Skocz do zawartości

WAKACJE A COVID podróże w 2021 roku


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy XXI wiek. Myśle ze Rosjanie bardziej wykształceni i otwarci na podróże maja zarówno informacje jak inni postrzegają agresje jak i powody do wstydu. 
Jezeli tam wyjdą brudy o czym pisał Ely ze 15 latkowie ładują do ciężarowej ręcznie amunicję i giną to będzie kolejny prztyczek w ego. 

Nie trzeba od razu uwierzyć w „TVN” ale warto złapać inna perspektywę. I w hotelach to jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@memento1984 czasem wychodzi taniej brać na krótsze okresy (max 2 tyg), sprawdź sobie

ogólnie strasznie drogo ta Francja, we Włoszech zreszta podobnie

 

jestem teraz na kanarach, 3 tygodnie / ~350€, klasa kompakt. Bookowałem też na jesień na Brazylię parę dni temu, compact SUV, 6 tyg / 750€. 

Rok temu, Portugalia w czerwcu / lipcu, 5 tyg, około 350€ (compact, rozbite na 3 wypożyczenia w zw. z tym co pisałem powyżej). Brazylia rok temu, 6 tyg, 500€.

Hiszpania (Malaga) wrzesień / październik 2020, compact SUV, ~ 140€ za 6 tygodni (4 wypożyczenia). Kiedyś to było!!!! nie to co teraz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rw30 napisał:

jestem teraz na kanarach, 3 tygodnie / ~350€, klasa kompakt. Bookowałem też na jesień na Brazylię parę dni temu, compact SUV, 6 tyg / 750€. 

 

Planuję Brazylię zrobić jakoś pod koniec roku, jak lecieć polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najkrócej. Chyba nie do końca rozumiem pytanie.

Pewnie lecisz do Rio, były kiedyś z WWA czartery jakieś, nie wiem czy jeszcze są. Jeśli nie ma / nie pasujo Ci dni, no to co tam skyScanner najlepszego pokaże, wg wybranego przez Ciebie kryterium (cena / czas lotu). 

aha, w AMS lubio zgubić bagaż albo zrobić dziwny protest / inno krzywo akcje, Paris CDG z mojego doświadczenia lepiej wypada, do tego zdarzało mi się latać jakimiś trupami KLMem na business long-haul a AFem nie, więc np wolałbym AF niż KLM jeśli miałbym wybierać między tymi dwoma.... ale to już takie hipsterskie rozważania, poza tym niewielka próbka

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rw30 napisał:

@memento1984 czasem wychodzi taniej brać na krótsze okresy (max 2 tyg), sprawdź sobie

ogólnie strasznie drogo ta Francja, we Włoszech zreszta podobnie

 

jestem teraz na kanarach, 3 tygodnie / ~350€, klasa kompakt. Bookowałem też na jesień na Brazylię parę dni temu, compact SUV, 6 tyg / 750€. 

Rok temu, Portugalia w czerwcu / lipcu, 5 tyg, około 350€ (compact, rozbite na 3 wypożyczenia w zw. z tym co pisałem powyżej). Brazylia rok temu, 6 tyg, 500€.

Hiszpania (Malaga) wrzesień / październik 2020, compact SUV, ~ 140€ za 6 tygodni (4 wypożyczenia). Kiedyś to było!!!! nie to co teraz :(

Pojebalo te rentale, to sa wozki co oni leasinguja za 250e/miesiac lol

u mnie minus taki ze wlasnie mialem 2tyg, ale chcialem przedluzyc pobyt o tydzien a zmiana na nowa rezerwacje na tydzien byla jeszcze troche drozsza.

dla porownania jeden uber 15km w jedna strone dla rodziny 5osobowej to minimum 45euro. Ogolnie wyglada ze zrobimy 3500km wiec nie ma co plakac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rw30 napisał:

jak najkrócej. Chyba nie do końca rozumiem pytanie.

Pewnie lecisz do Rio, były kiedyś z WWA czartery jakieś, nie wiem czy jeszcze są. Jeśli nie ma / nie pasujo Ci dni, no to co tam skyScanner najlepszego pokaże, wg wybranego przez Ciebie kryterium (cena / czas lotu). 

aha, w AMS lubio zgubić bagaż albo zrobić dziwny protest / inno krzywo akcje, Paris CDG z mojego doświadczenia lepiej wypada, do tego zdarzało mi się latać jakimiś trupami KLMem na business long-haul a AFem nie, więc np wolałbym AF niż KLM jeśli miałbym wybierać między tymi dwoma.... ale to już takie hipsterskie rozważania, poza tym niewielka próbka

Jak patrzę na ceny to nawet nie wiem czy nie lepiej szukać ajkiegoś lotu najpierw na Karaiby i z Karaibów do Brazylii, wszystko strasznie długo i drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Jak patrzę na ceny to nawet nie wiem czy nie lepiej szukać ajkiegoś lotu najpierw na Karaiby i z Karaibów do Brazylii, wszystko strasznie długo i drogo

mocno wątpię, po pierwsze Rio ma zaskakujaco mało połączeń ogólnie, po drugie tam nie za bardzo istnieje coś takiego jak tanie linie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z naszego forum ma może jakieś doświadczenia z kamperami? Wybieramy się na urlop z dziewczyną w sierpniu wynajętym kamperem, niestety zepsuło się nam auto i nie możemy zostawić naszego psa na tyle dni u kogoś i postanowiliśmy w tym roku rozwiązać to w ten sposób :D  Na co głównie zwracać uwagę podczas wypadu takim kamperem, może znacie też jakieś godne polecenia pola kempingowe nad Bałtykiem/na mazurach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Sewer napisał:

Czy ktoś z naszego forum ma może jakieś doświadczenia z kamperami? Wybieramy się na urlop z dziewczyną w sierpniu wynajętym kamperem, niestety zepsuło się nam auto i nie możemy zostawić naszego psa na tyle dni u kogoś i postanowiliśmy w tym roku rozwiązać to w ten sposób :D  Na co głównie zwracać uwagę podczas wypadu takim kamperem, może znacie też jakieś godne polecenia pola kempingowe nad Bałtykiem/na mazurach? 

Dębki - super plaża 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
53 minuty temu, człowiek...morza napisał:

jakieś protipy na amsterdam?

lece jutro na festiwal, maks spontan (przed chwila kupione bilety), wiec poki co bez konkretnych planow.

chce na pewno zobaczyc moco museum. 

na van gogha nie ma juz biletow (pytanie czy z ulicy bez rezerwacji mozna wejsc?)

Niedawno otwarte musem graffiti i sztuki ulicznej polecam 

Na klubach nocnych się nie znam bo od czasu wybuchu pandemii nigdzie nie byłem chyba.


na vangogha może być ciężko na spontanie wejść, to nie Polska żeby coś pod ladą załatwić. 
 

Jak zes leniwy to poruszaj się komunikacja, bilet 24h chyba 8,5€ jesli nie podnieśli. Ewentualnie hulajnoga lub rower wynajmij, cen hulajnogi nie znam a rower od OV (dostepne przy dworcu) to około 10-12€ na dzień. Jak lubisz dużo łazić to spokojnie prawie wszedzie z buta dojdziesz bo w amsterdamie wszystko ściśnięte na maxa. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.