Skocz do zawartości

beGM - Free agency - argumenty (bez komentarzy)


człowiek...morza

Rekomendowane odpowiedzi

OKC - V tura

Doug - wydaje się przegrany, ale pamiętajmy o tym, że to niechcianemu Dougowi OKC zapłaciło 7M w zeszłym sezonie dając poważną rolę. Ograniczenia finansowe zmuszają nas do takiej, a nie innej oferty, ale jeśli Doug umie dodawać, to wyjdzie mu, że pozostać z OKC będzie mu najkorzystniej. 7M + min vet + dodatek od ligi + zbiera birdy. Robi się miła kwota. Dodatkowo zna system, rolę, a za rok odpala PO i robimy mu porządny kontrakt. Wszędzie indziej będzie newbie z koniecznością nauczenia się nowej taktyki. A u mnie co? Poza Rose stabilizacja. Maluśka rotacja składu i czuje się jak u siebie,

Robin Lopez - większość się puka po głowie WTF? Ale aspekt braterski musiał mieć jakiś wpływ na misia Giannisa, choć tu wiadomo, na misia nie liczę. Zamierzeniem jest Naz Reida przesunąć na czwórkę gdzie już grywał i te parę minut da radę. Ale braciszkowie mogą się tylko motywować. Czy to na boisku, czy to okładając maskotki przeciwników.

Mike Muscala - no co. Gra w RL OKC. Idealnie wpisuje się jako zmiennik Randle na parę minut. Sentyment każe mu dołożyć PO.

A reszta? No może Solomon mógł by wpaść aby miał kto LeBrona połamać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlanta V tura:

McDermott - najwieksza kasa, najwieksza rola

Robin Lopez & Muscala - powracający zawodnicy do Atlanty, grali w zeszlym sezonie, byly za nich oferty ale nie sprzedalem, Muscala sporo grał z WCJ 

ogólnie - w składzie na frontcourcie mam WCJ, rookiego Garube i to wszystko Jest mnostwo minut, taki McDermott bedzie w s5 na chwile obecna. Ba, ktokolwiek podpisze to bedzie mial wazna role xD 

Wendell Carter Jr - 12,5 mln na sezon, takie sa ostatnie wyliczenia Hollingera i tym sie posilkowalem ustalajac kwote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikal Bridges - poprawiłem ofertę dla o niego o 11 mln względem poprzedniej. Bridges dostaje o 18 mln więcej od Anunoby w zeszłym roku oraz tylko o 7 mln mniej od Sextona (który podpisał kontrakt bez PO, pełne 4 lata), co też dla mnie jest pewnym wyznacznikiem. Jednak gracz robiący w swoim trzecim sezonie 24-3-4 może liczyć na więcej od nawet najbardziej elitarnego rolesa. Bridges u nas przeszedł znacznie trudniejszą drogę niż w realu. W ciągu 2 lat był w 3 klubach - Kings, Pels i Jazz, gdzie nikt na niego nie stawiał. Ja za niego oddałem Isaaka, 1st rounder (nie swój, tylko Kings, który powinien być w tym roku late lottery) oraz 2nd rounder. Wszystko to się działo 10 miesięcy temu i ogólny odbiór tej wymiany był taki, że elwariato mnie okradł. Dziś chyba nikt się jednak ze mnie nie śmieje, ja uważam, że to była uczciwa cena i tyle. Miałem odwagę na niego postawić, Bridges może pierwszy raz w karierze poczuć się, że ktoś w niego wierzy i na niego liczy. Dostaje bardzo solidną kasę na stół i serio nie wiem czemu miałby tego nie wziąć? Bo może za rok jakiś tanker mu da 10 mln więcej? A co jak się Mikal połamie? Skończy jak Zach Collins (no, nie aż tak, ale nikt mu nie rzuci nawet 60 mln i każdy o tym wie, bo to tylko roles). 

