Skocz do zawartości

[2033] Power Ranking


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Pierwsza ćwiartka RS już dobrze za nami więc można powoli zacząć weryfikować mój początkowy Power Ranking. Sprawdźmy zatem, kto na starcie sezonu zaskoczył, kto zawiódł, kto jest for real a kto (moim zdaniem) zaraz skończy walkę o PO (w nawiasie pozycja w oryginalnym power rankingu):

29 (29) Atlanta Hawks - Mieli być najgorsi i tacy są, jedyne pytanie to czy pobiją rekord GSW z bodajże 2024 (7-75). Imho mają na to mocne papiery!

28 (28) Chicago Bulls - Mieli być jedynym prawdziwym rywalem Hawks w walce o 1st seed w loterii i tak też się dzieje. Nie zawodzą oczekiwań!

27 (24) Los Angeles Clippers - Moim zdaniem najdziwniejsza drużyna w lidze -> nie mają składu na teraz, nie mają specjalnie dobrych prospektów (ot niezły Bogut i moze ktoś z dwójki Thad, Thabo zaskoczy na którymś campie), nie mają picków (na szczęście od 2035 są protekcje co odrobinę ratuje ich perspektywy), nie mają kasy na przyszłorocznym FA...za to mają jednego superstara w postaci Francisa, który sam oczywiście nic nie jest w stanie zdziałać (mimo kręcenia MVP-like linijki). Ciekawe czy już w tym roku pójdzie jakiś trade wokół niego (np. do PTB za swój tegoroczny pick + np. Gallo + jakieś bonusy).

26 (25) New York Knicks - Z grubsza grają to czego się można było spodziewać (okolice 40% wr). Drużyna bez teraźniejszości i przyszłości. Jeszcze gorsze perspektywy na szybki rebuild niż w Clippers (bo tam jest przynajmniej ten Arenas wokół którego można budować jakąś fajną wymianę) - ale na teraz odrobinę lepsi (Derek Harper na misji zostania liderem wszechczasów w asystach - w tym momencie brakuje mu około 320, trzymamy kicuki!).

25 (26) Houston Rockets - Taka wesoła zbieranina grająca bez presji i kompleksów. Ciekawe czy pójdą jakieś trade'y (chociaż zarówno Dirk jak i Nate mają dość wysokie kontrakty jak na to co mogą zaoferować potencjalnym PO teamom). Generalnie są mniej więcej w tym miejscu w którym mieli być.

24 (21) Portland TrailBlazers - Grają to czego można się było spodziewać -> tu spadek względem pierwszego rankingu spowodowany jest raczej dobrą postawą innych drużyn. Inna sprawa że GM ostatnio odnalazł źródło mądrości w 'Taktykach Camby'ego' - zobaczymy czy to oraz Gasol w roli sixth-mana wystarczą aby wyciągnąć drużynę z dołka.

23 (27) Toronto Raptors - GM bardzo ambitnie podszedł do tego sezonu (za co brawa!) i drużyna wbrew oczekiwaniom jest w walce o PO. Tak czy siak tam jest za mało jakości na teraz i doświadczenia abym to kupił (chociaż ofc perspektywy są wspaniałe).

22 (17) Los Angeles Lakers - Tworząc oryginalny ranking nie zdawałem sobie sprawy z tego jak wiekowa jest to ekipa -> zdecydowanie najstarszy skład w lidze (i to w lidze w której grają też Mavs!), gdzie każdy poza Zachiem jest w wieku 32+. Tam już jest kiepsko a w każdej chwili może wysypać kontuzjami. Spadek w rankingu spowodowany głównie moją własną refleksją. No ale jest tam Baker, który kolejny raz może mnie zaskoczyć!

21 (19) Cleveland Cavaliers - Ta drużyna miała zdecydowanie najgorszy start względem oczekiwań. Powoli odbijają się od dna, ale o awans do playoff będzie coraz trudniej. GM jednak nie składa broni -> zobaczymy.

20 (20) Boston Celtics - Wszystko zgodnie z planem. Coś tam walczą, ale jednak czegoś brakuje. Ta drużyna powinna być groźna za rok, teraz pewnie skończą na 9-10 miejscu w konfie i obejdą się smakiem jeśli chodzi o rozgrywki PO.

