Skocz do zawartości

NHL Playoffs 20/21 For Fun Typer! (2nd Edition)


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich gorąco!

Nareszcie nadchodzi najbardziej gorący czas w świecie naszego ukochanego hokeja zza oceanu a mianowicie Playoffs! Wszyscy którzy znają mnie z koszykarskiego forum wiedzą, że to już tradycja, że kiedy zbliża się Post-Season to Raven wyskakuje ze swoim For Fun Typerem. :) W zeszłym roku udało nam się zorganizować inauguracyjny Typer NHL który cieszył się jak na stosunkowo niewielkie community dużym zainteresowaniem i wierzę, że z roku na rok będzie tylko lepiej! :) 

Innymi słowy nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić was do wzięcia udziału w drugiej już edycji forumowego NHL For Fun Typera! Na czym to polega? Z czym to się je? Już mówię! Typer jest podzielony na kilka rund i za każdą z tych rund sumowane są punkty i dodawane do ogólnej puli. Każda runda w Typerze odpowiada jednej rundzie Playoffs (tzn. 1 Runda, Półfinały Konferencji itp.) jednak z racji na małą ilość meczów runda Finałów Konferencji oraz Finał są połączone.

Jak tylko jedna z rund dobiega końca uruchamiam kolejny formularz gdzie możecie oddawać swoje głosy i tu uprzedzam - zazwyczaj między rundami czasu jest bardzo mało a głosowanie musi zostać zakończone najpóźniej w momencie rozpoczęcia pierwszego meczu kolejnej rundy dlatego proszę o punktualność i niezapominalstwo! :P Opuszczenie którejkolwiek z rund skutkuje tym, że finalnie mamy nikłe szanse na zwycięstwo z osobami które typują we wszystkich rundach więc warto o tym pamiętać. 

Przejdę teraz do krótkich zasad oceniania tak by były one jasne dla wszystkich:

⦁ Idealnie trafiony wynik: +4 Punkty.

⦁ Wynik omylny o 1 (np. typowaliśmy 4-2, a skończyło się ostatecznie 4-1): +2 Punkty.

⦁ Nietrafiony wynik jednak drużyna na którą głosowaliśmy wygrywa: +1 Punkt.

W przypadku źle trafionych wyników obowiązują punkty ujemne i tutaj sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana (jednak sprawdzona przez lata) więc zaufajcie - działa i jest możliwie najbardziej sprawiedliwa! :P

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 4:0. Ostatecznie seria kończy się:

⦁ 0:4: -4pkt

⦁ 1:4: -3,5pkt

⦁ 2:4: -3pkt

⦁ 3:4: -2,5pkt

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 4:1. Ostatecznie seria kończy się:

⦁ 0:4: -3,5pkt

⦁ 1:4: -3pkt

⦁ 2:4: -2,5pkt

⦁ 3:4: -2pkt

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 4:2. Ostatecznie seria kończy się:

⦁ 0:4: -3pkt

⦁ 1:4: -2,5pkt

⦁ 2:4: -2pkt

⦁ 3:4: -1,5pkt

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 4:3. Ostatecznie seria kończy się:

⦁ 0:4: -2,5pkt

⦁ 1:4: -2pkt

⦁ 2:4: -1,5pkt

⦁ 3:4: -1pkt

Myślę, że zasady są proste, jasne i czytelne dla wszystkich. :) 

Data i godzina do której można oddawać swoje głosy będzie wyraźnie zaznaczona na początku każdej kolejnej rundy wraz z linkiem do ankiety gdzie możecie oddawać swoje głosy. Czas niestety nagli ze względu na napięty grafik Playoffs dlatego proszę o możliwie jak najszybsze oddawanie głosów, bo po upływie wyznaczonego czasu głosy niestety nie będą przyjmowane.

Warto również przypomnieć wszystkim "medalistów" poprzedniej edycji Typera wraz z ich wynikami:

⦁ #1 NHL Playoffs For Fun Typer 19/20: 3rd Raven2156 (13pkt), 2nd Ignazz (14pkt), 1st Szabla (16pkt)

A przechodząc już do sedna... Z racji na wciąż niewyjaśnioną sytuację w jednej z dywizji proszę o zagłosowanie na wszystkie możliwe scenariusze Playoffs (Knights wciąż walczą z Avalanche o 1 Seed)

Informuję, że termin składania swoich "typów" na Pierwszą Rundę upływa w nocy z Soboty na Niedziele, 15/16 Maja o godzinie 1:15 czasu polskiego, ponieważ wtedy rozpoczyna się pierwszy mecz tegorocznych Playoffs pomiędzy Boston Bruins a Washington Capitals!

