Skocz do zawartości

NBA Finals 2020/2021 - Suns vs Bucks


mikrofalowka

Kto wygra?  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. No to kto wygra?

    • Suns w 4
      3
    • Suns w 5
      6
    • Suns w 6
      20
    • Suns w 7
      3
    • Bucks w 4
      0
    • Bucks w 5
      0
    • Bucks w 6
      5
    • Bucks w 7
      7

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

późno już ale ogólnie widze straszne overreaction, epicki występ not-so-big3 Bucks, rolesi dołożyli jakieś trójki (żaden szał poza Patem, ale np Lopez trafił bodajże jedną, to pewnie jeden z lepszych jego występów pod tym względem w tych PO), a tymczasem Bucks męczyli się do ostatnich sekund, a Paul znowu grał przez większość meczu kupę (choć po G4 myślałem że 'już więcej tak słabo nie zagra' a teraz to już nie wiem, choć w 4th  Q faktycznie szarpnął).

Więc tak, zgadzam się z tym co wielu tutaj pisało, że Giannis sporo się poprawił w trakcie tych PO, i w ogóle mecze Bucks wreszcie da się oglądać, ale wcale nie jestem pewny że Bucks to wygrajo, jak, zdaje się, większość z was.

nie jestem też pewny że nie wygrajo :P

2 godziny temu, ignazz napisał:

Obawiam się ze sędziowie zrobią g7

za dużo Szaranowicza w early '90s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, the_secret napisał:

Wychodzi, że w serii brakuje tylko jakieś +20pts od rolesa

w sumie Pat coś w tym stylu zrobił w G5 i generalnie ławka bucks jest lepsza w tej serii, więc przydałoby się, żeby teraz któryś z Cameronów odpalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2021 o 13:43, darkonza napisał:

Rozgrywajacy nie musi podawać by być dobrym rozgrywajacym

Chciałem skończyć temat, ale muszę odpowiedzieć na to: Musi, ale nie musi to oznaczać od razu asysty, stąd zaczęto badać inne staty jak AST/TO, secondary assist, USG%, points created itd.

W dniu 16.07.2021 o 17:13, Koelner napisał:

Rozgrywający to ten , który wyprowadza piłkę z własnej połowy .

To już archaiczne spłaszczenie tematu, bo kiedyś tak było praktycznie zawsze, dziś bardzo często jak ekipy grają określonym systemem, szczególnie w transition, to rola podającego na drugą połowę czy kozłującego jest definiowana dla danej sytuacji, trudno tu generalizować.

W dniu 16.07.2021 o 13:43, darkonza napisał:

jeśli jakiś koleś z pozycji PG będzie rzucał 100% punktów zespołu i nie notował choćby jedenj asysty to będzie o wiele lepszym rozgrywajacym niż CP3,

Nie będzie lepszym rozgrywającym, będzie po prostu najlepszym zawodnikiem danej ekipy i nic więcej. Mówienie, że self created, first shot, ISO player to tożsame z first pass playmaker to już trochę kabaretowe zaczyna się robić...

W dniu 17.07.2021 o 10:03, darkonza napisał:

Przecież taki PG jest kompletniejszy skoro wszystko od poczatku do końca zrobi sam. Taki PG który nie potrafi zrobic wszystkiego do końca jest w porównaniu z tym pierwszym ułomny.

To, że rozgrywający ma umiejętność własnej kreacji, wychodzenia po zasłonach itd. to jest oczywiste, że będzie lepszym graczem, ale niekoniecznie lepszym rozgrywającym. Dlatego np. w GSW ani Curry nie jest super rozgrywającym, ani Green (patrz co pisał @Zimny ), tylko pierwszy jest świetnym combo G, obecnie najlepszym w lidze, a może i top 3 ever, a drugi to typowy faciliator, na pozycji Point Forwarda i dlatego (z dodatkowym Klayem) tak świetnie funkcjonuje tam system, który jest poniekąd rozwinięciem trójkątów Phila pod kątem obecnej koszykówki/przepisów.

Zgadzam się z Toba, że rozgrywający to nie specjalista od samych asyst, bo od lat o tym piszę, że taki Westbrook to wcale nie jest dobry rozgrywający. Koleś ma słaba wizję, nie trzyma właściwego tempa, podejmuje wiele złych decyzji rzutowych, a jednocześnie AST% czy samych asyst ma od groma. Ale jak już spojrzysz na AST/TO czy adv stats (nawet jak PPP, ORtg, Pace itd.) to zaczną wychodzić problemy...

Dlatego na koniec jestem za tym co pisał:

W dniu 17.07.2021 o 09:57, Chytruz napisał:

Latwiej przyjac ze typowy PG to archaizm i dac se spokoj (...) bo nie-true PGs to jest ten bardziej w cenie i zwyczajnie superior typ niz jakis Rondo albo Andre Miller.