Mam jeszcze pytanie do @shevcu, bo dla mnie to mocny headscratcher - jakim cudem jako 1/29 agenta Bridgesa byłeś za przyjęciem 74/4, a jesteś za odrzuceniem 85/4? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karpik napisał:

Mikal Bridges - poprawiłem ofertę dla o niego o 11 mln względem poprzedniej. Bridges dostaje o 18 mln więcej od Anunoby w zeszłym roku oraz tylko o 7 mln mniej od Sextona (który podpisał kontrakt bez PO, pełne 4 lata), co też dla mnie jest pewnym wyznacznikiem. Jednak gracz robiący w swoim trzecim sezonie 24-3-4 może liczyć na więcej od nawet najbardziej elitarnego rolesa. Bridges u nas przeszedł znacznie trudniejszą drogę niż w realu. W ciągu 2 lat był w 3 klubach - Kings, Pels i Jazz, gdzie nikt na niego nie stawiał. Ja za niego oddałem Isaaka, 1st rounder (nie swój, tylko Kings, który powinien być w tym roku late lottery) oraz 2nd rounder. Wszystko to się działo 10 miesięcy temu i ogólny odbiór tej wymiany był taki, że elwariato mnie okradł. Dziś chyba nikt się jednak ze mnie nie śmieje, ja uważam, że to była uczciwa cena i tyle. Miałem odwagę na niego postawić, Bridges może pierwszy raz w karierze poczuć się, że ktoś w niego wierzy i na niego liczy. Dostaje bardzo solidną kasę na stół i serio nie wiem czemu miałby tego nie wziąć? Bo może za rok jakiś tanker mu da 10 mln więcej? A co jak się Mikal połamie? Skończy jak Zach Collins (no, nie aż tak, ale nikt mu nie rzuci nawet 60 mln i każdy o tym wie, bo to tylko roles). 

Mam jeszcze pytanie do @shevcu, bo dla mnie to mocny headscratcher - jakim cudem jako 1/29 agenta Bridgesa byłeś za przyjęciem 74/4, a jesteś za odrzuceniem 85/4? :)

Przestudiowalem ilość kasy na rynku i skoro odrzucił wtedy to może nie miałem racji i wezmie więcej być może za rok. Cenie go strasznie i z bólem serca oddawałem go do Pels a ze życzę mu jak najlepiej to może niech poczeka na wypłatę za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karpik napisał:

Mam jeszcze pytanie do @shevcu, bo dla mnie to mocny headscratcher - jakim cudem jako 1/29 agenta Bridgesa byłeś za przyjęciem 74/4, a jesteś za odrzuceniem 85/4? :)

No jak porównywaliśmy OG do Bridgesa to napisałem wprost, że 80 jak moja 1/29 zobaczy to daje tak. Zostałem mile zaskoczony bo tu pojawiła się 85, więc nic innego mi nie pozostało tylko być na tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm… no nie wiem, ja musiałem dawac elite rolesowi elite defensorowi 92/4 ze trzy lata temu żeby go dostać ( Turner ). Tutaj mamy gracza który podczas rookie contract jako bardzo ważny gracz wszedł już do WCF o czym Myles mógł tylko pomarzyć. : ) 

Nie oszukujmy się, akurat on może się jedynie bac o jakaś kontuzje kończącą/stopującą na rok obiecująca karierę. Akurat on nie skończy jak jakiś Warren… chyba ze zaraz się połamie…, jak Warren ;)

 

On akurat niżej niż 20 nie pójdzie na FA. Mysle ze jak bedzie mial dobry sezon to spokojnie z 23-27dostanie od Pacers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Qcin_69 napisał:

extension powinno być tylko jeśli gracz podpisze w rl NBA owe i dokładnie na te sama kwotę, ani centa więcej, ani centa mniej, bez względu na okoliczności podpisania w rl nba. 

Niekoniecznie bo lata kiedy przypada extension u wielu graczy mogą się różnić tutaj.( po rookie kontrakcie w ich karierach) 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jako, że widzę, że można głosować, to pozwolę sobie napisać w kwestii Stanleya Johnsona.

W Mavs jako konkurencję do minut będzie mieć Bojana, Portera, Herba, Vassella i Poku. Dodatkowo z uwagi na to, że Herb to two-way player, to w PO nie będzie mógł grać, co sprawia, że Johnson powinien się załapać do rotacji PO w mocnym teamie.

