Skocz do zawartości

Tokyo 2020 czyli Tokio 2021


jack

Rekomendowane odpowiedzi

Igrzyska oficjalnie startują w piątek a pierwsi nasi sportowcy już wrócili do Polski. Ciężko to nawet komentować, można tylko współczuć.

Szybkie poszukiwania najlepszego źródła śledzenia zawodów wskazuje na Eurosport w player.pl. Opłata 25 zł ma umożliwić obejrzenie wszystkich zawodów bez dodatkowych reklam. 

Tymczasem już w środę hitowe spotkanie piłkarek USA ze Szwedkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jack orientujesz się o co chodzi dokładnie w tej akcji z pływakami? Czy oni w ogóle nie powinni byli lecieć do Tokio, bo nie spełnili minimów i po prostu związek wysłał za dużo pływaków, czy rzeczywiście spierdolili im zgłoszenia?

Ja osobiście bardzo się szykuję na zawody lekkoatletyczne, w tym roku mnóstwo rewelacyjnych wyników na świecie w konkurencjach biegowych, już dwa rekordy świata przed samą olimpiadą. No i jestem bardzo ciekawy jak poradzi sobie Erriyon Knighton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

@jack orientujesz się

bardzo pobieżnie ale z tego co wyczytałem to oni mieli wyniki kwalifikujące do startów w sztafetach i warunkowo do startów indywidualnych. Związek zamiast zgłosić ich do sztafet i zapewnić im start zagrał all in by pochwalić się większą ilością startów. No i coś poszło nie tak z komunikacją na linii federacja a związek i nasi zawodnicy nie wystartują wcale. Dodatkowo nie wystartują też nasze sztafety z powodu braku dostatecznej ilości zawodników. 

Pływanie to chyba jeden z mniej wdzięcznych sportów do uprawiania, nudne treningi, warunki mało komfortowe, zarobek żaden więc jak jeszcze po latach traci się szansę na start w igrzyskach z podziwu osób trzecich to jest mega dramat.

Ja poza głównym nurtem czekam na piłkę nożna kobiet i rugby 😁

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jack napisał:

Igrzyska oficjalnie startują w piątek a pierwsi nasi sportowcy już wrócili do Polski. Ciężko to nawet komentować, można tylko współczuć.

Szybkie poszukiwania najlepszego źródła śledzenia zawodów wskazuje na Eurosport w player.pl. Opłata 25 zł ma umożliwić obejrzenie wszystkich zawodów bez dodatkowych reklam. 

Tymczasem już w środę hitowe spotkanie piłkarek USA ze Szwedkami.

Czyli Eurosport w Polsce ma prawa do całej olimpiady?

Ogólnie jestem zawiedziony że z wielkich na piłkę nożną to jedzie tylko Salah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kubbas napisał:

Ogólnie jestem zawiedziony że z wielkich na piłkę nożną to jedzie tylko Salah

Salah nie jedzie. Liverpool się nie zgodził. 

2 godziny temu, fluber napisał:

Ja osobiście bardzo się szykuję na zawody lekkoatletyczne

Marzy się medal dla Lewandowskiego. Świetny może być za to bieg mężczyzn na 800m. Pytanie czy Dobek podoła? Z wielkich gwiazd to ciekaw jestem jaką formę na IO przygotuje Wayde van Niekerk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Braveheart22 napisał:

Salah nie jedzie. Liverpool się nie zgodził. 

Ale widzę że jedzie przewielki 38 letni Dani Alves 😁

Swoją droga ciekawe czy się kiedyś doczekamy normalnych kadr w piłce a nie tych tworów olimpijskich, w żadnej innej dyscyplinie zespołowej nie ma czegoś takiego i nigdy nie było a tu piłka zaorana i sprowadzona do parteru na starcie każdej imprezy. 

Oczywiście nie marudzę bo niektóre kadry wyglądają fajnie jak Brazylii, Japonii czy Hiszpanii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Braveheart22 napisał:

 

Marzy się medal dla Lewandowskiego. Świetny może być za to bieg mężczyzn na 800m. Pytanie czy Dobek podoła? Z wielkich gwiazd to ciekaw jestem jaką formę na IO przygotuje Wayde van Niekerk :)

Lewandowski może mieć duże problemy. Ingebrigtsen i magicznie wrzucony do kadry cheruyiot wydają się być poza zasięgiem, a jeszcze ten katir wyskoczył w tym roku. 

Na 800 metrów zależy od tempa ale sam finał będzie tu sukcesem, szanse są mniejsze niż 10 procent. 

Polacy mogą w młocie mieć nawet 4 medale jak nic nie spieprza ale poza tym szans jest niewiele. Mamy jakieś tam szanse w oszczepie i w sumie to tyle. W sztafetę kobiet i liska nie bardzo wierzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na igrzyskach od zawsze oglądam tylko lekką i kolarstwo, reszta czasem, jak akurat trafię. Ogólnie impreza (emocje) zawsze zaczyna się i kończy lekką w moim przypadku. 

