Skocz do zawartości

NBA Finals 2020/2021 - Suns vs Bucks


mikrofalowka

Kto wygra?  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. No to kto wygra?

    • Suns w 4
      3
    • Suns w 5
      6
    • Suns w 6
      20
    • Suns w 7
      3
    • Bucks w 4
      0
    • Bucks w 5
      0
    • Bucks w 6
      5
    • Bucks w 7
      7

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Wyciągnięcie Portisa z szafy to mega geniusz trenerski . Giannis z takim supportem wygrał mistrzostwo i jest to dla mnie indywidualnie jedno z lepszych mvp finals ostatnich lat bo gościu i w def i ofe się nie opierdalal i zamknął serie z 50 pts , zbiorami , blokami z helpu. Piękna sprawa w dodatku nie wydaje mi się aby miał bonus star i był na siłę promowany jak inne gwiazdy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał:

Wyciągnięcie Portisa z szafy to mega geniusz trenerski . Giannis z takim supportem wygrał mistrzostwo i jest to dla mnie indywidualnie jedno z lepszych mvp finals ostatnich lat bo gościu i w def i ofe się nie opierdalal i zamknął serie z 50 pts , zbiorami , blokami z helpu. Piękna sprawa w dodatku nie wydaje mi się aby miał bonus star i był na siłę promowany jak inne gwiazdy.  

giannisowi jeno nie gwizdano przewinien w obronie, a wystarczylo go tknac, by lecialy osobiste. jak to nie jest bonus star, to nie wiem, co to jest... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kcp78 napisał:

giannisowi jeno nie gwizdano przewinien w obronie, a wystarczylo go tknac, by lecialy osobiste. jak to nie jest bonus star, to nie wiem, co to jest... 

Nic specjalnego a przy jego warunach można byłoby praktycznie w każdej akcji odgwizdać . Facet w clinching game rzucił 50 pkt , jedyny w historii obok Pettita , następnie Jordan 45 , Magic 42 i Shaq 40 . Piękne towarzystwo . Aż dziwi mnie , że Kobe ze swoim charakterem się tu nie pojawia 🤷🏼‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giannis, Giannis, Giannis... Co to był za mecz w jego wykonaniu! Nawet jeśli te 17/19 FT było jego ostatnim takim performance w finałach! Zasłużone MVP! Brawo i oczywiście graty dla fanów Bucks!

CP3 trochę szkoda, bo naprawdę zmotywowany grał i 1 połowę praktycznie sam trzymał wynik, ale niestety koledzy trochę frycowe zapłacili - w końcu nie jest łatwo od razu zagrać 1 raz w PO i finale jednocześnie....

BTW. Co za klasa Monty-ego po meczu, który mógł coachować lepiej... Szacun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Antek! Gratulacje Bucks! Rewelacyjne zwieńczenie tego sezonu - Antek wreszcie będzie mógł ze spokojem odbierać te statuetki z MVP za sezony regularne! 

Antek, Khris Middleton, Jrue Holiday, Brook Lopez, PJ Tucker, Bobby Portis, Pat Connaughton i nawet Jeff Teague - drużyna mistrzowska 2021 - kolejny piękny przykład, że mistrzostwo zdobywają drużyny, a nie jakieś przypadkowe zbieraniny jak Brooklyn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był pierwszy finał od kilku lat (czasy San Antonio) którym się interesowałem i chyba pierwszy w historii, w którym po części kibicowałem obu zespołom. Phoenix przez wzgląd na CP3, ale oczywiście dużo bardziej Bucks. Co ciekawe drugi sezon z rzędu mistrzostwo zdobywa ekipa, która pozyskała gracza z Pelicans( więc ciekawe gdzie teraz trafi Zion) i o ile losy Davisa zupełnie mnie nie interesowały tak losy Jrue śledziłem dość uważnie i bardzo się cieszę, że zdobył tytuł ( tylko nieco szkoda Paula, ale niestety obaj go zdobyć nie mogli)

Swoją drogą Bucks pokazali klasę w najważniejszych momentach. Każdą serię zaczynali słabo, bodajże 3-5 i pierwszych 2 meczach serii ( plus wymęczone zwycięstwo po dogrywce z Miami) natomiast w dalszym etapie serii mieli kapitalny bilans 13-2.

No i na koniec gratulacje dla wszystkich fanów Bucks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Bucks, Giannisa i pana od konta rezerwowego, który ma lucky day zamiast być w plecy 30tys :)

Bucks mają ponownie mistrza po 50 latach. Piękny jubileusz.
W 1971 mistrzostwo wygrało Bucks, gdy grali Kareem Abdul-Jabbar i Oscar Robertson.

