggets jest dobre w planowaniu dalekoidacym, ale po co tak wczesnie dawac taki kontrakt graczowi pokroju Gordon, liga się tak dynamicznie zmienia ze on za trzy lata może być wrakiem to raz, a dwa mieliby birdy do niego po sezonie i spokojnie mogliby do offseason poczekać, bo Watpie ze nawet jesli zagra super sezon to ktoś mu da 30mln na rok żeby uciekł. 

Moze po prostu chcieli miec spokoj i pewnosc? Mysle ze 80/4 i tak dostalby od kogos, a przypadek Granta pokazal ze dajac taka sama kase i bedac lepszym zespolem mozna stracic zawodnika :P  Mysle ze przez to jakim rynkiem dla FAs są Nuggets to woleli się po prostu zabezpieczyć.

Murray - Barton - MPJ - Gordon - Jokic + Monte -> taki trzon druzyny, gdzie kazdy jest pod kontrola organizacji przez minimum dwa lata, mysle ze to tez nie jest bez znaczenia. 

I ja sie zgadzam, ze on jest trochę overpay, ale widocznie uznali ze spokoj, przewidywalnosc i pewnosc jest warta unikniecia ryzyka, ze ktos Gordonowi w glowie zamota, gdy potrafili to nawet Pistons zrobic.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lucas napisał:

I ja sie zgadzam, ze on jest trochę overpay, ale widocznie uznali ze spokoj, przewidywalnosc i pewnosc jest warta unikniecia ryzyka, ze ktos Gordonowi w glowie zamota, gdy potrafili to nawet Pistons zrobic.

Hola, hola, wypraszam sobie! A serio całkiem, ten case jest absolutnie wyjątkowy. Ambicje sportowe, to jedno, mentalność czarnej pantery, to 2—gie, ale tutaj x-factorem była relacja z Jeramiego z Troyem. Gdyby nie zażyłość obu panów, tego dealu by nie było...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miło się czyta komentarze pod tym tweetem :)

a co do Gordona, liczyłem na max 18 za rok gry, szkoda, że Nuggets nie dali rady wynegocjować czegoś extra jak np. w kontrakcie Sapa, bardzo spory overpaid niestety wciąż tylko za potencjał, potencjał 26 latka i jednak wątpliwe aby swoją grą taką umowę spłacił, szykuje nam się 4 graczy z średnimi kontraktami na poziomie +25M, nie słyszałem by Kreonke chcieli opitolić Aresanal czy jakiś inny klub, oby nie zaczęli zaciskać nagle pasa, bo negocjacje z Porterem podobno już trwają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W obliczu kontuzji murraya nie mieli innego wyjścia jak tylko dac mu te 170 baniek  

Śmiem twierdzić że gdyby Jamal się nie połamał, Porter mógłby za chwilę grać gdzie indziej 

 

Tak czy inaczej bardzo dobry ruch, nuggets będą team to beat jak Jamal wróci do pełnej sprawności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad 40 mln dla 23 latka,po zaledwie drugim sezonie...

wiem,ze to mega talent i przyszlosc organizacji,ale chlop jeszcze nic nie osiagnal, a tu kasa jak dla superstarow z kilkoma latami stazu.

istne szalenstwo cenowe.

jak jokic wg tweeta wyzej ma dostac ,,ochlapy`` w postaci 148/5 lat,to po tej informacji o porterze powienien zadadac conajmniej 50/60 mln/rok, skoro gowniarz ma dostac 40...

Edytowane przez jordan20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jordan20 napisał:

jak jokic wg tweeta wyzej ma dostac ,,ochlapy`` w postaci 148/5 lat,to po tej informacji o porterze powienien zadadac conajmniej 50/60 mln/rok, skoro gowniarz ma dosatc 40.

Nei wiem czy wiesz jak dziala podpisywanie umów w NBA?

Plus Porter dostał w uśrednieniu jakieś 34 mln rocznie, te 40 to dostanie jeśli będzie top15 zawodnikiem ligi tego sezonu, więc chyba dość zasłużenie wtedy?

No i płaci się w dużej mierze za potencjał. Wyżej masz komentarze pod tweetem, gdy Jokic dostawał maksa, też było wtedy że jest overpay.

Taka ciekawostka:

Michael Porter Jr. has shot over 40% on 3-pointers in each of his first 2 seasons.

The only other active players to do that in each of their first 2 seasons (min. 100 3-pt FGA):

Stephen Curry

Klay Thompson.

