Skocz do zawartości

Cleveland Cavaliers 2020/2021


memento1984

Rekomendowane odpowiedzi

Smutny to byl covidowy sezon dla Cavaliers - duzo mlodych graczy ktorzy tuz przed zatrzymaniem sezonu zaczeli lapac wiatr w zagle, szczegolnie Sexton, KPJ, jakies tam przeblyski Garlanda. Wszystko oczywiscie w atmo "jest zle, wlasnie wywalilismy trenera ale bedzie lepij". Do banki sie nie zalapali, chociaz w tamtym momencie naiwnie wydawalo sie "po co, pewnie skonczy sie to jakims skandalem ze ktos gdzies poszedl przespal sie z masazystka i przyniosl Lebronowi covida i bedzie po bance". Rzeczywistosc okazala sie jednak inna i dla tych tylko kilku druzyn ktore wogole nie pojechaly na Floryde, przepadla szansa na jakakolwiek koszykowke dla rooks/2nd year i to na dobre 9 miesiecy.

W skladzie jakis wielkich zmian nie oczekiwano, najwiekszy plus to pozbycie sie Tristana, tj nie dajmy mu jakiejs pomostowki z dupy w nadziei ze bedzie trade assetem n 60/3 (hehe). byl tu dlugo, byl niezniszczalny (az do poznania Pani Kim), byl dobrym zolnierzem w armii Pana Koszykarza Lebrona. Kevin Love mial najwiecej pola do popisu na plaszczyznie osob zmagajacych sie z depresja (wiecie pandemia i izolacja, tudziez temat nosny dla sports fanow sledzacych Cavs/Browns/Indians i probujacych "stay sane" szczegolnie w "peaku"!). jak wiele wiary pokladaja "outsiderzy" w Kevina niech posluzy anegdotka z mini campu, gdzie Isaac Okoro byl zaskoczony ze Kevin jeszcze moze wsadzic mocno pilke z gory. Drummond oczywistym bylo, ze podejmie swoja PO, oczywiscie zeby zostac z Cavs. Martwi mnie, ze gdzies mi tam mignelo ze zakupil dom w okolicach Cleveland :(. Ostatnio opluwal Detroit, ze go tak oszukano, naobiecywano fruktow i wyslano do CLE prywatnym samolotem - bedzie chyba nastepny chapter jak u malego trola z Bostonu z przetraconym biodrem (to najlepszy scenariusz dla CLE, nie chce nawet pisac o Drummondzie na dlugim kontrakcie!). Exuma nie udalo sie oddac/sprzedac. Zizic sobie poszedl. mali splash brothers, KcKinnie i Bell poszli budowac dynastie w LAL w zamian za konkurencje dla Drummonda na C (!). Wrocil Delly na vetminie utrzymujac tym samym status najgrozniejszego Aussie duetu w calej lidze.

Z draftu pobralismy Isaaca Okoro, chociaz ja zylem z przeswiadczeniem, ze Avdija to byl ten gosc ktorego jesli jakims cudem bylby dostepny, powinnismy brac z zamknietymi oczami. Bedzie mnie teraz Dani nawiedzial budujac mala dynastie z obiezyswiatem Westbrookiem i Panem Koszykarzem Bealem, tuz za rogiem w Wizzards (tfu!). 

Sexton - najlepszy prospekt Cavs. przybral chyba z jakies 20 funtow w ciagu pierwszych dwoch lat w profesjonalnej koszykowce. kazdy fan Cavs chcialby pewnie uslyszec, ze urusl jednego cala, coby sie od niego wszyscy experci "od#$%^", ze maly. sprawa powazna, bo Cleveland juz ma innego franchise QB co mu zarzucaja ze za krotki i nie widzi powyzej line of scrimmage : ) oczekiwania to wiecej dobrej obrony z tych extra kilogramow, wieksza aktywnosc zza linii 3pt (dobic do sredniej 6-7 3pta vs <4 teraz!), poprawic 2pt% (0.440 -> 0.501 -> zaskocz_mnie_Collin). pod koniec sezonu zaczal grac lepiej z partnerami i skoczyly asysty. jak dla mnie to on jest shoot-first guardem, nie musi byc jakims ksiazkowym PGkiem.