19 (22) New Jersey Nets - Nadspodziewanie dobry początek, ale na dość małej próbce. Ja jeszcze w nich nie wierzę (ale jak na FA utrzymają Lowry'ego to mają szansę na fajną przyszłość w lidze). W tym roku pewnie będą walczyć z Celtics o 9te miejsce.

18 (14) Milwaukee Bucks - Początek średni, ale to na teraz ciągle lepsza wersja Celtics i na koniec dnia powinni załapać się na ostatni PO spot (ale bliżej im będzie do Celtics/Nets niż 7mej ekipy ze wschodu)

17 (23) Seattle Sonics - GM od dawna obiecywał walkę o PO. Jak widać nie kłamał - jednak obstawiam że te bardziej doświadczone ekipy i tak nie pozwolą im w tym roku wejść do ósemki. Tak czy siak zdecydowanie powyżej oczekiwań.

16 (16) Phoenix Suns - Ciągle nie wiem czego oczekiwać od tej ekipy. Zobaczymy czy nowy GM wykona jakieś ruchy, czy jednak będzie tam stabilnie. Mogą sprawić niespodziankę w obie strony.

15 (13) Denver Nuggets - Geriatria Krzema ciągle się trzyma -> tutaj jednak jedna kontuzja może oznaczać wypad z walki o PO.

14 (8) Utah Jazz - Fatalny początek i średni (moim zdaniem) trade ze Spurs owocują największym spadkiem w rankingu. Tak czy siak GM Jazz już nie raz pokazywał jak dostawać się do PO w dziwny sposób i wierzę że mając już wszystkich graczy do dyspozycji czymś nas zaskoczy.

13 (11) Sacramento Kings - Ta drużyna gra zgodnie z oczekiwaniami - spadek spowodowany dobrą dyspozycją innych ekiip.

12 (9) New Orelans Hornets - Słabiutki początek, ale jednak to ekipa bez większych wad - i samo to powinno im dać pewny awans do PO.

11 (18) Minnesota Timberwolves - Rewelacyjny początek i trzeci bilans w lidze -> ja jednak potrzebują zobaczyć jak utrzymują podobny poziom na dłużej żeby uwierzyć że to może być drużyna na coś więcej niż ewentualną drugą rundę PO. Robin Lopez w cieniu brata zrobił świetne campy i na moje oko to jest w tym momencie lepszy od wybranego tuż przed nim i hypowanego (beGM style!) przez swojego GMa Hibberta.

10 (12) Indiana Pacers - Fajna drużyna wzmocniona w uczciwym dealu przez Magic. Mogą namieszać, ale ja się dziwię że są tak nisko we wskaźnikach ofensywnych (bo patrząc na skille powinni być typową wesołą, ofensywną drużyną). Jednak brakuje tutaj prawdziwej gwiazdy (praktycznie każda drużyna wyżej w rankingu takową posiada).

9 (7) Washington Wizards - Raczej bez większych zaskoczeń. Dość ciekawa wymiana Ben-Yao (na której obie ekipy zyskały moim zdaniem). Webber chyba pierwszy raz w karierze spadnie poniżej 20 ppg (i jest to kwestia taktyki, bo procenty ma całkiem dobre).

8 (6) Philadelphia 76ers - Trochę kontuzji na początku sezonu i bilans nie wygląda zbyt ciekawie. Teraz są już jednak w pełnym składzie i grają mniej więcej to czego oczekiwałem (to 76ers więc ja dalej ich traktuję jako contendera).

7 (2) Memphis Grizzlies - Oj zawodzą trochę, ale talentu tam jest nadal tyle że mogą spokojnie wygrać zachód -> szczególnie kiedy Mavs mieliby problemy z kontuzjami (co jest bardzo prawdopodobne).

6 (5) San Antonio Spurs - Trochę kontuzji, więc bilans nie jest rewelacyjny ale ekipa jest ciągle bardzo mocna. Ciekawy trade po Wade'a, który póki co gra świetnie w nowej ekipie ale zobaczymy jak GM poustawia to po powrocie Arenasa (będzie trochę tłoczno w backcourcie).