Do tego kontrakt bez opcji gracza 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lucas napisał:

ig 3 + Gordon podpisane

I za rok 155 mln na 10 graczy i do podpisania Campazzo, Dozier .. Oby się nie skonczyło zrzucaniem za rok Bartona czy JaMychala albo odpuszczaniem sobie agentów

Nuggets liczą ,że nowa umowa telewzyjna rzeczywiście podbije do 180 mln salary ale już chodza słuchy ,że wtedy najpierw zostaną proporcjonalnie podniesione nowe umowy by nie było powtórki z rozrywki z Durantem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

I za rok 155 mln na 10 graczy i do podpisania Campazzo, Dozier .. Oby się nie skonczyło zrzucaniem za rok Bartona czy JaMychala albo odpuszczaniem sobie agentów

Nuggets liczą ,że nowa umowa telewzyjna rzeczywiście podbije do 180 mln salary ale już chodza słuchy ,że wtedy najpierw zostaną proporcjonalnie podniesione nowe umowy by nie było powtórki z rozrywki z Durantem

Dłużej sobie popisałem na FB o tym dealu, wiec tylko skopiuje jeden z komentarzy z Reddita ;) 

Prawdziwe:

r/nba when a good player leaves a small market to another team: POOR SMALL MARKETS :(

r/nba when a small market pays to keep a good player from leaving to another team: OVERPAY! WHAT A MISTAKE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

@Lucas Clippers i Warriors zrzucali w tym roku graczy by nie płacić kosmicznych podatków a Ty uważasz że Nuggets to uciagnie? Denver za rok z podatkiem będą mieć skład za jakieś 220 mln a rok później już za 300 

No ale ja nie twierdze, ze Nuggets utrzymają cały roster, chyba nikt przytomny taka nie twierdzi? Ten sezon (moze następny, ale moze byc ciezko) to pewnie będzie najgłębszy roster Nuggets w najbliższych latach, oczywiście zakładając w miarę bezproblemowy (jak na ten uraz) powrót Jamala. Później Big3 + Aaron (ew ktoś inny jeśli Gordon się nie sprawdzi) będę biedniej obudowywani i chyba większość ma tego świadomość?

Tylko to liga gwiazd, a Porter taką może zostać, nie wiem co innego w tej sytuacji Twoim zdaniem mieli Nuggets zrobić? Dużo osób krytykowało Bucks za wzięcie Jrue za tyle picków + potem ten kontrakt, a to się wiązało też z przedłużeniem Giannisa (i później tytułem). Denver robią wszystko, zeby pokazac Jokiciowi, ze MVP moze tu zostac, bo beda robic co jest w ich mocy, zeby jak najlepiej go obudowac, a Kroenkes nie będą jednak się bali wejść w podatek, przynajmniej na jakiś czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ,że poniekąd przypomina to historię Wizards

Wall , Beal mieli maxa i dorzucili 3 max dla starszego Portera i zakończyło się to po2 latach bo nie dali rady utrzymać 3 maxów. MPJ to fajny gracz ale czy maxowy? Mam wątpliwości. Denver poszli mocno ale o ile Porter ma szansę utrzymać swoją wartosc o tyle umowy Bartona czy Gordona nie są do utrzymania na dłuższa metę zwłaszcza ta Gordona. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

MPJ to fajny gracz ale czy maxowy? Mam wątpliwości.

Te watpliwosci  były chyba tez przy Jokiciu (rozwiane) i Murrayu (bańką i okresem przed kontuzją być może też rozwiane, a ze się połamał to ciężko takie coś zakładać w momencie podpisywania umowy), a jestem pewny ze maksa (choć wiadomo "innego") MPJ dostałby latem, wtedy Denver dałoby wyrównanie, ale już miałoby wpływ na relacje z MPJ i jego ludźmi, coś jak Hayward i Jazz wyrównujący ofertę Bobcats ;) 

Barton to mysle, ze jest do dealowania w deadline/latem za rok, dobrze ze go przedluzyli to nie straca go za darmo :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga sobie sama uwiązała pętlę na szyi CBA i to są efekty. Dziś liga, to liga graczy i ich agentów, gdzie max-y rozdawane sa na lewo i prawo. 

Ja tylko powiem tak - można było sie zastanawiac, czy 76ers podejmowali dobrze skalkulowane ryzyko z Embiidem, ale franchise playera nikt nie odpuszcza. Z Jokicem można było robić to samo,  ale czy Murray + MPJ to na dziś 2 graczy na poziomie franchise, za których zapłacimy min. 60 mln bez podatków za rok, a z podatkiem koło 100? Obstawiam, że za rok w tej kwocie mógłbyś mieć paczkę która da większy 2way impact.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.