Okoro - nie znam czlowieka, z jakis tam cudzych materialow wyglada na willing obronce. w pre-draft zaskoczyl wszystkich swoim rzutem. lubie takich zawodnikow, atletyczni i zmotywowani/zawzieci. w tym jednym pre-season game pokazal sie z dobrej strony,  18pt, 3steals, 2/4 3pt, aktywny i skuteczny w obronie (dobrze ogarnial passing lanes vs bycie pylonem byle blizej pilki)

Garland - BPA na 5-tym kuponie, stajnia Lebrona wiec automatyczna pulapka w mediach. S5 za piekne oczy i wysoki numer w drafcie. koszmarne procenty (2 i 3pt), fizycznosc nie istniejaca, koszmarnie objezdzany w obronie. uwaga, najwieksza zaleta, wielki rozgrywacz - w Cavs zielone swiatlo i poklepywanie po plecach, 30mpg i 3.9a/mecz przy 2.6tov. wszyscy mowia, ze jakis niesamowicie wysoki sufit - osobiscie nie widze az takiego sufitu ale widze duzo bardziej realny scenariusz na duzego busta. Zagral z Indy 21minut zlapal jedna asyste. jesli po 2 latach nie bedzie widac zalazka PG jako ktorego go reklamowano, bedzie mial przyszly sezon do rozegrania o pozostanie na sutym kontrakcie vs miotanie sie jako projekt. 

Love - niech bedzie zdrowy, nie zbiera (Drummond), pomaga rozgrywac i rzuca za 3pt na wprost do kosza. aha, niech bedzie zdrowy.

Cedi - roles ktory dostaje S5 w Cavs i wyglada gorzej, niz rzeczywiscie jest. zacznie grac z lawki, bedzie fajny. Minus, ze to jest ten sam Cedi co przed 2 latami tylko z wiekszym kontraktem.

Nance Jr - dobry roles, ktory nie dostawal za duzo okazji w S5 i wygladal przyzwoicie. podobno trenowal rzuty dlugodystansowe pod okiem ktoregos ze specjalistow. moze pyknie?

Drummond - widzieliscie jego mixtape'y zza lini 3pt? ja o nich slyszalem ale nie obejrzalem - to material na rowni wywiadu z shooting coachem jaki postep zrobil gracz X robiac Y na klimatyzowanej, pustej hali. dodalismy drugiego (McGee) ktory chetnie wrzucal materialy z treningu 3pt (pozdrawiam sympatykow Lakers). Drummond gonna Drumm - 2 mecze zawziete (wiecej zbiorek > pts, 3 bloki) 3 mecze 9pt/8zb, 1 bedzie zmeczony jakby przeszedl obok.  Wygramy 2 z 3 meczy w tej drugiej kategorii i zniszczymy przeciwnika jak Drumm przejdzie obok meczu.

Windler - mial byc Huerter i wyszedl klops - jakas dziwna ciagnaca sie kontuzja stopy. summer league z amatorami ponad rok temu cos trafial - przedwczoraj z Indy fura rdzy, poruszal sie bez sensu (reklamowany jako alternator/dysruptor w D). jest szansa, ze bedzie mu sie chcialo - w koncu musi walczyc z Cedi'm.

KPJ - fajne wejscie, narobil nadziei. w Covidowej przerwie: oskarzenie o napasc na kobiete (pobicie), wypadek samochodowy gdzie niezarejestrowana klama wysypala sie ze schowka tumblujacego samochodu - sami wiecie, podjechala Policja i nie bylo BLM-love, zrobili pare zdjec na komisariacie, otworzyli kartoteke, wyszedl za kaucja. w pre-season nie zagral z "personal reasons". jakby nie nosil tych dlugich skarpet, to wypisz-wymaluj ziom z east side'u. ostatni rok i team-option. jak nie teraz to kiedy?

Exum - najwiekszy upside, ze mozemy wziac (za jego spadajacy) jakis inny kontrakt ktory okaze sie nie-Exum'em. obecnie czlonek najmocniejszego Australijskiego duetu w lidze. potrzebny Cavs jak kolejny guard. *Cavs okazali sie kolonia karna/przejsciowa dla wielkich talentow Jazz ( @ely3 ).

Dotson - dziwne, jak na odrzuconego z kolebki koszykowki Nowego Jorku ( @Przemek_Orliński ), wyglada na goscia co umie w koszykowke (proba n=1, mecz z Indy). ogolnie  chyba najlepszy kontrakt podpisany w offseason (4/2). 

Thon Maker / McGee - oboje beda walczyc (albo i nie?) o pozostanie w lidze. przy dobrych wiatrach pojda w jakiejs wymianie do contendera, przy zlych, wyladuja na waiversach. dla Cavs zero-sum-game.