Bardzo interesuje mnie, czy Fajdek wytrzyma ciśnienie. Raczej ostatnia szansa. Poza młotem trzeba liczyć na dobre wyniki, bo pewniaków nie mamy. 

Nożna na IO to śmiech. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, matek napisał:

Ja na igrzyskach od zawsze oglądam

Ciekawie zawsze są najkrótsze dystanse biegów i pływania bo tam startują ci wszyscy zawodnicy zaproszeni przez MKOl. Egzotyczni pływacy ćwiczący w basenach hotelowych i biegacze z wysp tak małych, że nie da się ją nich znaleźć dostatecznie długiej prostej do ćwiczenia sprintu na 100m. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluber napisał:

Lewandowski może mieć duże problemy. Ingebrigtsen i magicznie wrzucony do kadry cheruyiot wydają się być poza zasięgiem, a jeszcze ten katir wyskoczył w tym roku. 

Na 800 metrów zależy od tempa ale sam finał będzie tu sukcesem, szanse są mniejsze niż 10 procent. 

Polacy mogą w młocie mieć nawet 4 medale jak nic nie spieprza ale poza tym szans jest niewiele. Mamy jakieś tam szanse w oszczepie i w sumie to tyle. W sztafetę kobiet i liska nie bardzo wierzę. 

Yyy, ale jak to? Nie ma szans na 4 medale w młocie, za to w samej lekkiej 6 powinnismy zrobić, dawno nie mieliśmy tak mocnej kadry. A Lisek zaskoczy ;), Renaud się skontuzjowal. 
W ogole to powinny być najlepsze nasze IO od Atlanty. 
Jak będę miał chwile, to może rozpisze bardziej, ale 14 medali to jest absolutne minimum na co liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, polskignom napisał:

Yyy, ale jak to? Nie ma szans na 4 medale w młocie, za to w samej lekkiej 6 powinnismy zrobić, dawno nie mieliśmy tak mocnej kadry. A Lisek zaskoczy ;), Renaud się skontuzjowal. 
W ogole to powinny być najlepsze nasze IO od Atlanty. 
Jak będę miał chwile, to może rozpisze bardziej, ale 14 medali to jest absolutne minimum na co liczę.

20 zawodników skoczyło w tym roku 5,80 . Poziom jest niebotyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

20 zawodników skoczyło w tym roku 5,80 . Poziom jest niebotyczny. 

Do medalu będzie potrzebne ~6.00, tam się stawka wykrusza :). Duplo poza zasięgiem, Renaud może wystąpi może nie, Braz już nie będzie w Rio. Jakbym miał typować pudło to Duplantis, Kendricks Lisek. Lisek dawno nie miał takiego fajnego progresu jak w tym sezonie, a on co najważniejsze potrafi skakać bez zrzutek na jakichś 5.40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, polskignom napisał:

Jak będę miał chwile, to może rozpisze bardziej, ale 14 medali to jest absolutne minimum na co liczę.

Zakładam że mocno liczysz na krukowskiego i andrejczyk ale w obu przypadkach mam duże wątpliwości. Poza tym odpalem w Chorwacji to andrejczyk najlepszy rzut w tym sezonie to 63,60. A za vettetem jest że 5 ludzi na podobnym poziomie. Nie traktowalbym ich jak pewniakow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fluber napisał:

Zakładam że mocno liczysz na krukowskiego i andrejczyk ale w obu przypadkach mam duże wątpliwości. Poza tym odpalem w Chorwacji to andrejczyk najlepszy rzut w tym sezonie to 63,60. A za vettetem jest że 5 ludzi na podobnym poziomie. Nie traktowalbym ich jak pewniakow. 

Andrejczyk miała problemy z barkiem, w złotej lidze wyglądała „ok” w porównaniu do czołówki. Krukowski jest mocnym no.2 pod warunkiem, ze również bark nie będzie utrudniał. Vetter poza zasięgiem. W młocie 3 medale to wg mnie max. Złoto u kobiet poza zasięgiem, Włodarczyk miała 1 odpal, ale generalnie 77-78m to ponoc u niej max, u Kopron wciąż brakuje kropki nad i. Nie sadze, ze poradzą sobie obie z Tavernier i druga Amerykanka, a jest tam jeszcze kilka dzikich wyników z Eugene. Dla Fiodorow finał będzie sukcesem. 4x400 to walka o brąz z Uk, us i Jam wydają się poza zasięgiem. Niespodzianke może zrobić mikst.