@Chytruzpełna zgoda, ale jednocześnie nie oznacza to, że ten superior typ jest "lepszym rozgrywającym", jest po prostu bardziej porządanym graczem do obecnie preferowanych taktyk ofensywnych, bo daje trenerowi więcej opcji. To wszystko jednak pod warunkiem, że masz w drużynie innych graczy o umiejętnościach secondary playmakera, faciliatora, świetnych ballhandlerów itd. Bo inaczej ofensywa nawet GSW bez Greena wyglądała jak na ciosaną tępa siekierą, choć "prowadził" ją Curry...

I na koniec, jeszcze jedna uwaga - w PO wciąż prawdziwy rozgrywający jest w cenie. To nie przypadek (mimo kontuzji), że w finale mamy ekipy, gdzie są zarówno świetni rozgrywający (CP3, Jrue), świetni secondary playmakerzy (jak Booker czy Khris) nie mówiąc już o allround graczach jak Giannis czy choćby (oczywiście w mniejszej skali) Bridges. Jak wyglądały te ekipy bez świetnych rozgrywających, to każdy może sobie pooglądać...

BTW. Żeby za dużo offtopu nie bylo - jeśli Giannis będzie dawał rozgrywać Jrue, Khrisowi a dopiero potem robił te swoje ułomne rozgrywanie, a do tego będzie grał tak w defensywie jak w tych finałach, to może jesteśmy świadkami zbudowania kolejnej franchise ekipy. Gdyby oni tu mogli Lopeza zamienić na b. mobilna 3-4, ze świetnym rzutem za 3 to naprawdę strach pomyśleć co mogliby robić przez najbliższe lata... Liczę na to, że Suns się jeszcze odrodzą, a w 7 meczu niech wygra lepszy, bez kontuzji tylko proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rw30 napisał:

późno już ale ogólnie widze straszne overreaction, epicki występ not-so-big3 Bucks, rolesi dołożyli jakieś trójki (żaden szał poza Patem, ale np Lopez trafił bodajże jedną, to pewnie jeden z lepszych jego występów pod tym względem w tych PO), a tymczasem Bucks męczyli się do ostatnich sekund, a Paul znowu grał przez większość meczu kupę (choć po G4 myślałem że 'już więcej tak słabo nie zagra' a teraz to już nie wiem, choć w 4th  Q faktycznie szarpnął).

Więc tak, zgadzam się z tym co wielu tutaj pisało, że Giannis sporo się poprawił w trakcie tych PO, i w ogóle mecze Bucks wreszcie da się oglądać, ale wcale nie jestem pewny że Bucks to wygrajo, jak, zdaje się, większość z was.

nie jestem też pewny że nie wygrajo :P

za dużo Szaranowicza w early '90s

czyli Suns - Bucks to bedzie casus LAL - Miami. Za rok wypad Bucks w "pierwszej" a Suns sie okaza kompletnie jedno-sezonowym "wyszczalem" jak Miami. Ogolnie jest fajnie i w koncu widac ze "cap" dziala, minusem sa "gwiazdy" ktore rok po podpisaniu sytego kontraktu na lat piec "are thinking about committing" :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

Tak jestem pewny wygranej Bucks dziś, że postawiłem 30 tyś zł na nich przed chwilą, i  dzięki Janisowi  rano liczę dodatkowe PLN-y

Screenshot_4.png

o kurweczka, stawiac tak powazny hajs na ekipe ktora trenuje Budenholzer?

juz pare razy w tych po zlapalem sie na Bucks w meczach w ktorych mieli byc pewniakiem

anyway powodzenia zycze ci wczesnego zamkniecia przy +20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kubbas napisał:

o kurweczka, stawiac tak powazny hajs na ekipe ktora trenuje Budenholzer?

juz pare razy w tych po zlapalem sie na Bucks w meczach w ktorych mieli byc pewniakiem

anyway powodzenia zycze ci wczesnego zamkniecia przy +20

od 6:00 na nogach, nie ma wuja bym wytrzymał do meczu, ale spróbuje, jak nie to rano 9 canal + sport powtórka meczu, wstane i ogladam na spokojnie bez wiedzy o wyniku. 

 

5 minut temu, rw30 napisał:

czemu tak mało???!?!?!?!  pewny pinionc

nie gram całym budżetem, taka zasada. 

Edytowane przez Vice-kontorezerwowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ttr napisał:

Ten run Brooka solo 6-0 zakończony gwoździem na Aytonie zmienia trochę twoją opinie 😜 ?

nieee, bo chodzilo o obrone

chcociaz akurat przy tym runie CP3 nie wiadomo czemu nie gral na niego pick and rolli, co w 2 kwarcie obnazal pieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kubbas napisał:

nieee, bo chodzilo o obrone

chcociaz akurat przy tym runie CP3 nie wiadomo czemu nie gral na niego pick and rolli, co w 2 kwarcie obnazal pieknie

Wiem, że chodzi ci o obronę :) Wg mnie Brook daje radę, fakt z 3-4 posiadania pogubiony mocno, ale overall gra ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.