Skocz do zawartości

East Division 20/21


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo w tym sezonie mamy kilka roszad związanych z poszczególnymi dywizjami. Zapowiada się naprawdę ciekawy i dość "niestandardowy" sezon. 

Zapraszam do udziału w dyskusji dotyczącej East Division czyli kolejno:

  • Boston Bruins
  • Buffalo Sabres
  • New Jersey Devils
  • New York Islanders
  • New York Rangers
  • Philadelphia Flyers
  • Pittsburgh Penguins
  • Washington Capitals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Buffalo trudniejsza dywizja niz zwykle. Odpadły Detroit i Ottawa. 

Czyje, ze kluby ze stanow NY i NJ odpadną. Choć na niespodziankę w postaci awansu Szabel nie pogniewam się. Bo niestety pomimo Halla i fenomenalnego z niesamowitymi pokładami cierpliwosci Eichela, to czarno to widzę. GK co najwyżej przecietni, obrona? Może być. Atak? Oby Hall i Staal ze Skinnerem pokazali na co ich stać, Reinhart grał swoje,  Olofsson grał PP jak ostatnio.

Żeby tylko ci GK cos lepiej bronili dodatkowo.

Ale pozostaje mi liczyć na cud. Jak od wielu lat.

Kurcze, wiara kibiców czesto jest niezachwiana i nie poparta logika... ;)

Go Sabres!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Go Rangers! Bardzo wymagająca grupa, ale to już czas żeby chłopacy z Broadwayu w końcu zaczęli coś grać, Panarin i może Lafreniere coś odpalą licze na Shesterkina. Ale będzie cięzko. 

Nie mogę jeszcze ogarnąć tego, że Zdeno nie będzie grał z literką B na bluzie. Caps, Flyers, Isles/Bruins pewniaki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy całej sympatii dla Gers, będzie im cholernie ciężko.

Na papierze wiadomo: Penguins, Caps, Islanders, Boston. Jeśli ktoś ma się tutaj w ogóle wtrącać, to chyba (sorry, Szabla) właśnie Gers i Lotnicy. Życzę powodzenia jednym i drugim, bo w wymienionej czwórce próżno szukać moich ulubionych teamów, ale za kogo mieliby wskoczyć?

Swoją drogą porównajcie sobie tę dywizję ze zwyczajnie słabą Central i niech no ktoś mi powie, czym się kierowali uczeni w Piśmie, dzieląc to wszystko w taki, a nie inny sposób. Chyba, (...), sierotka losowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho, bardzo mocna dywizja, w której może się wiele wydarzyć. W zasadzie poza Devils nikogo nie można skreślić, ale też przy każdym zespole są jakieś znaki zapytania. 

Alfabetycznie. 

Boston - powinni być mocni (na papierze dalej najmocniejsza 1 linia ataku w Lidze), ale zobaczymy jak zareagują na stratę Chary i Kruga. Jednak odeszło dwóch bardzo ważnych obrońców, a odejście kapitana i legendy klubu może być lekkim szokiem dla kolegów. Rask i Halak mogą mieć jeszcze więcej roboty. 

Buffalo - młodzież fajna (świetny Eichel, pewnie zaraz świetny Dahlin), dodali doświadczenia do składu. Niestety w bramce dalej bida. Oby Ullmark bronił na tyle dobrze, żeby Hutton nie musiał za często wchodzić do gry. Wiele lat posuchy, więc po cichu trochę się im kibicuje, żeby to był ten rok, ale będzie ciężko. Oby zdrowie dopisało (myślę głównie o Skinnerze). 

NJ Devils - powiem krótko. Raczej czeka ich walka o jak najwyższy pick i przy tym spokojny rozwój młodzieży :)

NY Islanders - na papierze drużyna wygląda słabiej niż w zeszłym roku. Ale czy na pewno?... Boychuk koniec kariery. Toews odszedł do Avs (nie było miejsca na nowy kontrakt). Odszedł też Brassard, ale to wielka strata raczej nie będzie. Jako center 3 linii się się nie sprawdził (stąd transfer Pageau), przesunięty na skrzydło wyglądał lepiej, ale gracz jak najbardziej do zastąpienia. Barzal cały czas negocjuje kontrakt i nie może trenować z zespołem. Podobno jeszcze Lamoriello szuka jakiś ruchów, żeby stworzyć więcej miejsca w salary. Jak widać sporo problemów, ale... tacy gracze jak Barzal, Pulock, Pelech, Beauvillier powinni być jeszcze lepsi niż rok temu. Nelson wszedł w prime i bardzo liczę na jego świetną grę. Utalentowany Dobson wskoczy już na stałe do składu. Może jeszcze ktoś z młodzieży zaskoczy. W miejsce Greissa (szacunek Thomas za te lata gry dla Wyspiarzy!!!) przyszedł jeszcze Sorokin, ostatnio najlepszy bramkarz KHL. Chciałbym bardzo powtórki z rozrywki, z zeszłego sezonu. Co będzie, zobaczymy. 

