Skocz do zawartości

Indiana Pacers 2020/2021


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Eld napisał:

Po bronionej stronie ma sens. 

Dla NOP też by miało to sens.

A wczoraj zresztą chyba sam pisałeś mało przychylne rzeczy o nim.

 

Ale nie o obronie... Pisałem ,że Myles przestał się rozwijać w ataku a przede wszystkim coraz częściej odchodzi do rogu i tam czeka na rzut za 3. Rzadko go widze wybierającego się w post bo tam zazwyczaj jest Sabonis albo trzeba zrobić miejsce na wjazd kiedyś Dipo czy Holidaya.. W obronie Turner jest lepszy niż Adams 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał:

Ale nie o obronie... Pisałem ,że Myles przestał się rozwijać w ataku a przede wszystkim coraz częściej odchodzi do rogu i tam czeka na rzut za 3. Rzadko go widze wybierającego się w post bo tam zazwyczaj jest Sabonis albo trzeba zrobić miejsce na wjazd kiedyś Dipo czy Holidaya.. W obronie Turner jest lepszy niż Adams 

Jest wg. Ciebie lepszym rim protectorem i lepszym obrońcą pomalowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eMeS napisał:

W obronie to przede wszystkim jest lipa z tym, ze musza grac Mylesem i Sabonisem, przez co ten drugi jest mocno jechany, bo switche to nie jest jego ulubiona rzecz :P

jakbyś Sabonisa nie ustawił to jest lipa, bo pod koszem też jest raczej słabszy niż lepszy, Bjorken bardziej zaangażował Mylesa w grę po tej stronie i ten gra fantastyczny sezon po tej stronie póki co, w ataku faktycznie jest problem, ale to raczej kwestia wyboru, że lepiej maksymalizować Sabonisa a Turnera trzymać za łukiem, gdzie oddaje spory odsetek rzutów. Zastanawia mnie jaki pomysł jaki oni mają na Gruzina, bo bogiem mobilności to on też nie jest

 

11 minut temu, Eld napisał:

Jest wg. Ciebie lepszym rim protectorem i lepszym obrońcą pomalowanego?

Myles to top ligowy w tym elemencie, Adams trochę ponadprzeciętny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, eMeS napisał:

W obronie to przede wszystkim jest lipa z tym, ze musza grac Mylesem i Sabonisem, przez co ten drugi jest mocno jechany, bo switche to nie jest jego ulubiona rzecz :P

Dlatego Pacers od dwóch sezonów próbują rozbić ten duet, bo kiepsko fitują ze sobą. Najpierw chcieli oddać Sabonisa, ale ten podczas zeszłorocznej kampanii wszedł poziom wyżej i teraz głównie mówi się o handlowaniu Myles Turnerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba, co robią Pacers. Wiedzieli, że nie zapłacą Oladipo tyle, ile by chciał, więc zamiast tego pozyskali dobrego zawodnika na dłuższym kontrakcie. W ten sposób cały trzon drużyny jest w miarę młody (24-28 lat) i na fajnych kontraktach (15-20 milionów rocznie, co najmniej trzy lata do przodu, wliczając obecny sezon). Jak na small market świetna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eld ty te NBA oglądasz czy tylko boxscore? Bo jak uważasz Turnera za gorszego rim-protektora od Adams to coś jest już grubo nie tak. Myles od dwóch sezonów już top5 w tym względzie a w tym sezonie jak narazie tylko Gobert ma lepszy wpływ na defensywę od niego w całej NBA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jendras napisał:

@RonnieArtestics Ely napisał, że Turner jest lepszy w obronie niż Adams. :)

Ely3 napisał: taki transfer nie ma sensu dla pacers

 

eld napisał: ma w obronie.

 

 

jak mam to rozumieć? Ja pisałem do elda nie elyego 😜 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

@Eld ty te NBA oglądasz czy tylko boxscore? Bo jak uważasz Turnera za gorszego rim-protektora od Adams to coś jest już grubo nie tak. Myles od dwóch sezonów już top5 w tym względzie a w tym sezonie jak narazie tylko Gobert ma lepszy wpływ na defensywę od niego w całej NBA. 

Nie no tylko box score i adv stats. Po co mecze oglądać i tracić czas? 

Na poważnie to może i za bardzo odleciałem ale to może wypadkowa tego, że Big Kiwi to chyba mój top 5, najdalej top 7 ulubionych zawodników w lidze którego się na pewno o wiele więcej naoglądałem niż Turnera.

Teraz, RonnieArtestics napisał:

Ely3 napisał: taki transfer nie ma sensu dla pacers

 

eld napisał: ma w obronie.

 

 

jak mam to rozumieć? 

Dla Sabonisa sądzisz, że Myles czy Adams był by lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

Nie no tylko box score i adv stats. Po co mecze oglądać i tracić czas? 

Na poważnie to może i za bardzo odleciałem ale to może wypadkowa tego, że Big Kiwi to chyba mój top 5, najdalej top 7 ulubionych zawodników w lidze którego się na pewno o wiele więcej naoglądałem niż Turnera.

Dla Sabonisa sądzisz, że Myles czy Adams był by lepszy?