Swoje głosy możecie oddać tutaj: https://forms.gle/Mi563hnGVE542fPZ7

Życzę wszystkim powodzenia, dobrej zabawy i udanej rywalizacji! :) 

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z racji na to, że 2 runda startuje dużo szybciej niż przypuszczałem ruszamy już teraz z Typerem!

Z racji na to, że czasu jest mało postanowiłem zrobić delikatny "wyjątek" i przedłużyć czas składania swoich typów do dnia jutrzejszego. Innymi słowy pierwszy mecz rozpoczynający 2 rundę pomiędzy Bruins a Islanders nie kończy głosowania. Nie zmienia to jednak faktu, że warto zagłosować już teraz by nie zapomnieć! :) 

Proszę oddać głosy na oba możliwe scenariusze z udziałem Maple Leafs i Canadiens - finalnie będzie liczył się tylko ten prawidłowy.

Informuję, że termin składania swoich "typów" na Drugą Rundę upływa w nocy w Niedziele, 30 Maja o godzinie 23:00 czasu polskiego, ponieważ wtedy rozpoczyna się pierwszy mecz 2-rundowy pomiędzy Tampa Bay Lightning a Carolina Hurricanes!

Swoje głosy możecie oddać tutaj: https://forms.gle/xHtKivtBukz9yo329

Powodzenia! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Raven2156 napisał:

Informuję, że termin składania swoich "typów" na Drugą Rundę upływa w nocy w Niedziele, 30 Maja o godzinie 23:00 czasu polskiego, ponieważ wtedy rozpoczyna się pierwszy mecz 2-rundowy pomiędzy Tampa Bay Lightning a Carolina Hurricanes!

Bruins-Islanders już najbliższej nocy o 2:00!!!

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Braveheart22 napisał:

Bruins-Islanders już najbliższej nocy o 2:00!!!

Przeczytaj dokładnie opis :) 

Zdecydowałem się delikatnie mówiąc "pominąć" ten mecz i przedłużyć czas do drugiego z kolei meczu 2-rundowego żeby było więcej czasu na oddanie głosów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że macie możliwość oddania głosów na 2 rundę tegorocznego Typera! :)

Kto jeszcze tego nie zrobił może to zrobić tutaj: https://forms.gle/xHtKivtBukz9yo329

Zostały dosłownie 2 godzinki z haczykiem, bo o 23:00 możliwość oddawania głosów zostanie zablokowana.

Zapraszam wszystkich gorąco! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, fluber napisał:

@Raven2156 jak mi poszło w typerze? :) w życiu nie widziałem meczu NHL i chciałem porównać z typerem NBA czy będzie jakaś różnica:) 

Na chwilę obecną po 1 rundzie tabela wygląda następująco:

1 & 2 Miejsce: 7 Punktów - @Braveheart22 & @ely3

3 Miejsce: 3 Punkty - @kolader

4 Miejsce: 2,5 Punktów - @Szabla

5 Miejsce: 1 Punkt - @Raven2156

6 Miejsce: -2 Punkty - @fluber

Ale nie ma co się załamywać! Przed nami jeszcze bardzo dużo więc wszystko może się zmienić a tym bardziej w tak zaskakującym sporcie jakim jest hokej! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie ruszamy z kolejną rundą For Fun Typera!

Jako, że niebawem ruszają Finały Konferencji i poznaliśmy wszystkich finalistów to już teraz zapraszam was do wzięcia udziału w głosowaniu! Jak zwykle czasu jest mało więc proszę o jak najszybsze oddanie swoich głosów by nie wyleciało z głowy co niestety zdarza się nagminnie...

Informuję, że termin składania swoich "typów" na Rundę Finałów Konferencji upływa w nocy w Niedziele, 13 Czerwca o godzinie 21:00 czasu polskiego, ponieważ wtedy rozpoczyna się pierwszy mecz Finałów Konferencji pomiędzy Tampa Bay Lightning a New York Islanders!

Swoje głosy możecie oddać tutaj: https://forms.gle/xuocK4DjARoTFmj3A

Powodzenia! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że już jutro rusza runda Finałów Konferencji a więc do końca głosowania zostało nieco ponad 1 dzień!

Ci którzy jeszcze nie oddali swoich głosów mogą to zrobić tutaj: https://forms.gle/xuocK4DjARoTFmj3A

Czas operacyjny: Niedziela, 13 Czerwca godzina 21:00 czasu polskiego

Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szkoda. W tamtym roku chyba cieszył się większą popularnością.