NY Rangers - utalentowany zespół ze świetnymi liderami w ataku. Doszedł jeszcze Lafrenière (#1 draftu). Odszedł Lundqvist i kilku starszych graczy, którzy szczególnie w szatni mogli odgrywać dużą rolę. Swoje problemy mają. Np. Strome to nie jest raczej poziom 2C, za to na LW przesyt. Ale generalnie powinni być lepsi niż rok temu i mogą powalczyć o PO.

Philadelphia - zespół w zasadzie taki sam jak w zeszłym roku, a mają za sobą udany sezon. Alain Vigneault jako nowa miotła, świetnie ułożył ten zespół. Zobaczymy jak poradzi sobie w swoim drugim sezonie. W innej dywizji stawiałbym, że na pewno zrobią PO, ale akurat w tej dywizji wszystko może się wydarzyć :)

Pittsburgh - liderzy coraz starsi, a czasu się nie oszuka. Dwa ostatnie sezony wchodzili do PO, ale potem okropnie zawodzili. Jednak Crosby, Małkin czy Letang to cały czas świetni gracze, których absolutnie nie można lekceważyć. Z nowych graczy doszli Ceci, Matheson czy Kapanen. Trochę świeżości się przyda. W zespole nie zobaczymy już Hagelina i Murraya. PO bardzo możliwe, ale nie zdziwi mnie jak tym razem wielkiego Sida nie zobaczymy w postseason. 

Washington - zespół znacząco się nie zmienił. Z ważnych graczy odszedł Holtby. W jego miejsce miał być Lundqvist, ale go nie będzie (zdrowia Henrik!). Caps zostali w bramce z Samsonovem (bardzo zdolny bramkarz, ale jeszcze nie tak doświadczony), a w rezerwie będzie czekał Ceaig Anderson. Mimo wszystko trochę słabo na papierze to wygląda w porównaniu do ostatnich sezonów. Nie lubię tego zespołu, ale zespół Owieczkina zawsze trzeba szanować. A propos jego osoby. Ovi cały czas nie podpisał nowej umowy, a ma ostatni rok kontraktu. W razie jakiejś wpadki Capitals może być nerwowo w stolicy. Jak myślicie, zostanie czy zaskoczy wszystkich i ponownie połączy siły z B. Trotzem? :P

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Raven2156 napisał:

Oglądał ktoś cały mecz derbów NYC?

Nie spodziewałem się aż takiej dominacji którejkolwiek ze stron. 

Tak się złożyło, że nie dałem rady. Więc tylko skrót i trochę poczytałem na forach. Cieszy dobra gra, w wielu momentach dominacja, czego efektem było imponujące zwycięstwo. Rangers trochę się odbili od ściany. Coś próbowali się odgryzać, szczególnie w 2 tercji, ale na zbyt wiele Wyspiarze nie pozwolili i patrząc na przebieg ostatniej tercji, to szczęście w nieszczęściu dla gospodarzy, że było tylko 0:4. Cieszy fakt, że udało się strzelić dwie bramki w PP. Oby to był dobry zwiastun, bo w poprzednim roku był duży problem w tym elemencie. Oczywiście nie ma co się podpalać jednym meczem, bo jeszcze masa roboty do wykonania i Barry Trotz doskonale o tym wie. Jednak Liga zaczyna nabierać dużego respektu do tej drużyny i to jest fajne.

Aa, i jeszcze jedno.

Barzal > zdrajca Tavares :P

a tu jego bramka z tego meczu:

 

Let's go Islanders!!! :D

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2021 o 09:36, Raven2156 napisał:

Oglądał ktoś cały mecz derbów NYC?

Nie spodziewałem się aż takiej dominacji którejkolwiek ze stron. 

Hej ja oglądałem cały na zmiane w przerwach odpalając Detroit, obie ekipy w dupe, ale o ile Rangers sobie zasłużyli tak Detroit o klase wyżej. Słabo wyglądali Rangers, jak zagubiona zbieranina młodziaków ( i tacy poki co są), nie było Zibanejada (był ale jakby nie było), Shesty na bramce mnie martwi jak zjedzał po pierwszej tercji widać było jak kiwa głową załamany mam nadzieje, że to nie jest bramkarz, który jak słabo wejdzie w mecz to potem odpuszcza bo tak to wyglądało. Panarin jak zwykle podania piękne na milimetry do kija, ale no jeden grajek za dużo nie zdziała, Kakko nadal moim wielkim rozczarowaniem, Lefferien pierwszy mecz ciezko go jeszcze oceniać. Podsumowując Rangers grali słabo, w pewnym momencie w 2 tercji była szansa na 1:3 ale sędziowie po video kontroli nie uznali bramki, chociaż wg mnie powinna być, gwizdek był już po tym jak puck wjechał do bramki. Może to by coś zmieniło, ale słabo panowie. Brakuje jakiegos konkretnego seniora i konretnego obrońcy takiego z jajami Lemioux sie na takiego zapowiada ale no właśnie problem Ranger jest taki, że od paru sezonów wszyscy tam się zapowiadają...ile można czekać. Dziś kolejne starcie i jestem przekonany, że będzie w plecy, proszę zadziwcie mnie Rangersi;)

Wracając do Detroit to chłopaki od początku dużo szybciej weszli w ten mecz niż Rangers, fakt, że New york stracil dwie pierwsze bramki i to w bardzo krotkim odstepie czasu też na bank ustawił mecz, ale jednak różnica w chęci walki i szybkości na korzyść Detroit jeśliby oceniać te dwie przegrane ekipy.

Pozdrowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wujek Wójcik

Wspominając o meczu Detroit-Carolina, nie sposób pominąć Thomasa Greissa. Świetny debiut Niemca i mimo porażki zespołu był drugą gwiazdą tego meczu. W ostatnich latach, pobyt bramkarzy w Islanders jest bardzo opłacalny. 

Halak - bdb backup Raska w Bruins

Lehner - nie ma co ukrywać, Islanders uratowali mu karierę, a teraz Szwed jest jednym z lepszych bramkarzy w NHL

Greiss - na razie świetny w debiucie i oby trzymał dobry poziom. Warunki będą ciężkie, bo jednak Detroit jako zespół może odstawać. Szkoda, że nie trafił do lepszego zespołu z możliwością walki o wyższe cele (tacy Canes byliby spoko dla niego). 

Varlamov w barwach Ialanders trzyma wysoki poziom i po Sorokinie też się wiele spodziewam. 

Podsumowując, szkoła bramkarska Wyspiarzy ma się dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Bruins?

Z oczywistych przyczyn życzę im nie najlepiej (tak wiem czasami traktuje sport zbyt poważnie haha :D).

W pierwszym meczu z kompletnie ignorowanymi w tym sezonie Devils wygrali ledwo 3:2 by dzisiejszego wieczoru przegrać z nimi w OT 1:2.

Wiem, że to początek sezonu, wszystko może się zdarzyć itd. itp. Ale jak dla was wygląda ich gra? Z finałów z 2019 roku pamietam, że było to coś na co miło było popatrzeć - zgranie, świetna obrona, taktyczne zagrania. Teraz? Teraz czegoś takiego po prostu nie widzę...

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do dupy się te drugie w tym sezonie derby NY dla Wyspiarzy rozpoczęły. Dwa prezenty dla rywala i Rangers prowadzą 2:0. Ale widzę, że na innych lodowiskach też wesoło. Oilers przegrywają na razie z Canadiens. Maple Leafs długo przegrywali z Senators i pewnie znowu się pomęczą w meczu z nimi. O wygranej Devils już Raven wspominał. Krótko mówiąc, faworyci mają tej nocy trochę pod górkę :)

1 godzinę temu, Raven2156 napisał:

Co sądzicie o Bruins?

Odeszło dwóch bardzo ważnych obrońców. Jak pisałem krótką zapowiedź sezonu to zupełnie z głowy mi wyleciało, że Pastrnak rehabilituje się jeszcze po operacji i w początkowej fazie sezonu go nie będzie. To są poważne osłabienia. Dywizja wydaje się mocna. Nie będzie lekko, łatwo i przyjemnie. 

NJ Devils w tych spotkaniach na plus się pokazali. Oni raczej na pewno w tym sezonie niczego nie zwojują, ale ważne, że od początku nie są chłopcami do bicia i punktują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wujek Wójcik napisał:

No i chłopaki usłyszeli moje biadolenie;) 5:0 do przodu, tak to mogą grać! niestety nie oglądałem meczu. Jaram sie

Nie ulega wątpliwości, kto był lepszy w tym meczu, ale 4 z 5 bramek po takich juniorskich błędach obrońców, że to się pale nie mieści :(

Szkoda, że się nie udało nic strzelić, bo zawsze ten wynik lepiej wygląda. Brakło trochę szczęścia + świetnie bronił Georgiev. 

Mimo wszystko, jedno zwycięstwo wywiezione z tego dwumeczu w MSG, więc nie ma tragedii. Po dwóch meczach, tylko Flyers i Capitals z kompletem punktów. 

Widzimy jak niewiele potrzeba, by w niektórych zespołach nastroje się szybko zmieniły o 180 stopni (Isles-Rangers, Avs-Blues). Piękno hokeja. To będzie zacięty sezon :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fajny meczyk dzisiaj leciał - starcie Crosby vs Ovechkin.

Od samego początku było widać jak genialnie spisują się hokeiści z Waszyngtonu zarówno w ofensywie jak i defensywie. Pittsburgh miał trudności by stworzyć jakiekolwiek sensowne akcje strzeleckie co nie znaczy, że grali słabo w ofensywie.

Fajnie, że Pingwiny w końcu wygrały meczyk, bo gdyby sezon rozpoczęli od 0-3 mogłoby być nieciekawie.

Patrząc na ogół dywizja East jest wyjątkowo wyrównana i trudna (porównywalnie z kanadyjską) więc osobiście wierzę, że Penguins pokażą na co ich stać i jeden z moich ulubionych duetów w lidze - Malkin & Crosby jeszcze się odegrają! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.