Myles zdecydowanie bardziej pasuje w ataku, bo rzuca trójki a Sabonis rozgrywa dużo. A w obronie jeden c*** z lekkim wskazaniem na Mylesa bo chyba mimo wszystko jest bardziej mobilny na obwodzie w obronie niż Steven Adams. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Jendras napisał:

Bardzo mi się podoba, co robią Pacers. Wiedzieli, że nie zapłacą Oladipo tyle, ile by chciał, więc zamiast tego pozyskali dobrego zawodnika na dłuższym kontrakcie

Tam chyba nie chodzilo o to ile by chcial, tylko on w ogole nie chcial tam juz grac wiec musieli szukac jakichs ruchow zeby jeszcze wyrwac jakis value.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eld napisał:

Dla Sabonisa sądzisz, że Myles czy Adams był by lepszy

Myles bo się lepiej uzupełniają w ataku. W obronie też Turner jest bardziej mobilny więc zasadniczo też lepiej. Turner neistety nawet jak Sabonisa nie ma na parkiecie to nie atakuje kosza. Ale prawda jest ,że Turner bez Sabonisa robi obronę na 100 a z nim na 110.. Sabonis bez Turnera też na 110 . Problemem jest ,że oni ograniczają siebie a na dodatek jak ktoś wspomniał Sabonis jest często eksponowany na wjazdy atletycznych skrzydłowych. I tu muszą inaczej reagować .. Turner tu często jest spóźniony tak jak przy tych ostatnich akcja z Kings. Ale ogólnie nie wymieniałbym Turnera za centra starego typu ( no poza Gobertem i Bamem) 

Ogólnie to nad czym Indiana powinna pracować to by Myles jak tylko schodzi Litwin przesuwał się bliżej kosza. I więcej rolował. A razem na parkiecie powinni więcej grać akcji dwójkowych bo jest ku temu potencjał ale jakoś tego nie grają. Ogólnie nie wymieniałbym obecnie żadnego z nich nawet jeśli obaj na razie lepiej wyglądają osobno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza moja reakcja w po dealu Dipo-CLV > WTF z obu stron... Bo w mojej opinii na dziś (czyli wtedy kiedy IND ma walczyć w PO) lepszy jest Dipo, a dla przebudowywanej ekipy (którą niewątpliwie jest HOU) Caris. 

LaVert nie jest dużo młodszy, nie rzuca lepiej, nie broni lepiej, porównywalnie kreuje z opcja rozwoju na bycie lepszym, jest równie łamliwy co Dipo... Niemniej z perspektywy Indiany zaczynam rozumieć ten deal, bo:

1. To Sabonis i Brogdon maja być tymi 2  allstarami na przyszłość, co będą ciągnąć ekipę w RS i PO, a Turner ma iść w DPOY kaliber.

2. Na SF mają TJ Warrena, który prezentował się bdb jako 3 opcja, więc tym bardziej jako 4 da radę, a mają jeszcze Lamba.

3. Dipo na pewno by oczekiwał maxa, więc jak tu już pisano IND straciłaby flexibility i szła by w LuxuryTax co jak na walkę o 2 rundę PO (w najlepszym wypadku) nie ma sensu.

4. Z niektórych wypowiedzi insiderów oceniających wymianę wynikało, że Dipo nie chce tam grać i jasno dał im do zrozumienia, że za rok nie przedłuży.

Tylko czy CLV mimo sensownego kontraktu i jakiegoś tam upside-u to idealny dla nich SG? Moim zdaniem bardziej by im się przydał ktoś z b.solidnym rzutem za 3 i perimeter D, a tam poza Brogdonem i McDermontem to padaka dalej jest, bo TJ /Lamb/Holiday mnie nie przekonuje w tym względzie. Z drugiej strony czy mieliby szanse pozyskać typowego shootera? Patrząc na FA 2021 - nie sądzę. Taki Fournier to byłby szczyt ich listy... Tym samym mając na uwadze jeszcze pick 2 rundowy - to w szerszej perspektywie Dobry ruch Pacers!

Natomiast kompletnie nie rozumiem po co Dipo w HOU? Co oni chcą o PO walczyć???  Jakiś czas temu S5: Wall, Gordon, Dipo, Tucker, DMC to normalnie contender by był ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest prosta. W obecnej lidze żaden klub nie może otwarcie mówić o tym ze jak gracz chce maxa to mu nie dajesz. Indiana nie zamierzała wyrzucać maxa na gracza tak pokiereszowanego przez urazy ze by się nigdy nie spłacił. To był 2nd tier gwiazd gdy był zdrowy. Uraz zmienił wszystko ale poprawność polityczna zmusiła ich do poszukania frajera. Odbiorca tej wymiany nic nie ryzykuje bo najwyżej nie mając wspólnej przeszłości nie przedłuży.  Kluby rodzime tych prawie SS max playz są zakładnikami dawania kasy szczególnie jak to wybór draftowy. Dipo takim nie był ale lepiej opchnac ze strata sportowa niż tracić wizerunek w lato. Podobnie jest ze spurs i DDR. A na cienkiej linie balansują Hawks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.