Dobek jest dla mnie mocnym kandydatem do medalu, sporo wyżej niż te 10%, jest gotowy podobno na 1:42.5, przy wolniejszych biegach będzie wygrywał finiszem. Ale dużo zależy jak się potoczą eliminacje i czy będzie jakiś samobójca, który pociągnie finał na 1:41-1:42 (pewnie Meksykanin może spróbować jak się dostanie lub 1 z Amerykanów). W Monte Carlo nie wiedział jak biec w tłoku, a i tak zrobił fajny wynik na tle takiej stawki.

Lewy jest w top5 kandydatów, życiowa forma, świetny w Monte Carlo, na 800m zrobił fajny sb, finał olimpijski nie będzie biegiem na 3:28 raczej, a z każda sekunda wolniej jego szanse rosną. Kadri podobno ma celować w 5000, a wtedy na 1,5 zostają Kenijczyk, Norweg i Australijczyk, którzy wyglądają najmocniej.

W kuli bez szans na fajne wyniki, awanse do 12-ki będą sukcesem. Pia powinna się zakręcić koło top5, jeśli faktycznie zrobi te 12,60 na co ja stać. 

O Lisku już pisałem, jego medal będę rozpatrywał w kategorii spodziewanej niespodzianki.

Reszta kadry w lekkiej to każde punktowane miejsce raczej w kategorii sukcesu.

Ale w innych dyscyplinach nam obrodziło, chociaż niepokojąco wyglądały ME w kajakach na Malcie i poza Borkowska, która powinna wywieźć krążek reszta będzie walczyć do końca, a wydawało się rok temu, ze tam możemy liczyć na sporo więcej.

Do tego typowo żeglarstwo, liczę na torowców, siatkarzy plażowych i siatkarzy. Zobaczymy co zrobi Niewiadoma, tam jest szansa na zakręcenie się koło pudła. Nie zdziwi mnie niespodzianka w strzelectwie i do tego wiosła, choć tam wiemy, ze nic nie wiemy. No i przede wszystkim Klaudia Zwolinska! Drugie nazwisko, które będę mocno obserwował to Beata Pacut!

Generalnie Tokio będzie mocno loteryjne, u nas problemy z wyjazdem miała Kowalczuk, na która po cichu liczyłem, ale teraz chyba nie ma co się łudzić. Generalnie w ostatniej chwili możemy się dowiedzieć, ze ktoś nie wystartuje, bo covid. A o tym, ze szprycowanie jest na levelu hard dzięki covidowi nie ma co wspominać. Tabele medalowa będzie warto sprawdzić za 5-6 lat ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wymienił Igi Świątek?

Startuje w aż 3 konkurencjach, i typuję, że zdobędzie 3 medale.

W ogóle nie kojarzę, by tenisiści brali udział we wszystkich 3.

Zawsze mnie to dziwiło, np taki Roger mógł grać i z Wawrinką i z Higgins i sobie zdobyć medale.

Ogólnie ktoś kojarzy przypadek tenisistów co startowali we wszystkich 3? Często startują we dwóch.

 

No i mega liczę Novaka 'real goata' Djokovicia. To jakiego pecha miał na ostatniej olimpiadzie to coś smutnego.

Będąc jedynką trafił na dziką kartę, którym był akurat zdrowy Del Potro ( a zdrowy on to spokojnie top6 tenisistów ostatnich 15lat ).

Piękny mecz był.

No i mega liczę, że USA w koszykówce nie zdobędzie złota. To moje największe sportowe marzenie ever.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mac napisał:

Nikt nie wymienił Igi Świątek?

Startuje w aż 3 konkurencjach, i typuję, że zdobędzie 3 medale.

W ogóle nie kojarzę, by tenisiści brali udział we wszystkich 3.

Zawsze mnie to dziwiło, np taki Roger mógł grać i z Wawrinką i z Higgins i sobie zdobyć medale.

Ogólnie ktoś kojarzy przypadek tenisistów co startowali we wszystkich 3? Często startują we dwóch.

 

No i mega liczę Novaka 'real goata' Djokovicia. To jakiego pecha miał na ostatniej olimpiadzie to coś smutnego.

Będąc jedynką trafił na dziką kartę, którym był akurat zdrowy Del Potro ( a zdrowy on to spokojnie top6 tenisistów ostatnich 15lat ).

Piękny mecz był.

No i mega liczę, że USA w koszykówce nie zdobędzie złota. To moje największe sportowe marzenie ever.

Mężczyźni w tenisie raczej nie startują w 3 na szlemach, bo jednak grają dłuższe mecze i tam to nawet w deblu mało kto startuje z czołówki. Natomiast na Igrzyskach to chyba występują bo zarówno Federer jak i Nadal wygrywali debla, a np Murray miał medal w mikście, chociaż nie wiem czy startował też w deblu ale chyba tak ze swoim bratem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.