W SIxers w kolejce do minut są z kolei Klay, Covington, Duncan Robinson, Duarte, McDaniels i Clarke. Moim zdaniem trudno takiemu Stanleyowi byłoby w tym zestawie o jakiekolwiek minuty, bo Sixers to po prostu najgłębszy zespół w całej naszej lidze. 

Także warto to wziąć pod uwagę, bo widzę, że @Szulim już zagłosował, a pewnie tego nie wziął ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karpik nie wiedziałem, że 2-way nie może grać w PO - ostatnie info które gdzieś czytałem nt to było że NBA zezwoliła, ale mogło to dotyczyć jakiś szczególnych sytuacji

wezmę to pod uwagę, choć patrzę na potencjał też runu w PO - Philla aktualnie ma szanse na wejście do głównego Finału, co niestety z całym szacunkiem nie powiem o Mavs w tym roku :D 

także rozważę, choć kwestia chęci zdobycia pierścionka jako 1/29 agenta może przeważyć nawet kosztem mniejszych minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karpik napisał:

W SIxers w kolejce do minut są z kolei Klay, Covington, Duncan Robinson, Duarte, McDaniels i Clarke. Moim zdaniem trudno takiemu Stanleyowi byłoby w tym zestawie o jakiekolwiek minuty, bo Sixers to po prostu najgłębszy zespół w całej naszej lidze. 

Tak gwoli krótkiego sprostowania to Stanley gra w tym sezonie 99% czasu na PF/C i tak chcę go głównie wykorzystywać. Będzie mógł się wykazać, choć oczywiście nie gwarantuję mu wielkich minut. 

Chciałem go podpisać już w poprzednim okienku (jako jedyny),ale ze względów proceduralnych (żona) spóźniłem się parę sekund. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty za Stanleyem w 76ers:

1. Czas grania - pewnie nie będzie dostawał wielu minut, nic nie mogę mu obiecać (konkurent też nic nie obiecał), ale mam na niego pomysł i będzie mógł się wykazać w defensywie przeciwko wielkim tej ligi a jak się wykaże to duże minuty nie są potrzebne by dostać kontrakt na przyszły sezon. 

W sezonie regularnym w Dallas też będzie miał problem z minutami, bo konkurencja to:

Vassell, Bogdanovic, H. Jones, Porter, Pokusevski, D. Windler a może też Zion wróci. Czy będzie z tego dużo minut? Nie sądzę. 

W PO wypada mu z konkurencji Herb Jones, którego taktycznie nie podpisał GM Dallas, ale może wróci Zion a jak nie to tak na papierze/hipotetycznie/jest takie zagrożenie, że run Dallas w PO może trwać krócej niż Philly, więc nawet jakby dostał dwa razy więcej minut niż u mnie to może wyjść na to samo jeżeli chodzi o ilość minut a dodatkowo im dalsza runda tym każda minuta jest więcej warta, bo więcej się o tym mówi. 

Nie pisze tego jako pewny swego, absolutnie nie, ale pokazuję taką ewentualność, że wbrew pozorom, istnieje taka możliwość, że u mnie może dostać więcej minut w PO. 

2. Zależy mi na nim co pokazałem jako jedyny składając mu ofertę w zeszłym okienku już po kilku meczach w realu. Spóźniłem się parę sekund co nie jest dobrym argumentem, ale pokazuje, że miałem go od dawna na radarze i wierzyłem po paru meczach gdy inni potrzebowali dłuższego czasu. 

3. Argument który trochę się łączy z pkt 1., ale, mimo, że faktycznie nie oceniam Stanleya jako stricte ring chasera, ale drużyny które wybierał w tym sezonie, nie były drużynami słabymi (Dallas u nas też oczywiście nie jest), więc albo przypadek, albo jednak zależy mu na wygranych i ma ochotę powalczyć o miejsce w składzie wśród trudnej konkurencji i lepiej mieć większe szanse na długi run w PO i ewentualne finały i możliwość pokazania się w blasku fleszy, niż nie. 

Miłego weekendu 😀

 

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.