Giannis zagrał wybornie całe finały. Dominował po dwóch stronach parkietu. Wszędzie było go pełno.
Coś jak Duncan niszczący Lakers w 1999 i 2003 czy Nets w finale 2003.
Suns nie znaleźli skutecznego sposobu na powstrzymanie Greka i zapłacili za to, bo ten rozkręcał się na dobre.
Wspomniałem o Duncanie, bo on w podobny sposób jak Giannis dominował w wymienionych seriach
(punkty na wysokiej skuteczności, zbiórki, bloki, obrona) Wydawało się, że długo nikt nie będzie w stanie tak dominować z wysokich jak Duncan po dwóch stronach parkietu grając elitarną defensywę i ofensywę, a jednak Giannis zmienił moje zdanie.

Linijka Greka z 6 meczu to 50 oczek (16/25 FG), 14 zbiórek, 5 bloków i 17/19 z linii rzutów wolnych.
Jedno z najlepszych występów na zakończenie finałów. Giannis jest pierwszym graczem z dorobkiem 40+punktów, +10 zbiórek, +5 bloków w meczu finałów NBA czyli od sezonu 1973/1974, bo dopiero wtedy zaczęli liczyć bloki/przechwyty. (Jest prawdopodobne, że B.Russell i W.Chamberlain też mieli takie występy w finałach, ale nie liczono im bloków)

Giannis jest 7 koszykarzem, który w meczu finałów NBA rzucił minimum 50 punktów.

Nie jest mi żal Chrisa Paula, że prawdopodobnie będzie kolejnym wielkim koszykarzem bez pierścionka i dołączy do takiego grona jak Barkley, Ewing, Malone, Stockton, R.Miller, G.Hill, Penny Hardaway, T.McGrady, S.Nash. O wiele mocniej żal braku pierścienia dla Johna Stocktona, który miałby mistrzostwo bez trafienia dwukrotnie na Bulls Jordana, bo zakładam, że Jazz byliby w stanie ograć każdą inną drużynę z lat 90'.

Edytowane przez Rodman91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2021 o 17:29, memento1984 napisał:

czyli Suns - Bucks to bedzie casus LAL - Miami. Za rok wypad Bucks w "pierwszej" a Suns sie okaza kompletnie jedno-sezonowym "wyszczalem" jak Miami. Ogolnie jest fajnie i w koncu widac ze "cap" dziala, minusem sa "gwiazdy" ktore rok po podpisaniu sytego kontraktu na lat piec "are thinking about committing" :D

Ostanie 3 lata to mistrzostwo finał i półfinał konferencji Giannis mocniejszy niż kiedykolwiek, może nie big3 ale lepiej niż wcześniej no tak świetny zespół do wypadu z pierwszej rundy.

Oczywiście wszystko może się zdarzyć (kontuzje itd) nie mówię że Kozły zrobią b2b ale bez przesady.

Suns zbyt dobrze grali cały sezon regularny i cały play off żeby powiedzieć że to jedno sezonowy wystrzał albo jakiś zespół z dupy który nagle załapuje w play off.

Chociaż jeśli miałbym prorokować kto mógłby w przyszłym roku wylecieć w first round to raczej stawiałbym na suns.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Rodman91 napisał:

Gratulacje dla Bucks, Giannisa i pana od konta rezerwowego, który ma lucky day zamiast być w plecy 30tys :)

Dzięki dzięki,Wiedzialem, po prostu wiedziałem, że dziś Giannis to wyjaśni, wiedzialem i bylem pewien, dla tego postawilem, dzięki Janis za łatwe 15 k przy Twoim akompaniamencie.

nota bene zasnałem, rano niestety brat mi zaspojlerował przed retransmisja na canał + sport "Widziales co Giannis zrobi" :D  w sumie sie od razu ucieszylem z wygranej kasy, ogladam teraz bez emocji, i powiem jedno: Giannisa nie da się nie lubić, bardzo mu kibicowalem ostatnie sezony, i to jak on dojrzał mentalnie, jak zaczął brać na siebie odpowiedzialnosc, i zrozumiał, że lepieć eksponować swoje mocne strony, niż być jakimś uniwersalnym graczem ( te rzuty za czy) i po prostu uwierzył w Siebie. Życze mu dominacji na lata, by nie bylo to jedno, nie da, nie trzy, nie cztery, nie pięć  mistrzostw.  

Pan Grecki Bóg koszykówki - bo cóż więcej dodać? :) 

Edytowane przez Vice-kontorezerwowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.