Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - zmiany, zmiany, zmiany


Gerard

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, bulek napisał:

Barton robiący koło 50 w tym momencie to mało na Walla? Przecież ja za Fultza nic innego nie oczekiwałem niż typa dawno za swoim prime.

Oceniasz wymianę po 1,5 roku i jesteś cwany? W momencie wymiany różnica w fp z sezonu w którym kontuzji doznał Wall wynosiła ponad 11fp. Z sezonu wcześniej jeszcze więcej. W tamtym okresie mówiło się, że Wall poszedł za gracza z FA. Więc teraz zastanów się i przemyśl raz jeszcze, czy Twoje oczekiwania co do Fultza mimo wszystko nie były za duże. A skoro oceniasz wymianę z Wallem po 1,5h to powiedz mi ile robić będzie Fultz za te 1,5 roku. Sprawdzi się.

 

12 godzin temu, bulek napisał:

I dlatego nie tylko ja pisałem, że trzeba jakoś zreformować ten rynek...

Już to pisałem, ta cała reforma rynku nic nie zmieni, że zaczniecie otrzymywać lepsze oferty za graczy tego typu jak Fultz. Świadomość GMów sprawia, że będą oferować takich graczy jak Beverley w zamian (czyli kaliber obecnego FA). Więc jeśli na tym ma to polegać, to zmiana rzeczywiście ku lepszemu.

No ale żyj w świadomości, że będziesz mógł wtedy przebierać w ofertach w których wszystkie będą lepsze od Zubaca.

13 godzin temu, bulek napisał:

Pobrał go, bo ostatnie mecze miał koło 30fpg. Ja tylko pisałem, że nie jest wart Fultza ani tym bardziej Bryanta, co to ma do Saricia, który powędrował na FA?

Dla jednych nie jest wart, a dla innych wręcz odwrotnie. Wszystko rozbija się o wycenę kontuzjowanego. Tylko problem polega na tym, że w tym wypadku cenę dyktuje kupujący, a sprzedający może się na nią zgodzić lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, GeDDo napisał:

Już to pisałem, ta cała reforma rynku nic nie zmieni, że zaczniecie otrzymywać lepsze oferty za graczy tego typu jak Fultz. Świadomość GMów sprawia, że będą oferować takich graczy jak Beverley w zamian (czyli kaliber obecnego FA). Więc jeśli na tym ma to polegać, to zmiana rzeczywiście ku lepszemu.

No ale żyj w świadomości, że będziesz mógł wtedy przebierać w ofertach w których wszystkie będą lepsze od Zubaca.

Wiesz, że zmierzasz nas bardzo ryzykowny grunt sugerując, że wysokość salary nie ma wpływu na wycenę gracza na rynku? Twierdząc, że to, czy Sc wynosi 400 czy 550 jest bez znaczenia?

A tak w ogóle, to @Roger zakładaj ankietę, po co tu zwlekać?

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roger, ja myślę, że naprzód głosowanie: "czy podwyższamy"  (liczby wskazane przez WilQ-a wskazują na niezbędność tej opcji, a z faktami, jak wiemy, się nie dyskutuje), a potem proponuję dyskusję: "do jakiego poziomu". Jeżeli dyskusja nie przyniesie konsensusu, kolejne głosowanie.

Co do salary, to jeśli 460 zostało wyliczone na podstawie top200 ligi z tamtego okresu, a treaz WiLQ zapodał statsy, jak się to top200 zmienia, za co trzeba mu oddać, że chłop się napracował, argumenty o pozostawieniu 460 robią się co najwyżej wyszukaną tezą dla potwierdzenia własnego zdania. Przy czym przyznaję, uprzednio głosowałem za 460, niemniej w ciągu 2 lat sytuacja się jeszcze bardziej zmieniła, jak i ilość drużyn powyżej sc po sezonie.

Druga sprawa. Daily-today. Jak zauważyłeś, Rog, w FBX#1 by przeszła. Proponuję kolejne głosowanie, ale tylko dla naszej ligi. Ewentualnie dyskusja na forum, czy ktoś ma coś przeciwko tej zmianie. W dobie coraz częstszych "restów", "day-to-dayów", "personali im. Kyrie Irvinga" nawet w dobie pocovidowej, wydaje się być to może nie niezbędne (aż tak bym nie przesadzał), ale ułatwiające rotację na rynku FA. Jednemu to da 50 fpg, drugiemu 5, ale będą wieksze emocje...

 

 

 

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza dać wszystkich na waivery żeby o 9:00 można było pobierać bez budzika w telefonie. 

Zresztą o jakim FA my rozmawiamy? Jak mówił Marcin Najman, tam nikogo nie ma. Chciałem wyrzucić Biyombo i naprawdę nie ma za kogo, same randomy. Przy wyższym SC, będziemy się jarać możliwością pobrania Marca Gasola...

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roger

wg. moich obliczeń mamy praktycznie pewne 10 głosów za podwyższeniem sc

czy zastanawiałeś się jak rozwiązać kwestię ewentualnego głosowania nad tym ile konkretnie ma ten wzrost wynosić?

chodzi o sytuację żeby przeciwnicy wzrostu w szale hejtera nie przegłosowali najniższej możliwej opcji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic pewnego, bo wzrost głosów za zostawieniem obecnego salary, którego będę szczery, po prostu nie rozumiem. Na moje zmierza to w kierunku 10-10 i za 2 lata pierwsza drużyna będzie miała o 100 wieksze salary, a ostatnia o 15....

Głos evitacre pewno nie będzie decydował.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bulek napisał:

Jeszcze nic pewnego, bo wzrost głosów za zostawieniem obecnego salary, którego będę szczery, po prostu nie rozumiem. Na moje zmierza to w kierunku 10-10 i za 2 lata pierwsza drużyna będzie miała o 100 wieksze salary, a ostatnia o 15....

Głos evitacre pewno nie będzie decydował.

prześledziłem posty i 10 na tak jest raczej pewne wyłączając osoby, które głosu w temacie nie zabrały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.