 

sam jestem ciekawy jak Bickerstaff bedzie wygladal jako HC majac zespol od poczatku sezonu - Cavs maja napewno upside na dobre granie, problem, ze maja mega podejrzanych graczy w kategorii placy premium (Love, *Drummond w CY), mlodych walczacych o odnalezienie swojego miejsca w lidze (Sexton, Okoro, Garland, KPJ, Windler), rolesow wystarczajacych na obsadzenie 3 contenderow (Nance, Cedi, Exum, McGee, Maker*, Dotson). jesli mogli byc optymistyczni w Atlancie rok temu (+1 win nad Cavs) to czemu mialbym nie byc optymistyczny do moich Cavs. Zdrowy Love, breakout year Sextona, Okoro ROY, Drummond w CY i rolesi gonna roll - mysle, ze mozemy zaskoczyc Tristana Thompsona w pierwszej rundzie, jak rowniez zasokczyc dziwnym wyborem w top3 nadchodzacego draftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - Jazz z Cavs robi wymianę co roku. Chyba z nikim tak często nie robili

Dante z tego co widziałem wciąż ma braki kondycyjne. To dziwne, że po tylu latach on wciąż ma problem grać ponad 25 minut na mecz. Jeśli jednak zacznie regularnie rzucać za 3 na średnim poziomie ligowym to ma szanse pozostać w Cavs. Kibicuje mu i choć kontuzje sprawiły ,ze nigdy nie rozwinał się jak się wydawało to jednak w Cavs powinien być świetnym zadaniowcem a z Okoro nawet stworzyć dobrą parę obrońców . Choć realnie to on chyba co najwyżej będzie 7-8 zawodnikiem w rotacji...A mogło Jazz  brać wtedy Smarta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Braveheart22 napisał:

Z trójki Sexton, Garland, KPJ, imho ten ostatni ma największy potencjał. Ale jak się okazało, chłopak ma zryty beret. Oby to nie przeszkodziło w rozwoju. 

Ja uwazam, ze okazalo sie, ze zrytego beretu nie latwo sie pozbyc - o problemach bylo wiadomo, dlatego wyladowal tak nisko w drafcie.ja uwazam twardo ze Sexton to bedzie najlepszy zawodnik z tej trojki - mix glowa i ciezka praca = conajmniej solidne miejsce w NBA. Moim zdaniem jakby mial jakis breakout year to smiechowa ASG jako ten “ostatni “ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, memento1984 napisał:

Moim zdaniem jakby mial jakis breakout year to smiechowa ASG jako ten “ostatni “ :)

to już poziom D'Angelo Russella, rzekłbym więcej niż solidnie i chyba ostatnim czego mu potrzeba będzie to max extension za rok, ale póki co że ta wymiana za stratę 2 lat toksycznego IRvinga zaczyna nabierać fajnej wartości. Przydałoby się też żeby grał w pierwszej połowie sezonu, ponieważ ta różnica poziomów jest zaskakująca. Garlanda natomiast bym tak niekrytykował, gość się uczy a ta łąkotka w NCAA na pewno nie pomogła a lepiej żeby się bez stresu ogrywał w słabym zespole niż odpadł po 2 latach w kontenderze + dobrym założeniem jest spisać na straty pierwszy rok w wypadku rozgrywajacego i odniesienie przyjąć od drugiego sezonu. No i Love dla tej bandy młodziaków powinien być bardzo pomocny ze swoimi umiejętnościami, ważne żeby zdrowie i głowa dojechały ale jak wiadomo z tym w przyszłosci bywało różnie, ale optymizm mimo wszystko wskazany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, memento1984 napisał:

ja uwazam twardo ze Sexton to bedzie najlepszy zawodnik z tej trojki - mix glowa i ciezka praca = conajmniej solidne miejsce w NBA. Moim zdaniem jakby mial jakis breakout year to smiechowa ASG jako ten “ostatni “ :)

Mimo, że zaskoczył bardzo pozytywnie niektórymi aspektami to trochę mnie gryzą jego wady/ograniczenia, przez co pojawiają się obawy, że to może być "good stats, bad team" player. Ale hard workerem jest mega, tego zabrać mu nie można :)

Garlanda tak jak pisze kolega @KyleLowryass na razie ciężko ocenić. Były fajne sygnały od kolegów o jego postawie na campie, postępach które zrobił, więc może coś pójdzie do przodu, ale na razie niewiadoma. 