5 (10) Golden State Warriors - Świetny początek, szczególnie w wykonaniu ich duetu gwiazd, ostatnio jednak trochę siedli + KG złapał kontuzję. Zobaczymy czy mimo tych przeciwności dalej utrzymają się w topie zachodu czy jednak spadną. Baron Davis to póki co mój faworyt jeśli chodzi o MVP Race.

4 (4) Miami Heat - Mieli być mocni i są. Robią trzeci bilans na wschodzie mimo tego że ich absolutny lider Hill opuścił 4 mecze. Tak czy siak bliżej im do 76ers / Wizards niż Magic / Pistons.

3 (15) Dallas Mavericks - No i mamy oczekiwany najwyższy awans w rankingu! Drużyna z najlepszym bilansem i backstory w lidze. Imho dla niezaangażowanych fanów to powinna być najlepsza drużyna do kibicowania -> banda late bloomerów (gdzie Dee Brown, Nocioni i Derek Smith to 2nd rounderzy) u kresu swych karier na misji. Mimo świetnego - na tę chwilę - bilansu nie widzę ich jako faworytów w ewentualnych finałach vs Magic / Pistons.

2 (3) Detroit Pistons - W pełnym składzie pokazali swoją siłę a Iverson grał chyba najlepszy basket w karierze (jak w końcu nie musi się dzielić piłką z Malonem, który został zdegradowany do roli role-playera). Teraz oczywiście są w dołku za sprawą kontuzji lidera. Ta drużyna ma tak naprawdę jedną zaletę (Iverson) i jedną wadę (uzależnienie od Iversona). Tutaj kontuzja lidera z automatu ich wyklucza z walki (bez Iversona wg mnie przegrywają serię z każdą PO ekipą ze wschodu).

1 (1) Orlando Magic - Średni początek, ale po ostatnich zmianach w składzie (pod fit) wygląda że wszystko jest tak jak być powinno. To prawdopodobnie najlepsza wersja Magic jaką widziała ta liga.

 

A Wy jakie macie wrażenia? Kto jest zadowolony? Kto chce pomarudzić?

Zapraszam do zapeszania!

 

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@julekstep już też nie przesadzaj, że Pistons to tylko Iverson, staram się zawsze go maksymalizować więc nie kładę mu niewiadomo ile gwiazd do drużyny, ale ma świetną drugą opcję, najlepszego rezerwowego w lidze i grupkę bardzo dobrych rolesow. Oczywiście wschód jest przejebany, ale nawet bez AI ten skład miałby spore szansę wejść do PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2021 o 22:20, julekstep napisał:

Robin Lopez w cieniu brata zrobił świetne campy i na moje oko to jest w tym momencie lepszy od wybranego tuż przed nim i hypowanego (beGM style!) przez swojego GMa Hibberta.

I pokazałeś jak się znasz, bo Hibbert właśnie z Robin Lopeza dzisiaj w bezpośrednim pojedynku zrobił z gracza Wolves swoją prywatną dziwkę 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moje typy wschodu na szybko: 

1. Pistons 

2. 76ers 

3. Raptors 

4. Magic 

5. Hornets

6. Celtics

7. Heat

8. Nets 

9. Wizards

10. Bucka 

11. Knicks 

12. Bulls

13. Pacers

14. Cavaliers 

15. Hawks

 

 

 

 

 

Zachód: 

1. Grizzlies 

2. Suns 

3. Timberwolves 

4. Spurs 

5. Mavericks

6. Kings

7. Sonics

8. Lakers

9. Trailblazers

10. Jazz

11. Warriors

12. Nuggets 

13. Rockets 

14. Clippers

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SlaKB napisał:

Moje typy wschodu na szybko: 

1. Pistons 

2. 76ers 

3. Raptors 

4. Magic 

5. Hornets

6. Celtics

7. Heat

8. Nets 

9. Wizards

10. Bucka 

11. Knicks 

12. Bulls

13. Pacers

14. Cavaliers 

15. Hawks

 

 

 

 

 

Zachód: 

1. Grizzlies 

2. Suns 

3. Timberwolves 

4. Spurs 

5. Mavericks

6. Kings

7. Sonics

8. Lakers

9. Trailblazers

10. Jazz

11. Warriors

12. Nuggets 

13. Rockets 

14. Clippers

 

 

 

 

 

musialo byc bardzo na szybko 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.