Może nagrody jakieś? Tygodniowy rejs po Karaibach + mecz Tampy, lub tygodniowy pobyt w trasie z jakąś druzyna NHL przyciągnąłby więcej grających... ;)

Mimo wszystko mam nadzieje, ze w kolejnym sezonie zabawa będzie kontynuowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szabla napisał:

Szkoda. W tamtym roku chyba cieszył się większą popularnością.

Może nagrody jakieś? Tygodniowy rejs po Karaibach + mecz Tampy, lub tygodniowy pobyt w trasie z jakąś druzyna NHL przyciągnąłby więcej grających... ;)

Mimo wszystko mam nadzieje, ze w kolejnym sezonie zabawa będzie kontynuowana.

Kontynuowana będzie na pewno i o to się nie martw! :) Chociażby dla tych kilku zapaleńców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zaczynają się tegoroczne Finały NHL! Emocje są ogromne a i niespodzianka spora! :) Jak myślicie kto w tym roku podniesie Puchar Stanleya?

Zapraszam wszystkich do głosowania na ostatnią rundę w której te 4 punkty możliwe do zdobycia mogą okazać się decydujące!

Informuję, że termin składania swoich "typów" na Rundę Finałową upływa dzisiejszej nocy z Poniedziałku na Wtorek, 28/29 Czerwca o godzinie 2:00 czasu polskiego, ponieważ wtedy rozpoczyna się pierwszy mecz Finałów pomiędzy Tampa Bay Lightning a Montreal Canadiens!

Swoje głosy możecie oddać tutaj: https://forms.gle/6uwYKJhLtAZWWsBp7

Zapraszam serdecznie do udziału! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Drodzy Forumowicze!

Z racji na brak czasu, wyjazd i wiele innych czynników dopiero teraz znalazłem chwilkę by podliczyć punkty za tegoroczną drugą już edycję For Fun Typera. Wybaczcie za opóźnienie ale no niestety nie było to zależne ode mnie.

Podczas wszystkich rund Typera udział wzięło 9 użytkowników którzy bardziej lub mniej regularnie brali udział we wszystkich poszczególnych rundach. Na sam koniec postanowiłem pominąć 4 głosy od 4 użytkowników (choć tak na dobrą sprawę był to zapewne 1 forumowy śmieszek) którzy oddali głos jedynie na rundę finałową a ich nazwy nawiązywały do postaci z Biblii takie jak chociażby Piłat czy Judasz. Pominięcie motywuje tym, że sam wkładam wiele pracy, trudu i czasu by ten Typer mógł istnieć i traktuje go jak najbardziej "serio" a niestety niektóre osoby wręcz przeciwnie. ;) 

Przechodząc jednak do sedna...

W tegorocznym NHL For Fun Typerze wyniki wyglądają następująco:

Zrzut-ekranu-2021-07-17-o-12-22-08.png

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluje! Jak jednak wiadomo zwycięzca może być jedynie jeden a więc na podium znaleźli się:

269-2691870-winners-stars-podium-transpa

Moje gratulacje @ely3 ! W tym roku zdeklasowałeś konkurencję a był to wyjątkowo trudny sezon jeżeli chodzi o prawidłowe typowanie i dowodem na to jest ogromna ilość ujemnych punktów które pojawiały się praktycznie u wszystkich.

Liczę, że każdy z was dobrze się bawił i już teraz zapraszam was wszystkich na kolejną edycję w przyszłym roku! :) Zdaję sobie sprawę, że dział NHL nie cieszy się aż tak dużą popularnością jak jego koszykarski odpowiednik aczkolwiek i tak jest wiele powodów do radości, ponieważ wypracowaliśmy stałą pulę stałych użytkowników co bardzo cieszy! :) 

To tyle ode mnie. Dziękuje wszystkim za udział! :) 

Mamba Out!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... za moich czasów nie było tak ładnego podium. Ale to znak, że turniej się rozwija!! Może za rok jakiś Puchar dla zwycięzcy? Skoro takie ładne podium się znalazło, to i Puchar złoty moglby być... ;)

No i jak wspominałem kiedyś, tygodniowy pobyt z wybraną drużyną NHL.

Gratulacje @ely3
Brawo dla @Pepis21 i @Braveheart22za podium.

 Dzieki @Raven2156za prowadzenie konkursu!

Za rok Szabla na podium, a Buffalo w play off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to udało mi się wygrac mimo albo dzięki temu ,że zapomniałem głosować w drugiej rundzie..... Połfinały trafiłem chyba idealnie ale fakt dużo było niespodzianek... Zawiedli mnie jak co roku Oilers. Gratuluje wszystkim choć na pewno cięzko się prognozuje mecze w sezonie kiedy większość ekip grała ze sobą za dużo lub w ogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.