No i też się zgodzę ze stwierdzeniem, że fajnie, iż mają młodzi tego Love'a w Cavs :)

ps. Nie wiem jak Wy, ale ja absolutnie nie jestem fanem połączenia Sextona z Garlandem. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, memento1984 napisał:

Dotson - dziwne, jak na odrzuconego z kolebki koszykowki Nowego Jorku ( @Przemek_Orliński ), wyglada na goscia co umie w koszykowke (proba n=1, mecz z Indy). ogolnie  chyba najlepszy kontrakt podpisany w offseason (4/2). 

Pytanie czy jest to casus gracza z odrobiną umiejętności, który robi trochę pozytywnego szumu w złej drużynie, czy też jakiś talent tam w nim drzemie, ale nie dostał minut? W Knicks nigdy tak naprawdę nie dostał szansy (poza jego drugim sezonem) na to, aby coś więcej pokazać. Zawsze inny "ważny prospekt" był przed nim w minutach. Nigdy nie psioczył na rolę i minuty. Wybroni i trójkę trafi. Jakąś tam karierę na Twitchu robił grając w gry i spamując o tym na TT. 

Niech mu się wiedzie w nowym miejscu :) 

@człowiek...morza wypłakuje za nim oczy [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotson w dobrym systemie, w dobrym teamie, dawałby easy 20 efektywnych minut dobrego rolesa.

A czy w Cavs to się uda? Nie wiem, już po dzisiejszych highlitach martwi mnie, że pare akcji po koźle wykonanych, a tego powinien raczej unikać. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detroit dzięki Grantowi miało taką przewagę na dwie minuty do końca dogrywki ,że już byłem ,że to dowiozą. Po czym stworzyli taki festiwal pomyłek ,że to niewiarygodne. Sexton wyszarpał remis a potem w drugiej dogrywce wygraną w meczu który powinien paść łupem Pistons.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ely3 napisał:

Detroit dzięki Grantowi miało taką przewagę na dwie minuty do końca dogrywki ,że już byłem ,że to dowiozą. Po czym stworzyli taki festiwal pomyłek ,że to niewiarygodne. Sexton wyszarpał remis a potem w drugiej dogrywce wygraną w meczu który powinien paść łupem Pistons.

Tez mialem takie wrazenie, Grant wow, Blake trafial na jakims niesamowitym procencie trojki ale Cavs szarpali i wygrali mecz glownie dzieki obronie

@ely3 ogolnie jak wrazenie z sabotazysty Drummonda?mial noesamowita partie prawie wlasnorecznir wdupiajac 11pt przewagi Cavs w srodku 3q

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, memento1984 napisał:

@ely3 ogolnie jak wrazenie z sabotazysty Drummonda?mial noesamowita partie prawie wlasnorecznir wdupiajac 11pt przewagi Cavs w srodku 3q

Jedna z niewielu pozytywnych obecnie rzeczy dla Pistons, to że udało się wywalić Drummonda i można oglądać jego popisy gdzie indziej...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrywal znow Drummond tak jak w pierwszym meczu?

Bo z boxa widze ze trojeczki byly odpalane 😂

Myslalem ze on z okazji CY moze sie troche ogarnie, ale widze ze jego plan to byc jeszcze bardziej drummondowatym (czyt 'wierze ze umiem o wiele wiecej niz umiem i tak tez gram'). Niemozliwy jest.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał:

Myslalem ze on z okazji CY moze sie troche ogarnie, ale widze ze jego plan to byc jeszcze bardziej drummondowatym (czyt 'wierze ze umiem o wiele wiecej niz umiem i tak tez gram'). Niemozliwy jest.

I tak jest przekonany, że zasługuje na maxa to po co się wysilać? 😉

Najlepsze jest to, że dostanie pewnie za rok długi tłusty kontrakt i kogoś na tym udupi na kilka lat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzechu napisał:

I tak jest przekonany, że zasługuje na maxa to po co się wysilać? 😉

Najlepsze jest to, że dostanie pewnie za rok długi tłusty kontrakt i kogoś na tym udupi na kilka lat

 

Smutne bylo jak go karmili podaniami na post a on tam zupelnie Hakeem Olanju'żal. Bylo blisko jego typowej gry, 20/20 (check) nawet trojeczka wpadla (check), asysty sa (check),  stealsx4 (check) - no wypisz wymaluj all-star lock.

Wczoraj taki Osman trafial, eye test nie tak zle ale +/-   minus 12, najgorzej obok Exuma 😮

PS

sprawdzilem, niesamowite, Osman nie ma jednego 2-man dodatniego lineupu (oba spotkania wygrane!) z goscmi z top8 rotacji w ciagu dwoch spotkan 😮

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.